NEWSru.com :: Редакція російського Forbes не знайшла в новій версії журналу статті про бізнес братів Магомедових

З останнього друкованого номера журналу російського Forbes зникла стаття "Справи сімейні" журналістів Сергія Титова і Олени Березанської про бізнес братів Зіявудіна і Магомеда Магомедових

З останнього друкованого номера журналу російського Forbes зникла стаття "Справи сімейні" журналістів Сергія Титова і Олени Березанської про бізнес братів Зіявудіна і Магомеда Магомедових. Про це в редакції дізналися, отримавши з друку 25 липня свіжий номер за серпень. Бізнеcменов - героїв матеріалу - звинувачують в розкраданні 2,5 мільярда рублів.

Ця стаття була зверстана і здана в номер, він був затверджений і. о. головного редактора Forbes Миколою Мазурін, але в підсумку в друкованому числі журналу вийшов короткий матеріал іншого автора на іншу тему, розповів "Ведомостям" співробітник журналу. Автори статті та головний редактор видання були не в курсі заміни.

Мазурін звернувся в прокуратуру, так як такі дії порушують закон про ЗМІ, зокрема статтю 19, згідно з якою ніхто не має права втручатися в діяльність редакції, в тому числі її засновник. У заяві журналісти просять встановити, хто зняв статтю з друку і як це взагалі сталося.

Засновником російської версії Forbes є "АС РУС медіа", який входить до видавничого дому ACMG, заснований Олександром Федотовим.

Представник видавця журналу заявив "Ведомостям", що матеріал "Справи сімейні" зараз допрацьовується, його вирішили перенести з серпневого номера Forbes в зв'язку із зауваженнями юридичної служби видання.

"Публікація викличе серію позовів на захист честі, гідності та ділової репутації (...) і, як наслідок, економічні ризики, пов'язані з компенсацією моральної шкоди, збитків, а також витрат на судовий процес, що неминуче понесе економічні, репутаційні та етичні ризики для журналу ", - пояснив співрозмовник газети.

Крім того, представник ACMG вказав, що, за світовими стандартами журналістики, серед редакцій "існує єдиний принцип - не публікувати матеріали про підозрюваних або підсудних, які потенційно можуть вплинути на слідство".

Однак в США засоби масової інформації часто публікують статті про людей або компаніях, яких обвинувачують у правопорушеннях або знаходяться в судових процесах. Наприклад, про продюсера Харві Вайнштейн , Звинувачену в сексуальних домаганнях, американський Forbes опублікував кілька текстів.

Зараз стаття про Магомедових опублікована на сайті Forbes.

Раніше журналісти Forbes вже не раз звинувачували Олександра Федотова у втручанні в редакційну політику видання. Зовсім недавно, на початку липня, звільнений на початку червня головний редактор російської версії Forbes Микола Усков подав у Пресненський суд Москви позов до видавця журналу. Усков вважає, що власник групи ACMG Олександр Федотов намагався втручатися в редакційну політики, вимагає відновлення на роботі на колишній посаді, визнання незаконними дисциплінарних стягнень та виплати, в тому числі, компенсації моральної шкоди.

Дополнительная информация

rss
Карта