«Не знайдено завантажувального пристрою». Як виправити проблему.

Завантаження комп'ютера переривається на самому початку і на екрані з'являється повідомлення: «No bootable device - insert boot disk and press any key» - «Не знайдено завантажувальний пристрій» Завантаження комп'ютера переривається на самому початку і на екрані з'являється повідомлення: «No bootable device - insert boot disk and press any key» - «Не знайдено завантажувальний пристрій». В чому причина? Як виправити подібну проблему? У нашій статті ми коротко відповімо на ці та інші питання.

Коли комп'ютер нормально працює, ми не відчуваємо особливого бажання розбиратися в тому, «як в ньому все влаштовано». Однак коли в роботі комп'ютера відбувається збій, він перестає завантажуватися, а на екрані з'являються «загадкові» повідомлення про помилку і у нас немає можливості покликати на допомогу комп'ютерного фахівця, то ми змушені заглянути у «внутрішній світ» комп'ютера, щоб повернути його в робочий стан . Давайте розберемося, що означає повідомлення про помилку «Не знайдено завантажувальних пристроїв».

Що значить і як виправити помилку «Немає завантажувального пристрою»?
Комп'ютер має вбудоване програмне забезпечення, яке функціонує незалежно від операційної системи. Це програмне забезпечення «вшиті» у флеш-пам'ять кожної материнської плати і називається BIOS (базова система введення-виведення). У його завдання входить завантаження пристроїв і різних компонентів комп'ютера. Після опитування та тестування компонентів комп'ютера, BIOS передає керування операційній системі. Саме BIOS повідомляє нам, відображаючи попередження, що завантажувальний пристрій, не знайдено. Це відбувається в тому випадку, коли BIOS не може завантажити операційну систему з якого б то не було носія на комп'ютері. «Завантажувальний пристрій» можуть бути такі носії, як жорсткий диск, CD, DVD, дискета або звичайна «флешка», на яких може перебувати завантажувальна інформація або операційна система. Якщо цей пристрій відсутній, вимкнено або є проблеми з операційною системою, то з'являється вищезгадане повідомлення про помилку. Переконайтеся, що в меню BIOS'а пристроєм завантаження обраний розділ жорсткого диска або будь-яке інше пристрій, який планується використовувати в якості завантажувального.

Тепер ми розповімо вам про три можливі причини, які можуть привести до подібної помилку.

Проблеми з файлової системою
Найбільш імовірною причиною того, що BIOS не в змозі виявити завантажувальний пристрій, є збій операційної системи, встановленої на жорсткому диску. Це може статися через вірусної атаки, випадкового видалення системних файлів або випадкового стиснення системного диска, тобто будь-який причини, внаслідок якої, існуючі робочі настройки операційної системи можуть бути порушені. В цьому випадку, при запуску системи, операційна система не виявляється, і ви отримуєте повідомлення про помилку.

Рішення:
Єдиним виходом в такій ситуації, є завантаження з інсталяційного диска Windows, з подальшим відновленням або перевстановлення операційної системи. У разі відновлення, Ви зможете зберегти всі дані на восстанавливаемом розділі, в разі переустановлення, дані будуть втрачені.

Жорсткий диск відключений
У рідкісних випадках буває, що BIOS не може виявити жорсткий диск в якості завантажувального пристрою, тому що він, можливо, був фізично відключений від материнської плати. Це може статися, якщо системний блок постраждав від падіння або ударів. Щоб переконатися, що це дійсно так, зайдіть в настройки BIOS, натиснувши при запуску системи одним натисканням клавіші (F1, F2, Del, можливі ін. Варіанти).

Рішення:
В цьому випадку, вам необхідно відкрити корпус системного блоку комп'ютера і дізнатися, чи належним чином кабель від материнської плати до жорсткого диска. Якщо він відключений то просто підключіть його і проблема буде вирішена. У випадку з ноутбуком Вам доведеться робити те ж саме. Якщо ваш ноутбук або настільний комп'ютер знаходяться на гарантії, то краще віддати комп'ютер фахівцям сервісного центру.

Пошкодження жорсткого диска
Фізичне пошкодження жорсткого диска або поява збійних секторів можуть стати причиною появи помилки. Жорсткий диск може пошкодитися в результаті стрибків напруги в мережі, пилу, удару і т.д. У разі, коли жорсткий диск виявляється пошкодженим, то він не виявляється BIOS'ом.

Рішення:
В цьому випадку, вам, можливо, доведеться замінити жорсткий диск. Жорсткий диск необхідно протестувати на наявність збійних секторів. У разі відновлення його працездатності, його можна використовувати в якості вторинного носія.
Якщо не одна з перерахованих вище заходів Вам не допомогла, то вам необхідно звернутися за комп'ютерної допомогою до експертів. По крайней мере, ваша совість буде спокійна, оскільки ви зробили все, що могли. Крім того, ми не рекомендуємо вам, відкривати і лагодити комп'ютер, який ще знаходиться на гарантійному обслуговуванні. Краще, як говорилося вище, здати його в сервісний відділ. Бо якщо з'ясується, що який-небудь елемент потребує заміни, вам не доведеться купувати і міняти його на свої гроші.

Найбільш імовірною причиною цього збою є зазвичай проблеми з операційною системою, яка постраждала в результаті атаки вірусів або пошкодження системних файлів. У більшості подібних випадків вам доведеться перевстановити операційну систему. Щоб уникнути подібних проблем рекомендується встановити антивірусне програмне забезпечення, яке ефективно запобігає індуковані вірусами збої в системі.

В чому причина?
Як виправити подібну проблему?
Що значить і як виправити помилку «Немає завантажувального пристрою»?

Дополнительная информация

rss
Карта