- причини зависань
- Ноутбук завис і не реагує - що робити
- Видаліть непотрібне і проблемне програмне забезпечення
- Позбавтеся від вірусів
- Чи не перегрівайте ноутбук
Часте зависання комп'ютера - це досить неприємна проблема, яка навіть спокійну людину часом може вивести з себе. Зазвичай ситуацію, коли ноутбук не реагує на команди, вирішують за допомогою перезавантаження системи. Але що робити, якщо зависання відбуваються постійно і заважають нормально працювати?
причини зависань
Щоб правильно підібрати спосіб усунення несправності в першу чергу необхідно встановити причини зависання.
Умовно зависання можна розділити на кілька видів:
- при включенні до вітання операційної системи;
- відразу після появи робочого столу;
- під час роботи.
У першому випадку ноутбук відображає на екрані логотип виробника (або зображення зовсім немає), запуск ОС не відбувається, відсутня реакція на натискання клавіш, іноді відбувається перезавантаження. Причиною такої роботи може є:
- пошкодження системних файлів;
- невірні настройки BIOS;
- вихід з ладу материнської плати.
Зависання, що виникають відразу після завантаження системи, при яких ноутбук не реагує на мишу і клавіатуру, зазвичай пов'язані з наступними причинами:
- перегрів процесора;
- порушення правильної роботи жорсткого диска;
- пошкодження одного або кількох конденсаторів материнської плати;
- ураження ОС вірусами і троянами;
- нерозумне використання програм (установка непотрібного, однотипного або нестабільно працюючого софта, яке засмічує автозагрузку і перевантажує систему).
Несподівані зависання в процесі роботи на комп'ютері в більшості випадків провокуються:
- перегрівом апаратного забезпечення;
- порушенням функціонування однієї з програм.
Ноутбук завис і не реагує - що робити
Слід відразу сказати, що якщо вийшла з ладу материнська плата, то її заміною або ремонтом повинен займатися професіонал. Також рекомендується скористатися послугами фахівця під час налаштування BIOS і усунення проблем з жорстким диском або системою охолодження процесора. В інших випадках зависання можна виправити самостійно.
Видаліть непотрібне і проблемне програмне забезпечення
Зверніть увагу на кількість софта, яке знаходиться в автозавантаження. Чим більше додатків запускається автоматично, тим вище ймовірність нестабільної роботи комп'ютера. Позбавтеся від всіх непотрібних програм.
Якщо ноутбук не реагує ні на що після установки певних утиліт, завантажте комп'ютер у безпечному режимі і зробіть їх деінсталяцію.
Не використовуйте одночасно кілька однотипних програм. Часто збій роботи відбувається, якщо використовувати два антивіруса або кілька оптимізаторів і прискорювачів системи.
Позбавтеся від вірусів
Проскануйте ноутбук за допомогою однієї з зарекомендували себе антивірусних утиліт. Це значно збільшить швидкість ОС і запобіжить появу зависань.
Чи не перегрівайте ноутбук
Звертайте увагу, щоб при роботі вентиляційні отвори комп'ютера не зачинялися. При необхідності додаткового охолодження використовуйте спеціальні підставки з вбудованим кулером .
48 864
Але що робити, якщо зависання відбуваються постійно і заважають нормально працювати?