Новинки вільного софта

Продовжимо тему засобів перемикання розкладок клавіатур в системах Linux , Яка стала найбільш актуальна після виходу Ubuntu 13.10. В огляді поговоримо про новини віртуалізації, а також продовжимо знайомство з вільними освітніми програмами .


Перемикач розкладок xneur

Дорога ложка до обіду, а автоматичний перемикач розкладок xneur - до виходу Ubuntu 13.10. В останній версії Ubuntu штатний індикатор клавіатури виявився непрацюючим, і деякі користувачі вирішили цю проблему за допомогою програми X Neural Switcher . Але розглянемо цю корисну програму не тільки в зв'язку з проблемними індикаторами " зухвалої Саламандри ", Але і тому, що днями вийшла її нова версія - xneur 0.17. Всі випуски цієї програми створюються російськими програмістами на чолі з Андрієм Кузнєцовим.

Всі випуски цієї програми створюються російськими   програмістами   на чолі з Андрієм Кузнєцовим

Принцип роботи X Neural Switcher аналогічний Punto Switcher для Windows . Ця програма застосовується для автоматичного перемикання розкладок клавіатури для різних мов набирається тексту, і яка призначена для систем GNU / Linux і FreeBSD. Тобто, при наборі тексту, якщо він набирається на невірної розкладці клавіатури, xneur автоматично або в ручному режимі перемкне мову на потрібний. При наборі тексту в програмі використовуються алгоритми Левенштейна для визначення схожості набраного і словникового слова.

Xneur має два режими роботи: автоматичний і ручний . При роботі в автоматичному режимі, xneur самостійно визначає мову тексту, що вводиться і в фоновому режимі змінює розкладку клавіатури .

Автоматичний режим хороший до тих пір, поки не потрібно вводити пароль або зберігати файл з яким-небудь дуже оригінальним ім'ям. В цьому випадку xneur може автоматично поміняти символи, що, наприклад, дуже неприємно при наборі пароля . Тому в таких випадках потрібно попередньо вручну перемкнути розкладку на потрібний варіант. Або ж в настройках xneur встановити власну комбінацію клавіш для одиничного відключення автоматичної заміни ( "Параметри - Усунення проблем - Чи не перемикати розкладку, якщо перед введенням були натиснуті ...").

Автоматичний режим можна повністю відключити, і тоді програма перетворюється в стандартний перемикач розкладок з великою кількістю додаткових функцій. При роботі в ручному режимі xneur дозволяє змінювати розкладку останнього набраного слова через кнопку Pause / Break. Поєднання клавіш Ctrl + Break змінює розкладку останньої набраної рядка, а поєднання Shift + Break змінює розкладку виділеного тексту. Ці поєднання клавіш працюють і в автоматичному режимі. До того ж ці поєднання клавіш можна поміняти в налаштуваннях, які в xneur досить різноманітні.

Панель "Параметри" xneur можна навіть назвати складною через велику кількість налаштувань. 12 розділів параметрів дозволяють налаштувати програму, починаючи з варіантів її запуску, і закінчуючи параметрами друкарською заміни - наприклад, автоматично замінювати три точки на символ трьох крапок і т.п. І, звичайно ж, тут відключається звукові ефекти , Які багатьох так дратують в xneur.

У програмі підтримуються такі мови: Вірменський, Білоруський, Болгарський, Чеська, Грузинський, Німецька, Грецька, Англійська, Естонська, Французький, Казахський, литовська, латиська, польська, Молдавський, Російська, Іспанська, Український і Узбецький. Для повноцінної роботи xneur вимагає установки словників для кожного обраного мови - це пакети hunspell, myspell або aspell.

Однією з характеристик подібних програм автоматичного перемикання розкладок клавіатури є завантаження процесора під час роботи. При тестуванні останньої версії xneur 0.17 у мене завантаження процесора AMD Athlon X2 5000+ доходила до 13%. Можливо, це забагато. Також при заміні символів у великому за обсягом тексті програма може надовго "задуматися". Але, тим не менш, зручності і функції програми для тих, хто набирає багато текстів, переважують її системні запити.

Головне в версії xneur 0.17 - це поява повнофункціонального фронт-енду для KDE - kdeneur, розробка якого, здавалося б, була занедбана. Kdeneur аналогічний стандартному фронт-енду gxneur для GNOME. Правда, в Kubuntu 13.10 у мене kdeneur не запрацював. Цілком може бути, що це також проблеми злощасної версії 13.10.

Для користувачів Ubuntu встановити xneur 0.17 можна зі спеціального репозиторію .

sudo add-apt-repository ppa: andrew-crew-kuznetsov / xneur-unstable sudo apt-get update sudo apt-get install xneur

kdeneur встановлюється окремо

sudo apt-get install kdeneur

Після запуску gxneur / kdeneur в треї повинен з'явитися окремий індикатор розкладок . Клікнувши по ньому правою кнопкою миші, в розділі "Параметри" можна встановити автоматичний запуск при старті системи. Відповідно користувачі, особливо користувачі злощасної системи Ubuntu 13.10, можуть відключити штатний індикатор в налаштуваннях клавіатури.


VirtualBox 4.3 домашнім користувачам

Випуск системи віртуалізації Oracle VM VirtualBox 4.3 стався практично одночасно з Ubuntu 13.10, і тим самим виявився у нас поза увагою. Проте, варто відзначити і цю новину.

VirtualBox дозволяє на програмному рівні створювати віртуальні ПК з окремою пам'яттю, процесором, віртуальним жорстким диском, відкритий, мережевими адаптерами, що дозволяє на цю віртуальну персоналку встановити будь-яку операційну систему. І таким чином можна запускати додатки Windows в системі Linux і навпаки.

Технології віртуалізації зараз дуже популярні, і між окремими розробниками цих технологій йде боротьба. Найбільш популярні технології - VMWare , Microsoft Hyper-V, QEMU, Xen, Parallels, KVM.

Oracle VirtualBox не є лідером в цій боротьбі. Проте, ця система створення та управління віртуальними машинами має свої переваги. В першу чергу це доступність і простота. VirtualBox є, напевно, самим легким способом скористатися технологіями віртуалізації навіть для побутових цілей.

VirtualBox - проект з відкритим кодом, і поширюється безкоштовно. У тому числі безкоштовно поширюються і додаткові закриті розширення VirtualBox Extension Pack.

VirtualBox є крос-платформних додатком. Тому програма часто використовується для знайомства з різними ОС. У версії VirtualBox 4.3 заявлена ​​підтримка Windows Server 2012 R2, Windows 8.1 і OS X Mavericks. Для останніх версій Windows є підтримка сенсорного введення і мультитач.

Фахівці підтвердять, VirtualBox - краще рішення для роботи з графічним симулятором мережі GNS3, який застосовується для підготовки та тестування адміністраторів мережевих інфраструктур Cisco. При відсутності можливості отримати доступ до реального обладнання Cisco, GNS3 - єдиний спосіб отримати професійну сертифікацію для роботи з продукцією Cisco Systems.

Відносно нових мережевих можливостей в VirtualBox 4.3 можна відзначити експериментальну функцію "віртуального роутера", коли кілька віртуальних машин можна об'єднати в одну віртуальну мережу .

Звичайні користувачі часто дивляться на віртуальні машини як на можливість запускати багато комп'ютерні ігри . Судячи з останніх "успіхам" Windows 8 , Дійсно, багато ігор скоро вдасться запускати хіба що в SteamOS або тільки в віртуалкою.

Існує думка, що справи з іграми в VirtualBox йдуть гірше, ніж в VMWare Player. Хоча можу сказати, Starcraft і Disciples 2 в VirtualBox запускаються цілком успішно.

Але справа ще й в тому, що 3D-графіка Зараз активно використовується в призначених для користувача інтерфейсів сучасних ОС. В результаті чого, наприклад, останні версії Ubuntu можуть гальмувати в VirtualBox. Але, якщо вірити фахівцям Oracle, то в VirtualBox 4.3 поліпшена підтримка 3D-прискорення, в тому числі забезпечено і коректне відображення візуальних ефектів сучасних інтерфейсів Ubuntu і Fedora .

Також звичайним користувачам в новій версії VirtualBox повинні бути цікаві підтримка віртуальних USB веб-камер, а також можливість створити відеозапис екрану віртуальної машини .


Kalzium для уроків хімії

Навчальні програми все ще, сподіваємося, актуальні. Тому представляємо програму Kalzium для вивчення періодичної системи хімічних елементів , Яка оновилася на минулому тижні до версії 4.11.2.

2

Kalzium - програма не крос-платформенне і поширюється тільки на системах Linux в складі пакету освітніх програм KDE Education Project. В цей освітній пакет також входять програми для уроків з географії, мови, математики астрономії та інших предметів.

Kalzium - інтерактивна таблиця Менделєєва, яка надає інформацію про символічному позначенні хімічного елемента, його атомній вазі, енергії, структурі та інші дані.

Програма має безліч режимів візуалізації періодичної системи елементів. Можна візуалізувати періодичну таблицю по блокам і групам. Можна задавати діапазони елементів по атомним і питомими вагами, енергій іонізації, електронегативності і іншим параметрам.

Додатково в програмі присутні різні інструменти. Тут є спеціалізований калькулятор для різних типів хімічних розрахунків. Також є 3D-конструктор молекул, з можливістю скачати дані з інтернету. Є й інструмент для візуалізації спектральних ліній кожного елемента.

Загалом, програма Kalzium знадобиться як учням, так і любителям читати науково-популярні журнали .

Михайло АСТАПЧІК

Дополнительная информация

rss
Карта