З першого погляду на цей механізм, може здатися, що це складна система і туди краще не лізти, а залишити все фахівця. Почасти ви маєте рацію, але тільки якщо це стосується ремонту вузла. Налаштування же цього механізму досить проста. Вона навіть набагато простіше, ніж настройка переднього перемикача , Але, так само як і з передньої перекиданням, тут я теж раджу починати все самого початкового етапу, і, не перестрибуючи, поетапно довести все до кінця.
Ви повинні переконатися в тому, що задній перемикач і півень встановлені рівно (по відношенню до колеса, механізм повинен бути встановлений паралельно). В іншому ж випадку, при перемиканні на передачу 1, півень може зачіпати колесо, заскочити в спиці, зрізати їх, а сам перемикач заверне і в 99% з 100, він буде зламаний і не придатний до відновлення. Така ситуація може привезти не тільки до матеріальних збитків, а й до травм і каліцтв, а значить це не безпечно, і виконання цього пункту обов'язково.
Переводимо перемикач в найперше положення (як правило, це 7 або 8). Після цього закручуємо всі регулювальні болти на монеті і задньому перемикачі, відпускаємо кріплення троса на перемикачі (що б міг вільно ходити) і прокручуємо педалі, таким чином, ланцюг перейде на найменшу зірку.
Далі дивимося на конструкцію самого перемикача. На його корпусі, так само як і на передньому, розташовані два болта, Ви, напевно, вже здогадуєтеся які. L і H.
За допомогою гвинта Н задній перемикач потрібно виставити таким чином, що б все три зірки (дві на самому перемикачі та одна в касеті) були, як би в одній площині. Як правило, в майстернях, для більш точного налаштування використовують спеціальні прилади і рівні, але у нас не буде, якщо ж ми вирішили робити, це в домашніх умовах, вистачить і візуального підтвердження цього. Погляньте на зірки зверху, якщо все виставлено правильно, то всі три зірки повинні бути приховані за верхній.
Це положення дуже важливо виставити правильно, оскільки при кривому розташуванні заднього перемикача щодо касети (перемикач йде вправо) ланцюг буде скидати і затискати між касетою і пером рами, нерідко це призводить до блокування колеса.
І так, положення щодо малої зірки ми виставили, тепер можна закріпити трос з задньому перемикачі, Натягуємо трос (не докладаючи більше, ніж можете, просто щоб був достатній натяг, і трос не провисав) і пробуємо переходити за допомогою монетки і крутіння педалей на найбільшу зірку . Паралельно, при необхідності підкручуємо болт регулювання на перемикачі, таким чином, налаштовуючи хід перемикача.
Дійшовши до найбільшої зірки, беремося за болт L- він відповідає за стан перемикача над великою зіркою, виробляємо той же процес: виставляємо Перемикач в одну порожнину з великою зіркою, цей момент не менш важливий, щоб ланцюг змогла заходити на верхню зірку, а так ж її не скидає з зірок.
Точне регулювання:
Після регулювання по положенню: перемиканням від найбільшої зірки до найменшої і, навпаки, за допомогою регулювальних болтів на монеті і півні, змушуємо наш механізм працювати таким чином, що б при заході на одну зірку що ланцюг не затирала подальшу і йшла рівно по ній, а не вистрибувала і зіскакувала на сусідні зірки.
Якщо все працює відмінно, ланцюг спокійно лізе як вгору, так і вниз - регулювання може вважатися закінченою.
Якщо ж у Вас в ході налаштування або ремонту вашого велосипеда виникли будь-які складності, або ж просто з'явилися питання, Ви завжди можете скористатися нашим блогом, для отримання потрібної інформації, ми постійно працюємо над поповненням потрібної Вам інформації. Так само ви можете відвідати наш магазин «ARDIS-BIKE» де наша команда майстрів допоможе Вам з будь-якою проблемою.
Автор: Dima Sanzhara
Також хочемо нагадати, що в нашому магазині працює сервісний центр з ремонту та обслуговування велосипедів.
Якщо Ви не в силах самостійно усунути скрип, хрускіт, тріск або будь-яку іншу несправність вашого залізного коня - не переживайте, ми допоможемо вам з цим.
І не турбуйтеся про складність ремонту. Ми робимо роботи будь-якої складності - від установки дрібних аксесуарів, до найскладніших технічних робіт.