У цій статті, я постараюся відповісти на дуже популярне питання, яке в більшості випадків, навіть пояснити складно. Мені часто пишуть в коментарях про якусь проблему з Wi-Fi, я читаю питання кілька разів, але нічого зрозуміти не можу. І на питання, відповідаю декількома питаннями 🙂, що б зрозуміти в чому проблема, і уточнити потрібну інформацію. Поговоримо сьогодні про нестабільну роботу інтернету, при з'єднанні з Wi-Fi.
Постараємося розібратися, в чому саме полягає ця нестабільність підключення, в чому може бути проблема, і що можна зробити для вирішення проблем з бездротовою мережею.
[NEW] Рейтинги F1 на початок 2019 року:ноутбуки
, роутери для будинку , Power bank , SSD , Smart TV приставки з підтримкою 4K UHD , ігрові відеокарти , процесори для ПК , підсилювачі Wi-Fi , смартфони до 10000 рублів , планшети для інтернет-серфінгу , антивіруси
Бувають же випадки, коли інтернет працює не так, як повинен. Наприклад, ви підключали інтернет до комп'ютера з мережевого кабелю. Купили і встановили бездротовий маршрутизатор, і стали підключаться до інтернету по Wi-Fi. І почали помічати, що інтернет працює якось не так, постійно обривається, низька швидкість і т. Д.
Нестабільна робота Wi-Fi:
- Часті обриви підключення. Наприклад, ви підключили смартфон, а через деякий час, він сам відключається. Або ноутбук, постійно відключається і підключається. Бачив випадки, коли з'єднання пропадало на кілька секунд, і тут же відновлювалася. Це не завжди помітно, але, якщо у вас встановлений Skype, то у нього постійно змінюється статус підключення. Або з'являється жовтий значок біля іконки з'єднання. Ось, ще стаття по цій проблемі: " Перестав працювати Wi-Fi інтернет через роутер. Часто обривається Wi-Fi мережу ".
- Низька швидкість інтернет з'єднання, або скачки швидкості при підключенні по Wi-Fi. Може бути таке, що, наприклад, вдень швидкість нормальна, а ввечері значно падає (якщо при підключенню по кабелю, швидкість завжди стабільна).
- Нестабільне підключення до Wi-Fi. Сюди можна віднести велику кількість проблем з підключенням. Наприклад, коли пристрій підключається до мережі з другого, або третього разу. Або, тільки в певному місці (наприклад, біля роутера, про цю проблему, я вже писав статтю ).
- Коли ви помічаєте якісь проблеми, але, не завжди. Наприклад, кілька днів інтернет працює відмінно, а потім, знову починаються незрозумілі проблеми з Wi-Fi. Або, як я вже писав, вранці все добре, а вдень підключення нестабільне.
Цей список можна продовжувати, але, думаю, що суть зрозуміла. Хотілося б тільки виключити з цього списку популярні проблеми, які мають свої особливості, і про яких, уже написані окремі статті:
Якогось універсального рішення у мене. І якихось спеціальних налаштувань, за допомогою яких можна відрегулювати стабільність роботи, теж немає. Потрібно пробувати і шукати рішення. Я дам кілька порад, які повинні вам допомогти в цій непростій справі.
Перезавантажте маршрутизатор і ноутбук (смартфон, планшет і т. Д.).
Це перше, що потрібно зробити. Просто вимкніть живлення від роутера, і включіть назад. Так само, перезавантажте пристрій, який ви намагаєтеся підключити до мережі, або на якому спостерігаються якісь проблеми.
Потрібно зрозуміти в чому проблема.
Тут все просто. Нам потрібно знайти винуватця. Це може бути або ваш маршрутизатор, або сам пристрій (комп'ютер, смартфон і т. Д.). Як це зробити? Просто спробуйте підключити до вашої мережі, інші пристрої (бажано ті, які працюють на такій же операційній системі). Якщо проблема залишиться, то, швидше за все, справа в точці доступу. І проблему потрібно шукати в ній.
Якщо інше пристроїв підключиться і інтернет буде працювати стабільно, то, швидше за все, справа в самому пристрої (з яким виникли труднощі). Сам вже заплутався 🙂.
Переконайтеся, що безпосередньо інтернет працює.
Що значить безпосередньо? Це коли він підключений без маршрутизатора. Мережевий кабель відразу до комп'ютера. Можливо, є якісь проблеми на стороні провайдера. А ви вже мучите свій роутер та іншу техніку 🙂.
Змініть канал, на якому працює ваша бездротова мережа.
Це обов'язково! Якщо, на каналі, на якому працює ваш Wi-Fi, з'являтися перешкоди (у вигляді бездротових, сусідніх мереж), то в роботі вашого інтернет з'єднання можуть виникнути найрізноманітніші і незрозумілі проблеми, які навіть пояснити складно. Про те, як змінити канал, читайте в цієї статті. Це напевно найважливіший і ефективний рада.
Оновлюємо ПО на маршрутизаторі.
Оновлення прошивку на вашому роутере, і налаштуйте його заново. Можливо, на новій прошивці, ваш маршрутизатор буде працювати більш стабільно.
Якщо проблема спостерігається при завантаженні торрентів, онлайн іграх, або при підключенні великої кількості пристроїв.
Якщо це так, то швидше за все, ваш маршрутизатор просто не витримує навантаження і починає глючити. Це, звичайно ж позначається на стабільності роботи інтернет з'єднання. Що можна зробити? Можна не викачувати торренти, або не грати в онлайн ігри 🙂, а якщо це не варіант, то швидше за все, доведеться купувати новий роутер. Більш дорогий і відповідно потужний. Якщо проблема в торрент, то можна спробувати її вирішити: https://f1comp.ru/internet/problemy-s-utorrent-pri-rabote-cherez-wi-fi-router-propadaet-soedinenie-router-perezagruzhaetsya-medlenno-rabotaet-internet/ .
Післямова
Якщо нічого не виходить, то напишіть про вашу проблему в коментарях. Постарайтеся якомога докладніше описати проблему. Будемо розбиратися разом.
Якщо вам є чим доповнити статтю, буду тільки вдячний. Всього доброго!
Як це зробити?Що значить безпосередньо?
Що можна зробити?