- Переходимо до діагностики
- апаратна складова
- Програмне забезпечення
- Що робити якщо Wi-Fi підключений а Інтернету все одно немає: Відео
через Wi-Fi, так як порушення працездатності мережі може надаватися незалежно від користувача або його обладнання безпосередньо. Ця інформація представлена не тільки для загального ознайомлення, а й тому, що саме на ці знання слід спиратися при діагностуванні неполадок. Як саме його зробити буде описано далі.
Переходимо до діагностики
Насправді причин, чому немає доступу до інтернету через Wi-Fi, може бути безліч і умовно їх можна розбити на кілька категорій:
- Глобальні (вихід з ладу провайдерського обладнання або розрив кабелю).
- локальні:
- Апаратна складова:
- Приймач.
- Передавач.
- Ретранслятор.
- Програмне забезпечення:
- Приймач.
- Передавач.
- Система.
- Апаратна складова:
Як вже зрозуміло з назви, глобальні причини відносяться до турбот провайдера і кінцевого користувача не стосуються, а тому розглядатися тут вони не будуть, бо все, що може зробити клієнт, - зателефонувати в техпідтримку провайдера і сповістити про розрив.
апаратна складова
Дану групу об'єднує одне просте пояснення: вийшло з ладу, зламалося або згоріло якесь окрему ланку, модуль або пристрій і саме тому не працює інтернет по Wi-Fi. І щоб діагностувати, що саме створює проблему, слід триматися такого порядку: від малого до більшого. Це означає, що перш за все варто перевірити працездатність передавача - роутера.
Для цього буде потрібно просто підключитися до Wi-Fi-роутера за допомогою іншого пристрою або гаджета, наприклад, телефону або планшета. Якщо смартфон підключається, а ноутбук або ПК - немає, то слід перезавантажити комп'ютерну техніку і спробувати ще раз приєднатися. Якщо ж і після цього апарат сповіщає про те, що «немає ніяких Wi-Fi-мереж взагалі», то з великою часткою ймовірності Wi-Fi-модуль прийшов в непридатність і його потрібно замінити.
Якщо ж і інший пристрій не бачить цієї мережі, то можна витягнути штекер живлення роутера-передавача і, почекавши 15-20 секунд, знову його підключити до електромережі. Якщо ніяких змін немає - потрібно витягнути з маршрутизатора інтернет-кабель і підключити безпосередньо в мережеву карту ноутбука або комп'ютера. Відповідно, якщо доступу немає, то проблеми у провайдера, а якщо він є, то щось трапилося з самим Wi-Fi-передавачем. Апаратна поломка або програмна, але справа саме в ньому, а як саме визначити тип поломки - про це в наступній частині.
Якщо ж використовується свитч (пристрій для розподілу доступу по декількох жилах), то патерн визначення такої ж, як і у передавача: витягуємо кабель, що йде від провайдера, і підключаємо до ПК. Якщо все працює, то можна повернути його назад, перезавантажити і змінити виходить гніздо, так як в світча горять саме гнізда найчастіше, а не сам гаджет.
Загалом, якщо персональний комп'ютер або ноутбук не виходить в інтернет через Wi-Fi по апаратним причин, то доведеться возитися із заміною модулів або складових частин. Благо, застосувавши вищезгаданий метод, користувач буде точно знати, що саме вийшло з ладу.
Програмне забезпечення
Друга основна група причин, чому до ноутбука, телефону, комп'ютера або планшета не вдалося підключитися інтернет через Wi-Fi - це порушення працездатності програмної або софтверної частини різних пристроїв.
І в першу чергу при софтверном порушення працездатності варто зробити наступне дію: навести курсор миші на значок мережевого з'єднання і клікнути по ньому правою кнопкою миші, після чого в контекстному меню з двох пунктів вибрати «Діагностика неполадок». Запуститься майстер, який відповідає за програмну діагностику мережевих компонентів і інтернет-з'єднання, який після нетривалого очікування видасть результат перевірки. У більшості випадків він може виявити джерело проблеми і запропонувати її рішення. Якщо ж йому не вдалося цього зробити, то слід дотримуватися подальшого алгоритму дій.
Вищезгаданий принцип - йти від меншого до більшого - працює і тут, тому варто розібратися, що саме працює не так. Якщо внаслідок діагностики було виявлено, що проблеми створює сам ПК або ноутбук, але при цьому він не відмовляється бачити створену мережу, а просто не хоче підключатися, то справа може бути в наступному:
- Попросту злетів драйвер.
- Драйвер працює вірно, але через нетривалого розриву інтернет-з'єднання система відмовляється визначати Wi-Fi-компонент і працювати з ним правильно: вона визначила його як непрацюючий, а за фактом він справний.
- Також не виключається варіант порушення якості з'єднання Wi-Fi-модуля з материнською платою внаслідок фізичних впливів (ударів по системнику або падіння ноутбука).
У перших двох випадках потрібно просто видалити пристрій з диспетчера задач і перезавантажити комп'ютер. У більшості випадків після запуску система сама усуває всі проблеми, але, можливо, буде потрібно встановити драйвер з диска, який додавався до Wi-Fi-модулем. Якщо ж його немає, то доведеться підключити інтернет по кабелю і викачати драйвер з офіційного сайту виробника Wi-Fi-модуля. Для цього потрібно просто ввести назву і модель гаджета в пошуковий рядок браузера і додати «скачати драйвер». Після його завантаження та установки система попросить користувача перезавантажити її, що і потрібно зробити.
В останньому випадку доведеться провести часткову розбирання пристрою і очищення контактів на Wi-Fi-платі з наступною збіркою.
Якщо ж справа в роутері, то тут два варіанти:
- Якщо на ньому не загоряються взагалі ніякі індикатори, то, швидше за все, йому прийшов кінець. Можна, звичайно, здати його в ремонт, але часто лагодження буде коштувати дорожче, ніж покупка нового.
- Якщо ж індикатори блимають, то з великою часткою ймовірності роутера просто потрібно «Hard Reset» або скидання на заводські настройки. Для його здійснення на задній стороні є невеликий отвір або кнопка, яку потрібно затиснути секунд на 5-10. Після цього можна скористатися ПК або ноутбуком, де можна буде побачити незахищену мережу з назвою або моделлю роутера. Залишиться лише підключитися до нього і налаштувати заново.
І остання група, вкрай рідко зустрічається, має на увазі, що порушення сталися в самій системі Windows. Це може бути зависання віртуального сервера, який видає IP-адреси, підступи вірусів і шкідливих програм або зміна реєстру. Перше «лікується» простий перезавантаженням, друге - установкою антивіруса, але не завжди, так як результат діяльності віртуальної живності може виявитися непоправною. А ось в останньому випадку з імовірністю в 99% без переустановлення системи просто не обійтися.
Вивчивши цю статтю, ви вже маєте весь необхідний інструментарій знань: тепер при відмові в підключенні замість того, щоб дзвонити в техпідтримку зі словами «не можу підключитися до інтернету через Wi-Fi», ви можете витратити 5-10 хвилин і самостійно виявити, в чому причина, а, можливо, і вирішити проблему.
Що робити якщо Wi-Fi підключений а Інтернету все одно немає: Відео
Маю великий досвід в налаштуванні і підключенні систем контролю доступу (СКУД) і систем обліку робочого часу. А також займаюся налаштуванням серверів, комп'ютерів, робочих місць.
Працюю в інженером в компанії «Технооткритіе».
Поділіться матеріалом в соц мережах: