Навички ефективного ведення переговорів

  1. Навчитися вести переговори
  2. Коли слід вести переговори
  3. Підготуватися до переговорів
  4. Як вести переговори
  5. відгук

Уміння вести переговори ефективно - це навичка, якій, як і будь-якого іншого навику, можна навчитися.

Навчитися вести переговори

Вам може з'явитися можливість обговорити з роботодавцем розмір зарплати, допомоги та інші питання, пов'язані з роботою. Переговори повинні закінчитися укладенням угоди, яке буде влаштовувати і вас, і вашого роботодавця. Уміння вести переговори ефективно - це навичка, якій, як і будь-якого іншого навику, можна навчитися. відвідайте заняття Семінару з питань кар'єри , Щоб отримати або покращити навички ведення переговорів. Потім відпрацюйте їх на практиці. Знайдіть наставника, який погодиться навчати вас і опрацьовувати рольові сценарії. Співробітники служби зайнятості СПД, фахівець вашого приходу або колу з питань зайнятості або хтось із ваших колег може стати вашим хорошим наставником.

Коли слід вести переговори

Ви можете вести переговори, коли роботодавець усвідомлює вашу цінність для його організації. Під час пошуку роботи обговорювати такі питання, як зарплата та інші посібники слід тільки після того, як вас запросять до співпраці. Якщо потенційний роботодавець хоче обговорити ваші очікування по зарплаті або інших виплат до того, як запросить вас працювати на нього, попросіть перенести обговорення цього питання на майбутнє, коли ви обидва зрозумієте, що влаштовуєте один одного. Поясніть: якщо ви обидва зрозумієте, що хочете співпрацювати один з одним, то зможете домовитися про розмір зарплати.

Підготуватися до переговорів

Готуючись до переговорів, з'ясуйте, в чому полягають вимоги компанії, і постарайтеся виконати їх, не втрачаючи з поля зору свою мету і ідеали. Розгляньте наступні питання:

  • Чого ви очікуєте в питанні оплати праці, умов праці та інших виплат?
  • Що організація очікує від вас?
  • Що ви можете запропонувати організації?
  • Що організація може запропонувати вам?
  • В якій обстановці проходять переговори?
  • Скільки зазвичай платять за ваші навички, продукцію або послуги в даній галузі?

Визначивши свої головні цілі, вкажіть деякі особливі вимоги, які можна додати до цих цілей, наприклад:

  1. Не працювати у вихідні дні.
  2. Заробляти 30 тисяч доларів на рік.
  3. Оплачуваний лікарняний.
  4. Можливість збільшення зарплати за підсумками трьох місяців роботи.
  5. Оплата транспортних витрат.

Оцініть свої цілі, порівнюючи їх між собою. Наприклад, чи дійсно номер 1, «Не працювати у вихідні дні», важливіше для мене, ніж номер 2, «Заробляти 30 тисяч доларів на рік?» Розмістіть свої цілі за ступенем важливості і підготуйте варіанти, які ви зможете запропонувати, якщо ваші вимоги виявляться неприйнятними. Постарайтеся передбачити ситуації, в яких можуть виникнути проблеми, а потім скласти список альтернативних дій, які допоможуть вирішити ці питання.

Як вести переговори

Під час переговорів пам'ятайте про необхідність бути чесним і відкритим. Після переговорів обидві сторони повинні залишитися задоволені прийнятими рішеннями. Ось кілька додаткових пропозицій:

  1. Постановки питань. Якщо ви попросите дозволу задати питання, тим самим ви закладете основу для угоди і з більшою ймовірністю отримаєте розгорнуту відповідь. Заздалегідь продумайте питання, які ви можете задати.
      • Задавайте розгорнуті питання, щоб отримати інформацію і побудувати більш довірчі відносини. Як правило, розгорнуті питання починаються з питальних займенників «хто», «що», «коли», «де» і «чому».
      • Використовуйте закриті питання (потребують короткої відповіді, наприклад, «так» або «ні»), якщо хочете домогтися поступки або підтвердити досягнуту угоду.
  2. Будьте уважним слухачем. Чим більше інформації ви отримаєте, тим краще зможете розібратися у вимогах. Вам буде легше показати, що ви можете невідповідність встановленим вимогам.
  3. Перефразуйте почуте, щоб точно зрозуміти співрозмовника. Перекажіть своїми словами те, що сказав ваш співрозмовник, щоб перевірити, чи правильно ви його зрозуміли. Не повторюйте сказане слово в слово, щоб це не виглядало так, ніби ви передражнювати співрозмовника.
  4. Ведіть записи. Робіть нотатки під час переговорів. Ці нотатки допоможуть обом сторонам тримати в полі зору те, що вже обговорювалося або було вирішено. Постарайтеся отримати всі пропозиції в письмовому вигляді.
  5. Залишайте питання для подальших обговорень. Зосередьтеся на одному питанні, перш ніж перейти до наступного.
  6. Підкресліть свою цінність. Якщо представник організації вважає, що у вас завищені вимоги по зарплаті, підкресліть, яку користь ви можете принести організації. використовуйте заготовки, що відображають ваші сильні сторони
  7. Будьте гнучкі під час переговорів. Дайте собі установку: «Я просто обговорюю деталі». Будьте готові відмовитися від того, що для вас не так важливо, щоб зберегти дух доброзичливості.
  8. Скористайтеся паузою для роздумів. У відповідь на пропозицію знову повторіть його, а потім спокійно порахуйте про себе до десяти. Дайте всім час подумати. Цей метод може також спонукати роботодавця обґрунтувати свою пропозицію, що підштовхне співрозмовників до продовження переговорів або призведе до більш прийнятних результатів.
  9. Зробіть паузу, щоб обдумати пропозицію. Якщо остаточну пропозицію відрізняється від ваших очікувань, подякуйте своїх співрозмовників, поділіться з ними заготівлею, що відбиває ваші сильні сторони, і попросіть їх дати вам час на роздуми.
  10. Висловлюйте вдячність. Досягнувши угоди, висловіть подяку і вдячність. Покажіть своє палке бажання приєднатися до цієї організації і внести свій вклад в її розвиток.

PDF-версія для друку ( 215.9x279.4 ) ( A4 )

відгук

Чи було це корисно?

Що організація очікує від вас?
Що ви можете запропонувати організації?
Що організація може запропонувати вам?
В якій обстановці проходять переговори?
Скільки зазвичай платять за ваші навички, продукцію або послуги в даній галузі?
Наприклад, чи дійсно номер 1, «Не працювати у вихідні дні», важливіше для мене, ніж номер 2, «Заробляти 30 тисяч доларів на рік?

Дополнительная информация

rss
Карта