NFC оплата: в Україні запустили Apple Pay. Все, що потрібно про це знати

  1. Що таке Apple Pay
  2. Відбиток для Apple Pay
  3. iPhone або Apple Watch
  4. термінал
  5. Що ще за NFC
  6. А почалося все з Nokia
  7. нудна механіка
  8. Безпека Apple Pay
  9. Синопсис

В Україні запрацював Apple Pay. Тепер власники пристроїв від Apple можуть розплачуватися ними всюди, де є безконтактні платежі. Настя Пацула, контент-маркетолог, розповідає, як це влаштовано.

Що таке Apple Pay

Система мобільних платежів Apple. Замість пластикової карти - iPhone. Платіж проходить по відбитку пальця або скан особи. Останній тільки на iPhone X. Підтримують її всі моделі телефонів, починаючи з iPhone 6, і Apple Watch.

Відбиток для Apple Pay

Відбиток для Apple Pay

Відбиток пальця або Face ID - обов'язковий захист від шахраїв. Всі знають, що підробити відбиток складно.

Відрізаним пальцем розблокувати телефон не вийде. Touch ID використовує радіочастотний сканування, щоб розпізнати субепідермальной шари шкіри. Ця технологія працює тільки з живими людьми.

Тобто розігріти палець в мікрохвильовці недостатньо - він повинен залишатися на руці живу людину.

iPhone або Apple Watch

Нічого з фільмів про майбутнє Нічого з фільмів про майбутнє. Безконтактні платежі від Google працюють в Україні з листопада минулого року: касири вже звикли.

Платформи токенізаціі MasterCard Digital Enablement Service і Visa Token Service ідентичні як для Google, так і для Apple. Чи підтверджуєте платіж на телефоні або годинах і тримайте пристрій терміналу. Готово.

NFC як закохана школярка: ви прекрасні і з брудними пальцями, і з нерівним оком - платіж все одно пройде.

термінал

Найприємніше в цій історії - відносини телефону з терміналом Найприємніше в цій історії - відносини телефону з терміналом. Чари відбувається на відстані до 5 см завдяки NFC-чіпом. Це не вульгарні гри з банківською картою.

Пластик ховати рано, не скрізь є бесконтакт. І раптом на касі підведе батарея - буде мінус обід.

Що ще за NFC

Розумники називають це «зв'язком ближньої дії». Спеціальний чіп всередині телефону об'єднує його і карту в єдиний пристрій.

Телефон - це і банківська карта, і проїзний, і знижка, і квиток в кіно, і паркувальний талон.

Кріс Скіннер, ValueWeb: За даними Acuity Market Intelligence, до 2020 року всі смартфони, планшети та інші носяться пристрої будуть оснащені вбудованими біометричними сенсорами, а згідно зі звітом Google Intelligence про дослідження ринку, половина платежів в рамках мобільної комерції і один з десяти платежів в звичайних магазинах будуть здійснюватися за допомогою біометричної аутентифікації.

Уявіть собі світ без зайвих речей - все в одному пристрої. Навіть ключі від будинку або тачки в телефоні (BMW займаються розробкою NFC-ключів ).

Білборди замінять на смарт-плакати, з яких телефон буде зчитувати інформацію. Чи не всю підряд, а потенційно цікаву для кожного.

Бари і кафе залишаться без кас, тому що переклади будуть тільки між кріптокошелькамі. Наприклад, танцівниці стриптиз-клубу в Лас-Вегасі зроблять тату з QR і прийматимуть чайові прямо на свій біткоіни-адреса. З'явиться чипованная одяг і взуття. У Adidas вже є лінійка NFC-кросівок.

Завдяки чіпу творці спортивного взуття отримають більш корисний і швидкий фідбек від спортсменів. Виявилося, що лондонський бігун відрізняється від бігуна в Нью-Йорку. В результаті Adidas випустила модель бігових кросівок - AM4LDN (Adidas made for London). Різниця між AM4LDN і класичними Ultraboosts в конструкції підошви.

T-Mobile разом з ToolSense зробили розумну дриль, всередину якої поставили чіпи. Вони транслюють розробникам, скільки секунд і в якому режимі працював інструмент, частоту обертання, вібрацію та інші параметри.

Або биочип, який імплантують людині під шкіру. У 2014 Мартін Вісмейер виконав такий трюк з рукою, щоб ніхто не забрав його біткоіни-гаманець.

Смішно, але це буквально цифровий ДНК. Що якщо у кожного буде такий чіп, який вміє моментально реагувати на негативні зміни в організмі? Це допоможе вченим і медикам.

Такі технології роблять фінанси невидимими, підпорядковуючи їх логіці споживання.

А почалося все з Nokia

У 2004 Nokia, Philips і Sony організували конференцію NFC Forum. Вони просували NFC-технологію для побутової техніки і комп'ютерів. Через два роки вийшов перший телефон зі спеціальним чіпом - Nokia 6131.

Тоді загорілися всі. У 2011 в NFC-тусовку увірвався Google, і через кілька місяців з'явився Google Wallet. Apple Pay розгойдався тільки в 2014 році.

нудна механіка

Є три режими NFC:

  1. Peer-to-peer, коли телефони об'єднують для мережевих ігор. У Angry Birds є кілька рівнів, які відкриваються, якщо з'єднати свій телефон з іншим.
  2. Як зчитувач або сканер.
  3. Емуляція карт - телефон як би прикидається банківською картою.

З останнім якраз і працює Apple Pay.

Безпека Apple Pay

Цифровий гаманець безпечніше пластикової карти. Коли ви прив'язуєте карту до гаманця, вона отримує токен. Його називають Device Account Number і це випадково згенерований код. Токен підміняє собою номер карти.

Ні Google, ні Apple не зберігають банківські дані (на iCloud дані карти теж ніколи не потраплять). Компанії отримують тільки статистику .

«Ми не займаємося збором даних», - коментує Едді Кью, старший віце-президент Apple Inc. «Apple не знає, що і де ви купили, або скільки заплатили. Транзакція відбувається між вами, торговцем і банком ».

Якщо хто і захоче вкрасти токен - прапор в руки. Повторно код не спрацює, він одноразовий. Для наступної операції чіп придумає нову комбінацію - криптограму. Вона ж замінює і CVV-код карти, і підтверджує платіж.

Дані карти зберігаються не в пам'яті, а на чіпі PN65. Він же шифрує всю інформацію і у нього автономне живлення. Ще чіп моментально знищує дані, якщо хтось намагається його зламати.

Обмін з банком відбувається через First Data - чи не найголовнішу безпечну в світі технологію обробки банківських операцій.

Окремо про Apple Watch. Едді Кью каже, що датчики в годиннику можуть розпізнати, коли пристрій закріплено на зап'ясті і коли його знімають з руки.

Завжди можна вибрати спеціальний режим, який вимагає аутентифікації для кожної транзакції.

Синопсис

В кінці 2017 кількість користувачів Apple Pay в світі досягло позначки 87 млн. Це не так багато, як у WeChat Pay - 600 млн, але більше, ніж у Android Pay - 24 млн.

Це не так багато, як у WeChat Pay - 600 млн, але більше, ніж у Android Pay - 24 млн

Огляд кількості користувачів

Огляд кількості користувачів

Огляд кількості користувачів

у статті Apple Pray Кріс Скіннер хоч і розчарований показниками Apple Pay в США, але все одно зазначає, що мобільні платежі добре заходять в країнах, що розвиваються, на відміну від держав з потужною інфраструктурою.

Україна потрапила на восьму сходинку.

Україна потрапила на восьму сходинку

Рейтинг країн, де користувачі вважають за краще мобільні платежі

На Заході мобільні платежі поки не стали популярнішими карти з кількох причин:

  1. Люди не знають, як це працює;
  2. Вони сумніваються в безпеці мобільних платежів.

Причини, за якими користувачі не використовують мобільні платежі на Заході

В Україні тема з мобільними платежами може спрацювати.

«Ми очікуємо, що в 2018 році більше 30% всіх онлайн-покупок українців будуть зроблені з мобільних пристроїв», - каже Дмитро Коваль, керівник напрямку фінансових сервісів Vodafone Україна.

До того ж, безконтактні платежі - це ще й золота жила для онлайн-бізнесу. Ключ в імпульсивної покупки. Чим менше часу між імпульсом що-небудь купити і безпосередньо дією, тим вище ймовірність покупки. Дані IBM і Forrester показують, що середній показник «покинутих» замовлень в електронній комерції становить 69% .

Оплата в один дотик знижує цикл продажів зі 103 до 17 секунд. А значить, що поява Apple Pay спростить процес покупки і каталізує продажу.

Нещодавно ми писали про те, як «Укрбуд» вдалося побудувати більше всіх багатоповерхівок за п'ять років. Будемо раді, якщо прочитаєте цю статтю.

Підписатися на Telegram-канал

Що якщо у кожного буде такий чіп, який вміє моментально реагувати на негативні зміни в організмі?

Дополнительная информация

rss
Карта