Нам пише Артем
Навіяно подкастом за номером 135, в якому зайшла суперечка про те, чому телевізор з роздільною здатністю 4K дешевше монітора з тим же дозволом в 2 рази. Правда в тому, що порівнюючи технічні характеристики, які виробник вказує в описі, ми не знайдемо різниці. І це цілком логічно, адже який сенс вказувати в ТХ до будь-якій техніці її недоліки?
Давайте розбиратися, що ми знаємо про сучасний отриманні картинки на екрані.
LCD - ця технологія використовується у всіх сучасних моніторах і більшості телевізорів. Вона досить дешева у виробництві, споживає мало енергії (в поєднанні з LED-підсвіткою, зрозуміло; лампові телевізори та монітори вже не виробляють, якщо я не помиляюся), але має не найкращий баланс чорного.
Плазма - з цим словом пов'язано стільки міфів і легенд, що однієї статті явно буде недостатньо для їх перерахування, але раз завдання такої не варто, то перейдемо до фактів:
Особливість «запам'ятовувати» зображення. Ось наріжний камінь, який заважає нам підключати подібні панелі до комп'ютера, включаючи Mac Pro, і нехай у плазми краще передача кольору, немає часу відгуку, кутів огляду, а рівень чорного 0,009 і нижче. До комп'ютера її все одно підключати не можна. Плазма для кіно і тільки кіно.
Таким чином, ми порівнюємо LCD-телевізори і LCD-монітори.
У них багато схожих характеристик: діагональ, дозвіл, контрастність, яскравість, час відгуку, кути огляду і купа дрібниць на кшталт енергоспоживання. Розберемо їх докладніше.
Діагональ - розмір екрану, тут питань немає. Але важливо врахувати, що в разі використання телевізора замість монітора, особливо для роботи, сісти доведеться ближче, а значить, пікселі, нерозрізнені з відстані, стануть дуже помітні.
Дозвіл - маленькі монітори не враховуємо, так що 1920 х 1080 наш стандарт для телевізорів і більшості моніторів. Apple LED Cinema Display 27 має здатність 2560 x 1440, що суті справи не міняє, бо він величезний. Особистий досвід підказує мені, що сидіти в упор перед монітором в 27 "з меншим дозволом - справжнє катування, кожен піксель здається розміром з яблуко.
Контрастність - слід врахувати, що ця характеристика буває як статичної, так і динамічної, остання позначається в рекламі як 9000000000: 1 ( приклад ). Детально розписувати її сенсу не бачу, скажу лише, що порівнювати два екрани, спираючись на неї, не можна. Статична ж контрастність, за фактом, крім відношення найяскравішою точки до самої темної, скаже нам про використовувану матриці в дисплеї, що відіб'ється на якості картинки. Це чи не єдина характеристика, яка має хоч якесь значення.
Яскравість - бляклі монітори коштують 2500 рублів і нижче, а бляклих телевізорів я взагалі не бачив. Толку від цієї характеристики - 0.
Час відгуку - час, необхідний пікселю, щоб змінити колір з білого на чорний. Людське око не сприймає затримку менше 12 мс. Тому всі виробники вказують цифру менше 12, але з префіксом «gtg» або grey-to-grey. Від сірого до сірого. Це як вимірювати швидкість автомобіля бананами. Навіть якщо вам вдасться отримати хоч якусь цифру, то вона навряд чи буде інформативна.
У чому ж різниця? Чому монітор дорожче телевізора? У них різне призначення. Завдання телевізора - показувати картинку «красиво», а монітора - реалістично.
Величезна кількість технологій по поліпшенню картинки в телевізорах створені для того, щоб споживач сказав «вау!». Інженери компаній, які створюють матриці для професійних моніторів Sharp, NEC, Samsung і т.д. б'ються над тим, щоб картинка на екрані по перенесенню кольорів збігалася з такою ж на папері або в реальному житті. Завдання монітора з роздільною здатністю 4к - показувати реалістичну картинку на великому екрані. В телевізори великий дозвіл просилося вже давно.
Якщо вам є, чим поділитися з іншими читачами нашого сайту, пишіть на [email protected] і не забудьте вказати своє ім'я або нік. Ми уважно читаємо вхідні листи і публікуємо ваші найцікавіші історії.
І це цілком логічно, адже який сенс вказувати в ТХ до будь-якій техніці її недоліки?У чому ж різниця?
Чому монітор дорожче телевізора?