Сьогодні Яндекс запустив в публічне бета-тестування оновлений Веб-майстер. Пару годин тому на четвертій Вебмастерской представники пошукача розповіли про чотирьох нових можливостях Вебмастера.
Нова версія веб-майстра знаходиться за адресою. Але перш ніж тестувати сервіс, пропонуємо вам ознайомитися з його новими можливостями.
1. Розділ «Порушення»
В даному розділі розповідається, які порушення були зафіксовані за вашим сайтом. Зараз представлені 7 типів порушень:
- розміщення SEO-посилань на інших сайтах (Минусинськ)
- розміщення SEO-посилань на своєму сайті
- імітація дій користувачів пошукової системи
- партнерські програми (пропозиція чужих товарів і послуг без власного контенту або додаткового сервісу)
- наявність прихованого тексту з ключовими словами для пошукових систем
- запитальний спам (розміщення на сайті ключових слів не для відвідувачів, а для пошукових роботів)
- переоптімізацію
При виявленні одного з цих порушень в розділі з'явиться повідомлення з інформацією про можливі санкції. Головна прикраса розділу - велика жовта кнопка «Я все виправив». На кнопку може натиснути будь-який власник сайту, чиї права підтверджені в вебмайстрів. Після натискання кнопка знову активізується тільки через місяць. Тому переконайтеся, що все виправлено, перед тим як її натискати.
2. Перевірка сторінок на мобілопрігодность
Слідом за Google в мобільному пошуку Яндекса з'явилася спеціальна мітка для сайтів, які адаптовані під мобільні пристрої. В даний час мобілопрігодность сайту на ранжирування не впливає! Однак в майбутньому Яндекс буде враховувати цей фактор. Саме тому з'явилася така можливість, як перевірка сайту на мобілопрігодность.
3. Діагностика сайту
Зараз цей інструмент виявляє 21 одну проблему, з якими можуть зіткнутися вебмастера. Вони розбиті на 4 групи за ступенем серйозності проблем:
- Фатальні - чреваті тим, сайт може випасти з пошуку, впасти в ранжируванні і т.д.
- Критичні - проблеми, які не так швидко впливають на сайт, як фатальні.
- Можливі - некритичні, але вирішувати їх потрібно.
- Рекомендації.
4. Інструмент «Пошукові запити»
Це найбільший розділ, в якому зібрано все, що може бути пов'язано з аналітикою сайту в пошуку. Нагадаємо, що такий розділ в вебмайстрів вже був, але він не користувався популярність і Яндекс його серйозно допрацював. Новий інструмент складається з двох розділів:
1. «Сайт в пошуку»
2. і його підрозділ «Пошукові запити».
«Пошукові запити» - відображає всі запити, за якими показувався сайт за останні 7-14 днів. По кожному із запитів представлена наступна інформація: кількість показів в день, переходів в день, середня позиція і CTR. Також є можливість сортування запитів за уточнюючими фільтрам. Наприклад, можна впорядкувати запити, які ведуть на конкретну сторінку, створити під них окрему групу. В даному розділі взагалі дуже багато можливостей по угрупованню запитів. Зупинимося на цьому докладніше.
Що таке Групи і для чого вони потрібні?
Групи створюються, коли веб-майстер зробив будь-якої фільтр для запитів. Яндекс так пояснив причину створення цієї можливості:
Наприклад, ви створили групу з фільтром «запити зі словом телефон», після цього всі ваші покази за запитами зі словом «телефон» будуть вважатися в рамках цієї групи, і ви зможете з ними працювати.
Ще приклад - у вас кілька розділів, просуванням яких ви займаєтеся. Ви створюєте під кожен розділ групу і у вас збирається статистика, ви зможете стежити за просуванням кожного, звітуватимуть керівництву.
Також можливо зібрати в одну групу всі вітальні запити і там вже з ними займатися.
«Сайт в пошуку» більше про аналітику просування взагалі. На титульному графіку представлена динаміка сайту по показам, кліках, CTR. Перший час в верхньому перемикачі у користувачів не буде Груп, що не буде Вибраних запитів. Але будуть Популярні запити - це 3000 найпопулярніших запитів, які найчастіше показувалися по вашому сайту в пошуку протягом останніх трьох місяців.
Клікнувши на назву запиту, інструмент представить детальну статистику по більш ніж 20 параметрам (надалі їх буде ще більше). Можна міняти деталізацію (по днях, по тижнях і т.д.).
Оскільки практично всі вебмастера знімають позиції, Яндекс подумав над відповідним функціоналом. Тепер Яндекс сам вважає середню позицію. Сервіс аналізує реальні логи запитів в Яндексі - в результаті виходить чесне число, які вважається автоматично і кожен день.
Проміжні підсумки. Основні переваги Вебмастера
1. Не потрібно окремо спеціально знімати позиції - сервіс робить це регулярно і автоматично
Ви отримуєте чесну інформацію по показам, яку отримати досить складно. Чи працюєте зі всім ядром сайту: у вас є можливість дивитися інформацію як за окремим запитом, так і відразу об'єднуючи запити в групи.
2. Дані з «перших рук»
Ті дані, які дає Вебмайстер, отримати навряд чи десь ще можна. Яндекс їх бере безпосередньо з пошукових логів, і веб-майстер отримує чесні дані.
3. Зручно працювати з довгим хвостом і різними суміжними запитами
Яндекс вміє підхоплювати всі покази вашого сайту в пошуку і вам про них розповідати.
Чітатйте також найцікавіші питання по Вебмастеру в матеріалі - Новий Яндекс.Вебмайстер: питання і відповіді .
Що таке Групи і для чого вони потрібні?