Nokia N8 - новий Symbian-флагман

  1. зовнішність
  2. дисплей
  3. інтерфейс
  4. функціональність
  5. експлуатація
  6. висновки
  7. Відеоогляд Nokia N8

Довгий і тернистий був шлях Nokia N8 на ринок. Витоку, попередні тести, критика - все це лише підігрівало інтерес до цього смартфону. І ось він нарешті-то у нас в руках. Ми не поспішали з тестом, намагаючись ретельно розібратися, що ж за звір в результаті вийшов у Nokia.

Ми не поспішали з тестом, намагаючись ретельно розібратися, що ж за звір в результаті вийшов у Nokia

Дизайн; якість збірки; дисплей; мультимедіа

Стабільність ПО; застарілий інтерфейс

Кращий Symbian-смартфон на даний момент, хорошая сборка и мультимедіа. Але в цілому не конкурент топовим Android і iOS-устройсвтам

вердикт вердикт

Сенсорна версія Symbian здобула велику популярність серед користувачів у всьому світі не будучи при цьому скільки-нібдудь цікавою або конкурентної ОС. Лише завдяки великій інертності користувачів з одного боку і зміщенням її в середній і бюджетний сегменти. Якщо ж порівнювати можливості, а особливо інтерфейс, то вона програє і Android і iOS. Анонс Symbian3 дав шанувальникам Nokia надію на те, що їхня улюблена операційна система стане якщо не краще, то принаймні можна порівняти з конкурентами. Поки є два пристрої на цій платформі і перше з них перед нами.

зовнішність

Ось уже кілька років головною претензією до смартфонів фінського виробника є якість збірки. Постійні люфти, щілини між деталями корпусу, стирається фарба - список можна продовжувати і продовжувати. Мабуть в компанії цей факт нарешті усвідомили і в N8 таких недоліків немає в принципі. N8 дуже здорово виглядає, корпус металевий, приємно холодить руку. Якість збірки на дуже хорошому рівні. Правда для цього інженерам довелося пожертвувати можливістю діставати батарею - корпус нерозбірними. Хто там кілька років тому сміявся над iPhone за незнімну батарею?

Сімкарти і карта пам'яті вставляються через слоти на лівій боковині, серійний номер і навіть друк UAUCRF нанесені на пластиковий нижній торець копруса, вони там практично непомітні. Цікаво, що «на гарячу» телефон сімку не знаходить, доводиться перезавантажуватися, навіть якщо він був встановлений в автономний режим. Крім того зліва також розташований micro-usb роз'єм, його також можна використовувати і для зарядки, як USB-кабелем так і мережевим ЗУ.

Хоча в комплекті зарядний пристрій стандартне, тонке, його роз'єм винесено на нижній торець. З одного боку не зовсім зрозуміло навіщо, з іншого - така свобода вибору приємна і припаде до душі користувачам Nokia зі стажем, у яких напевно скупчився великий парк зарядних пристроїв. Справа традиційний набір: гойдалка регулювання гучності, кнопка спуску вбудованої камери і повзунок блокування. Вони злегка втоплені в корпус, але добре помітні. Зверху - 3,5-міліметровий роз'єм для навушників, кнопка включення і роз'єм HDMI. Роз'єм специфічний, підключення монітора здійснюється через спеціальний перехідник.

На тильній стороні виступає блок вбудованої камери. На перший погляд може здатися, що він прикритий шторкою, але немає - це просто виступ. У нього зручно упиратися пальцем при розмові. Лицьова панель як і годиться сенсорному смартфону цілком віддана під дисплей, єдина механічна клавіша винесена в ліву частину корпусу, вона відповідає за виклик меню. Навколо неї описаний індикатор, який може сигналізувати про пропущені події. Вгорі крім логотипу Nokia і найменування моделі також розташований динамік, датчик освітленості і друга камера для відеодзвінків. Резюмуючи враження від зовнішності смартфона зауважимо, що він вийшов дуже цікавим, в міру незвичайним для компанії і приємно виділяється на тлі останніх пристроїв Nokia. Його приємно тримати в руках, їм приємно користуватися, він викликає інтерес оточуючих.

дисплей

дисплей

Nokia N8 оснащена дисплеєм діагоналлю 3,5 дюйма і стандартним для Symbian дозволом 630х360 точок. І тут знову виникає якийсь дуалізм. Дивлячись на ТХ виникає обурення: чому так мало? Адже у всіх уже 800 × 480 і вище. Але дивлячись на екран нестачі дозволу не відчуваєш. Картинка відмінна, зерістості немає. У браузері або читалки текст виглядає добре завдяки оновленим шрифтів. Загалом нарікати на брак дозволу не доводиться. Дисплей виконаний за технологією AMOLED, кольору відмінні як і кути огляду, яскравості також вистачає. Перевірити його на сонце не вдалося, то сонця не було, то телефону при собі в сонячні дні. Але як показує досвід інших телефонів з такими дисплеями він буде відчутно сліпнути, але залишатися читабельним. Несподівана і приємна особливість - в режимі очікування на екрані відображається дата і час, що зараз зустрічається вкрай рідко. При цьому екран злегка світиться, в темряві годинник відмінно читаються. За суб'єктивною оцінкою на автономності це істотно не позначилося, в режимі очікування телефон може пролежати понад тиждень і не розрядитися. Дисплей ємнісний, він нормально реагує на натискання пальцями, точність позиціонування хороша. Загалом все саме так як і повинно бути. Нагадаємо, що в Nokia X6 вже був застосований сенсорний дисплей ємнісного типу, але тут він працює краще, мабуть збільшено кількість сенсорів.

інтерфейс

Сказати, що Symbian 3 не додала в плані інтерфейсу зовсім не можна. Оновлення в основному невеликі, але їх багато. Наприклад новий менеджер завдань з live preview запущених програм, або спливаючі повідомлення. Але це все косметичні поліпшення, принципово не змінилося майже нічого. Наприклад інформація про пропущені виклики або SMS і раніше висить на екрані поверх всього і ви повинні або подивитися їх зараз, або закрити і добиратися потім до них через меню.Трі робочих столу з віджетами, меню з дванадцяти піктограм і колишні проблеми з ергономікою. Один із прикладів: для введення нового URL в браузері спочатку потрібно видалити старий. При цьому клавіатура за замовчуванням не виводиться, для її виклику потрібно натиснути на рядок. Текст при цьому, природно, перестане підсвічуватися і потрібно буде видаляти його руками. Здавалося б дрібниця і автор чіпляється. Але це лише один з прикладів хвоста від старої, несенсорний ОС, який простежується в усьому. Те ж саме перемикання мов залишилося як і раніше вкрай незручним, доводиться робити кілька натискань. Загалом враження двояке: з одного боку стало набагато симпатичніше. З іншого - а що, власне змінилося?

функціональність

Але найголовніша проблема - стабільність ПО, а точніше її відсутність. Причому добре б глючил сторонній софт, можна було б кивати на зовнішніх розробників, так ні ж, прекрасно з цим справляється вбудований. Найяскравіший приклад - e-mail клієнт, за допомогою якого поки не вдалося відповісти ні на один лист. Часто те ж саме відбувається і з фірмовим клієнтом для соціальних мереж. Загалом традиційний спорт «чекаємо нову прошивку» для N8 саме на часі. На даний момент в нашому екземплярі встановлена ​​версія ПО від 18 вересня і на момент написання статті оновлень не було.

Nokia N8 істотно додала в мультимедіа. Нарешті для перегляду відео не доведеться встановлювати сторонні плеєри, більшість популярних кодеків новинка грає з коробки, аж до 720p. Досить несподівано і приємно, що смартфон з успіхом читає відео з контейнера .mkv, хоча і не без проблем. Якщо файл має декілька звукових доріжок, то він буде відтворювати лише якусь одну, або «розгубиться» і не стане грати звук взагалі. Одним словом, є ще над чим працювати. Як одну з головних «фішок» пристрою компанія рекламує можливість виводити відео високої роздільної здатності на телевізор по HDMI, необхідний перехідник є в комплекті. Наскільки така функціональність необхідна питання спірне. Втім, виводити можна не тільки відео, але і взагалі зображення з екрану телефону, в тому числі браузер, YouTube і так далі. Приємний бонус - є USB-хост, можна підключати звичайні флешки і копіювати будь-які файли з них в пам'ять телефону - давно забута функціональність. Природно через спеціальний перехідник, він теж є в комплекті.

Ну і головна фішка телефону - камера. Копій з приводу неї зламано чимало, ми додамо свою думку. Для тестування камери ми залучили профільного фахівця, який познімав з її допомогою тестовий стенд і висловив свою думку. Камера дозволяє отримувати деталізовані знімки з правильної (достовірної) кольору на рівні бюджетних компактних фотоапаратів. Якщо не вистачає насиченості кольорів, це легко налаштовується в меню. Там же можна вибрати чутливість, баланс білого і інші звичні параметри для більшості фотоапаратів. Проблемою є також те, що ручні настройки скидаються при запуску камери, доводиться кожен раз все налаштовувати заново. Запис відео здійснюється в 720p, 30 кадрів в секунду, якість хороша.

В іншому апарат мало чим відрізняється від інших смартфонів компанії. Додався власний клієнт для соціальних мереж, з'являються додатки, доступні тільки для цієї платформи (гра Angry Birds, наприклад) але поки їх дуже мало. За великим рахунком в функціональності пристрою все залишилося як і раніше. До швидкодії є питання, як правило смартфон швидко реагує на дії користувача, але іноді все ж грунтовно замислюється. Наприклад при установці нових програм: час від натискання «встановити» до появи статус-бару сповіщає про процес установки може пройти кілька секунд.

експлуатація

Що стосується автономності, то завдяки процесору низької частоти (всього 680 МГЦ) працює апарат досить довго, близько двох діб з синхронізацією Exchange. Але якщо почати активно використовувати мобільний інтернет-доступ, соціальні мережі, то також може не дожити до вечора. Але ж є ще навігація і відео.

висновки

Nokia N8 безсумнівно кращий Symbian-смартфон на ринку. Для тих, хто любить цю платформу це дуже цікаве рішення. Як і для тих, хто в смартфоні цінує камеру та й взагалі мультимедіа. Нарешті компанія зробила великий крок у цьому напрямку, адже останнім часом Symbian-пристрої конкурентів (Samsung, Sony Ericsson) істотно вигравали у неї тими ж камерами. На жаль Symbian3 не принесла нічого принципово нового, лише косметичні поліпшення. А стабільність софта і зовсім залишає бажати кращого. Вартість N8 становить на даний момент становить понад $ 700, тобто на рівні HTC Desire, Sony Ericsson XPERIA X10. Які, на наш погляд, виглядають багато в чому цікавіше.

Тестований зразок за винятком описаних проблем з ПО більше ніяк себе не проявив, працює нормально і вмирати явно не збирається. Так що підтвердити або спростувати інформацію про «вмираючих» Nokia N8 ми не можемо. Проте смартфон залишається у нас, ми будемо за ним спостерігати і в разі появи подібних ознак обов'язково про них напишемо.

Відеоогляд Nokia N8

Технічні характеристики Nokia N8

Стандарти GSM 850/900/1800/1900 / UMTS 850/900/1900/2100, (GPRS / EDGE, HSDPA)

Операційна система Symbian3

Процесор ARM 11 680 МГц

Пам'ять 16 ГБ + microSD до 16 ГБ

Екран TFT, 3,5 "(360 × 640), сенсорний, ємнісний

Інтерфейси USB 2.0, Bluetooth 3.0, Wi-Fi 802.11 b / g / n

Вбудована камера 12 Мп (4000 × 3000), запис відео (720p, 30 fps)

Підтримувані формати MP3, AMR, AAC, AAC +, e-AAC +, 3GP, MP4, M4A, DivX, Xvid

Батарея, автономність Li-Ion, 1200 мА • год, незнімна, 1-2 діб

Інтернет-браузер Webkit

Додаткові можливості GPS, MS Exchange

Габарити і маса 114 × 59 × 13 мм, 135 г

Ціна $ 720

продукт надано Nokia

Хто там кілька років тому сміявся над iPhone за незнімну батарею?
Дивлячись на ТХ виникає обурення: чому так мало?
З іншого - а що, власне змінилося?

Дополнительная информация

rss
Карта