Культова приставка Apple TV, що отримала в минулому році найбільше апаратне і програмне оновлення з часів свого створення, особисто мною була сприйнята досить скептично. Віддавати 15 000 руб. за коробочку з сумнівною функціональністю, яка практично повністю дублює можливості сучасних Smart TV, вашому покірному слузі здавалося верхом безпутності. Чи змінилося моя думка після детального знайомства з новинкою, розповім в цьому огляді.
Не сумніваюся, всім вам прекрасно відомі технічні характеристики нової Apple TV. Для тих же, хто не в курсі або до цього моменту примудрявся упускати цю особливість з уваги, нагадаю, що пристрій комплектується рівно тим же «залізом», що і iPhone 6: 64-бітний процесор А8, 2 ГБ ОЗУ і 32 або 64 ГБ ПЗУ. Душею Apple TV 4 є пропріетарна операційка tvOS, розроблена на базі iOS і багато в чому нагадує про неї концептуально. Чисто технічно ж система стала більше схожим на консольні, натякаючи на відповідні можливості. Так що ж таке Apple TV?
Спочатку телевізійні приставки призначалися для доповнення телевізорів більш широким спектром функцій. Наприклад, можливістю виходу в Мережу, прямих трансляцій з веб-порталів, роботою з додатками і свободою у виборі фільмів, серіалів та іншого контенту. Крім того, стосовно Apple TV, приставка могла (і може) виступати сполучною ланкою між телевізором і іншою продукцією компанії, утворюючи свого роду екосистему.
Бажаєте продемонструвати родичам фотки з останньої подорожі на великому екрані? Не проблема. Відеоролик з вашим малюком, який робить перші кроки? Немає нічого простішого. Активуйте бажану дію на своєму iPhone або Mac і AirPlay все зробить за вас.
Завдяки ж новим можливостям приставки останнього покоління, асортимент дозволеного істотно розширився. Сьогодні вам доступні тисячі додатків з фірмового магазину, які спеціально адаптовані під вимоги широкоформатних телевізорів. Крім того, є можливість випробувати і 64-бітний чіпсет, запустивши одну з декількох сот ігор. Якщо ви є власником Apple TV 4 - настійно рекомендую спробувати Rayman Пригоди: вам сподобається.
Відрадно, що для ігор вам не буде потрібно сторонніх аксесуарів. Роль контролера відмінно виконає комплектний пульт з вбудованою системою з гіроскопа і акселерометра, які відстежують стан девайса в просторі. За словами випробувачів, яким довелося порівняти штатний пульт і сторонні пристрої, перший явно виграє.
Що стосується зручності управління, система веде себе досить чуйне, а можливі подлагіванія інтерфейсу нівелюються фірмовою «яблучної» анімацією. Але, в цілому, проблем з операционкой немає ніяких і вона, як не дивно, виглядає найбільш доопрацьованій, на відміну від останніх версій iOS і OS X. Мабуть, розробники з Купертіно всерйоз захопилися приставкою.
З незручного: огидно реалізована система введення символів за допомогою свайпов по тач-панелі комплектного пульта, відсутність підтримки голосових команд російською мовою, а також вартість. Ну справді, навіщо мені Smart TV для Smart TV та ще за 15 000 руб? У плані ігор приставка не замінить навіть консолі попередніх поколінь, які, до того ж, і ст про ят сьогодні цілком прийнятно. З роллю же AirPlay-програвача для трансляції фоток, відео та стрімінга ігр відмінно підходить Amazon Fire Stick, який особисто мені обійшовся в 5 разів (!) Дешевше.
Я не знаю, що виберете ви, але свій вибір я вже зробив. І він явно не на користь Apple TV.
Що ще почитати:
Поставте 5 зірок внизу статті, якщо подобається ця тема. Підписуйтесь на нас ВКонтакте , Facebook , Twitter , Instagram , YouTube , Telegram , Viber і Яндекс.Дзен .
Повернутися в початок статті Огляд Apple TV 4: Smart TV для Smart TV
Так що ж таке Apple TV?Бажаєте продемонструвати родичам фотки з останньої подорожі на великому екрані?
Відеоролик з вашим малюком, який робить перші кроки?
Ну справді, навіщо мені Smart TV для Smart TV та ще за 15 000 руб?