Нам не дано передбачити - Силуанов висловився з приводу курсу рубля

За словами міністра фінансів, поведінку валюти залежить від різних факторів і передбачити його неможливо. Експерти у відповідь помічають, що перед падінням рубля Мінфін зробив масові інтервенції на валютному ринку За словами міністра фінансів, поведінку валюти залежить від різних факторів і передбачити його неможливо

Антон Силуанов. Фото: Сергій Бобильов / ТАСС

Міністр фінансів і перший віце-прем'єр Антон Силуанов висловився з приводу курсу рубля. «Ви ніколи не вгадаєте, як і будь-які прості люди, як буде себе вести валюта. Вона залежить останнім часом від настроїв, ризиків, будуть введені санкції, не будуть. Друге - це ставка в Штатах [ставка ФРС США]. Третє - це настрій інвесторів, які після оголошення можливих санкцій почали виходити з російських активів. Четверте - ми з ЦБ припинили покупки для резервів, на зміцнення це вплинуло », - сказав Силуанов.

Міністр додав, що російський уряд підготувалося до нових американських санкцій, зокрема до заборони на купівлю держборгу. За словами Силуанова, у влади є пакет заходів, як діяти в цій ситуації, але подробиці він не привів.

Рубль минулого тижня різко впав. Це сталося після того, як ЦБ в інтересах Мінфіну почав закуповувати валюту. І тільки коли курс перевищив 69 рублів за долар, Центробанк зупинив закупівлі. Заява міністра в ефірі Business FM прокоментував гендиректор Фонду національної енергобезпеки Костянтин Симонов:

Чим викликано заяву Силуанова? Можливо, він намагається таким чином заспокоїти?

Костянтин Симонов: В реальності ми прекрасно розуміємо, що виконувати бюджет з таким слабким рублем на порядок простіше. І оскільки головне завдання, яке Путін поставив перед кабміном, це пошук грошей всюди, де тільки можна, і виконання бюджету, вони розуміють, що виконати бюджет при слабкому рублі - це ідеальна ситуація, коли ще нафту дорога. Сьогодні барель нашої нафти коштував понад п'ять тисяч рублів. Такого взагалі в історії не було. І ми це все розуміємо, але ж треба це якось пояснити, тому що виникає така дивна ситуація: нафта дорога, санкції не катастрофічні, а рубль чомусь падає. Я пояснюю чому: він падає, тому що так уряд вирішує проблему з бюджетом. І вирішує досить просто. Але, з іншого боку, звичайно, питання виникають. І тут нам пояснюють, що рубль є звичайним ринковим інструментом, що він схильний до впливу спекулянтів, ризиків, що проста людина взагалі не в змозі визначити його курс. Нехай він навіть це не намагається зробити, тому що тут немає ніякого ніби як рішення уряду. Тут немає ніяких інтриг, пов'язаних з політикою Центрального банку. Є стихія ринкова, куди вона занесе, неясно, тому не намагайтеся, дорогі громадяни, передбачити, в який бік рушить рубль.

Якщо говорити про санкції, глава Мінфіну сказав, що розроблені якісь заходи захисту, а які це можуть бути заходи?

Костянтин Симонов: Ну, в реальності поки говорити про те, що санкції будуть застосовані до державного боргу, не доводиться, тому що спекуляцій багато і очікувань багато, але нам напророкували вже дуже багато за чотири роки, що і тут застосують, і тут, і тут. І від SWIFT відключать. І поки багато хто з цих заходів не реалізовані, але при цьому знову ж таки, мені здається, ось ця тема санкцій, вона як раз є на сьогоднішньому етапі, так, вони будуть посилюватися. Так, вони потребують аналізу, але те, що ми спостерігали останнім часом, мені здається, там більше розмов, ніж реального катастрофізму. У нас величезна кількість проблем, безумовно, в економіці, але проблема державного боргу, його виконання не є ключовою. Особливо навіть якщо згадати недавню історію, коли ми стали різко розпродавати наші вкладення в американські облігації. Нагадаю, там більше 100 млрд доларів було, і основну частину ми продали. І хоча б навіть якщо взяти ці гроші і з'ясувати, де в результаті вони виявилися, тому що там багато неясностей, але тим не менше вони ж десь є в державних резервах, в тому чи іншому кишені. Навіть їх цілком вистачає, навіть якщо припустити, що в осінньому пакеті будуть санкції щодо нашого боргу - ось ця-то проблема далеко не сама катастрофічна.

Ще навесні Росія різко скоротила вкладення в американські казначейські папери. А недавно Bloomberg повідомив, що ЦБ збільшив обсяги закупівель золота. І, можливо, купував його на гроші, виручені від продажу американських трежеріз.

Додати BFM.ru в ваші джерела новин?

Можливо, він намагається таким чином заспокоїти?
Якщо говорити про санкції, глава Мінфіну сказав, що розроблені якісь заходи захисту, а які це можуть бути заходи?
Ru в ваші джерела новин?

Дополнительная информация

rss
Карта