Огляд Nokia Lumia 800: перший справжній Windows Phone

  1. зміст Дизайн, конструкція і комплектація Програмне забезпечення Камера Порівняння з Apple iPhone...
  2. Програмне забезпечення
  3. Камера
  4. Порівняння з Apple iPhone 4S і Sony Ericsson Xperia Neo
  5. досвід використання
  6. підсумок

зміст
  1. Дизайн, конструкція і комплектація
  2. Програмне забезпечення
  3. Камера
  4. Порівняння з Apple iPhone 4S і Sony Ericsson Xperia Neo
  5. досвід використання
  6. підсумок

Якби мені кілька років тому сказали, що Nokia і Microsoft стануть тісними партнерами, а фінська компанія буде випускати телефони з ОС Windows, то я б розцінив це як першоквітневий жарт. Думаю, мало хто повірив би в це, дивлячись на домінуюче становище Symbian і плачевний стан Windows Mobile. Але компанія стала живим прикладом того, що ніщо не вічне. Ринок смартфонів досить-таки швидко поділили iPhone і Android, а Microsoft і Nokia виявилися в ролі наздоганяючих.



У Nokia було кілька виходів з положення: продовжувати робити пластичні операції Symbian (чим вона зараз і займається), розвивати абсолютно нову платформу (нею стала MeeGo, але вона, судячи з усього, далі N9 не піде), стрибнути на потяг Android (не встигнувши за поднаторевшими в цій ОС Samsung, LG, HTC), влізти в авантюру з Microsoft і її молодий системою Windows Phone (що і було зроблено). Nokia Lumia 800 - перший проект компанії в абсолютно новому для неї сегменті. Які його шанси на перенасиченому ринку смартфонів? Спробуємо це з'ясувати.



Технічні характеристики Nokia Lumia 800:

  • Мережа: GSM / GPRS / EDGE (850/900/1800/1900 Мгц), WCDMA / HSPDA 14,4 Мбіт / с (900/1900/2100 Мгц)
  • Платформа (на момент анонса): Windows Phone 7.5 (Mango)
  • Дисплей: сенсорний, ємнісний, мультитач, 3,7 ", 800 х 480 крапок, 16 млн кольорів, AMOLED, ClearBlack, скло Corning Gorilla Glass
  • Камера: 8 Мп, f / 2.2, оптика Carl Zeiss, подвійний LED-спалах, автофокус, запис HD-відео з роздільною здатністю 720p @ 30fps
  • Процесор: 1,4 ГГц, Qualcomm Snapdragon MSM8255
  • ОЗУ: 512
  • Внутрішня пам'ять: 16 Гб
  • Карта пам'яті: немає
  • A-GPS
  • Bluetooth 2.1 + EDR
  • Wi-Fi (802.11b / g / n)
  • microUSB 2.0
  • FM-радіо
  • 3,5-мм роз'єм
  • microSIM
  • Датчики положень, освітленості, наближеності, цифровий компас, два мікрофони
  • Аудіо: AAC, AMR-NB, AMR-WB, HE-AAC v1, HE-AAC v2, M4A, MP3, WAV, WMA 10 Pro, WMA 9
  • Відео: 3GPP (H.263), ASF, H.264 / AVC, MPEG-4, VC-1, WMV 9
  • Фото: BMP, EXIF, GIF87a, GIF89a, JPEG, PNG, TIFF, WBMP, WMF
  • Акумулятор 1450 мАг
  • Час роботи в режимі розмови: до 13 годин в мережах GSM, до 9,5 годин в мережах WCDMA
  • Час роботи в режимі очікування: до 265 годин в мережах GSM, до 335 годин в мережах WCDMA
  • Час роботи в режимі програвання аудіо: до 55 годин
  • Час роботи в режимі відтворення відео: до 7 годин
  • Розміри: 116,5 x 61,2 x 12,1 мм
  • Вага: 142 г
  • Формфактор: моноблок з тачскріном
  • Тип: смартфон
  • Комплектація: телефон, зарядний пристрій AC-16, кабель CA-185CD, гарнітура WH-902, керівництво користувача, м'який чохол
  • Дата анонса: 26 жовтень 2011 року
  • Дата релізу: листопад 2011 року (грудень Росії)

Дизайн, конструкція і комплектація




У стандартний комплект поставки Nokia Lumia 800 входить м'який чохол під колір корпусу (чорний, пурпурний, блакитний), зарядний пристрій AC-16, кабель CA-185CD, гарнітура WH-902 і документація.


Дизайном Nokia Lumia 800 як дві краплі води схожий на Nokia N9. Це непогано, так як перший (і останній) проект на MeeGo, на мою думку, один з найпривабливіших зовні смартфонів, що вийшли останнім часом. На презентації Nokia Lumia в Москві я не втримався і запитав у Еріка Бертман (Erik Bertman), віце-президента і керівника Nokia Євразія, чому Lumia 800 і N9 поділяють зовнішній вигляд. Він сказав, що корпус N9 настільки вдався, що його не можна було використовувати один раз. Ще одна очевидна причина, на мій погляд, полягає в тому, що у N9 був обмежений запуск і смартфон в багатьох країнах так ніколи і не з'явиться. А раз покупці не бачили N9, то і Lumia 800 їх бентежити абсолютно нічим не буде.



Втім, відрізнити Lumia 800 від N9 простіше, ніж iPhone 4S від iPhone 4: у нього є сенсорні клавіші під дисплеєм, на правий торець винесена виділена кнопка камери, фронтальна камера відсутня, а спалах знаходиться над камерою (основною і єдиною), а не збоку. Розглянемо конструкцію апарату докладніше:



Передню панель прикрашає сенсорний екран AMOLED з діагоналлю 3,7 "і роздільною здатністю 800 х 480 крапок (у N9 тачскрін з діагоналлю 3,9" і дозволом 854 х 480 крапок), закритий опуклим склом Gorilla Glass і виконаний за технологіями ClearBlack (забезпечує глибокий чорний колір) і PenTile. Під дисплеєм знаходяться три сенсорні кнопки, натискання на які супроводжує легка вібрація - назад, додому і пошук. Над дисплеєм - динамік, а також датчики освітленості і наближеності, які дуже важко помітити. Лівий торець звільнений отклавіш і роз'ємів, тоді як на правий винесені кнопки регулювання гучності, кнопка вимикання / блокування і кнопка камери, що має плавний хід (пристосуватися до неї непросто, але коли це зробите, то полюбите її). На нижньому торці - безліч отворів динаміка (як їх не закривай, динамік все одно буде чутно). На верхньому - 3,5-мм гніздо для навушників, дверцята, за якою ховається порт microUSB для зарядки і синхронізації з комп'ютером, а також лоток для microSIM-карти. В задню панель втоплена металева плашка Nokia з 8-Мп камерою і подвійний LED-спалах. Метал - улюблене місце появи подряпин, тому якщо не хочете, щоб вона вставка зіпсувала зовнішній вигляд, то використовуйте стандартний чохол - він дуже зручний, приємний на дотик, не закриває доступ до роз'ємів і малопомітний, так як повністю повторює контури корпусу і навіть виготовлений в одній колірній гамі:



Корпус Lumia 800 виконаний з цілісного шматка полікарбонату - брусок виточується, і всі компоненти дбайливо вставляються в нього один за іншим. В результаті смартфон не тільки виглядає монолітно, а й відчувається єдиним цілим. Зрозуміло, він не скрипить і не люфтить. Також в теорії він повинен бути досить міцним, щоб стійко переносити падіння з розумною висоти.


Програмне забезпечення



В даний час Nokia Lumia 800 базується на Windows Phone 7.5 (Mango). Платформа сильно відрізняється від iOS і Android, але до неї легко адаптуватися. На відміну від цих, можна сказати, дорослих ОС, WP пропонує лише один робочий стіл. На нього виносяться іконки (тайли, плитки) додатків, сервісів, функцій. Ідея така: сучасний користувач хоче бути завжди в курсі, що нового відбувається у друзів, рідних і колег, тому плитки наочно вказують на оновлення.



У тайлі Контакти абоненти представлені одним великим вертикальним списком. Логічно, що якщо у вас велика записна книжка, то на гортання від початку і до кінця піде чимало часу. На щастя, в телефоні реалізований пошук по іменах. У профілі абонента вказані не тільки традиційні відомості, такі як ім'я, телефони, e-mail, а й останні події з життя і навіть фотографії (горезвісна інтеграція з соціальними мережами у всій красі). В Контактах можна створювати групи і потім виносити їх на робочий стіл. У цих групах з'являються оновлення з соціальних мереж, також усім членам можна відправляти групові повідомлення і e-mail. На робочий стіл також можна поміщати іконки окремих абонентів для швидкого дозвону.




Віртуальна клавіатура нічим не примітна і виконує своє завдання добре. Була пара випадків, коли вона пропадала з екрану, але з дня на день для Lumia 800 виходить оновлення, що виправляє цей недолік. Можна сказати, що проблема вже не актуальна.



З Поштою все дуже просто - акаунти Gmail, Mail.ru, «Яндекс. Пошти »і Rambler можна активувати прямо з налаштувань, ввівши логін і пароль.



У Настройках вибирається оформлення зовнішнього вигляду інтерфейсу. Користувачеві дозволено змінювати кольори фону і елементів, а також картинку для екрану блокування. Вибір для персоналізації більше, ніж у iPhone, але менше, ніж у Android. Золота середина, так би мовити.



Що до клієнтів соціальних мереж, але прямо з коробки на телефоні немає ні однієї програми. Зате і Facebook, і Twitter, і «ВКонтакте», і «Однокласники» є в магазині Marketplace.



Кілька слів про цей сервіс. Не так давно він переступив позначку в 50 тис. Програм, що, безумовно, велике і значуще досягнення для Windows Phone як для молодої мобільної платформи. Ціни в ньому представлені в рублях, можна дивитися скріншоти і читати відгуки інших покупців. У магазині є багато ігор, правда мені здалося, що стоять вони в Windows Phone Marketplace дорожче, ніж в App Store і Android Market. Чому - незрозуміло. Але в магазині реалізована річ, якої немає у конкурентів - демо-версії ігор! Навіть у платних ігор є демо-версії, і користувач може завжди оцінити їх перед тим, як віддавати свої кревні. Спробувати гри в App Store і Android Market можна часто за рахунок безкоштовних версій, але вони випускаються далеко не завжди. Про ігровий сервіс Xbox Live багато чого не скажу, так як є власником PlayStation 3, але на Lumia 800 є можливість налаштувати свій профіль, помірятися ігровими досягненнями з друзями (гри з трофеями типу «пройшов рівень, жодного разу не померши» або «зібрав всі секрети в першому світі »відзначені плашкою Xbox Live) і навіть прикупити пару шмоток для аватара.



Якщо людина набуває смартфон, то він розраховує виходити з його допомогою в інтернет. На Nokia Lumia 800 роль двері у всесвітню павутину грає Internet Explorer 9. Під час тестування браузер працював стабільно, всі сторінки відображав коректно. Він в достатній мірі швидкий, в чому ви зможете переконатися в порівняльному ролику з Apple iPhone 4S і Sony Ericsson Xperia Neo. Росіяни можуть вибрати з двох пошукових систем - «Яндекс» і Bing. Браузер підтримує закладки, обране, але не сумісний з flash (і, за чутками, ніколи не буде).



Із встановлених сервісів від Nokia і Microsoft на окрему увагу заслуговують Музика Nokia, Nokia Карти, Nokia Навігатор і SkyDrive. Якщо з першими все зрозуміло, то четвертий - звір поки новий. Всі йдуть в «хмару» і Microsoft теж. Даний хмарний сервіс призначений для зберігання та обміну різними файлами. Він доступний як з ПК (просто переносимо файли у вікно браузера), так і з телефону (заходимо на сервіс через спеціальну програму, відкриваємо доступні папки, створюємо нові, завантажуємо контент і т.д.).



У плеєрів Zune немає майбутнього, але всі напрацювання перекочували на Windows Phone. Музика та відео доступні з меню Zune. Сам музичний плеєр не відрізняється зручністю і всеядністю (lossless не розуміє, пісні не перемотує), відеоплеєр теж не здатний відкривати все підряд (тут допомагає програма Zune на ПК, що займається конвертацією), зате його інтерфейс простий і зрозумілий. Додавання мультимедійного контенту на телефон можливо тільки через програму Zune. Це клон Apple iTunes (звичайно ж, з магазином програм):




Камера


Камера у Lumia 800 точно така ж, як у N9, а саме: 8-Мп матриця, оптика Carl Zeiss, автофокус, подвійний світлодіодний спалах, світлосила f / 2.2, запис HD-відео зі швидкістю 30 кадрів / с. Набір налаштувань відрізняється, але воно й зрозуміло, адже фото- і відеоможливості диктуються програмної основою.



Чесно кажучи, після жахів про те, що Windows Phone нібито зовсім не адаптована під зйомку, я був морально готовий до поганих результатів камери, але на ділі телефон знімає вельми і вельми непогано. Судіть самі:


Nokia Lumia 800 зліва, Apple iPhone 4S справа:



Nokia Lumia 800 зліва, Sony Ericsson Xperia Neo справа:



З відеозаписом все теж нормально без будь-яких перебільшень:




Порівняння з Apple iPhone 4S і Sony Ericsson Xperia Neo



Для оцінки швидкості включення, завантаження веб-сторінок і запуску програм Nokia Lumia 800 був порівняний з Apple iPhone 4S (iOS 5.0.1) і Sony Ericsson Xperia Neo (Android 2.3.4 Gingerbread). Порівняння, визнаю, не зовсім коректне (все-таки, різні ОС), але всі телефони апаратно недалекі один від одного. У Lumia 800 використовується 1,4-ГГц процесор Qualcomm Snapdragon MSM8255, в Xperia Neo - 1-ГГц Qualcomm Snapdragon MSM8255, в iPhone 4S - 800-МГц (по тестах) або 1-ГГц (за деякими припущеннями) двух'ядернік A5. Об'єм оперативної пам'яті в усіх випадках однаковий - 512 Мб. Для чистоти експерименту в усі телефони були вставлені SIM-карти «Білайн». Скажу також, що метою порівняння не було встановлення найшвидшою ОС, тому дорікати мене в тому, що зі стану Android треба було взяти який-небудь Samsung Galaxy S 2 з 1,2-ГГц двоядерним процесором і 1 Гб пам'яті, не треба. До того ж «міцний середнячок» Xperia Neo відмінно показав себе і місцями навіть виявився швидшим Lumia 800.


До того ж «міцний середнячок» Xperia Neo відмінно показав себе і місцями навіть виявився швидшим Lumia 800

досвід використання


Користування смартфоном під керуванням Windows Phone відрізняється від користування iPhone і Android-телефоном. Але це не означає, що вона гірше iOS і Android - вона просто інша. Вона зручна і проста в освоєнні. І це тільки початок шляху її розвитку. Пам'ятайте, якими були перші версії iPhone (без MMS, папок і зміни фону) і Android (до Froyo взагалі був тихий жах)? Звичайно, Windows Phone не в тому положенні, щоб повільно розвиватися, коли конкуренти попереду на кілька років, тому Microsoft потрібно максимально швидко впроваджувати нові ідеї.



Особисто мені не сподобалися такі моменти: неможливість зробити скріншоти (офіційно - ніяк, неофіційно - потрібно шаманів з розблокуванням і сторонніми програмами від ентузіастів), відсутність перемотування в музичному плеєрі, неможливість закрити програми з робочого столу (вікна закриваються клавішею назад, а ось з додатків треба виходити зсередини, підтвердивши, мовляв, «так, хочу вийти»), нав'язлива прив'язка до Zune і відсутність USB OTG (iPhone в тому ж положенні, але там хоч фото і відео можна скинути без iTunes), неможливість переходу до абонентів по б уквам алфавіту (як у iPhone і Android), невидима статусний рядок (можна викликати, якщо змахнути зверху вниз, але в більшості додатків її взагалі немає).



Плитки роблять інтерфейс «живим», хоча не завжди зрозуміло, на яке конкретно додаток ти дивишся і доводиться чекати, щоб тайл змінив анімацію. При всьому при цьому Windows Phone дуже швидко працює. Вікна та сервіси запускаються практично миттєво, все плавно і без гальм.



Збірка у Nokia Lumia 800, так само як і у Nokia N9, на висоті. Телефон зручно лежить в руці, до всіх його клавіш легко дотягнутися. З опуклим екраном приємно працювати. Динамік, на жаль, не відрізняється гучністю і за суб'єктивними відчуттями він тихіше, ніж динамік N9. Технологія PenTile, з якої виконаний екран, теж не викликає захоплень (я на неї скаржився ще в огляді Nokia N9 ).



Час роботи - хворобливий момент для смартфона. У нашому традиційному тесті на відтворення HD-відео з максимальною яскравістю екрану і включеними бездротовими модулями (3G, передача даних, Wi-Fi, Bluetooth, GPS) Lumia 800 протримався лише 4 години і 15 хвилин. Результат Sony Ericsson Xperia Neo - 5 годин 34 хвилини, а iPhone 4S - 6 годин 35 хвилин. Навіть в звичайному режимі використання (трохи інтернету, дзвінків і SMS) телефон доведеться заряджати кожен день. Ємність батареї становить 1450 мАг (діагностична утиліта, яка викликається комбінацією ## 634 #, показала тисячу п'ятсот двадцять одна мАг). Сама Nokia знає, що проблема підвищеного енергоспоживання присутній, і обіцяє вирішити її з виходом нового оновлення.



Про продуктивність, напевно, нічого говорити не треба, адже Lumia 800 - один з найшвидших WP-телефонів і поки Windows Phone не навчиться працювати з двоядерними процесорами ситуація навряд чи радикально зміниться (в ньому і так 1,4-ГГц одноядерний «камінчик» ).


підсумок



Nokia Lumia 800 - далеко не перший смартфон з Windows Phone, але один з найцікавіших на сьогоднішній день. Судіть самі: мінімалістський, але привабливий дизайн (нехай і скопійований з N9), хороші апаратні характеристики, якісна камера. Виділитися в сегменті Windows Phone, коли Microsoft ставить всіх виробників в жорсткі рамки, непросто, але Nokia з її Lumia 800 це вдалося. До того ж не можна недооцінювати силу бренду Nokia.


Днями компанія представила в США модель Lumia 900. Судячи із заяв Microsoft і Nokia, цей проект не з'явиться в Європі. Але розчаровуватися не варто - він відрізняється лише більшою діагоналлю екрана, підтримкою LTE (у нас таких мереж все одно поки немає) і наявністю фронтальної камери. Так що користувачі, які поклали край очей на Lumia 800, можуть спати спокійно. У наших краях він все ще флагман.



Які його шанси на перенасиченому ринку смартфонів?
Пам'ятайте, якими були перші версії iPhone (без MMS, папок і зміни фону) і Android (до Froyo взагалі був тихий жах)?

Дополнительная информация

rss
Карта