Наскільки "легко" отримати посвідку на проживання в Фінляндії?

Число позитивних рішень, що стосуються біженців з Іраку. Порівняння даних Фінляндії, Швеції і Данії в 2015 році. Фото: Yle uutisgrafiikka.

Якщо вірити статистиці за минулий рік, Фінляндія видала значно більше дозволів прохачам притулку на перебування в країні, ніж Данія або Швеція. Відмінності великі, незважаючи на те, що рішення повинні ґрунтуватися на загальноєвропейському законодавстві.

У чому ж причини відмінностей? Новинна служба Yle знайшла шість можливих факторів, що впливають на прийняття рішень.

Новинна служба Yle знайшла шість можливих факторів, що впливають на прийняття рішень

Прийняті в 2015 році позитивні рішення по країнам.

1. Суди інтерпретують закони і рішення Імміграційної служби по-різному

Імміграційна служба приймає рішення про надання притулку. Якщо рішення негативне, прохач притулку може подати апеляцію до суду другої інстанції. Суд переглядає рішення, грунтуючись на директиві ЄС і по-своєму її інтерпретуючи.

2. Політичні настрої впливають на прийняття рішень

Хоча західне правосуддя повинно бути повністю незалежним і об'єктивним, на практиці політична атмосфера в країні може впливати на прийняття рішень. Таке пояснення підходить у випадку з Данією, де досить жорстка міграційна політика.

3. Відмінності в оцінках безпеки країн, з яких прибувають біженці

Ступінь захисту прохача притулку зазвичай оцінюється відповідно до звіту, що описує ситуацію в його рідній країні. У країн ЄС немає загальних інструкцій з цього приводу. Імміграційні служби кожної країни самі оцінюють рівень безпеки.

У наприкінці 2015 року Фінляндія оновила свою оцінку щодо Іраку, Афганістану та Сомалі. Згідно з новими даними, ситуація в цих країнах покращилася.

4. Посилення принципів прийняття рішень поки не відбивається в статистиці

Звіти безпеки були оновлені тільки в кінці року, тому поки важко сказати, наскільки вони вплинули, і скоротилась чи число позитивних рішень. Близько 32 000 прибулих в минулому році прохачів притулку поки чекають розгляду заяв, тому результати будуть видні тільки навесні.

5. Прохачі притулку в різних країнах не однотипні

Прохачі притулку не розподіляють по країнам ЄС рівномірно. Наприклад, в Фінляндію їде багато іракців і мало сомалійців.

Також на рішення впливає те, з якої частини країни люди біжать. У минулому році багато уродженців Сомалі прибуло з центральних і південних регіонів, які вважаються небезпечними. Тому майже всім було надано притулок. Раніше прохачі притулку прибували також з північної частини країни - тоді негативних рішень було більше.

6. Чи може справа не в доброті Фінляндії, а в жорсткості інших Північних країн?

Позитивні рішення в Фінляндії і ЄС серед іракських біженців.

На тлі своїх скандинавських сусідів, Фінляндія здається дуже гостинною по відношенню до прохачів притулку, однак в масштабі Євросоюзу Фінляндія не сильно виділяється.

До того ж, ЄС прагне до загальних правил прийняття біженців, так що скоро Данії, можливо, доведеться переглянути свою позицію.

У чому ж причини відмінностей?
6. Чи може справа не в доброті Фінляндії, а в жорсткості інших Північних країн?

Дополнительная информация

rss
Карта