Нова облудна схема: шахраї видають себе за власників карток

Телефонні аферисти винайшли новий спосіб обману довірливих громадян. Схему здійснюють в два етапи: спочатку зловмисник «обробляє» клієнта, потім - дзвонить в банк від його імені. Про це повідомляється в Fraud news digest, підготовленому Національною програмою сприяння безпеці електронних платежів і карткових розрахунків SАFЕ CARD

Про це повідомляється в Fraud news digest, підготовленому Національною програмою сприяння безпеці електронних платежів і карткових розрахунків SАFЕ CARD

Як правило, телефонний шахрай телефонує своїй жертві і видає себе за співробітника Національного банку України. На підставі ( «перереєстрація карти», «блокування карти», «підозрілі операції по карті» і т.п.) він випитує у жертви конфіденційні дані. По-перше, конфіденційні реквізити карти жертви: крім номера карти, термін її дії, тризначний код безпеки зі зворотного боку карти або код CVV2 / CVC2. По-друге, злочинець, який видає себе за співробітника НБУ , Вимагає у жертви також інші її особисті дані, такі як місце прописки, кодове слово (яке потрібне при відкритті карткового рахунку в банку). В результаті шахрай отримує ВРЮ необхідну інформацію для того, щоб пройти реєстрацію в колл-центрі банку.

Потім шахрай телефонує в банк. Видаючи себе за клієнта, чиї дані він тільки що добув обманним шляхом, злочинець скаржиться на нібито проблеми з Інтернет-банкінгом ( «операції не проходять»). Попутно він повідомляє про зміну номера фінансового телефону і просить зареєструвати новий, на який буде отримувати смс з паролями від банку. Оскільки злочинець володіє всією інформацією по рахунку, оператор колл-центру вважає, що говорить саме з клієнтом банку. В результаті, оператор проводить ідентифікацію клієнта - і шахрай отримує доступ до рахунку жертви. Далі він виводить все гроші з карти жертви, скориставшись послугою переказу грошей з картки на картку в Інтернет.

Щоб не стати жертвами злочинців, ні в якому разі не можна повідомляти нікому конфіденційні дані своєї карти по телефону. Можна повідомити тільки номер карти - цього достатньо, щоб отримати платіж на карту (зарплату, передоплату за товар, надбавку до пенсії і т.д.).

Справжній співробітник банку, Національного банку України, поліції, Служби безпеки України, Пенсійного фонду або будь-якої організації або компанії НІКОЛИ не запитає вас про конфіденційних даних вашої карти.

джерело Мінфін

Дополнительная информация

rss
Карта