Огляд планшета iPad 3 (The New iPad): дисплей Retina, потужний процесор і нова камера

  1. Комплектація і дизайн
  2. Retina-дисплей

Новий iPad чекали з нетерпінням Новий iPad чекали з нетерпінням. Компанія Apple в другій версії пристрою не порадувала дисплеєм з суперразрешеніем, наказавши чекати айпеда третього. iPad 2 "всього лише" отримав більш тонкий корпус, процесор з графічною підсистемою і камеру. Нового дисплея шанувальникам довелося чекати до весни 2012 року. І ось тепер, коли iPad 3 з новим екраном нарешті вийшов, знову лунають голоси, що, мовляв, якось замало буде з революційністю. Але чи варто вимагати більшого? Розробникам поки не вдається поки збільшити час роботи акумулятора пристроїв (мабуть, це основна проблема планшетів) або встановити туди такі ж потужні процесори, як у стаціонарних ПК. З дозволом дисплея прорив стався - і це вже немало.

Дисплей під назвою Retina - основний козир iPad 3 . Інші зміни в параметрах так чи інакше пов'язані з "обслуговуванням" екрану (новий процесор і більш ємний акумулятор). Інноваційність дисплея неозброєним оком видно не всім і не відразу. Але багато власників другого айпеда вже виявили очевидну різницю в якості зображення і почали зітхати від заздрощів. Де і яким чином проявляються переваги дисплея, які вигоди обіцяє користувачеві екран з недоступним ні на жодному іншому пристрої роздільною здатністю 2048x1536, ми постараємося розібрати в нашому огляді.

Комплектація і дизайн

У комплекті до пристрою поставляється адаптер харчування, кабель, шпилька для відкривання слота під сим-карту, а також брошура і традиційні фірмові наклейки з яблуками.

Зовні третій айпед практично нічим не відрізняється від другого. Як і другий, третій айпед не має торців, завдяки сильно округленої задній кришці. Корпус став трохи товщі (було 8,8 мм - стало 9,4 мм), планшет поважчав, мабуть, через більш ємного акумулятора, встановленого для харчування потужного екрана.

Кнопки управління теж не змінилися в порівнянні з другою версією пристрою: клавіша Home, кнопка харчування, вимикач звуку і його регулятор. Динаміки і фірмовий роз'єм під кабель або док-станцію розташовані на нижньому торці корпусу (точніше на згладжених поверхнях між задньою кришкою і передньою панеллю). Зверху розміщений 3,5-мм вихід на навушники і кнопка живлення.

Retina-дисплей

Якщо Ви вже є власником iPad 2, то головне питання для вас - чи варто мене старе пристрій на нове. Тут найголовніше - не натрапити випадково на екран нового iPad, так як те, що уявлялося Вам раніше прекрасним дисплеєм, може абсолютно розчарувати в порівнянні з новим екраном Retina.

Порівняйте збільшене зображення скріншотів екрану iPad 2 і iPad 3:

Порівняйте збільшене зображення скріншотів екрану iPad 2 і iPad 3:

Дисплей дійсно відмінний. Не можна сказати, що він прямо таки заворожує, але цьому є пояснення. Додатків, ігор і сайтів, розрахованих на подібний дозвіл поки практично немає. Звичайно, Apple постаралася перед презентацією новинки і передала фірмовий сайт під мега-дозвіл, але інший контент під цей дисплей знайти важко. Звичайно, з часом обов'язково з'являться гри саме під iPad 3, а поки ми просто можемо відзначити, що зображення, букви і кольори на Retina виглядають на кілька порядків краще. До речі, за рахунок збільшення дозволу на дисплеї аж ніяк не збільшилася кількість значків. Все залишилося як і раніше - двадцять іконок.

Все залишилося як і раніше - двадцять іконок

Звичайно, ми не втрималися від спокуси протестувати різні можливості планшета на новому екрані. Карти, наприклад, працюють точно так же, як на айпедов другому. Можна було очікувати, що вони будуть відображати велику площу, але немає - під новий дозвіл вони поки не адаптовані. Зате можливості дисплея розкриваються при перегляді фото у високій якості, а ще при читанні, коли кількість пікселів дозволяє збільшувати текст і зображення без втрати якості.

Зате можливості дисплея розкриваються при перегляді фото у високій якості, а ще при читанні, коли кількість пікселів дозволяє збільшувати текст і зображення без втрати якості

Тому робимо перший висновок - новий айпед стане вибором користувачів, які читають з TFT-дисплеїв або працюють з графічними файлами. Екран чудовий, і він робить iPad 3 безумовним фаворитів серед інших планшетників, наявних на ринку.

браузер

Розповідь про браузер, власне, стане продовженням оповіді про Retina-дисплеї. Браузер адже той же - звичний Safari. Ситуація тут краще, ніж з картами. Фірмовий еппловскій браузер на iPad вміє розміщувати на повний екран сайти, які зверстані стовпцями. Але ось стикаючись з "гумовим" дизайном сайтів, браузер демонструє їх веб-сторінки своєрідним чином, порушуючи авторську верстку сайту. Але в цілому нововведення нового айпеда сприяють тому, що зображення відрізняються гарною промальовуванням (спасибі новому екрану), а завантаження сторінок - високою швидкістю (дякуємо потужний процесор).


У браузері є можливість відобразити для читання тільки текст, видаливши з нього картинки і рекламу. Шкода тільки, що читати його потрібно все одно онлайн, так як збереження тексту в такому вигляді чомусь не передбачено.

Як і в попередніх версіях Safari браузер не підтримує flash. З цієї причини відео на деяких сторінках може не відтворюватися.

Оцінюючи роботу третього айпеда в інтернеті в цілому, ми знову приходимо до висновку, що новому екрану потрібен новий контент і верстка. Навряд чи творці сайтів будуть спеціально розробляти версії сайтів під великий дозвіл Retina-дисплея. Але як пристрій для веб-серфінгу, лежачи вдома на дивані, iPad 3 виправдовує себе, навіть не дивлячись на згадані проблеми з відображенням сайтів. Чи не фахівці таких дрібниць зазвичай просто не помічають.

фото

Перегляд фотографій - ще одна можливість оцінити потенціал нового дисплея. Прикладом може служити демонстрація знімків з програми Heritage.

ігри

А ось так, наприклад, виглядають скріншоти з відеоігор. Якість зображення - вище всяких похвал.

Відео

А ось якість відео на екрані третього айпеда мало чим відрізняється від картинки на iPad 2. Незважаючи на всі очікування навіть відео з максимальною роздільною здатністю 1080p цілком можна порівняти з 720p (це максимальний дозвіл відео для iPad 2). Та до того ж об'ємні файли в 1080p займають в пам'яті занадто багато місця. А якщо немає різниці в якості - хто в здоровому глузді буде заливати величезні за розміром фільми в 1080p? Крім того, звичайні формати "низького" дозволу, типу DVD-рипів йдуть тут на ура.

З дисплеєм в цілому розібралися, а тепер звернемо увагу на можливості iOS 5, встановленої на третій айпед. Страшна правда про iPad 3 полягає в тому, що крім нового екрану і нововведень у вигляді більш потужного процесора і акумулятора, програмно планшет нічим не відрізняється від попередньої моделі. Так що власником минулих айпедов начинка пристрою буде до болю знайома. Для тих же користувачів, які тільки готуються зануритися в дивовижний світ айпедовской iOS 5, пройдемося по функцій і додатків, які будуть найбільш затребувані цими щасливчиками.

Камера

У другого айпеда задня камера була, прямо скажемо, слабенька. У новій версії планшет отримав повноцінні 5 мегапікселів, так що тепер у iPad 3 камера не гірше, ніж у iPhone 4. Але й не краще. Та й взагалі робити фотоснікі на айпед - задоволення сумнівне. Але якщо любителі знайдуться, скажімо, що знімає камера непогано. Є проблеми з фокусуванням, виявляються шуми при недостатньому освітленні, зате автоматичний баланс білого налаштовується без проблем і працює досить чітко.

Відео можна знімати з високою роздільною здатністю Full HD 1080p зі швидкістю 30 кадрів в секунду. Ролики, до речі, виходять за якістю краще, ніж фото. Картинка відрізняється різкістю і насиченість, а при різких рухах зображення не змащується.

Як для фото, так і для відео можна включати геотегітінг, тобто привласнювати знімками і роликам географічні координати.

iPad 3 як пристрій для читання

Навряд чи знайдеться людина, яка вирішить купити iPad 3 виключно в якості пристрою для читання, однак згідно зі статистикою основним заняттям власників планшетів є саме читання книг і документів. Які можливості нам надає в цьому плані айпед? А ось які: крім основної еппловскій програми для читання iBooks, для планшета пропонуються безліч як платних, так і безкоштовних додатків. Але навіть стандартна iBooks дуже радує: візуально перегортання сторінок відбувається ну просто заворожуюче! Програма дозволяє читати електронні книги в форматах EPUB і PDF, і це дуже здорово, так як знайти в Рунеті книги в цих форматах можна практично в будь-який онлайн-бібліотеці. Книги перегортаються з приємними оку візуальними ефектами, що імітують гортання сторінок в реальному книжці.

PDF-документи

Файли в форматі PDF, читати які на 6-дюймових ридерах просто неможливо, iPad відтворює набагато краще. Причому на Retina документи читаються більш якісно, ​​ніж на дисплеї iPad 2. Файли у верстці A5 вдасться розмістити на весь екран, не вдаючись до масштабування. Плюси нового екрану проявляться до більшої чіткості і контрастності букв. Формат A4 читати складніше: так само як і на другому айпедов частина тексту, яку Ви хочете прочитати, потрібно збільшувати - читати все сторінку цілком в комфортному масштабі не вийде, так як 10-дюймовий екран для цього занадто малий.

нотатки

Ще в другій версії iPad замітки зробили окремим додатком. Програма зовсім нехитра. Нотатки однорівневі - можна додавати текст, робити скріншоти екрану або знімки з камери. Для додатка є куди більш зручна альтернатива у вигляді програми Evernote.

карти

На новому екрані карти виглядають просто чудово. При необхідності вони легко масштабуються за допомогою мульти-тач.

При необхідності вони легко масштабуються за допомогою мульти-тач

Айпед має визначати місце розташування по Wi-Fi, хоча часто робить це не дуже точно. Зате підтримуються складання маршрутів - можна вибрати автомобільний, пішохідний і автобусний варіанти переміщення з точки А в точку Б.

Пошта

З однієї версії айпеда в іншу пошта практично не зазнає змін. Ось і в iPad 3 ми бачимо все той же двуколоночний режим роботи поштової скриньки - зліва відображаються всі заголовки листів, а справа в великому вікні ми бачимо розкрите лист.


Є можливість автоматично налаштувати отримання і відправку листів з адрес сервісів Gmail, Yahoo! Mail, MS Exchange, MobileME і AOL. Але в цілому пошта не вражає і підходить в даному виді тим користувачам, які отримують-відправляють в день всього по кілька листів. Більш активні користувачі, швидше за все, віддадуть перевагу використовувати будь-яке стороннє поштове додаток, то ж Gmail, наприклад.

YouTube

Незважаючи на те, що iPad 3 не підтримує flash, задоволення від перегляду роликів на YouTube користувачів вирішили не позбавляти. Популярний відеосервіс доступний через відповідну програму. Користуватися ним дуже зручно.


FaceTime

Цей додаток дозволяє користувачеві здійснювати дзвінки за наявності Wi-Fi, якщо ваш співрозмовник також використовує FaceTime на другому, третьому айпедов або iPhone 4. При дзвінку можна переключатися з передньої камери на задню і демонструвати співрозмовнику, наприклад, навколишнє вас обстановку а кімнаті.


Photo Booth

Ця утиліта призначена для створення фотоефектів при зйомці. Потрібно вибрати ефект, запустити зйомку і зображення буде оброблятися з урахуванням обраного ефекту.

налаштування

Розділ "Налаштування" не змінився в порівнянні з iPad 2.

нагрівання корпусу

Перші щасливчики, які купили iPad 3, встигли заполонити інтернет криками про те, що новий планшет гріється так, що прямо руки обпікає. Ми протестували пристрій на предмет перегріву і можемо констатувати: так, айпед гріється, але не так щоб дуже. Опіків точно не буде.

При використанні найпопулярніших розваг на iPad 3, якими для абсолютно більшості користувачів будуть читання книг, серфінг в інтернеті і гри, планшет не гріється зовсім. І тільки коли ви серйозно завантажуєте процесор такими процесами, як обробка графічних файлів або запуск потужної іграшки, виявляється нагрівання лівій нижній частині задньої поверхні пристрою. А ще iPad гріється, коли увімкнений у розетку і ви працюєте на ньому з тими ж високопродуктивними додатків. У цих ситуаціях нагрів відчутний, хоча все одно цілком терпимо для рук. Навряд чи цей факт можна віднести до серйозних проблем, так як звичайні користувачі рідко запускають програми, серйозно навантажують процесор.

продуктивність

Хоча і другий айпед не страждав проблемами з швидкодією, третій зумів переплюнути його по цій частині. Додатки відкриваються з надзвуковою швидкістю, сторінки в браузері вантажаться дуже швидко і навіть гри з "важкою" графікою працюють на порядок спритніше.

Час роботи на одній зарядці акумулятора

Всупереч очікуванням, наявність потужного дисплея практично ніяк не відбилося на тривалості автономної роботи пристрою. Робимо реверанс в сторону потужного акумулятора, ємність якого зросла до 11560 мАч. Виробник спочатку запевнив публіку, що третій айпед буде працювати від батареї не менше, ніж другий. І це виявилося правдою. У режимі роботи в інтернеті, тобто з постійно включеними модулями бездротового зв'язку, iPad 3 живе майже 11 годин. При перегляді відео з вимкненими засобами зв'язку планшет працює приблизно 10 годин. Нарешті, при читанні книги без використання модулів Wi-Fi / 3G iPad 3 працює 11 з гаком годин. Результати айпеда другого в тих же режимах найкраще на пару десятків хвилин, що дозволяє зробити висновок про цілком порівнянної тривалості автономної роботи старої і нової моделі.

висновки

Переходимо до заключної частини нашого тестування, де ми визначимося з перевагами і недоліками еппловскій планшета iPad 3 і винесемо фінальний вердикт щодо iPad 3.

мінуси:

  • відсутність програмних відмінностей від iPad 2 (та ж iOS 5, той же набір програм);
  • не розповсюджений контенту під дозвіл 2048x1536 (сайтів, ігор і додатків);
  • неможливість використання модуля 4G;
  • нагрів корпусу.

плюси:

  • дисплей Retina, з недоступним ні на одній іншому пристрої роздільною здатністю 2048x1536;
  • більш потужний процесор, зросле швидкодія;
  • більш якісна камера в порівнянні з iPad 2;
  • потужний акумулятор (можливість тривалої автономної роботи);
  • ідентичні фірмові аксесуари c iPad 2 (до iPad 3 підходить обкладинка Smart Cover ).

У підсумку можна зробити висновок, що компанія Apple в черговий раз представила знаковий продукт, який має кілька безперечних достоїнств і переваг перед конкурентами. Це більш потужний процесор і абсолютно божевільне для планшета дозвіл екрана 2048x1536. Плюс нова камера, яка перекочувала з iPhone 4s. Звичайно, є ще підтримка 4G, але вона для росіян не актуальна, так як 4G від Yota використовує в Росії іншу частоту.

Очевидно, що iPad 3 краще, ніж iPad 2, але так як ми бачимо, другу версію пристрою не зняли з виробництва і продають паралельно обидві цих модифікації. Другий айпед став свого роду бюджетної версією, а третій - топової, дорожчий і має переваги, яких поки немає у планшетів на Android. Таким чином, ви можете визначитися з покупкою виходячи зі свого бюджету.

І якщо Android-моделі здатні успішно конкурувати з iPad 2, то ось у iPad 3 , Героя нашого огляду, поки конкурентів не спостерігається. Можна навіть сказати, що є просто планшети і є третій айпед. Хоча серед моделей на Android є кілька більш ніж гідних пристроїв, змагатися на рівних c iPad 3, на нашу думку, у них поки не виходить.

Але чи варто вимагати більшого?
А якщо немає різниці в якості - хто в здоровому глузді буде заливати величезні за розміром фільми в 1080p?
Які можливості нам надає в цьому плані айпед?

Дополнительная информация

rss
Карта