- Налаштування маршрутизатора
- Налаштування DHCP сервера маршрутизатора
- Налаштування операційної системи
- пінгування комп'ютера
- Налаштування робочої групи
- Установка домашньої мережі
- Мережевих розміщень існує три види:
- Створення домашньої групи
- Налаштування параметрів загального доступу
- расшаріваніє папок
Локальні комп'ютерні мережі бувають найрізноманітніших конфігурацій, засновані як на одних лише комп'ютерах (наприклад, топологія кільце), так і при використанні маршрутизаторів (змішані мережі). Розглянемо найбільш часто зустрічається змішану мережу, і як проводиться настройка мережі через роутер.
У даних мережах роутер відповідає за маршрутизацію потоку даних, аналізуючи трафік. Кожен блок інформації містить адресу відправника і адресу одержувача, і маршрутизатор за допомогою внутрішньої таблиці маршрутизації визначає, на який з інтерфейсів відправити чергову порцію даних. Але перед початком роботи необхідно встановити як маршрутизатора, так і операційної системи. У даній статті ми наведемо основні ази по налаштуванню.
Налаштування маршрутизатора
Щоб комп'ютери мали прямий доступ до мережевих папок один одного (так звані «розшарені папки»), все комп'ютери повинні перебувати в одній підмережі. Так як IP-адреси роздає маршрутизатор, то почнемо настройку роутера з сервісу автоматичного призначення адрес - DHCP.
Само собою передбачається, що роутер вже підключений до персонального комп'ютера, з якого і буде здійснюватися подальша настройка. У прикладі буде використаний роутер D-Link Dir-300.
Налаштування DHCP сервера маршрутизатора
Заходимо через веб браузер в налаштування маршрутизатора. В меню переходимо в розділ «Мережа», далі підрозділ «LAN».
Налаштування DHCP сервера роутера
В налаштуваннях «DHCP-сервер» виставляємо значення «Дозволити», в поле з початковим IP вводимо першу адресу діапазону видаваних IP-адрес, в сусідньому полі - крайній адресу. При вказівці діапазону слід враховувати маску підмережі, якщо вона виглядає як 255.255.255.0, то при вказівці адрес змінювати можна тільки значення після останньої точки (останній з чотирьох октетів), і це значення не може бути 0 або 255. Таким чином до маршрутизатора може одночасно підключатися до 253 пристроїв. Якщо потрібно більше, то необхідно міняти маску підмережі, але це вже в цій статті не розглядається.
Час оренди залишаємо як є, тиснемо «Зберегти». Налаштування DHCP закінчена.
Налаштування операційної системи
Далі від нас вимагається налаштувати операційну систему. Налаштовувати будемо Windows.
Wi-Fi роутер створює локальну мережу
Налаштування дасть нам можливість виходити кожному з підключених пристроїв в Інтернет, і на кожному з комп'ютерів з OS Windows будуть мережеві папки зі спільним доступом.
пінгування комп'ютера
Підключимо до маршрутизатора два комп'ютери. Можна і більше, два просто для прикладу. Якщо комп'ютери між собою пінгуються, значить DHCP-сервер маршрутизатора налаштований вірно і працює коректно.
Запускаємо на комп'ютері командну програму «cmd».
Запуск програми «cmd»
Відкриється чорний екран з очікування введення команди. Пишемо «ping адресу комп'ютера», наприклад, «ping 192.168.1.17».
пінг комп'ютера
Як ми бачимо за результатами пингования, всі чотири запиту успішні, віддалений комп'ютер відгукнувся, значить зв'язок через маршрутизатор між ними є.
Якщо зв'язку немає, то вимкніть на обох комп'ютерах фаєрвол, і перевірте настройки маршрутизатора!
Налаштування робочої групи
Для обміну файлами все комп'ютери повинні бути в одній групі. Для настройки групи та імені комп'ютера клацаємо кнопкою миші по іконці «Мій комп'ютер». Випадає меню вибираємо «Властивості».
Вибір «Властивостей» мого комп'ютера
У властивостях вибираємо вкладку «Ім'я комп'ютера» і дивимося два рядки - Повне ім'я і Робоча група.
Вкладка «Ім'я комп'ютера»
Ім'я комп'ютера може бути довільним, але ось робоча група повинна бути однойменної для всіх комп'ютерів локальної мережі. Як правило, вона називається «WORKGROUP». Повторюємо ці дії і на другому комп'ютері (і на всіх наступних) - імена комп'ютера даємо кожному своє, робочу групу - ім'я однакове.
Установка домашньої мережі
Далі необхідно, щоб всі комп'ютери під управлінням Windows розташовувалися в «домашньої» мережі. Переходимо в панель управління, відкриваємо «Центр управління мережами і загальним доступом».
Домашня мережа
Мережевих розміщень існує три види:
- Домашня мережа;
- Мережа підприємства;
- Громадська мережа.
Мережеве розміщення
Мережа повинна бути «Домашня». Якщо це не так, то вибираємо домашню.
Створення домашньої групи
Далі створюємо домашню групу, до якої належатимуть всі підключені комп'ютери. Тільки в домашній групі можна обмінюватися файлами.
Натискаємо «Готовність до створення», і в подальшому вікні натискаємо «Створити домашню групу».
Створення домашньої групи
У наступному вікні вибираємо необхідні для загального доступу ресурси, і тиснемо «Далі».
Вибір загальних ресурсів
У наступному вікні буде пропозиція створити пароль - нічого не робимо, а лише натискаємо «Готово».
Налаштування параметрів загального доступу
У наступному вікні потрібно вибрати «Зміна додаткових параметрів».
Додаткові параметри спільного доступу
Так як комп'ютерна мережа домашня, і ховати кожен комп'ютер за пароль потреби немає, то і налаштуємо загальний доступ без пароля.
відключення пароля
Вибираємо відключення парольного захисту, тиснемо «Загальний», і в вікні, що розкрилося також вибираємо беспарольному захист. Тиснемо «Зберегти», після чого повторюємо дії на всіх інших комп'ютерах. Після настройки перезавантажуємо комп'ютери, мережа налаштована.
расшаріваніє папок
Розшарений папка - це папка, до якої є доступ з іншого комп'ютера локальної мережі. І це насправді дуже зручно - створюємо мережеву папку, кидаємо туди фільми і музику, і кожен з мережі може ними користуватися, тим самим заощаджуючи місце на своєму жорсткому диску. Єдина умова - комп'ютер з контентом повинен бути завжди включений.
Для відкриття загального доступу заходимо в дану папку, доступ якої необхідно відкрити, і на верхній панелі тиснемо кнопку «Загальний доступ».
Загальний доступ
Вкладка розкриється, вибираємо розширену настройку. Відкриється вікно налаштування загального доступу - ставимо галочку для дозволу. Тиснемо «ОК».
Дозвіл загального доступу
Все, настройка мережі через маршрутизатор закінчена, будь-який комп'ютер локальної мережі може зайти в цю папку і користуватися розміщеними в ній файлами.