У наукомісті Обнінськ ніяких НП в зв'язку з аварією в енергомережах московського регіону не зареєстровано, заявили у Федеральній службі з екологічного, технологічного і атомного нагляду
Реактор Обнінськой атомної станції, первістка атомної енергетики країни, був відключений ще три роки тому
Лічильник перед прохідною Фізико-Енергетичного Інституту Обнинска
Прохідна Фізико-Енергетичного Інституту
У Москві і Підмосков'ї в останню добу поширюються чутки про атомну аварію в Обнінську, нібито викликаної останнім енергетичною кризою . До редакції NEWSru.com надходять численні листи і дзвінки з проханням розповісти, що ж сталося з ядерним реактором. З чуток, тиражованим жителями Москви і Підмосков'я, нібито вночі 25 травня в місті Обнінськ (Калузька область) сталася або аварія, або вибух, або витік, або викид ...
По-перше, місцеві ЗМІ вже провели власне "радіологічне дослідження", скориставшись наявними в редакції лічильником радіаційного фону. як повідомляє інформаційний портал Обнинска , О 9 годині ранку прилад показав в приміщенні 7 мікрорентген на годину, що повністю відповідає нормі. Безпечним для постійного проживання вважається радіаційний фон до 25 мікрорентген / год, звичайним техногенним фоном (в промислових районах) є 11-13 мікрорентген / год. На фотографії, зробленій сьогодні вранці співробітником редакції біля прохідної Фізико-енергетичного інституту Обнинска (ФЕІ), видно, що радіаційний фон не перевищує норму - 12 мікрорентген / год.
По-друге, реактори ФЕІ і Обнінськой АЕС зупинено кілька років тому.
У наукомісті Обнінськ ніяких НП в зв'язку з аварією в енергомережах Московського регіону не зареєстровано, заявили у Федеральній службі з екологічного, технологічного і атомного нагляду (Ростехнагляд).
У Обнінську знаходяться 12 НДІ, в тому числі Державний науковий центр РФ "Фізико-енергетичний інститут" - найбільше з підприємств Росатома, що спеціалізується на розробці ядерних реакторів для різних цілей. "Відбулося падіння потужності на деяких експериментальних стендах (проектах). Проекти просто відключили від енергомережі, і ніяких пригод в зв'язку з цим не зафіксовано", - сказав представник Ростехнагляду. При цьому він запевнив, що на всіх десяти російських АЕС, включаючи Смоленську АЕС, "обстановка нормальна". Смоленська АЕС знаходиться на кордоні з Калузької областю, яка виявилася в середу в зоні енергоаварії.
З аналогічною заявою виступив і керівник прес-служби губернатора Калузької області Віктор Вдовенко, передає РІА Новини" .
Реактор Обнінськой атомної станції, первістка атомної енергетики країни, був відключений ще три роки тому. "У Обнінську є інші об'єкти, що представляють потенційну небезпеку - Фізико-енергетичний інститут, наприклад. Але весь комплекс проведених в таких випадках необхідних дій дозволяє говорити, що безпека була забезпечена абсолютно", - зазначив він.
У Державному науковому центрі РФ в місті Обнінську Калузької області також спростували напередодні в ряді ЗМІ твердження про зупинку дослідних реакторів Фізико-енергетичного інституту (ГНЦ РФ ФЕІ) у зв'язку з відключенням енергопостачання області.
"У нашому інституті нічого не могло зупинитися, так як всі науково-дослідні реактори зупинені на плановий ремонт і з них вилучено ядерне паливо", - повідомив ІТАР-ТАРС заступник керівника інституту з наукової роботи Володимир Поплавський.
За його словами, "перша в світі Обнінська АЕС, запущена в роботу в 1954 році, була повністю зупинена в кінці 2003 року, і з неї також давно вивантажено ядерне паливо". АЕС, пояснив Поплавський, "використовується зараз як макет атомної електростанції для наочної демонстрації гостям інституту роботи першої в світі АЕС".
Поплавський підкреслив, що "все реакторні установки в Росії оснащені на випадок втрати централізованого електропостачання резервними генераторами, які включаються в роботу в автоматичному режимі". Друга система безпечної роботи реакторів при втраті енергопостачання включає комплекс акумуляторних батарей, які можуть забезпечувати роботу енергомережі в нормальному режимі ядерного блоку протягом 4-5 годин ", - додав він.
Поплавський пояснив також, що єдиною проблемою, яка виникла в Обнінську в результаті аварій на електропідстанціях в Москві, стала "зупинка на кілька годин роботи ТЕЦ Обнинска і відсутність гарячої води в інституті і в житлових кварталах міста". Справедливості заради, сказав Поплавський, потрібно відзначити, що "централізоване енергопостачання і теплопостачання Обнинска було відновлено протягом декількох годин і набагато швидше, ніж в ряді інших міст і селищ Калузької області".