- Налаштування цілей в Гугл Аналітікс
- Типи цілей в Google Analytics
- Тип цілі: цільова сторінка
- Перемикач «Перехід»
- Перемикач «Цінність»
- Перемикач «Послідовність»
- Перевірка мети
- Тип цілі: тривалість
- Тип цілі: сторінок за сеанс
- Тип цілі: подія
- Розберемо на конкретному прикладі
- Тип цілі: послідовність
- Не зрозуміло? Дивіться покрокове відео!
Доброго дня, колеги! Як і раніше, на зв'язку Євген Трідчіков. Сьогодні я коротко і по справі розповім про те, як налаштувати цілі в Google Analytics в залежності від типу сайту. Нагадаю: про настройку цілей в Метриці ми говорили напередодні.
Лінь читати? дивіться відео в кінці статті!
Налаштування цілей в Гугл Аналітікс
Розділ цілей знаходиться на рівні «Уявлення». Потрапити туди можна, пройшовши за посиланням analytics.google.com, на вкладі «Адміністратор» вашого акаунта.
Розділ Цілі в Гугл Аналітікс
Переходьте в розділ «Мета», тисніть велику червону кнопку «+ Мета» і давайте розбиратися. Ви потрапляєте на проміжний крок «Установка мети». Як бачите, багато чебоксов - але не лякайтеся.
Установка мети - Шаблон або Власна
Дивіться: зараз ми перебуваємо на першому етапі - вибираємо шаблон мети або вибираємо власну. На другому кроці ми будемо вибирати тип цілі.
Так ось, шаблон дозволяє задати назву і тип цілі за замовчуванням. У цьому за великим рахунком немає необхідності, тому що зручніше дати свою назву цілі. Наприклад, в шаблонах я рідко знаходжу потрібне ім'я мети (наприклад, «Заявка» або «Спасибі-сторінка»). А то що на другому кроці він автоматично поставить тип цілі - це можемо зробити і самі.
Вобщем, ставте чек-бокс навпроти «Власна» і клікайте «Продовжити». Вибір шаблону або власної мети ніяк не впливає на подальші настройки і роботу системи.
Ви ж пам'ятаєте, що настройка Google Adwords без цілей в Гугл Аналітікс це дуже погано? 🙂 У вашій уяві повинна бути хоча б одна мета, щоб ви могли оптимізувати рекламну кампанію.
Типи цілей в Google Analytics
На другому кроці ви задаєте три параметра: назва мети, ідентифікатор мети в системі і найголовніше - тип цілі.
Назва цілі задається для своєї зручності. Ідентифікатор рекламного місця - системне позначення мети, не беріть в голову. Просто пам'ятайте, що для єдиної думки можна створити до 20 цілей. А тепер розглянемо доступні цілі в Google Analytics докладніше.
Тип цілі: цільова сторінка
Дозволяє фіксувати досягнення користувачами певної сторінки на сайті. Змоделюємо ситуацію.
Відправлення форми на сайті відбувається з переадресацією користувача на «спасибі-сторінку». Спасибі сторінка має внутрішній url - thanks.html. В цьому випадку ми встановити в випадаючому списку «Перехід» функцію ОДНО, а у віконці вказати назву сторінки слешем без батьківського URL, тобто /thanks.html. Ось як на скріншоті:
Цільова сторінка в Гугл Аналітікс
Після цього Аналітікс почне вважати все унікальні досягнення даної сторінки. Розглянемо додаткові можливості.
Перемикач «Перехід»
У випадаючому списку «Перехід» можна задавати також функції «Регулярний вираз», «Починається з» для того, щоб працювати з категоріями або сторінками, URL яких містить певні символи. У нашому простому прикладі нас цікавить конкретна сторінка з унікальним URL - тому ми не мудрим і працюємо з перемикачем «Так само».
Перемикач «Цінність»
дозволяє задавати умовний дохід від виконаної мети.
Перемикач «Послідовність»
дозволяє налаштовувати складову мета, про яку ми розмовляв в статті про налаштування цілей в Метриці. Детальніше про це я розповім нижче.
Перевірка мети
дозволяє спрогнозувати конверсію по заданої мети на основі статистики за останні 7 днів. Працює, якщо у вас на сайті достатній потік трафіку. Інакше системі не звідки буде брати прогнозні цифри і вона видасть по нулях.
Тип цілі: тривалість
Мета Тривалість в Аналітікс
Як зрозуміло з назви, за допомогою даної мети можна фіксувати сеанси користувачів, які провели на сайті певну кількість часу. Налаштування елементарні, все інтуїтивно зрозуміло.
Тільки майте на увазі, що Аналітікс працює на рівні сеансів і вважає час на сайті, як різницю між відвідинами сторінок. Умовно кажучи, система фіксує момент, коли людина зайшла на сайт і час, коли людина перейшла на іншу сторінку.
Таким чином, якщо ви працюєте з односторінкового сайтами (Лендінгем Пейдж), цей тип цілі рідко доречний. Він більше для тематичних проектів
Тип цілі: сторінок за сеанс
дозволяє фіксувати відвідування, в результаті яких користувач переглянув певну кількість сторінок на сайті. Налаштування елементарні, поле «Цінність» ми вже обговорювали вище.
Мета: сторінок на сеанс
Тип цілі: подія
Найпопулярніший в моєму випадку тип цілі. Для мене основне призначення в тому, що відстежувати успішно відправлені форми на сайті. Форми, які працюють без перезавантаження сторінки. Зараз я докладно розповім про те, як відслідковувати відправку форми на сайті, яка відбувається без перезавантаження сторінки.
Мета Подія в Гугл Аналітікс
Для того, щоб відстежувати успішні відправки форми на сайті, вставте в тег форми конструкцію:
ga »( 'send', 'event', 'form', 'submit');"
Тут 'send' і 'event' - обов'язкові параметри, які задаються дослівно. Це означає - відправити, подія. А ось 'form' і 'submit' - це обов'язкові параметри категорія і дії, назви яких задаються умовно (для себе) і які прописуються в налаштуваннях мети в відповідних полях «Категорія», «Дія». Ви можете обізвати їх як завгодно, головне щоб вони ж були прописані в налаштуваннях мети.
Крім цього, ви можете використовувати ярлик (додатковий опис події) і передавати цінність за допомогою відповідних полів в налаштуваннях мети. Ярлик і цінність - необов'язкові параметри, їх присутність в конструкції і в налаштуваннях мети необов'язково. Технічно додати ярлик можна просто вказавши його через кому як і інші параметри в конструкції ga.
Категорія позначає однотипні події, наприклад відправки форм. Дія - відповідно, призначене для класифікації дії над об'єктом. Ярлик - для поділу об'єктів всередині категорії, наприклад, відрізнити форму в шапці від форми в футере. Хоча для цього можна задати різну дію (наприклад, submit-header або submit-footer), тоді ярлик використовувати не доведеться.
Розберемо на конкретному прикладі
Розбираємося на конкретному прикладі
Як бачите на сайті юристів, на тезі <form ...> висить відправка події. Конструкція має вигляд:
onsubmit = "ga ( 'send', 'event', 'Form', 'SendForm');"
Лапки-ялинки міняємо на прості подвійні лапки, пам'ятайте, еге ж? В налаштуваннях гугл Аналітікс ця подія описується метою з такими настройками:
Наочний приклад налаштування цілі
Як бачите, нічого складного. Те ж саме можна використовувати для відстеження кліків на певному об'єкті, наприклад, по кнопці або зображенню на сайті. Для цього потрібно використовувати ту ж конструкцію, тільки замість onsubmit писати onclick.
Тип цілі: послідовність
Цей тип цілі налаштовується в розділі «Цільова сторінка». Взагалі, як ви переконалися Google Analytics дозволяє налаштовувати 4 типи цілей. Але я виніс «Послідовність» окремо, тому що цей підхід дозволяє візуалізувати воронку продажів в звіті «Переходи».
Пам'ятайте, ми розмовляв про «Складову мета» в Метриці? Там я вже згадував, а тут повторюся, що в Метриці Складова мета може використовувати в якості проміжних кроків до мети як сторінки, так і події. А в Гугл Аналітікс ми можемо працювати тільки зі сторінками.
Мета Послідовність в Гугл Аналітікс
Складову мета нескладно зробити, якщо ми маємо справу з інтернет-магазином або сайтом по інфобізу, де вже прикручений сервіс для покупки інформаційних продуктів. На таких сайтів кожен крок на шляху до покупки представляє окрему сторінку, URL. Тому настройка елементарна.
А якщо стоїть завдання налаштувати воронку там, де кроки відбуваються на одному екрані, в хід вступають так звані віртуальні сторінки Google Analytics. Про них я розповім в наступній статті.
Не зрозуміло? Дивіться покрокове відео!
Сподіваюся, що я докладно розповів про настройку цілей в Google Analytics. Намагався розписувати максимально дохідливо. Якщо щось залишилося незрозумілим, якщо у вас є питання - не соромтеся, запитуйте в коментарях!
comments powered by HyperComments Лінь читати?Пам'ятайте, ми розмовляв про «Складову мета» в Метриці?
Не зрозуміло?