Огляд GSM-телефону Alcatel One Touch C651

  1. Технічні характеристики:
  2. Меню
  3. висновки

Компанія Alcatel до недавнього часу випускала апарати тільки традиційного моноблочного форм-фактора. Але з утворенням спільного підприємства з TCL, а тепер уже повністю належить TCL, в гамі апаратів з'явилися і розкладачки. Можливо, що через деякий час ми зможемо навіть побачити слайдер під маркою Alcatel, але це тільки наші припущення. А сьогодні у нас на тесті перша розкладушка з тих трьох моделей, які виходять на російський ринок - Alcatel One Touch C651.

Технічні характеристики:

Основні характеристики:

  • Розміри: 90 × 48 × 23,5 мм
  • Вага: 92 г
  • Форм-фактор: розкладачка
  • Основний екран: cSTN 65K квітів, 128 × 160 пікселів
  • Зовнішній екран: B / W 1 рядок + значки
  • Батарея: Lithium (650 мА · год)
  • Час розмови: до 4h30
  • Час очікування: до 290h
  • Діапазон: E-GSM 900 / DCS 1800 / PCS 1900
  • WAP 2.0
  • GPRS Class 10
  • Java MIDP 2.0
  • 4.5MB пам'яті доступної користувачеві

Мультимедійні функції

  • VGA камера, Zoom x4
  • Здійснення та прийом відеофрагментів по MMS
  • Формати зображень: JPEG, GIF, aGIF, WBMP, PNG
  • Підтримувані звукові формати: MIDI, SP-MIDI, AMR, I-Melody, ADPCM in SMAF format
  • Формати відео: H263 / AMR, MPEG4
  • Голосові MMS (AMR)

Персоналізація і розваги:

  • 40-тональні поліфонічні мелодії
  • Медіаальбом
  • Закачується відеофрагменти, картинки, ігри, мелодії, звуки (через WAP і MMS)
  • Біле підсвічування на обох екранах, екран в режимі очікування, посилка фотографій і звуків по MMS)

Функції для користувача

  • Ємність пам'яті: до 150 фотографій (640 × 480), або 50 ігор, або 5 відеофрагментів, або 300 звукових файлів (в середньому по 15 КБ)
  • PIM (довідник з безліччю полів, планувальник, до 50 справ в списку «Що зробити» (To Do), 700 подій (зустрічей і т. П.))
  • Ємність довідника: 500 номерів + SIM
  • До 20 закладок
  • PC Software Suite
  • ІК-порт
  • Гучний зв'язок

Дизайн

Як вже говорили раніше, це перший телефон такого форм-фактора під маркою Alcatel. Корпус розкладачки зроблений з пластика хорошої якості. Зовнішні панелі пофарбовані темно-бордового з коричневим відтінком емаллю, інші поверхні матового сріблястого кольору.



На верхній грані базового блоку розташовані віконце ик-порту і закриті заглушкою роз'єми зарядного пристрою і дротової гарнітури. Ззаду над кришкою батарейного відсіку об'єктив камери і люстерко для автопортретної зйомки.

Сам батарейний відсік закривається кришкою, причому відкрити її не так вже й просто, виїмки для нігтів дуже неглибокі, що укупі з лакованої кришкою не дозволяє надійно за них зачепитися. Для відкриття кришки доводиться досить сильно натискати на її центр другою рукою. Цей телефон безумовно не розрахований на тих, хто часто міняє sim-карти. Та й закривається кришка теж не найлегшим способом, адже для цього потрібно поєднати вісім виступів в кришці і стільки ж отворів в корпусі.


Під кришкою нас чекає ще один сюрприз: схема розташування елементів тут не така як «зазвичай». Вбудована антена знаходиться в нижній частині корпусу, а роз'єм для сервісного кабелю у верхній. До того ж, як ми вже говорили, роз'єми зарядного пристрою і гарнітури також розташовані вгорі.

Батарея в телефоні використовується літій іонна ємністю 650 мА · год.


На правій грані з'явилася, нарешті, клавіша регулювання гучності динаміка. Правда, за нашими відчуттями, вона не без вад. Клавіша двох рівнева: «плюсової» кінець її більше виступає над корпусом і добре відчувається пальцем, в той час як «мінусовій» практично зливається з гранню і намацується менш впевнено.

На лівій і нижній межі нічого немає.

На зовнішній частині кришки розташований LCD-дисплей, на якому відображається стан телефону і поточний час, а при вхідному дзвінку ім'я абонента.

Сама кришка має скошені всередину межі, для того щоб було зручніше відкривати апарат однією рукою, і це дійсно так.


На внутрішній поверхні кришки розташований основний дисплей роздільною здатністю 128 на 160 точок. Кольори на ньому виглядають добре, але на сонці потрібно шукати кут, під яким інформацію з дисплея можна прочитати.


Отвір на внутрішній стороні базового блоку в правому верхньому куті - це отвір мікрофона. Спочатку були сумніви, що при такому розташуванні співрозмовник буде скаржитися на погану чутність, але цього не сталося. До того ж згадаємо, що знаходиться в нижній частині основного блоку - антена. Рознесення мікрофона і антени по різних частинах корпусу знижує взаємні перешкоди.

Блок клавіатури традиційний для всіх телефонів, що-небудь нове або добре забуте старе тут не використовується. Тільки клавіші фотокамери і скасування «С» тепер рознесені по різні боки від позиційної клавіші, та й клавіші відповіді на дзвінок і відбою стали більшими.


Самі клавіші тепер трохи скошені до верхньої частини і тому їх раді утворюють сходинки. Клавіші зроблені з напівпрозорого пластика з нанесеними на них чорною фарбою позначеннями. Ці позначення не дуже добре сприймаються на око через шрифту, а в темряві ситуація ускладнюється нерівномірної підсвічуванням.

Функції софт-клавіш можна перепризначити через меню, а для інших ці дії зашиті раз і назавжди: натискання вгору позиційної клавіші - створити повідомлення, вниз - телефонна книга, вліво або вправо - медіаальбом.

Кнопка «ОК» призведе нас в меню апарату.

Меню


Вид головного меню може бути різним, залежить це від уподобань користувача. Можна побачити всі основні пункти відразу на одному екрані - мозаїка, можна перегортати їх по одному - іконки, а можна бачити тільки один пункт, але перегортати як по горизонталі, так і по вертикалі - головний екран. Як би там не було, але основних пунктів дванадцять.

1. Ігри та інше. У цьому меню зібрані різні java додатки, встановлені дві гри GulosTale і SpeedDevils. Також через це меню можна налаштувати роботу цих додатків, в тому числі з мережею.


2. Медіаальбом. Забезпечує доступ до зберігаються в апараті медіаданими: до фото та відео, звуків, додатків java. Так само тут можна оцінити використання пам'яті апарату.


3. Інструменти. У цьому меню традиційно знаходяться органайзер, будильники, калькулятор, конвертер, додаток для створення власних мелодій, диктофон (голосові записи), управління ик-портом, настройка голосових команд (команди викликаються довгим натисканням на клавішу відповіді).


У записнику можна задати наступні типи подій: зустрічі, день народження і виклик. Самі події можна переглянути загальним списком, або списком на день, тиждень або місяць.


Диктофон дозволяє створювати записи тривалістю до хвилини, можна записувати також під час розмови.

4. Фото / відео. Відеофрагменти телефон пише в двох режимах (з урахуванням режиму запису звуку - в чотирьох): для відправки по MMS і для запису в телефон. І в режимі зйомки фото і в режимі відео можна лише вибрати баланс білого з попередньо встановлених.


Приклади фотографій. Натисніть на зображення для перегляду повного.




5. Телефонна книга. Телефонна книга нічим не відрізняється від такої в апаратах OT756 і OT757. Як і в них, мелодію можна встановити тільки на «книгу», на сам контакт можна встановити тільки фотографію або відеофрагмент.


Також хочемо зауважити, що номери + 7хххххххххх і 8хххххххххх вважаються різними номерами і якщо в телефонній книзі прописаний тільки один варіант, то з другим варіантом ім'я порівнювати не буде.

6. Обмін повідомленнями. Все зазвичай і стандартно. Потрібно тільки прописати настройки для MMS, для SMS навіть цього робити не треба.


7. Реєстрація викликів. У цьому меню можна переглянути списки викликів, а також встановити настройки переадресації, блокування та ін.



У списках дзвінків можна переглянути вихідні, вхідні та пропущені виклики, в кожному списку по десять номерів. Якщо викликів на один номер було кілька, то показується тільки останній з них.

8. Персоналізація. Під цією назвою ховаються настройки апарату: звукові параметри, установки дисплея, мови меню та введення та інші.





9. Мої ярлики. Список до 20 додатків для швидкого доступу.


10. Послуги. Послуги предоставляеми оператором або виробником (посилання на WAP ресурси).

11. WAP. Власне сам браузер.


12. Підказки. Вбудована система допомоги. Дуже зручно, коли інструкції з собою немає, а користувач щось забув.


висновки

Апарат являє собою модель 757 в розкладному корпусі, про це говорить і структура меню, і обсяг пам'яті і функціональне наповнення. Це логічний розвиток лінійки моделей, взяти досить вдалу модель і помістити її в новий корпус.

Що стосується безпосередньо роботи апарату, то тут в порівнянні з 756 і 757 є моменти, які можна пояснити об'єктивними причинами. Час роботи апарату склало близько чотирьох днів при не дуже частому використанні, Це пояснюється меншою ємністю батареї: всього 650 мА · год. Гучність дзвінка достатня, але це більше залежить від мелодії, а ось чутливість струси багато менше. Розміри корпусу не дозволяють поставити в нього такий же вібро, що і в 756/757.

Тепер про плюси. Розміщення мікрофона у верхній частині базового блоку не позначилося на його роботі. Так само гучний зв'язок працює без нарікань. Нарешті з'явилася клавіша регулювання гучності і тепер не треба відривати апарат від вуха під час розмови, щоб змінити гучність.

Загалом, вийшов дуже цілісний апарат, шкода тільки що це не було зроблено раніше.


Дополнительная информация

rss
Карта