- Розміри. Комплект поставки.
- Дизайн, конструкція.
- Графічні можливості.
- Клавіатура та способи введення інформації.
- Інтерфейс і управління. Функціональні можливості.
- Пам'ять і швидкість роботи.
- Комунікаційні можливості.
- Тривалість роботи.
- Відео.
- Підсумки.
Останнім часом навіть недорогі телефони вартістю до 5 000 рублів обзаводяться повноцінної QWERTY-клавіатурою і Wi-Fi модулем. Цим ми зобов'язані поширенню електронної пошти та соціальних мереж. Ось і новинка Nokia C3-00, що потрапила в нашу редакцію, може похвалитися всіма цими функціями. Детальніше про це мобільнику читайте в нашому тест-огляді.
Пристрої з QWERTY-клавіатурою історично належали до класу смартфонів і комунікаторів. Вони завжди коштували досить дорого. Але разом з розвитком функціональних можливостей звичайних телефонів повноцінна клавіатура стала з'являтися і в них. Протягом минулого року виходили окремі апарати від Alcatel, LG, Samsung вартістю до 6 000 рублів. Тепер до них приєдналася компанія Nokia. Першою ластівкою став Nokia C3-00.
Що цікаво, виглядає новинка як типовий смартфон. Разом з тим, всередині звичайний телефон на базі Series 40 з Wi-Fi модулем. З цієї причини Nokia C3-00 має досить низьку вартість і буде затребуваний, перш за все, молодими людьми, які вважають за краще практичні пристрої для роботи з соціальними сервісами, мессенждери і електронною поштою.
Розміри. Комплект поставки.
id = "sub0">
Як ми зазначили вище, Nokia C3-00 багато в чому схожий на смартфон Nokia E5 , В тому числі і розміри. Габарити телефону: 115,5x58,1x13,6 мм, вага 114 грам. Апарат досить мініатюрний і в плані розмірів вельми комфортний. Його, звичайно, не будеш носити на шиї, але в кишеню покласти або в сумку, цілком.
Комплект поставки включає в себе:
- Телефон Nokia С3-00
- Акумулятор BL-5J [1320 мАг, літій-іонний]
- Зарядний пристрій AC-3E
- Стереогартітура HS-125 [роз'єм miniJack 3,5 мм]
- Інструкція
- Короткий посібник
Дизайн, конструкція.
id = "sub1">
Зовнішній вигляд Nokia С3 можна назвати спокійним, витриманим, правда, це не рахуючи деяких кольорів корпусу. Усього доступно три варіанти: сіро-синій, золотисто-білий і яскраво-рожевий. У нас в редакції побував золотистий апарат.
За компановки і розташуванню елементів новинка майже повністю копіює смартфон Nokia E5. Тільки в C3-00 кришка акумуляторного відсіку зроблена з алюмінію, а блок функціональних клавіш і сама клавіатура - пластикові, як і інші елементи обробки корпусу.
Конструкція апарату досить надійна: немає ні найменшого скрипу, всі деталі підігнані один до одного впритул, відсутній який би то не було люфт.
На лицьовій панелі тестованого смартфона знаходиться динамік для телефонних викликів.
Центральне місце займає 2,4-дюймовий кольоровий дисплей, нижче якого розташовуються блок керуючих клавіш і основна клавіатура. Контекстні клавіші, а також кнопки прийому і відбою виклику мають гарну ергономікою. Тут же виділені дві клавіші для швидкого доступу до Контактів і SMS. При цьому є можливість перепризначити ці додатки на інші. П'ятипозиційний джойстик показав себе також з хорошого боку. Хід плавний, всі натискання обробляються коректно і без помилок.
Трохи нижче розташувалася QWERTY-клавіатура. Ми ще розповімо про неї докладніше.
Отвори зарядного пристрою (тонкий 2 мм) і навушників (3,5 мм), знаходяться на верхньому бічному торці пристрою.
На лівій бічній грані розташувалися слот для карт пам'яті microSD м раз'емдля кабелю microUSB, прикритий гумовою заглушкою.
Задня поверхня С3-00 є комбінацією матового пластика зверху і знизу і металевої кришки, яка щільно фіксується засувками з боків телефону. Для того щоб зняти кришку потрібно одночасно натиснути дві кнопки з боків.
Тут же на задній поверхні смартфона розташувався динамік для відтворення зовнішніх сигналів і дзвінків. Звук динамік видає цілком нормальний і гучний. У більшості випадків його буде вистачати, для того, щоб не пропустити виклик навіть в дуже шумних приміщеннях і в транспорті.
За фотографічні функції відповідає камера з середніми характеристиками 2 Мпікс без автофокусу і без спалаху.
Літій-іонна батарея, кріплення для SIM-карти розташовуються під акумуляторною кришкою.
Якість збірки Nokia С3-00 гідне. Дана модель смартфона збирається на заводі Nokia в Румунії.
Графічні можливості.
id = "sub2">
Телефон володіє 2,4-дюймовим QVGA-дисплеєм [роздільну здатність 320х240 пікселів], що відображає 262 тис. Квітів. Форм-фактор диктує свої особливості, тому орієнтація дисплея горизонтальна [альбомна].
Кольори досить соковиті і чіткі, не має дефектів колірних переходів. Око не відчуває кордонів пікселів. Кому-то екран тестованої моделі здасться маленьким. Це дійсно так. Але на догоду мініатюрності в цьому пристрої просто не може бути альтернативною матриці.
Ще варто відзначити невеликі кути огляду. Це означає, що картинка вицвітає, якщо дивитися на екран під кутом, наприклад, 125 градусів.
Клавіатура та способи введення інформації.
id = "sub3">
Незважаючи на невеликі розміри QWERTY-клавіатури Nokia С3, зручність набору текстів, e-mailов і повідомлень можна оцінити як досить високу.
Для набору можна використовувати всі кнопки, при цьому одночасне натискання «Ctrl» і «Shift» дозволяє поміняти мову введення. Спеціальна функціональна клавіша в нижньому лівому кутку дозволяє змінювати розкладку. У порівнянні з набором текстів на звичайних телефонах Nokia C5 за всіма параметрами займає лідируючі позиції. Підсвічування клавіатури рівномірна і добре помітна, білого кольору. Але ось при включенні підсвічування в світлий час доби, символи, нанесені на клавіші, стають невиразними. У нижній частині комунікатора можна бачити мікрофон.
Інтерфейс і управління. Функціональні можливості.
id = "sub4">
Nokia C3 працює на платформі Series 40 шостого видання. У нас на тестуванні був телефон з версією ПО v 04.45 04-08-2010 RM-614.
На відміну від інших моделей на S40, тут ми бачимо трохи перелицьований інтерфейс, який, втім, змінився не дуже значно з часів п'ятого видання. На робочому столі, що складається з лав кнопок і піктограм, з'явилася панель обраних контактів (5 позицій), на яку можна вивести поновлення з Twitter і Facebook. Панелі можна налаштовувати, відключати і додавати.
З ключових оновлень штатного ПО в Nokia C3 можна відзначити покращений клієнт для повідомлень. У ньому є майстер настройки для більшості популярних поштових сервісів, підтримка декількох акаунтів, SSL-з'єднань. Є в апараті додаток для чату Ovi Chat. Воно спочатку інтегровано в платформу, що дозволяє йому завантажуватися і працювати швидше. Чат працює не тільки для контактів, зареєстрованих в мережі Ovi, а й з Google Talk, Windows Live і Yahoo Messenger. У додатку є можливість збереження листування, перемикання між декількома чат-кімнатами, а також нотифікація за допомогою вібрації і підсвічування при вхідному повідомленні.
Меню тестованого телефону представлено дванадцятьма пунктами меню. Пройдемося по деяких розділах докладно.
«Календар» дозволяє переглядати події, як по датах, так за часом і дії. Програма представляє із себе якісний планувальник-органайзер, все в одному. Всі події можуть бути розділені на чотири групи з відповідними полями: «Зустріч», «Пам'ятка», «Річниця» і «Дело».
У «Контактах» зберігається докладна інформація про телефонні номери та абонентах. Конкретна запис може володіти двома десятками полів, будь то прізвище, ім'я, по батькові, номер мобільного, домашнього телефону, адреса електронної пошти, дата народження або особистий ID, Skipe і т.п. У користувача є можливість об'єднувати контакти в групи, присвоювати їм окремі мелодії дзвінків, призначати клавіші швидкого набору і багато іншого.
Третій пункт головного меню - «Музика». Він об'єднує «Музичний програвач» і FM-радіо.
«Музичний програвач» - повнофункціональний плеєр. Користувач може переглянути і послухати mp3-композиції. Підтримуються наступні формати файлів: .MP3, WMA, AAC, eAAC, eAAC +. Існує сортування за виконавцями, альбомами, жанрами, композиторам.
«Радіо» в Nokia C3 можна послухати тільки при підключеній гарнітурі, вона ж служить антеною. Інтерфейс програми досить простий, передбачений ручний і автоматичний пошук радіостанцій. Існує підтримка RDS. Радіо може бути виставлено в якості будильника, але не забудьте підключити гарнітуру. Можливості запису радіопередач немає. Звук в гарнітурі нормальний, без спотворень. Радіо може працювати у фоновому режимі.
Якість інтернет-радіо цілком адекватне, до плюсів відноситься можливість включити мережеве радіо в режимі гучного зв'язку і прослуховувати його в домашніх умовах.
В окремий розділ була винесена «Електронна пошта». Додаток являє собою вбудований e-mail клієнт з підтримкою POP3 / IMAP4 / SMTP / APOP. Це поштовий клієнт Nokia Mail.
Майстер створення поштової скриньки дозволяє швидко налаштувати ваш ящик для роботи. Якщо використовується відомий сервіс, наприклад, Yahoo! Mail, Gmail, Windows Live, Hotmail або якийсь інший із знайомих системі, необхідно вказати ваш пароль, адресу пошти - і все. З цієї хвилини можна буде працювати з ящиком.
Наступний пункт називається «Інтернет». Це стандартний браузер. У ньому реалізована повноцінна підтримка WAP-ресурсів і безліч нових функцій. Можна викликати панель з часто використовуваними функціями: список посилань на відвідані ресурси, відображення карти, перезавантаження сторінки і пошук.
В ролі основного браузера виступає Opera Mini 4.2 (його ми пропонуємо відразу оновити до актуальної 5-й версії, в якій є підтримка вкладок). У ньому, до речі, не дуже добре реалізована підтримка JavaScript. Стандартний веб-браузер платформи, в свою чергу, має каталог інформаційних каналів сервісів Nokia, AccuWeather, Reuters і MySpace - це, переважно, посилання на адаптовані мобільні версії сайтів або RSS-фіди. Він же більш-менш стабільно працює зі скриптами. Зауважимо, що браузери не можуть працювати окремо - наприклад, якщо ввести URL і вибрати команду перейти на вузол, то відкриється саме Opera Mini.
У пункті «Повідомлення» містяться всі опції і варіанти роботи з SMS, MMS, голосовими повідомленнями тощо У цьому ж розділі містяться настройки, які необхідні для коректної роботи перерахованих служб.
Далі йде розділ «Фото», який об'єднує фотозйомку і відеозйомку камерою, фотоальбоми та відеокліпи. Nokia С3 володіє вбудованою камерою 2 Мпікс без автофокусу.
Телефон підтримує кілька варіантів зйомки: 2 МП [1600x1200], 1,3 МП [1280x960], 0,5 МП (800х600), 0,3 МП (640x480), 0,1 МП (320х240). Вертикальні відхилення джойстика відповідають за наближення / видалення зображення.
Знімки займають від 10 Кб до 100 Кб в залежності від налаштувань. На комп'ютері фото виглядають слабо. По суті, для потенційної аудиторії комунікатора камера не є головна функція.
Nokia C3 може записувати відео з роздільною здатністю 320х240 [QVGA] 15 кадрів в секунду і 176х144 [QCIF] 15 кадрів в секунду. Файли можна зберігати в форматі mp4 [за замовчуванням] або 3gp [для MMS]. Також телефон може відтворювати відео форматів: H.263, H.264, AVI, MPEG-4 (.mpg або .3gp), WMV.
У пункті «Магазин OVI» розташовується каталог посилань з можливістю завантаження мобільного контенту на телефон, обміну інформацією та зберігання особистих даних.
В «Налаштуваннях» зосереджені практично всі дії з налаштування телефону, додатків та інше. В даний підрозділ входять всі опції пов'язані з роботою bluetooth, пакетної передачі даних GPRS, EDGE, Wi-Fi, а також синхронізації даних. Крім того, тут же доступні настройки графічних тим, мелодій викликів, оформлення дисплея, встановлених додатків і багато ін.
Наступний розділ меню - «Товариства». У ньому зосереджені утиліти і додатки для роботи з соціальними мережами Facebook, MySpace, сервісами мікроблоків Twitter і відеоконтенту YouTube.
Ігри були винесені в Nokia C3-00 в окремий пункт меню. При поставці вже встановлені гри Block'd, Bounce Tales, Diamond Rush і Sudoku.
Наступний пункт «Додатки» містить кілька встановлених програм, які багатьом будуть затребувані. Серед них будильник, калькулятор, диктофон, секундомір, «Галерея» (своєрідний менеджер файлів). У папці «Додатково» є ще «Світовий годинник», «Конвертер величин», Flickr.
Пам'ять і швидкість роботи.
id = "sub5">
Під зберігання файлів та інших даних у внутрішній пам'яті зарезервовано 55 Мб. Не варто забувати, що телефон підтримує карти microSD [в комплекті присутній карта відсутня] до 32 Гб.
Комунікаційні можливості.
id = "sub6">
Для того щоб обмінюватися даними і файлами, як не можна краще підійде Bluetooth. Синхронізація з комп'ютером також можлива за «синього зуба», або з використанням ІК-порту і кабелю. USB-з'єднання підтримується в трьох режимах: «Відтворення мультимедіа», «OVI Suite», «Накопичувач». Перший режим дозволяє обмінюватися файлами і даними, другий служить для синхронізації даних з ПК. Третій означає, що на комп'ютері буде відображатися тільки карта пам'яті в якості окремого диска. У розділі «передача даних» можна налаштувати параметри синхронізації пристрою.
Nokia C3 підтримує пакетну передачу даних за технологіями GPRS та EGPRS класу 32, максимальна швидкість на прийом і передачу: 296 і 177,6 кбіт / с відповідно.
В апараті реалізована підтримка Wi-Fi [IEEE 802.11b / g] з найостаннішими стандартами безпеки, такими як WEP, WPA, WPA2. У режимі очікування користувач може запустити майстер Wi-Fi-мереж. Він може у фоновому режимі здійснювати їх пошук і при необхідності підключатися до таких мереж. Робота з цією програмою інтуїтивно зрозуміла і зручна.
Тривалість роботи.
id = "sub7">
Nokia C3 має літій-іонну батарею ємністю 1320 мАг [BL-5J]. За інформацією самого виробника, час роботи пристрою в режимі розмови становить до 135 годин; в режимі очікування до 20 днів.
В умовах тестування при кількості дзвінків 25 - 30 хвилин в день, постійно включеному Bluetooth на прийом і передачу даних і прослуховуванні mp3-плеєра і радіо через гарнітуру [сукупно дві години на день] апарат працював 2,5 дня. При менш інтенсивному використанні середній час роботи складе три дні. При постійній роботі по Wi-Fi час роботи склало 3 години. Заряджається акумуляторна батарея за дві години.
Відео.
id = "sub8">
Підсумки.
id = "sub9">
Nokia C3-00 вийшов досить вдалим з точки зору співвідношення «ціна-якість». Це найдешевший телефон від фінської компанії з QWERTY-клавіатурою. З мінусів варто виділити лише невеликий екран, який сильно сліпне на сонці і слабку камеру.
У підсумку виходить вельми і вельми цікавий апарат з великими можливостями і цілком адекватною ціною.
переваги:
- QWERTY-клавіатура;
- функціональний поштовий клієнт;
- синхронізація з соціальними сервісами;
- Wi-Fi.
недоліки:
- невеликий екран;
- слабка камера.
На момент написання тест-огляду Nokia C3-00 можна було купити за ціною від 4 600 рублів. Карта пам'яті та кабель для з'єднання з комп'ютера в постачанні відсутня.
Апарат для тестування надано компанією Nokia.