Новий гаджет робить економію електрики захоплюючим заняттям

Всі знають, що потрібно економити електрику. Це корисно для навколишнього середовища і особистого бюджету. Але більшість з нас просто забуває стежити за витратою електроенергії і вчасно вимикати непотрібні прилади. Засновники американського стартапу Sense придумали, як зробити економію більш захоплюючим заняттям.

гаджет Sense , Який розробили в однойменному стартапі в Кембриджі, підключається до електричного щитка і в реальному часі стежить за всім енергоспоживанням окремо взятої квартири. Детальну інформацію про те, який прилад або лампочка зараз включені, можна тут же отримати на екран смартфона через відповідну програму.

Іншими словами, перебуваючи на роботі, можна побачити, чи включений вдома телевізор, пилосос або тостер. Або переконатися, що вимкнений праска.

Або переконатися, що вимкнений праска

джерело: www.youtube.com

Пристрій Sense засноване на технології розпізнавання електричної «підпису» кожного побутового приладу. Під «підписом» розуміється точна кількість споживаної енергії, так би мовити, манера харчування будь-якого електричного апарата. Одного разу навчившись розпізнавати її, Sense вже не переплутає пральну машину і ноутбук.

Нагадуємо, що російський девелопер «Мортон» шукає технології для Smart City. Подати заявку можна тут .

Більш того, пристрій може розпізнати, коли той чи інший прилад починає споживати більше електрики, ніж зазвичай. В такому випадку Sense передає в додаток сигнал про можливу несправність побутової техніки.

джерело: www.youtube.com

Розробники стверджують, що Sense точніше своїх аналогів, які часто не можуть розрізнити малопотужні пристрої. І це твердження заслуговує на довіру, якщо врахувати, що засновник стартапу Майк Філліпс і його партнери раніше працювали над системою розпізнавання мови, яка використовується в Siri. Деякі свої напрацювання інженери застосували і в створенні нового дітища.

Майк Філліпс

генеральний директор Sense

«Ми придумали технологію детального вимірювання енергоспоживання. Пристрій може робити до мільйона вимірювань в секунду. Це дуже багато, але на виході ми отримуємо досить точну картину споживання електрики кожним приладом. Після обробки сигналу і процесу машинного навчання гаджет вже може відрізняти один пристрій від іншого ».

Виявилося, що користувачам цікаво стежити за «таємним життям домашніх приладів». В ході тестів з'ясувалося, що людина заглядає в додаток Sense в середньому 4 рази на день. Попередні додатки, які також були покликані навчити людей заощаджувати електрику, швидко втрачали призначений для користувача інтерес.

Згодом розробники хочуть додати в додаток функцію персональних рекомендацій. У «новинній стрічці» можуть з'являтися повідомлення, що інформують користувача, що, наприклад, кондиціонер при такій погоді можна вимкнути, а холодильник варто поміняти на більш енергоефективний.

Але і зараз, навіть без корисних порад, користувачі Sense відзначають, що стали більш уважно ставитися до побутового споживання електрики. Згідно з підрахунками компанії, в середньому кожне домоволодіння за допомогою цього гаджета буде економити до 20% електрики.

Знайшли друкарську помилку? Виділіть текст і натисніть Ctrl + Enter

Знайшли друкарську помилку?

Дополнительная информация

rss
Карта