- налаштовуємо ExpressKeys ☆
- Налаштування Touch Ring ☆
- Налаштування кругового меню ☆
- Налаштування бездротового модуля ☆
- Завершення слід ...
Дізнайтеся, які додаткові можливості дарують клавіші швидкого доступу ExpressKeys, сенсорне кільце Touch Ring, екранне круговий меню, а також які налаштування передбачені для комплектного бездротового модуля.
Щоб вивчити можливості органів управління планшетом Intuos pro і налаштувати їх, відкрийте вікно драйвера Wacom: на комп'ютерах Apple Mac запустіть програму «Системні налаштування», на Windows-комп'ютері відкрийте «Панель управління» - і в обох випадках запустіть модуль Планшет Wacom. Вибравши в списку Пристрій підключений планшет, клацніть на значку Функції в списку Інструмент - і можна приступати.
налаштовуємо ExpressKeys ☆
Давайте почнемо з питання, навіщо взагалі потрібні ExpressKeys? Часто при роботі з графічним планшетом традиційну клавіатуру відкладають в сторону: для неї банально не вистачає місця на столі - особливо коли працюєш з Intuos pro розміру M або L. Проте все графічні редактори в тій чи іншій мірі управляються за допомогою клавіатурних скорочень і клавіш-модифікаторів. Щоб забезпечити простий доступ до часто використовуваних сполученням клавіш, планшети Wacom оснастили допоміжними кнопками.
на маленьких Intuos pro S розміщується шість кнопок ExpressKeys - цього більш ніж достатньо, враховуючи, що поруч з «еской» - зверху чи знизу - легко поміщається компактна 86-клавішна бездротова клавіатура. Це, до речі кажучи, і збиває з пантелику власників Intuos pro S: найчастіше при такому розташуванні периферійних пристроїв користь від ExpressKeys стає не такою очевидною.
Інша справа Intuos pro M і Intuos pro L - ці «гіганти» рідко уживаються з будь-якими клавіатурами на одному столі. Тому навіть восьми кнопок ExpressKeys іноді може не вистачати (тому і придумали кругові меню, про які йтиметься нижче). Щоб без клавіатури не відчувати себе як без рук, до налаштування «експрес-клавіш» варто поставитися з усією увагою.
Повернемося в вікно драйвера Wacom: в списку Інструменти вже обраний пункт Функції - перейдіть у вкладку ExpressKeys. Тут ви побачите малюнок панелі управління своїм планшетом (шість або вісім кнопок, в залежності від моделі Intuos pro).
До кожної кнопці призначений свій список, що випадає команд. Більшою мірою це фіксовані функції для емуляції клацань миші і управління самим планшетом. Вся широта можливостей кожної кнопки ExpressKey полягає в командах Натискання клавіші, Модифікатор, Круговий меню і Відкрити / запустити.
Команда Натискання клавіші дозволяє призначати обраної кнопці ExpressKey практично будь-яке поєднання клавіш: Ctrl-Alt-L, Alt-Shift-P, ^⌘N, ⌥⇧O, ⌥⌘F3, Ctrl- → і багато інших. Чи не спрацюють тільки системні поєднання клавіш, які або жорстко задані розробниками ОС, або прописані в системних настройках.
Команда Модифікатор схожа з попередньою, тільки дозволяє емулювати натискання однієї або декількох клавіш-модифікаторів - в поєднанні з клацанням миші. Наприклад: Ctrl-Alt, ⌘⇧, Alt-правий клік, ⌥-середній клік і т. Д.
Про круговому меню мова піде трохи пізніше, а команда Відкрити / Запустити дозволяє перетворити обрану ExpressKey в кнопку швидкого виклику конкретного додатка, будь то графічний редактор, конструктор макетів, утиліта оптимізації файлів, медіаплеєр або будь-яка інша програма, встановлена на вашому комп'ютері.
Які команди краще призначити кнопкам ExpressKeys, чітких рекомендацій не можна дати: у кожного дизайнера і художника свої переваги і часто використовувані команди. Спочатку тримайте клавіатуру неподалік - і аналізуйте: які клавіші ви натискаєте частіше, ті і слід винести на кнопки ExpressKeys. І якщо вам вдасться вмістити свої улюблені команди в шість або вісім кнопок на планшеті - робота занадиться і без клавіатури.
При включеному параметрі Показати Express View досить лише торкнутися будь-якої кнопки ExpressKey - і на екрані ви побачите підказку, які команди виконує кожна кнопка. Помаранчевим кольором будуть виділені ті кнопки, яких ви торкаєтеся в даний момент.
Налаштування Touch Ring ☆
Сенсорне кільце Touch Ring вкрай зручно для виконання послідовності однотипних команд. Наприклад, для збільшення зображення найчастіше потрібно кілька разів натиснути клавіші Ctrl- + або ⌘ +. Але зручніше цю команду виконати за допомогою сенсорного кільця.
Якщо говорити спрощено, Touch Ring розділене на кілька сегментів, що реагують на дотик. У міру руху пальця по кільцю, ми замикаємо то один контакт, то інший - і що надходить серію електричних імпульсів драйвер Intuos pro транслює активній програмі як послідовність натискань одного і того ж поєднання клавіш, яке призначено в настройках планшета.
Примітно, що Touch Ring розрізняє напрямок руху пальця. Тому для одного і того ж стану сенсорного кільця можна призначити відразу дві команди. Наприклад, при русі пальця за годинниковою стрілкою емулювати клавіші Ctrl- +, а при русі проти годинникової стрілки - Ctrl--. На ділі ж вийде дуже природний процес: крутимо кільце вправо - картинка збільшується, крутимо вліво - картинка зменшується.
Незалежно від моделі Intuos pro , Для сенсорного кільця Touch Ring передбачено чотири різних стану, перемикатися між якими можна натисканням на центральну кнопку. Для кожного стану можна призначити по дві команди. Звичайно, ці команди можуть бути абсолютно різними, але краще всього вибирати пару «родинних» команд: збільшення і зменшення прозорості, настройка діаметра кисті, прохід по стеку шарів і т. Д.
Для масштабу, прокрутки і панорамування в випадних списках для всіх чотирьох станів Touch Ring передбачені відповідні пункти. Решта команд послідовної налаштування чого-небудь знадобиться призначати через пункт Натискання клавіші.
Також передбачені службові команди Пропустити (корисно, якщо вам потрібно менше чотирьох станів кільця), Визначається додатком (залежить від конкретної програми), Відключено ( «пусте» дію, що дозволяє запобігти випадковому виклик корисних команд) і За замовчуванням (команда, призначена для драйвера планшета за замовчуванням).
При включеному параметрі Показати параметри сенсорного кільця ви побачите на екрані підказку, кожен раз коли натискаєте центральну кнопку Touch Ring. Помаранчевим кольором будуть виділятися поточний стан кільця, в точній відповідності з сведодіодной індексацією на самому планшеті.
Налаштування кругового меню ☆
Ось і дісталися до цього, на перший погляд, незрозумілого інструменту. Але уявіть собі ситуацію. Основні команди ви вже прив'язали до кнопок ExpressKeys і кільцю Touch Ring. Однак є ще ціла пачка програмних функцій, якими ви користуєтеся значно рідше - але заради них тягнутися до клавіатури дуже незручно. Ось для таких випадків круговий меню і стане в нагоді.
Само по собі круговий меню виглядає як коло, розділений на вісім сегментів, - з кнопкою-хрестиком посередині. Щоб викликати це коло, потрібно призначити відповідну команду до бічної клавіші-гойдалки на пере або будь-якої кнопки ExpressKeys на планшеті. А далі все просто: ткнули в потрібні сегмент меню - отримали результат.
Призначення команд пунктам кругового меню відбувається точно так само, як під час налаштування кнопок пера і ExpressKeys. Через круговий меню можна виконувати встановлені команди, поєднання клавіш (в тому числі виклик мультимедійних команд, що для кнопок ExpressKeys і кільця TouchRing досі недоступно) і запуск додатків.
Найцікавіший пункт у випадаючому списку команд - це Підменю. Якщо ви призначите цей пункт конкретному сегменту кругового меню, він стане входом в таке ж круговий меню. По суті це вийде група команд, як в звичайних меню додатків, тільки форма у цієї групи буде круглою.
Щоб перейти до налаштування створеного підміню (воно відзначається маркером-трикутником), в списку ліворуч клацніть на однойменному пункті, який розташований під «кореневих» елементом Top. Тепер можете формувати вкладене меню за тим же принципом.
Мінімально в круговому меню може міститися лише вісім різних команд. Якщо ж вкладені меню задіяти по максимуму (допускається три рівня вкладеності) - у вашому розпорядженні буде цілих 512 команд! Звичайно, щоб організувати таке громаддя в зручну систему, доведеться постаратися - але в кінцевому підсумку це перетворить планшет не тільки в інструмент для малювання і ретуші, але і в універсальний центр управління комп'ютером.
Налаштування бездротового модуля ☆
Працювати з бездротовим планшетом - це пісня. Але, як і для будь-якого автономного устрою, важливим фактором стає тривалість роботи від акумулятора. Тому у вкладці Без кабелю дуже до речі доведеться шкала настройки часу, після закінчення якого Intuos pro буде сам відключатися.
Прикиньте, в якому режимі ви працюєте з планшетом. Якщо часто робите довгі перерви, рухайте повзунок шкали ближче до лівого кінця, щоб планшет швидше відключався. Якщо ви довго малюєте, лише зрідка відволікаючись на інші справи, проміжок простою коштує збільшити, щоб не доводилося планшет постійно будити.
Разом з тим не забувайте про кнопку ручного вимикання планшета, яка після установки бездротового комплекту розташовується на торці пристрою поряд з USB-роз'ємом. Якщо ви знаєте, що зараз йдіть, а планшет ще буде якийсь час вас чекати, - краще вимкніть його самі і заощаджуйте заряд акумулятора на майбутнє, для корисної роботи. :)
Завершення слід ...
Крім настройки пера і функцій планшетів Intuos pro , Залишилося дізнатися про налаштування многопальцевость жестів (Горезвісний мультитач).
З технічних питань звертайтеся до офіційного сервісного центру Wacom за адресою [email protected] - будемо раді прояснити для вас всі моменти, які залишилися для вас незрозумілі.
Приємною роботи з планшетами Intuos pro! Приєднуйтесь до нас в творчих спільнотах Wacom в Facebook , Вконтакте , Instagram і дивіться наші відео на каналі в YouTube .