Для компаній малого і середнього бізнесу з великим документообігом особливо важливо оптимізувати витрати на друк. Саме таким споживачам адресовані монохромний лазерний принтер формату A4 Xerox Phaser 3610 і багатофункціональний пристрій (БФП) Xerox WorkCentre 3615 з тим же друкує блоком.
За словами виробника, важлива перевага цих апаратів полягає в тому, що витратні матеріали до них продаються окремо і можна замінити, наприклад, тільки картридж з тонером або тільки вичерпав ресурс барабан. Крім того, до них продаються картриджі трьох типів - на 5 900, 14 100 і -25 300 відбитків, що дозволяє серйозно заощадити при великих обсягах друку. Нарешті, швидкість друку лазерного пристрою досягає 45 сторінок A4 в секунду, а це, як стверджують в Xerox, кращий показник в класі.
Нам запропонували ближче познайомитися з можливостями МФУ Xerox WorkCentre 3615, і ми з задоволенням прийняли цю пропозицію. У нашому розпорядженні виявилася модифікація з модулем дуплексного друку, дуплексним автоподатчиком, багатоцільовим обхідним лотком на 150 аркушів і лотком на 550 аркушів A4. Орієнтовна вартість апарату в цій комплектації складає близько 35 000 рублів. При необхідності можна встановити до трьох додаткових літаків, які збільшать загальну ємність до 2350 аркушів, а також містку тубму для зберігання картриджів і паперу.
У верхній частині Xerox WorkCentre 3615 встановлено двобічний подавач оригіналів для сканування на 60 аркушів, що дозволяє автоматично копіювати, сканувати та надсилати факсом двосторонні документи. Для сканування та копіювання одиночних документів можна скористатися не тільки автоподатчиком, але і традиційним планшетним сканером, піднявши кришку і поклавши оригінал на скло експонування.
Трохи нижче на своєму звичайному місці розташована панель управління МФУ з великим 4,3-дюймовим кольоровим сенсорним екраном, трьома підсвічуються кнопками статусу апарату, стану завдання і входу в основне меню, буквено-цифровою клавіатурою, кнопками включення, скасування поточного завдання і очищення налаштувань і кнопкою переходу в режим енергозбереження, а також світлодіодними передачі даних.
Під блоком сканування і панеллю управління знаходиться вихідний лоток на 250 аркушів і стопор надходить паперу. Зліва від них розміщений порт USB для прямого друку з USB-накопичувачів. Нижче розташовані універсальний обхідний лоток, що дозволяє використовувати папір нестандартних розмірів аж до A4, а в самому низу встановлений основний лоток на 550 аркушів паперу формату до A4.
Всі роз'єми зосереджені праворуч на задній панелі апарату: це порти для підключення телефону та факсу, гніздо для адаптера бездротової мережі, порт USB для прямого підключення до комп'ютера і порт Ethernet для підключення до локальної мережі.
Основні технічні характеристики Xerox Phaser 3610 і Xerox WorkCentre 3615:
- Швидкість друку: до 47 сторінок в хвилину (Letter) / до 45 сторінок в хвилину (A4)
- Максимальне навантаження: до 110 000 сторінок на місяць
- Процесор / пам'ять: 400 МГц / 512 МБ-1 ГБ (Phaser 3610) / 525 МГц / 1 ГБ (WorkCentre 3615)
- інтерфейси: Gigabit Ethernet, USB 2.0, додатковий Wi-Fi
- Дозвіл друку: до 1200 х 1200 пікселів на дюйм
- Час виходу першої сторінки: 6,5 с
- Мова опису сторінок: Емуляції PCL 5e і 6, PostScript 3TM, PDF
- Функції друку: Друк буклетів, масштабування, підбір за розміром сторінки, водяні знаки, індивідуальний розмір сторінок, друк декількох сторінок на одній, режим економії тонера, функція захищеного друку, розбір за копіями, друк з USB-накопичувача
- Мобільний друк: Apple AirPrint, Xerox PrintBack
- Дозвіл копіювання (тільки WorkCentre 3615): до 600 х 600 точок на дюйм
- Час виходу першої копії (тільки WorkCentre 3615): 8,5 с
- Дозвіл сканування (тільки WorkCentre 3615): до 1200 х 1200 пікселів на дюйм, глибина кольору 24 біт
- Швидкість сканування (тільки WorkCentre 3615): до 40 сторінок в хвилину
- Факс (тільки WorkCentre 3615): телефакс і мережевий факс, відкладений запуск, масова розсилка, телефонна і адресна книги
- Безпека: Захищений протокол HTTPS (SSL, Secure LDAP), IPsec, аутентифікація 802.1X, мережева аутентифікація, IPv6, SNMPv3, фільтрація по IP-адресою, захищена друк, захищений прийом факсів
- Габаритні розміри і маса Phaser 3610: 393 x 426 x 315 мм, 13 кг
- Габаритні розміри і маса WorkCentre 3615: 495 x 492 x 549 мм, 21,5 кг
Для початку роботи з Xerox WorkCentre 3615 досить встановити набір ПО (драйвери для друку і сканування, набір утиліт Workcentre 3615 Utilities для підвищення зручності сканування і роботи з факсом) і підключити апарат до локальної мережі або безпосередньо до ПК через порт USB.
Управління та налаштування МФУ Xerox WorkCentre 3615 може здійснюватися як через вбудований сенсорний дисплей, так і по локальної провідної мережі або через Wi-Fi за умови установки додаткового адаптера. Можливо видалене управління пристроєм через веб-інтерфейс Xerox CentreWare Internet Services.в будь-якому браузері. Крім того, підтримуються технологія Apple AirPrint для друку з мобільного пристрою iOS, підключеного до загальної бездротової мережі, а також технологія віддаленої мобільного друку Xerox PrintBack з гаджетів на iOS і Android.
З метою забезпечення безпеки даних, що передаються в Xerox WorkCentre 3615 реалізовані стандартні мережеві протоколи захисту і актентіфікаціі, можлива фільтрація запитів по IP-адресою, а також захищена друк, для запуску якої необхідно ввести особистий ідентифікаційний код.
Призначений для користувача екранний інтерфейс, як і інтерфейс драйверів, повністю русифікований. Завдяки великим віртуальним кнопок і інших елементів, логічною організації меню і вбудованим підказкам для початку роботи з МФУ Xerox WorkCentre 3615 не обов'язково студіювати докладну інструкцію, з цим впорається будь-який, хто коли-небудь мав справу з офісними принтерами. Ось лише кілька прикладів екранного меню, простого і зрозумілого:
При знайомстві з Xerox WorkCentre 3615 дійсно вразила висока швидкість друку, якої не очікуєш від пристрою цього класу. Заміри показали, що при виведенні на друк текстового файлу формату A4 при настройках якості «Стандарт» (600 х 600 точок на дюйм) продуктивність МФУ в точності відповідає заявленим значенням, тобто 45 сторінок в хвилину. При цьому якщо встановити «Підвищений» якість (1200 х 1200 пікселів на дюйм), то швидкість падає приблизно втричі, хоча для звичайних текстових документів воно явно надлишково. Якщо використовувати функцію двостороннього друку, то швидкість падає приблизно на третину до 26-28 сторінки в хвилину, що свідчить про досить непоганий продуктивності механізму подачі паперу в дуплексному модулі.
Час виходу першої сторінки при копіюванні відповідає заявленим 8,5 с, причому якщо задати копіювання двостороннього оригіналу на обидві сторони аркуша, то загальний час просто подвоїться. Усі наступні копії після першої видаються з максимальною швидкістю друкування блоку з урахуванням заданих параметрів.
Що стосується якості друку Xerox WorkCentre 3615, то оскільки офісний принтер найчастіше використовується для друку текстових документів і нескладної графіки, найбільше уваги ми приділили саме якості виведення текстових документів. У режимі «Стандарт», який, очевидно, в переважній більшості організацій буде використовуватися за замовчуванням, чорний текст на білому тлі відмінно читається навіть на 6-му кеглі і зберігає розбірливість аж до 4-го кегля, а це дуже хороший результат. При максимальних налаштуваннях шрифт 4-го кегля можна вже назвати цілком читабельним. Якщо ж друкувати на виворотке, тобто білим шрифтом на чорному тлі, то результати будуть очікувано скромніше: вже 5-й кегль виглядає нерозбірливо, а 6-й можна лише з натяжкою вважати розбірливим.
Друк напівтонових фотографій і складної графіки не дуже вдається монохромним лазерних принтерів. Зокрема, відмінності в темних півтонах практично неможливо розрізнити, тому рекомендується уникати зображень з такими колористическими особливостями. З типовою ж офісної графікою зразок схем, діаграм, графіків і «кліп-арту» Xerox WorkCentre 3615 справляється без найменших проблем.
* * *
Підіб'ємо підсумок нашому короткому знайомству з МФУ Xerox WorkCentre 3615. Пpежде за все, відразу кидається в очі компактність апарату: завдяки тому, що панель керування не видається за загальні габарити корпусу, його можна встановлювати в не самих просторих приміщеннях і навіть на проході. Безумовне і найважливіше гідність пристрою - надзвичайно висока для цього класу швидкість друку і копіювання, причому навіть при стандартних налаштуваннях якість видаваних відбитків можна назвати чудовим.
Варто окремо відзначити безліч зручних способів управління МФУ - від вбудованого сенcорного екрану до веб-інтерфейсу, а також різноманіття можливостей доступу до апарату, включаючи бездротову і віддалену друк з підтримкою необхідних засобів безпеки. Нарешті, важливим аргументом на користь Xerox WorkCentre 3615 є низька вартість володіння, можливість роздільної заміни картриджів з тонером і барабанів, а також підтримка картриджів підвищеної ємності, що дозволяють економити навіть при великих обсягах друку.