Навіщо потрібна реклама у відеоблогеров і як її купувати?

  1. Авторитетний маркетинг: думка фахівців
  2. Як рекламуватися у відеоблогеров

Традиційні форми реклами малоефективні і дороги

Традиційні форми реклами малоефективні і дороги. Отримати швидкий відгук аудиторії можна іншим способом - за допомогою авторитетного маркетингу і YouTube-блогерів .

За даними досліджень агентства Collective Bias, люди охочіше довіряють лідерам думок, ніж прямої реклами. Наприклад, на 65% достовірніше в їхніх очах виглядає відгук про товар або послугу в соціальній мережі, ніж аналогічний відгук з традиційного рекламного каналу (ТВ, радіо або друкованих ЗМІ). А в цей час один відеоогляд від блогера здатний підвищити популярність компанії, як це було з бюджетним роликом про щітку для порожнини рота Orabrush. Відео справило враження на аудиторію, зібравши понад 26,5 мільйонів переглядів. Компанія продала більше мільйона таких щіток за рік.

сила авторитетного маркетингу в тому, що він може не тільки дати стимул до розвитку, а й знищити перспективну компанію. Так було з виробником бездротових навушників Kanoa. Запропонувавши відеоблогеру 500 доларів за «позитивний» огляд свого товару, компанія отримала його безкоштовно. Ось тільки огляд виявився правдивим, що розкриває всі недоліки навушників. Відео вийшло 19 серпня, а через два дні компанія визнала невдачу і оголосила про своє закриття.

Все той же дослідження від Collective Bias показало, що повернення інвестицій від маркетингу за участю агентів впливу становить 150%. Тому не дивно, що 59% маркетологів, які працюють на популярні бренди, збільшують інтенсивність роботи в сфері авторитетного маркетингу. Особливо активно зростає просування через YouTube .

Перевага цього каналу - в його гнучкості і варіативності. Тут ринок ще тільки формується. На ньому є стійкі лідери думок на кшталт ІванГая і Каті Клепп , Але при цьому регулярно з'являються нові обличчя, що збирають свою аудиторію. Причому аудиторію лояльну. Готову дивитися відеоролики свого кумира і слідувати його радам. Тому є резон вибрати одного або декількох відеоблогеров з потрібною цільовою аудиторією, і домовитися про співпрацю. Лідери думок донесуть до глядачів ваш посил, допомагаючи подолати бар'єр між споживачем і брендом.

Авторитетний маркетинг дійсно працює! Хороший приклад - історія з брендом Meizu. Щоб завоювати довіру російських покупців, компанія зробила Амбассадор бренду блогера Тимура Сидельникова. Він став обличчям Meizu в медіасередовищі. Трохи пізніше Стас Давидов, не менш популярний онлайн-персонаж, зняв краш-тест фірмового смартфона бренду. А ще 40 YouTube-блогерів опублікували відеоогляди продукції Meizu.

Потім інтерес публіки підігрівався періодичними відеороликами на тематичних і близьких по духу каналах. Потенційні покупці могли зустріти інформацію про бренд навіть в блогах, присвячених Apple. Пізніше до просування на YouTube додалися покази в кінотеатрах. І в результаті за три роки компанія збільшила продажі в Росії в 10 разів !

Як просувався бренд Meizu в Росії Як просувався бренд Meizu в Росії

Авторитетний маркетинг: думка фахівців

Кожен день ми бачимо стільки реклами, що звикаємо ігнорувати її. З'явився навіть спеціальний термін - «банерна сліпота». Під час одного дослідження виявлено, що останнім переглянуте оголошення змогли згадати лише 14% респондентів. А визначити, що саме там рекламувалося - і того менше.

У той же час рекламу в відеоблог, особливо якщо вона органічно вбудована в основний контент, дивляться і запам'ятовують. Про гнучкості та перспективності маркетингу впливу кажуть багато маркетологів і керівники бізнесу.

Руслан Байбеков, керівник Webartex.ru зазначає: «Люди формують думку про товар задовго до самого факту покупки - за відгуками інших користувачів, оглядам і рекомендаціям відеоблогеров. Брендові війни за покупця розгортаються в соцмережах і на YouTube, аудиторія яких зростає семимильними кроками. Завдання бізнесу - залучити у свої рекламні кампанії мають вплив авторитетів. Саме блогери і влогери сьогодні - ті джерела інформації, які користуються довірою ваших потенційних покупців і до чиєї думки вони прислухаються ».

Деякий час бренди рекламувалися у відеоблогеров звичним способом: відтворюючи мляві PR-тексти або замовляючи свідомо лояльні огляди. Це було не так давно, і це навіть працювало .

Зараз подібний спосіб просування буде сприйнятий негативно. В тренді експерименти, сміливі і несподівані рішення. Навіть серйозні бренди не соромляться працювати з епатажними зірками. Не вірите? Запитайте Сергія Шнурова.

Сергій Шнуров в рекламі будівельної компанії Сергій Шнуров в рекламі будівельної компанії

Важливо розуміти, що традиційно лідерами думок були зірки шоу-бізнесу, спортсмени, політики та інші успішні люди. Завдяки соціальним мережам, авторитетом стали користуватися звичайні люди. Поради блогерів сприймаються аудиторією як дружні і ненав'язливі. Тому до них прислухаються.

Цікавий прецедент створила компанія з продажу заморожених продуктів Iceland. Вона відмовилася від партнерства із зоряним персонажами, почавши співпрацювати зі звичайними людьми. Таке рішення було прийнято після власного дослідження. Його результати показали, що реальні відгуки мам про продукт викликають більше довіри, ніж думки експертів і зірок.

Директор з соціальних комунікацій Iceland Енді Томпсон каже: «Якщо вибрати лідера думок, який схожий на людину з вулиці, то йому будуть більше вірити. Отже, почнуть піддаватися його впливу і купувати товар. »

Ще один популярний тренд - робота з декількома блогерами одночасно. Це вигідно обом сторонам. Бренд отримує більш широке охоплення, а відеоблогери збільшують кількість передплатників, отримуючи їх від близьких по духу каналів.

Як рекламуватися у відеоблогеров

Найскладніше - підібрати канали, орієнтовані на цільову аудиторію бренду, і домовитися з кожним відеоблогером. Різні розцінки, умови роботи, періодичність відповідей - при масштабної рекламної кампанії процес спілкування стає нестерпним. Тому зручніше користуватися сервісами, на яких реєструються популярні автори блогів. наприклад, Webartex .

Ця платформа дозволяє швидко знайти канали для розміщення рекламної інформації і вибрати формат просування в рамках наявного бюджету. Безкоштовний доступ до бази відеоблогеров, що нараховує понад 4000 каналів, гнучкі настройки по налаштуванню аудиторії, а також можливість організовувати повноцінні рекламні кампанії в рамках одного майданчика підвищують ділову привабливість Webartex.

Процес співпраці з відеоблогером виглядає наступним чином:

Як працює YouTube-платформа Webartex Як працює YouTube-платформа Webartex

Все досить просто. А якщо виникають питання, на них готова відповісти служба підтримки. При необхідності консультант допоможе вибрати релевантні канали та дасть рекомендації щодо оптимізації рекламної кампанії в рамках платформи. Використовуйте маркетинг впливу в інтересах вашого бізнесу!

Не вірите?

Дополнительная информация

rss
Карта