Налаштування ADSL модему в режимі роутера для ОГО

  1. ADSL-модем: режим бриджу і режим роутера
  2. Налаштування DynDNS при типових ADSL-підключення

У цій статті можна прочитати як налаштувати ADSL-модем в режимі роутера для підключення до інтернету ОГО! від Укретелеком. Для прикладу будемо налаштовувати модем D-Link DSL-2640U.

Налаштування модему на роботу режимі роутера хороша тим, що будь-яка у вас операційна система (Windows XP, Windows 7, Ubuntu і т.д.), достатньо в ній налаштувати автоматичне отримання IP-адреси, а в модемі налаштувати DHCP-сервер, який роздає IP-адреси і більше нічого налаштовувати на комп'ютері не потрібно. Тим більше, що за замовчуванням DHCP-сервер на ADSL-модем включений і налаштований. Все що потрібно зробити, щоб настроїти модем - це зберегти в ньому облікові дані для підключення до провайдера (логін, пароль) і деякі інші додаткові параметри. Тому дана стаття актуальна для будь-якої операційної системи. Головне - це щоб було налаштоване автоматичне отримання IP-адреси. Я візьму для прикладу Windows 7 як найбільш поширену на момент написання статті операційну систему.

Отже, ADSL-модем підключений до комп'ютера і до телефонної лінії. Відкриваємо браузер, набираємо в адресному рядку IP-адреса модему (за замовчуванням 192.168.1.1) і натискаємо Enter. Якщо не з'явилося вікно запиту пароля, значить, щось не так.

В першу чергу перевіряємо, що мережевий інтерфейс (мережева карта) до якої підключений модем налаштований на автоматичне отримання IP-адреси. Для Windows 7 потрібно натиснути правою кнопкою по ярлику Мережеве оточення, вибрати пункт Властивості, потім вибрати потрібний мережний інтерфейс, зайти в його властивості. Далі вибрати пункт Протокол Інтернету TCP / IP і натиснути на кнопку Властивості. Перевірити, що встановлений пункт Отримати IP-адресу автоматично:

Малюнок 1

Якщо автоматичне отримання IP-адреси встановлено, але все одно не виходить зайти через браузер на веб-сторінку налаштувань модему, значить можуть бути проблеми зі шнуром від модему до комп'ютера, з роз'ємами, з самим модемом (не працює DHCP-сервер наприклад) і т.д.

Але у нас все добре і з'явилося вікно в якому потрібно ввести логін і пароль на доступ до модему. За замовчуванням для модему D-Link DSL-2640U логін - admin, пароль - admin. Для вашого модему логін і пароль можуть бути іншими - дивіться цю інформацію в документації до модему. Після того як буде введений правильний логін і пароль ми потрапляємо на веб сторінку в якій відображено головне меню. Нам потрібен пункт меню в якому є слово WAN. У даній моделі він знаходиться в меню Advanced Setup:

малюнок 2

У розділі WAN необхідно буде внести логін пароль та інші параметри, які видає провайдер для підключення. У моєму випадку це параметри від Укртелекому такі як логін, пароль, VPI, VCL, Encapsulation. Натискаємо, на кнопку Add (див. Рис. 2) і покроково змінюємопараметри, інформація про яких, є від провайдера. Інші параметри залишаємо за замовчуванням. Нижче на малюнках будуть показані тільки ті параметри які потрібно змінювати при налаштуванні модему для ОГО! .

Встановлюємо параметри VPI і VCI:

малюнок 3

Вибираємо режим роботи модему PPP over Ethernet (PPPoE). Фактично це і є вибір режиму роботи модему в якості роутера:

Фактично це і є вибір режиму роботи модему в якості роутера:

малюнок 4

На наступному кроці в поле PPP Username заносимо логін, а в поле PPP Password - пароль. Це ті логін і пароль які видав провайдер (Укртелеком). В поле PPPoE Service Name пишемо що завгодно - це просто ім'я нашого підключення.

Малюнок 5; 6;

На інших етапах всі параметри залишаємо за замовчуванням. На останньому кроці натискаємо на кнопку Save, щоб зберегти настройки. Потім в розділі Advanced Setup - WAN натискаємо на кнопку Save / Reboot. Чекаємо поки перезавантажиться модем. Після перезавантаження, ADSL-модем повинен автоматично встановити з'єднання з провайдером, після чого можна відкривати браузер і виходити в мережу Інтернет.

На завершення ще раз зазначу, що в режимі роутера (маршрутизатора) з'єднання з провайдером встановлює ADSL-модем і вам не потрібно після кожної перезавантаження комп'ютера встановлювати з'єднання, натискаючи на ярлик на робочому столі.

ADSL-модем: режим бриджу і режим роутера

Вирішив написати невелику замітку з простими поясненнями на тему, що таке режим бриджу (bridge) і режим роутера (router) в ADSL-модем. Я тут не буду писати, який режим краще або гірше, і так зрозуміло, що все залежить від завдання, яке стоїть перед вами. Спробую на пальцях пояснити, чим вони відрізняються, а ви вже вирішуйте, що краще - бридж або роутер :) Назви режимів пішли від англійських слів bridge (міст) і router (маршрутизатор). Тобто вірними будуть і фрази, що модем працює в режимі моста або в режимі маршрутизатора.

Тепер про відмінності. ADSL-модем, який працює в режимі мосту вдає із себе не, що інше як просто перехідник між шнуром з вашої телефонної розетки і мережевим шнуром, який підключається до мережевої плати комп'ютера. Так як безпосередньо телефонний провід включити в мережеву плату можна, то потрібно, щось, до чого на вхід ми підключимо телефонний дріт, а на виході отримаємо стандартний шнур живлення. Цим чимось і є ADSL-модем і в режимі мосту, він виконує тільки цю функцію - перехідника. Звучить може не зовсім звично, але по суті так і є. Модем в цьому режимі нічого не вміє. Для того щоб ініціювати підключення до інтернет, необхідно пройти авторизацію у провайдера і отримати мережеві настройки (зовнішній IP-адреса). Так як модем в режимі мосту, це просто перехідник, то ця операція покладається на комп'ютер. Тобто ви налаштовуєте у себе на комп'ютері мережеве з'єднання з провайдером, вносите туди логін і пароль і підключаєтеся до інтернету в міру необхідності.

Тепер режим роутера. В цьому режимі ADSL-модем разом з виконанням функції перехідника, вже є більш інтелектуальним мережевим пристроєм. Можна сказати, що в цьому режимі ADSL-модем - це маленький комп'ютер (сервер), який надає деякі сервіси для вашого персонального комп'ютера. Тепер аутентифікацію і отримання мережевих налаштувань виконує не ваш комп'ютер, а ADSL-модем. Для цього в нього попередньо необхідно внести необхідні параметри з'єднання, і звичайно ж логін і пароль, які вам видав провайдер. ADSL-модем сам зв'яжеться з провайдером і встановить з'єднання. Навіть якщо комп'ютер буде вимкнений, з'єднання з інтернетом модем все одно зможе тримати. Таким чином, якщо у вас модем з Wi-Fi точкою доступу, то через нього можна вийти в інтернет, наприклад, з комунікатора або ноутбука, без включення основного комп'ютера. Коли модем працює в режимі роутера, то стає активним вбудований міжмережевий екран модему - файервол (firewall). Ваш комп'ютер при такому режимі трохи більше захищений від зовнішнього світу. Також стають доступними і інші функції (в залежності від модему), наприклад, вбудований DHCP-сервер.

Далі вже можна просто поміркувати, які переваги ADSL-модему в режимі "бриджу", а які в режимі "роутера". Наприклад, якщо вам необхідно, щоб зовнішній IP-адреса був привласнений саме комп'ютера, то модем повинен працювати в режимі мосту, а якщо ви хочете використовувати вбудований міжмережевий екран модему, то він (модем) повинен бути налаштований в режимі роутера. Якщо є Wi-Fi пристрої (телефони, комунікатори, ноутбуки та ін.) І модем має точку доступу Wi-Fi, то його необхідно також налаштувати в режимі роутера.

Міркувати можна довго, але я пропоную перенести ці міркування в коментарі. Задавайте питання - буду писати відповіді і на підставі питань-відповідей можна буде розширити статтю, щоб вона стала корисною для більшого числа користувачів. Сподіваюся на вашу допомогу.

Налаштування DynDNS при типових ADSL-підключення

Після того як були написані дві статті на тему динамічного ДНС я отримав досить багато коментарів, питань і прохань пояснити або уточнити деякі незрозумілі моменти. Найбільш часто питання були пов'язані з тим, що користувачі не розуміли, де потрібно налаштовувати клієнт для сервісу DynDNS. І хоча на це питання можна відповісти буквально одним реченням - налаштовуйте DynDNS клієнт на тому пристрої яке отримує зовнішній динамічний IP адреса - вирішив написати невелике роз'яснення на прикладі трьох схем підключення з використанням ADSL.

Перша схема найпростіша:

Перша схема найпростіша:

Є ADSL-модем до якого підключений один комп'ютер. Модем працює в режимі мосту, тобто з'єднання з провайдером встановлюється з комп'ютера. А це означає, що зовнішній динамічний IP-адресу буде отримувати комп'ютер. Значить клієнт для сервісу DynDNS повинен бути налаштований на комп'ютері. Для цього потрібно завантажити DynDNS Updater, встановити його на комп'ютер і налаштувати.

Друга схема майже така ж, тільки ADSL-модем буде з вбудованою бездротовою точкою доступу і працювати буде в режимі роутера:

У цій схемі з'єднання з провайдером встановлює ADSL-модем, а це значить, що зовнішній динамічний IP-адресу буде отримувати саме ADSL-модем. Тому клієнт DynDNS налаштовується в модемі. На комп'ютері і інших мережевих пристроях не потрібно в цьому випадку нічого встановлювати і налаштовувати.

Третя схема трохи складніше:

Третя схема трохи складніше:

Тут у нас є ADSL-модем в режимі мосту, до якого підключений роутер з бездротовою точкою доступу. У цьому випадку з'єднання з провайдером встановлює роутер, а значить саме роутер отримає зовнішній динамічний IP-адресу. Тому клієнт DynDNS налаштовуємо не в модемі, не в комп'ютерах, а саме в роутері.

За матеріалами статті: http://igorka.com.ua/2010-05-06/adsl-modem-rezhim-bridzha-i-rezhim-routera/

Наш стиль в створенні вашого сайту

- це індивідуальний підхід до клієнта, спосіб-ність оперативного реагування на зауваження та побажання в процесі створення сайту, а також прийнятні ціни на надані послуги! html верстка, верстка сайтів, css верстка - все нами продумано до дрібниць. Звернувшись до нас, Ви будете приємно здивовані результатами спільної діяльності.

Дополнительная информация

rss
Карта