Новорічні канікули (третє січня)

Новорічні канікули (третє січня) 4.5 з 5 на основі 10 оцінок.

Новий рік - свято, що відзначається багатьма народами відповідно до прийнятого календарем, який настає в момент переходу з останнього дня року в перший день наступного року. Звичай святкувати Новий рік існував уже в Месопотамії в третьому тисячолітті до нашої ери.

Початок року з 1 січня було встановлено римським правителем Юлієм Цезарем в 46 році до н. е. У Стародавньому Римі цей день був присвячений Януса - бога вибору, дверей і всіх початків. Місяць січень отримав свою назву на честь бога Януса, якого зображували з двома обличчями: одне дивилося вперед, а інше - назад.

Історія появи свята

Один з календарних свят. До XV століття (можливо, також і до прийняття християнства) на Русі новий рік наступав 1 березня по юліанським календарем або в день весняного рівнодення. Як свідчення цього, збереглися оригінальні назви деяких місяців: жовтень лат. octo - восьмий, листопад лат. novem - дев'ятий, грудень лат. decem - десятий.

З XV століття новий рік починався 1 вересня, відомості про святкування Нового року з'являються з кінця XV століття. «Словник московитів» (XVI століття) зберіг російське назва новорічного свята: Перший день у році.

З 1700 року за указом Петра I Новий рік в Росії святкують, як і в інших країнах Європи 1 січня (за юліанським календарем).

Починаючи з 1919 року новорічне свято в Росії стали відзначати відповідно до григоріанським календарем. З 1930 по 1947 год 1 січня в СРСР був звичайним робочим днем. 23 грудня 1947 указом Президії ВР СРСР 1 січня стало святковим і вихідним днем. Згідно із законом від 25 вересня 1992 року в РФ і 2 січня стало вихідним. З 2005 року в Росії з 1 по 5 січня встановлено новорічні канікули, і ці дні оголошені неробочими (до того неробочими днями були тільки 1 і 2 січня), а з урахуванням вихідних днів та Різдва - офіційного святкового дня - відпочинок при п'ятиденному робочому тижні триває , як мінімум, вісім днів (на практиці, починаючи з 2005 нового року - до 10 днів, включаючи неробочі дні до 1 січня і переноси вихідних днів).

З 2012 року неробочими святковими днями є дні до 8 січня, а вихідні, що випали на цей період (у 2012 році - 5 і 6 січня) будуть переноситься на травневі свята (щороку - на різні дні).

Новорічна ялинка

Зустріч Нового року є в багатьох країнах дуже значущим святом. І супроводжується різноманітними естрадними заходами, застіллям, народними гуляннями. Згідно з традицією в будинку встановлюється новорічна ялинка. У багатьох країнах її ставлять на Різдво і називають різдвяною ялинкою. У Росії тривалий час існувала подібна традиція, але в 1916 році, під час Першої світової війни, ялинка була заборонена Священним синодом як «німецький звичай» і знову дозволена спеціальним указом ВЛКСМ перед новим тисячу дев'ятсот тридцять шість роком, але вже як Новорічна ялинка.

Новорічний стіл

При зустрічі Нового року близькі збираються за столом.

У варіанті святкування Нового Року зібралися спочатку «проводжають» рік - згадують, чим він запам'ятався або що в ньому було. У 0 годин 0 хвилин 1 січня б'ють куранти. З першим ударом курантів, що знаменує прихід нового року, прийнято цокатися келихами з шампанським і загадувати бажання.

Автоматично-створене зображення на основі результатів пошуку Google за назвою свята
Автоматично-створене зображення на основі результатів пошуку Google за назвою свята.
Джерело зображення: https://images.google.ru/ (електронний ресурс)

привітати друзів

Дополнительная информация

rss
Карта