Одна вишка, щоб управляти всіма. WiMaX в Україні та світі

  1. Читай також: " Від 0 до 100 Мбіт / с. Чи потрібен 4G в Україні? "

Нечисленні оператори CDMA в Україні люблять говорити про те, що 3G в державі вже давно і чекати Велику трійку сенсу немає

Нечисленні оператори CDMA в Україні люблять говорити про те, що 3G в державі вже давно і чекати Велику трійку сенсу немає. Все тому, що третє покоління зв'язку складається з декількох стандартів. UMTS і CDMA обидва носять горду приставку 3G . Але, якщо керуватися подібних підходом, то можна з упевненістю сказати, що 4G в Україні є вже давно.

Вся справа в термінології. До четвертого покоління зв'язку відносять два стандарти - всесвітньо популярний LTE, який еволюціонував з UMTS, а той в свою чергу з GSM. У решти такий родоводу немає, а тому і використовуються вони набагато рідше. І якщо в епоху 3G роль молодшого брата виконував CDMA, то зараз подібний тягар узяв на себе WiMaX.

З'явився він досить очікувано. Під час вдосконалення Wi-Fi в 2001 році когось із розробників відвідала блискуча ідея: "А що, якщо роутер буде роздавати інтернет не на площі в 100 м, а 50 км?". Ідея впала на родючий грунт і була взята на олівець провідними компаніями світу, які в 2001 році створили WiMaX Forum - групу, яка і займалася новинкою.

Перший млинець вийшов грудкою - технологія стандарту IEEE 802.16 була схожа за принципом роботи з Wi-Fi, але дозволяла покрити невелике місто за допомогою декількох базових станцій. Радіус сигналу становила смішні (на даний момент) 2,5 кілометрів, а головною проблемою було швидке загасання сигналу і робота виключно в прямої видимості вишки. Навіть швидкість передачі інформації, яка могла досягати 134 Мбіт / сек (фантастична цифра для 2001) не допомогла стандарту набрати популярності.

Перспективну технологію не залишили і в 2003 році представили новий стандарт 802.16а. Він уже не вимагав прямої видимості вишки але працював на каналах в 2-11 ГГц, які не відрізнялися чистотою і акуратністю. Що говорити, якщо сигнал могла перебити працює мікрохвильовка. Через подібні причин швидкість в мережі впала до 75 Мбіт / сек, що в будь-якому випадку було відмінним результатом. Радіус дії вишки збільшився і тепер вона покривала від 6 до 9 км. Відмінне рішення, але не без гріха. Якщо статичні користувачі могли підключатися до мережі, то рухомі об'єкти з неї випадали. Відповідно, що ні про яке мобільному інтернеті говорити не доводилося. А ось для тих, хто з інтернетом не їздив, справи йшли добре. У 2004 році з'явився стандарт 802.16d, який збільшив площу до 50 км (!) І удосконалив якість передачі даних.

У 2005 році WiMaX Forum все ж представив світу саме те, чого хотілося - технологію IEEE 802.16e або мобільний WiMaX. Технологія передбачала безшовне з'єднання між базовими станціями і можливість працювати на швидкості до 120 км / ч. Зроблено все було для мобільних абонентів і виявилося, що в порівнянні з попередньою розробкою швидкість впала до 40 Мбіт / сек, а радіус зменшився до 5 км. Коли розробники постаралися з'єднати стандарти e / d, то виявилося, що технології несумісні.

Читай також: " Від 0 до 100 Мбіт / с. Чи потрібен 4G в Україні? "

Оператори помізкувати і вирішили взяти на озброєння мобільний WiMaX. Перша комерційна мережа з'явилася в Канаді в 2005 році, після чого стандарт раптово виник в Україні - почав роботу оператор FreshTel. Стандарт досить бадьоро розійшовся по світу, конкуруючи з 3G. Про технологію 802.16d теж не забували. Чи не кожен день зустрінеш стандарт. який 50 км покриває однієї вишкою. Тепер ця технологія використовується для прокладання мережі в географічно складних районах. Виняткова ситуація, але удосконалювалися стандарти паралельно і до 2010 року був готовий WiMaX 2.

Нове покоління стало партнером LTE в четвертому поколінні зв'язку. "Стаціонарний" WiMAХ тепер видає до 1 Гбіт / сек, а мобільний - до 100 Мбіт / сек. В теорії звичайно. І незважаючи на те, що WiMaX 2 зараз не більше, ніж зразок на виставках, розробники тут же взялися за наступне покоління, яке повинно ще в 10 разів підвищити швидкість передачі даних і якість з'єднання. Але поки це навіть не теорія, а лише схеми і мрії інженерів і програмістів. WiMaX залишається в тіні LTE і не претендує на лідерство.

Широкий радіус покриття і високу якість з'єднання - головні переваги стандарту. Але вони ж роблять його дуже нішевим продуктом, який навряд чи вистрілить на масовому ринку. Все ж більш повноцінний LTE дозволяє не морочитися про те, до якої вишці підключитися. А це надзвичайно важливо в нашому ледачому суспільстві.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.

Чи потрібен 4G в Україні?
Під час вдосконалення Wi-Fi в 2001 році когось із розробників відвідала блискуча ідея: "А що, якщо роутер буде роздавати інтернет не на площі в 100 м, а 50 км?
Чи потрібен 4G в Україні?

Дополнительная информация

rss
Карта