Представники найбільших технологічних компаній, таких як Facebook, Twitter і Google, зберуться в п'ятницю на таємну зустріч з підготовки до проміжних виборів в США, повідомляє інтернет-видання BuzzFeed News .
"Як я вже говорив деяким з вас протягом останніх декількох тижнів, ми мали намір організувати бесіду в продовження обговорень в нашій сфері з інформаційних операцій, захисту виборів та роботі, яку ми всі робимо, щоб впоратися з цими викликами", - йдеться в листі.
У травні подібна зустріч вже проходила в офісі Facebook, на ній прісутствовалізаместітель міністра внутрішньої безпеки США Кріс Кребс і співробітник відділу ФБР по боротьбі з іноземним впливом Майк Берхем.
Відзначається, що підвищена увага влади технологічні компанії, наприклад, Facebook і Twitter, залучили через те, що вони досить повільно відреагували на повідомлення про те, що іноземні спецслужби і пов'язані з ними особи використовують їх платформи для того, щоб впливати на користувачів в напередодні виборів 2016 року. Недбале ставлення до нових загроз призвело до серйозних репутаційних і фінансових втрат, а також поставило питання про необхідність законодавчого регулювання в цій сфері.
У лютому по відношенню до 13 громадян Росії в США були висунуті звинувачення у втручанні в американські президентські вибори, які проводилися восени 2016 року, передає "Інтерфакс" . За даними розслідування, яким керує спецпрокурор Роберт Мюллер, всі обвинувачені є співробітниками базується в Санкт-Петербурзі Агентства інтернет-досліджень, яке в пресі отримало назву "фабрика тролів". Їх підозрюють у спробах вплинути на американських виборців.
Після лютневих звинувачень Facebook, Twitter, Reddit, Tumblr і YouTube стали проводити "чистки" акаунтів, поява яких пов'язують з діяльністю іноземних агентів і спецслужб.
21 серпня компанія Microsoft оголосила , Що провела вже 12-ю за рахунком перевірку з 2016 року і виявила сайти, які імітують інтернет-сторінки американських консервативних організацій (інституту Хадсона і Міжнародного республіканського інституту), а також Сенату США. На думку експертів, сайти були створені групою хакерів Fancy Bear, яка "пов'язана з Головним розвідувальним управлінням Росії (ГРУ)". Ця ж група здійснювала хакерські атаки в 2016 році на Національний комітет Демократичної партії і передвиборчу кампанію кандидата в президенти від партії Хілларі Клінтон. Виявлені Microsoft сайти, створені з шахрайськими цілями, були заблоковані.
Вже на наступний день, 22 серпня, компанії FireEye, Facebook і Twitter також оголосили, що "вичистили" підроблені новинні сторінки і видалили підозрілі акаунти користувачів, які висловлювали проіранськи погляди і демонстрували "узгоджене автентичне поведінку", зокрема в соціальних мережах Facebook і Instagram. Тільки Facebook видалила 652 сторінки, які, імовірно, були створені в інтересах російських та іранських властей, писали "Ведомости" .
Аналогічну заяву 23 серпня зробили і в компанії Google. В цьому випадку "чистка" проводилася в належному Google відеохостингу Youtube.
Як російські "тролі" вбивають клин в американське суспільство
Основний тактикою російських інтернет- "тролів" є участь в суперечках на обох сторонах, щоб розпалити конфлікти і посіяти недовіру в суспільстві. До такого висновку прийшли вчені з Університету Джорджа Вашингтона, які вивчили опубліковані в Twitter повідомлення противників і прихильників вакцинації, пише The Guardian з посиланням на American Journal of Public Health.
Дослідники вивчили феномен суперечок в Twitter про шкоду і користь вакцинації. Їх виманили залучили парадоксально палкі дискусії на цю тему в Twitter, хоча в реальному житті більшість американців визнають корисність вакцин. Вчені за допомогою різних методів, в тому числі ґрунтуючись на даних конгресу і спецслужб, ідентифікували "тролів" і ботів, пов'язаних з російською "фабрикою тролів". Вивчивши дані за 2014-2017 роки, соціологи дійшли висновку, що автори даних підозрілих акаунтів в 22 рази частіше звичайних користувачів піднімали тему шкоди і користі від щеплень, причому "тролі" підтримували обидві сторони конфлікту, розпалюючи його, і намагаючись підірвати довіру до вакцинації .
Для цього вони прагнули загострити конфлікт за расовою ознакою. Використовувалися аргументи про майнову нерівність ( "багаті отримують якісні вакцини, а ми - ні"), релігійні мотиви, а також інші больові точки американського суспільства, передає РБК .
"Ці тролі, схоже, використовують проблему вакцинації в якості клина, розпалюючи розбіжності в американському суспільстві, - вважає один з учасників дослідження, Марк Дредз. - Граючи на обох сторонах, вони підривають довіру громадськості до вакцинації, піддаючи всіх нас ризику інфекційних захворювань. Віруси не поважають національних кордонів ".
Вчені попередили, що боротьба з дезінформацією може привести до ефекту "годування тролів" і роздування дебатів, поставивши під сумнів навіть ті положення, за якими в суспільстві насправді існує консенсус.
Тема щеплень є лише однією з небагатьох, за допомогою яких "тролі" намагаються розпалити конфлікти і посіяти недовіру, вважають дослідники. Наприклад, один з ботів, загальна кількість постів якого перевищила 6 тисяч, присвятив вакцинації всього 38 твітів. Однак це сталося саме тоді, коли тема вакцин спливла в новинному полі в зв'язку з одним з доручень президента Дональда Трампа.
Дослідники також відзначили, що багато акаунти учасників дебатів неможливо класифікувати. Це можуть бути як живі люди, так і "кіборги", тобто захоплені ботами акаунти, що колись належали реальним людям.
Ще одна значна частина ботів в Мережі зайнята поширенням шкідливого програмного забезпечення. За інформацією Twitter, в останні місяці соцмережа блокувала більш 1 млн фейковий і підозрілих акаунтів в день. У травні і червні кількість заблокованих облікових записів перевищила 70 мільйонів. Twitter також оголосив, що введе обов'язкове підтвердження реєстрації користувачів через електронну пошту і телефонні номери, для того щоб позбутися від тролів і бот-акаунтів.
"Ми ніколи не припинимо наші зусилля по виявленню і запобіганню спроб маніпулювання обговореннями на нашій платформі", - заявили в керівництві компанії.