Налаштування сплячого режиму в Windows 7

  1. Що являє собою сплячий режим?
  2. Чим відрізняється сплячий режим від глибокого сну?
  3. Що таке гібридний сплячий режим?
  4. Налаштування параметрів для сплячого режиму

Більшість користувачів персонального комп'ютера напевно не раз чули про те, що не можна часто вмикати і вимикати комп'ютер, оскільки це може призвести до скорочення терміну служби. Дійсно, під час включення і виключення електричного живлення в комп'ютері відбуваються так звані перехідні процеси, при яких комп'ютерне обладнання піддається великим додатковим навантаженням. Результат таких навантажень - прискорений знос компонентів комп'ютера. Зважаючи на вищесказане, буде розумно вдаватися до вимикання комп'ютера якомога рідше, тільки по крайній необхідності. Однак, з іншого боку, постійно включений ПК споживає електроенергію, а постійно включений ноутбук - даремно розряджає батарею. Щоб заощадити кошти і заряд батареї, можна скористатися такими зручними і практичними функціями, як сплячий режим, гібернація і гібридний режим.

Що являє собою сплячий режим?

Сплячий режим - це режим економії операційної системи комп'ютера, при якому всі дані про поточний стан операційної системи записуються в операційну пам'ять, а потім відбувається перехід комп'ютера в режим зниженого енергоспоживання. Таким чином, після виведення комп'ютера зі сплячого режиму всі вікна і програми залишаються в такому ж вигляді, в якому були і до активації сплячого режиму. Основна перевага сплячого режиму полягає в тому, що повернення комп'ютера до робочого стану відбувається дуже швидко - буквально за пару секунд. В операційній системі Windows XP цей режим називався чекають режимом.

Чим відрізняється сплячий режим від глибокого сну?

Режим глибокого сну є енергозберігаючий режим, розроблений переважно для ноутбуків. При запуску режиму глибокого сну всі відкриті документи, програми та вікна зберігаються не в оперативну пам'ять, а в спеціальний файл на жорсткому диску, після чого комп'ютер повністю відключається. Основними перевагами глибокого сну є повна відсутність споживання енергії і абсолютна надійність збереження даних, на відміну від сплячого режиму (при збоях харчування під час сплячого режиму дані, швидше за все, будуть втрачені). Недоліком глибокого сну можна назвати відносно тривалий час повернення комп'ютера до робочого стану.

Що таке гібридний сплячий режим?

Гібридний сплячий режим - це режим енергозбереження, розроблений в першу чергу для настільних комп'ютерів. Цей режим є свого роду компромісом між сплячим режимом і глибокого сну, оскільки при переході в гібридний сплячий режим все відкриті документи і вікна програм зберігаються в пам'яті на жорсткому диску комп'ютера (як при режимі глибокого сну), але комп'ютер не вимикається, а переходить в режим зниженого енергоспоживання (як при сплячому режимі). При використанні гібридного сплячого режиму ризик втрати даних значно менше, ніж під час сплячого режиму, а пробудження комп'ютера відбувається швидше, ніж при гібернації. На настільних комп'ютерах гібридний сплячий режим, як правило, включений за замовчуванням замість сплячого режиму.

Налаштування параметрів для сплячого режиму

Щоб налаштувати параметри сплячого режиму (або режиму глибокого сну) необхідно зайти в управління електроживленням. Відкрийте меню Пуск, перейдіть в Панель управління, в розділ Система та безпека і виберіть пункт Параметри електроживлення.

У наступному вікні виберіть свій план електроживлення і натисніть на пункт Змінити настройки плану.

Тут ви можете вказати час, через яке буде відключатися дисплей при бездіяльності, а також час, через яке комп'ютер буде переходити в сплячий режим. Такі опції можуть допомогти заощадити електроенергію або заряд батареї ноутбука, якщо ви відлучитися з яких-небудь справах, а комп'ютер залишите включеним.

Крім того можна призначити дії для кнопки харчування і кнопки сплячого режиму, а також встановити функцію запиту пароля при виході із сплячого режиму. Для ноутбуків доступний ще і вибір дії при закритті кришки

В параметрах кнопок харчування та сплячого режиму (або кришки ноутбука) ви можете визначити необхідну дію: сон, гібернація або завершення роботи.

Вихід із сплячого режиму може здійснюватися по різному, в залежності від заданих параметрів: натисканням будь-якої клавіші на клавіатурі, кнопки на мишці або ж тільки за допомогою кнопки живлення. Вихід з цього режиму здійснюється тільки за допомогою кнопки живлення.

Якщо ви хочете включити або відключити пробудження комп'ютера від натискання будь-якої кнопки на клавіатурі, зайдіть в Панель управління і виберіть пункт Диспетчер пристроїв (якщо у вас стоїть перегляд за категоріями, перейдіть на значки). Потім в диспетчері пристроїв клацніть правою кнопкою мишки по назві своєї клавіатури, виберіть пункт Властивості, перейдіть на вкладку Управління електроживленням і поставте (чи зніміть) прапорець на пункті Дозволити цьому пристрою пробуджувати комп'ютер з режиму очікування.

Налаштування пробудження комп'ютера від мишки відбувається точно за таким же принципом.

Наша компанія надає послугу обслуговування комп'ютерів в офісі .

Що являє собою сплячий режим?
Чим відрізняється сплячий режим від глибокого сну?
Що таке гібридний сплячий режим?
Що являє собою сплячий режим?
Чим відрізняється сплячий режим від глибокого сну?
Що таке гібридний сплячий режим?

Дополнительная информация

rss
Карта