компанія "Атомпарк Софтваре" представила нову розробку для компаній будь-якої галузевої належності та форми власності. Автори позиціонують свій продукт так: "Система контролю персоналу, яка не має аналогів на російському ринку. З її допомогою можна ефективно вирішувати проблеми, пов'язані з людським фактором на виробництві". На ділі виходить, що програма вміє спостерігати за співробітниками і фіксувати результати спостережень в зручному для подальшого перегляду вигляді.
StaffCop - система для контролю співробітників в робочий час з можливістю часткового віддаленого управління комп'ютерами користувачів. Програма дуже проста як в установці, так і в використанні. Перед встановленням зверніть увагу одне - наявність прав адміністратора на тому комп'ютері, де встановлюється один з модулів. Всього ж в програмі їх два - клієнт, який встановлюється на тому комп'ютері, звідки виробляються збір інформації і подальша її обробка, і агент, що встановлюється на комп'ютери користувачів. Агентська частина не видно для користувача і служить для збору і передачі інформації клієнту.
У лівій частині вікна - агенти, в правій - їх робочі столи
Яку інформацію збирає StaffCop? Спостерігачеві доступні три види даних: скріншоти екрану, перелік запущених на машині процесів (включаючи повний шлях до файлу процесу) і перелік відвіданих веб-сторінок (із зазначенням часу перебування на сайті). Трохи, але для розуміння ситуації досить. Агент може видавати інформацію безпосередньо клієнту, а може накопичувати на своїй стороні (частота оновлення і доступний обсяг простору для запису логів налаштовуються) і потім, за запитом, віддавати клієнту. Скріншоти видаються в форматі JPEG, списки сайтів і процесів видаються в форматі CSV (простий текстовий файл, відформатований роздільниками). Система дозволяє не тільки бачити, що відбувається на моніторі у користувача, але і контролювати його операції з інтернет-браузером, а також деякими іншими додатками.
Таким чином, завдання зводиться до установки агентів на комп'ютери, за якими потрібно проводити спостереження, та встановлення клієнта на комп'ютер співробітника, який здійснює контроль. Після цього можна приступати до збору та аналізу інформації.
Що і як будуть контролювати агентські модулі, залежить від того, які права на використання корпоративних ресурсів дано того чи іншого користувача. Наприклад, якщо користувачеві дана можливість виконувати серфінг по Інтернету без будь-яких обмежень, можна вимкнути трекінг відвіданих інтернет-ресурсів.
Список процесів поточного користувача
Історія дій користувача може зберігатися в журналах. Налаштування їх формування і самі журнали зберігаються на машині агента і переносяться на комп'ютер клієнта в міру необхідності. Розміри журналів встановлюються в кілобайтах, і тільки для збереження знімків екрану обсяг виділяється місця задається в мегабайтах. Налаштування журналів полягає у визначенні декількох параметрів. Для історії процесів і доступу до Інтернету встановлюється розмір виділеного простору, а також вказівку, що потрібно робити при заповненні виділеного обсягу. Можливі два варіанти - зупинка подальшого запису при переповненні і запис поверх старих. Для настройки збереження знімків екрану використовується ще один параметр - періодичність, з якою вони будуть виконуватися.
Майстер звітів дозволить аналізувати роботу одного або групи співробітників за будь-який період. Можна подивитися по кожному дню, о котрій годині і які програми запускав ваш підлеглий, скільки часу він пропрацював в кожній з програм. Можна подивитися розподіл часу (у відсотках і годиннику) по використаним програмами, по одній людині або групі за будь-який проміжок часу (один або кілька днів, тиждень, місяць і т. Д.).
Дистанційна установка агента
Оскільки налаштування і виділене місце для журналів зберігаються на комп'ютері користувача, то робота агента триває навіть тоді, коли клієнтська частина не працює. Але для того щоб переглянути дані, збережені в журналі, потрібно клієнтська частина. Вибравши необхідного агента, через пов'язане з ним меню можна вибрати опцію "Завантажити журнал". Процес полягає в тому, що всі накопичені дані копіюються на комп'ютер адміністратора і він отримує можливість перегляду виконувалися на робочому місці завдань, відвіданих сайтів і виконувалися процесів.
Поки розробниками тільки заявлені, але не реалізовані такі можливості, як моніторинг одержуваної і відправляється пошти по стоп-словами, аналогічний моніторинг різних месенджерів, отримання різноманітних звітів за результатами моніторингу. Будучи доданими до програми, названі можливості можуть надати керівництву досить повну картину того, що відбувається на робочих місцях співробітників. У тому числі з'явиться можливість відстежувати можливі канали передачі внутрішніх документів третім особам. Планується також додавання статистики використання принтерів - дуже корисна можливість.
Завантаження звітів з агентського комп'ютера
Присутній в програмі і режим "невидимки" - користувач не помічає, що на його комп'ютері встановлений StaffCop. Єдиною можливістю з'ясування цієї обставини залишиться ретельне проріджування реєстру. Можна зробити систему видимої, і тоді в панелі завдань буде розміщена її іконка. Користувач буде бачити, що за його діями спостерігають. Відзначимо, що історія відвідування веб-сайтів недоступна для видалення користувачем після натискання кнопки "Видалити історію" в Internet Explorer: співробітник може навмисно видалити історію відвіданих сторінок, але StaffCop, що природно, веде окремий, захищений список відвіданих веб-сайтів.
В цілому StaffCop підійде як невеликим і середнім компаніям, так і великим корпораціям, де стоїть питання підвищення ефективності праці і забезпечення додаткової безпеки. Варто тільки не забути внести відповідний рядок в трудовий договір співробітника, як того вимагає законодавство. C сайту програми можна завантажити демоверсію з терміном роботи без реєстрації 30 днів з моменту установки і числом агентів не більше 5.