Огляд Canon EOS 600D

У режимі «живого виду» (Live view) візування проводиться не за допомогою видошукача, а по монітору

У режимі «живого виду» (Live view) візування проводиться не за допомогою видошукача, а по монітору. Canon EOS 600D пропонує чотири варіанти відображення інформації, послідовно перемикаються кнопкою INFO. В усіх випадках ми бачимо на екрані «живе» зображення, а різниця полягає у великій кількості виведеної поверх нього інформації.

У мінімальному варіанті накладається тільки рамка автофокусу. При напівнатисненні кнопки спуску затвора (або кнопки [*]) в нижній частині виводиться смужка з експопараметри (витримкою, діафрагмою, шкалою експопоррекціі, ISO), а також з кількістю кадрів, що залишилися.

У другому варіанті відображення подібна смужка залишається на екрані постійно. Знову ж таки, бо кадр в форматі 3: 2 займає все поле монітору, смужка накладається поверх зображення. Формально вона напівпрозора, але на практиці крізь неї майже нічого не видно.

Далі йдуть ще два варіанти, при яких в лівій частині екрана виводиться додаткова інформація про параметри і налаштуваннях. В останньому варіанті додається ще і жива гістограма.

В останньому варіанті додається ще і жива гістограма

У режимі "живого виду» реалізовано екранне меню швидкого доступу. Як і при звичайній зйомці, воно включається кнопкою Q. Розташування піктограм на екрані злегка змінюється, а один з параметрів, який відображається синім кольором, стає активним, тобто його можна змінювати - або відразу, обертанням коліщатка управління, або, натиснувши кнопку SET, включивши додатковий екран, де в розгорнутому вигляді відображаються всі можливі варіанти (на ілюстрації зліва - вибір Стилю зображення).

Можна збільшувати масштаб зображення на моніторі до 5 або 10-кратного. Стрілки навіпада пересувають збільшений фрагмент по полю кадру.

Стрілки навіпада пересувають збільшений фрагмент по полю кадру

У режимі "живого виду» можливі три варіанти автофокусування. Перші два з них - контрастного типу, що використовують сигнал з матриці - звичайний по зображенню (AF Live) і з розпізнавання осіб. В обох випадках автофокус працює повільно і не побоюся цього слова, невпевнено, з численними ітераціями, особливо у разі недостатнього освітлення. В принципі, це характерно для режиму «живого виду» в більшості дзеркальних дзеркальних камер, хоча останнім часом в деяких моделях (наприклад, у Sony) з'явилися інноваційні рішення, що дозволили реалізувати дійсно швидкий автофокус.

Третій типу автофокусу у Canon 600D в режимі «живого виду» використовує звичайні, фазові датчики АФ ( «дзеркального» типу). Він швидше, ніж контрастний тип, однак супроводжується ударами дзеркала, зникненням зображення на екрані - та й, хоча названий «Швидкісним» (AF Quick), все ж не забезпечує по-справжньому швидкого фокусування.

У режимі «живого виду» можна управляти експопараметри (наприклад, установити діафрагму), якщо при цьому диск режимів знаходиться у відповідному положенні (Av) - тоді обертання коліщатка буде безпосередньо керувати параметром (діафрагмою).

Щоб розпочати записування, спочатку потрібно вибрати відповідний режим поворотом диска (при цьому режим «живого виду» включиться автоматично), а властиво запис стартує (і зупиняється) при натисканні кнопки з червоною крапкою.

Під час записування можна оперативно вводити експокоррецію. Більш того, якщо включити в меню ручне управління експозицією (пункт «витримки. Відео»), то з'явиться можливість управляти експопараметри (діафрагмою, витримкою і ISO) навіть «на льоту», не перериваючи відеозйомку - правда, при цьому запишуться гучні клацання обертаються коліщаток .

У процесі відеозапису можна активувати автофокус, полунажав кнопку спуску затвора (якщо відповідна опція дозволена в меню). Однак робота автофокусу в цій ситуації не радує - об'єкти майже завжди йдуть з фокуса, починаються рисканья і пошук точного фокусування, причому ще і звук моторчика буде записаний. Краще сфокусуватися до початку зйомки, а далі покладатися на достатню глибину різкості; або фокусуватися «на льоту» вручну.

Якість відео дуже гарне, руху плавні. Велика матриця (в порівнянні з компактними фотоапаратами і аматорськими відеокамерами) дозволяє отримувати невелику глибину різкості, при якій відео виглядає ефектно і професійно. Ефект гойдаються вертикалей присутній, але виражений слабо; втім, настільки швидкого панорамування, при якому він стає помітним, слід уникати в будь-якому випадку.

Під час відеозйомки можна робити повнокадрові фотознімки, натиснувши кнопку спуску затвора. Запис відео ненадовго переривається, потім відновлюється.

Внутрішньокамерного меню зйомки Canon EOS 600D видозмінюється в залежності від обраного режиму роботи. Також і при відеозйомці - набір доступних функцій і параметрів, звичайно, відрізняється від звичайної фотозйомки.

Якщо відеозйомка ведеться в дозволі Full HD, то можна включити функцію «Цифрового збільшення», яка збільшує ефективну фокусну відстань об'єктива, діапазон становить 3-10х. Управління ведеться одночасним натисканням кнопки DISP і однієї з двох «кнопок масштабу».

Конструкція дзеркального апарату не так зручна для відеозйомки, як спеціалізованої відеокамери, і користуватися «цифровим збільшенням» не дуже зручно. Однак функція все ж корисна.

Цікава можливість ручного регулювання рівня запису звуку при відеозйомці (звичайно, на додаток до автоматичного варіанта).

Шкала «Рівень записи» виглядає так, немов є п'ять ступенів установки рівня, але насправді крок набагато дрібнішими. Мені вдалося нарахувати 63 варіанта.

Двоканальний піковий індикатор не тільки оперативно відстежує зміну рівня запису, але і фіксує факт виникнення перевантаження (червоні маркери в правій частині шкали, під нульовою відміткою).

Також є цифрова фільтрація шуму вітру. Позитивний результат його роботи помітний, хоча чудес він, все таки, не чинить.

Позитивний результат його роботи помітний, хоча чудес він, все таки, не чинить

Нова можливість в Canon EOS 600D - запис «відеофрагментів». Задаємо довжину одиничного фрагмента (2, 4 або 8 секунд), і далі зйомка буде вестися саме такими короткими епізодами. Після зйомки кожного фрагмента камера запропонувати зберегти його «в альбом», або не зберігати.

Фрагменти, що входять в такий альбом, автоматично склеюються в єдиний файл (і відтворюються єдиним роликом). Є навіть можливість накласти звук (наприклад, музику, яку потрібно попередньо закачати в камеру).

Є навіть можливість накласти звук (наприклад, музику, яку потрібно попередньо закачати в камеру)

У режимі перегляду відеоролики можна підрізати, прибравши зайве з початку або кінця файлу. Нову версію можна або перезаписати замість старої, або зберегти як новий файл.


Автор: Дмитро Крупський

Повернутися до списку оглядів
Перейти до обговорення на форумі

Дополнительная информация

rss
Карта