- зовнішність
- Відеодемонстрація стільникового телефону Nokia 6233: зовнішній вигляд, меню.
- Основна клавіатура
- додаткові кнопки
- дисплей
- Камера
- Як читати тестову таблицю?
- Фото 1: тестова таблиця, знята фотоапаратом Canon PowerShot A620 з роздільною здатністю 1600х1200 пікселів (2 Мп)
- Фото 2: дозвіл - 1280х960 пікселів (1.3 Мп)
- функції
- звук
- час роботи
Даний телефон класичного форм-фактора можна віднести і до молодіжної категорії, і до бізнес. З одного боку, він оснащений розважальними опціями, з іншого - це серйозний інструмент ділової людини.
зовнішність
Nokia давно вже не випускає одні лише "кірпічкі" - в модельному ряду виробника є і "книжки", і слайдери. Але взявши в руки Nokia 6233, розумієш, що все-таки класичний форм-фактор у фінів виходить краще. Новинка - черговий приклад того, яким може бути хороший телефон. Трубка приємна і зовні, і за матеріалом корпусу, і по "змістом". Але все по порядку.
Ми не знаємо, навмисне чи переслідувала таку мету Nokia або ж це наші суб'єктивні асоціації, але чорна Nokia 6233 нагадала нам люксовую модель Nokia 8800. Подібність навіть не зовнішнє, а, скоріше, в стилі, в емоціях. Але є, звичайно ж, і об'єктивні подібності, наприклад, нержавіюча лакована сталь на чорному тлі і прямокутні кнопки. У будь-якому випадку від такої подібності 6233 тільки виграє, головне, щоб це не сильно позначилося на ціні новинки, яка на початку липня 2006 року була далеко не демократична.
Не так давно ми опублікували тест "книжки" Nokia 6125, розкритикувавши її збірку - скрипучий корпус і невидатний пластик залишили не найкращі враження. Якою мірою ми були розчаровані 6125, в такій же мірі ми були зачаровані 6233, немов апаратів класичного дизайну як улюбленим дітям фіни дарують все найкраще. В Nokia 6233 застосована три основних матеріалу. По-перше, з лакованої стали зроблена вставка, про яку ми вже сказали. Вона не просто красується, піднімаючи трубку в ціні - у наявності її захисні властивості. Вставка у вигляді рамки робить корпус більш міцним і протистоїть появі царапкой по периметру всієї лицьової частини. Ми спробували - дійсно важко нашкодити сталевого каркасу, який в порівнянні з пластиком дряпається і деформується на порядок складніше.
По-друге, софт-пластик - з нього виконана вся задня частина трубки, за винятком пластикової вставки з блоком камери. Софт-пластик дуже приємний на дотик, недарма саме задня частина зроблена з нього, адже саме вона в основному контактує з долонею - розмовляєте ви чи просто тримайте трубку в руці. На м'якому бархатистою пластиці помітні розводи від пальців, але вони легко видаляються одним рухом матерії.
По-третє, жорсткий глянсовий пластик - з нього зроблені кнопки, але так як клавіатура займає всю лицьову частину "поддісплейних" зони, то можна сказати, що цей пластик - основний матеріал лицьової частини. На дотик і на вигляд він чудовий - як раз те, що цієї моделі потрібно.
Захисне скло дисплея - звичайне, пластикове, на відміну від кварцового скла Nokia 8800, але погодьтеся, що цінові категорії цих моделей абсолютно різні.
Відеодемонстрація стільникового телефону Nokia 6233: зовнішній вигляд, меню.
Nokia 6233 - не найлегший, не самий тонкий і не найкомпактніший телефон. Параметри його зовнішності звичайні, як і параметри більшості інших телефонів фінського виробника. Але до сих пір це аніскільки не заважало їм бути популярними. Очевидно, що солідної частини аудиторії абсолютно неважливо, що їх телефон не самий-самий, важливо, щоб він був зручним і практичним. Nokia 6233 абсолютно точно відповідає цьому визначенню.
У Nokia 6233 є один маленький недолік - на картинках телефон виглядає набагато скромніше, ніж в житті. Він взагалі не сприймається всерйоз, поки не подивишся на технічний опис його функціоналу і цінник в інтернет-магазині. Все стає на свої місця, якщо познайомитися з трубкою "живцем". У руці вона моментально перетворюється, у всій красі демонструючи гідності зовнішності. Майте це на увазі, якщо вам раптом новинка з'явиться нудною - спробуйте погратися з нею в салоні зв'язку, можливо, ваша думка зміниться на протилежне. В якійсь мірі ми спробували виправити ситуацію, розмістивши посилання на 3D-демонстрацію телефону, у всякому разі вона краще відображає суть трубки, ніж плоска картинка.
Основна клавіатура
Вся лицьова частина нижче дисплея зайнята кнопками - використовується максимум простору. Для поділу горизонтальний рядів застосовані тонкі металеві вставки, така ж вставка зроблена навколо кнопки "ОК". В єдиній стилістиці оформлений мовної динамік - тут тонка сталева смужка не несе ніякого функціонального навантаження, вона лише підкреслює дизайн апарату.
Кнопки на дотик гладкі, глянцеві. Бічні вертикальні ряди трохи підняті над центральним стовпчиком. Клавіатура зручна, нарікань по ній немає. Оригінально зроблені кнопки "решітка" і "зірочка" - візуально вони об'єднані в єдину кнопку-гойдалку.
Навігаційна клавіша зроблена квадратної, з виступаючими краями. Всі її напрямки натискання, так само як і обидві софт-кнопки з боків, можна запрограмувати на будь-які функції. За зручність навігаційного блоку ставимо тверду 5.
додаткові кнопки
Як і годиться фінському телефону, у 6233 для включення / вимикання використовується окрема кнопка - вона розташована зверху і пристойно втоплена в корпус: при бажанні натиснути її не важко, а ось випадково вимикач не натисне.
Решта кнопки розташовані з боків і теж замасковані так, щоб на допускати їх випадкових натискань при носінні в тісному кишені, сумці і в інших подібних ситуаціях. Зліва, в самому верху знаходиться кнопка PTT, напевно, в розрахунку на великий палець лівої руки. На протилежному боці, на тому ж рівні зроблений регулятор гучності. Внизу на правому торці розташувалася кнопка активації камери - її тривале натискання активує відеозйомку, а короткочасне - фоторежим. Розташована кнопка камери таким чином, щоб бути надані як раз під вказівним пальцем правої руки, якщо тримати трубку горизонтально, як фотоапарат-мильницю (саме в такому положенні телефону здійснюється зйомка).
дисплей
В Nokia 6233 застосована досить просунута матриця роздільною здатністю 320х240 пікселів, природно, TFT, здатна відображати до 262 тис. Квітів. Це не новинка - таким же екраном оснащені вже продаються моделі, наприклад, Nokia 6270 і Nokia 7370 . Але нас це анітрохи не бентежить - в концепцію новинки дисплей вписується оптимально. Передача кольору - відмінна, дозвіл - висока, на сонці майже не сліпне - що ще треба?
Камера
Камера знаходиться на задній панелі апарату, посередині. Спалахи немає, зате є дзеркальце для автопортретів. У відповідно до загального дизайну камеру і дзеркальце обрамляє вставка під сталь. Зйомка можлива тільки в горизонтальному положенні телефону, тому й камера розташована відповідним "поверненим" чином.
Зйомка включається або через головне меню, або натисканням кнопки камери на правому боці корпусу (тривале натискання - відео, короткочасне - фото). Однією рукою знімати в принципі можна, але тільки правою. Однак краще взяти телефон двома руками, тоді вказівним пальцем лівої руки, який виявляється на регуляторі гучності, можна буде регулювати цифровий зум - він 8-кратний, плавний.
Видошукач зроблений на весь дисплей, що розумно, адже співвідношення сторін екрану таке ж, як і співвідношення сторін знімка - 4: 3. Під час зйомки на дисплеї відображаються:
У лівому верхньому кутку - режим фото / відео.
По лівому краю в середині - зум. Регулюється або спареної клавішею гучності, або правої і лівої позиціями навігаційної кнопки.
У лівому нижньому кутку - розмір зображення. Він змінюється в режимі зйомки в меню "Функції" - "Налаштування". Доступно 5 варіантів: 1600 × 1200, 1280 × 960, 640 × 480, 320 × 240 і 160 × 120 точок.
У правому нижньому кутку - меню "Функції" (ліва софт-кнопка). З нього доступні режим фото / відео, нічний режим, спалах, автотаймер для портретів, режим серії, виклик галереї і меню "Налаштування".
По правому краю в середині - команда "Зняти" (вписана клавіша). Знімати можна і кнопкою активації камери.
У правому верхньому куті - команда "Вийти" (права софт-кнопка, вихід в режим очікування).
Меню "Налаштування" дозволяє змінювати якість зображення ( "базове" - "звичайне" - "високе"), розмір зображення, якість і тривалість відео, звуки камери (можна знімати в беззвучному режимі), ім'я знімка, папки для фото і відео.
Готові знімки можна змінювати в графічному редакторі (додавати текст, інші картинки, обрізати і т.д.), міняти їх контрастність, посилати по MMS, ІЧ-порту або Bluetooth. Важлива функція - можливість роздрукувати тільки що отриманий знімок, приєднавши USB-кабель до принтера (меню "Фото" - "Функції" - "Друк"), головне, щоб принтер підтримував цю функцію.
Найцікавіше, що Nokia 6233 підтримує VGA-зйомку, тобто, зняте відео можна дивитися на екрані телевізора! Розмір кадру по вирішенню відповідає розміру телевізійної матриці. Втім, якість відео далеко до ідеалу, приклад ролика дивіться тут >>>
І, нарешті, тестова таблиця. Вона підтвердила наші оцінки - реалізація камери в Nokia 6233 нема на кращому рівні. Фактичне дозвіл матриці - близько 0,7 Мп. Для друку 10х15 см фото не придатне, але для використання в комп'ютері і тим більше в телефоні цілком згодиться.
Як читати тестову таблицю?
Тестова таблиця призначена для оцінки якості зв'язки "об'єктив-матриця". У позиціях 1, 2, 3 можна отримати кількісну оцінку роздільної здатності камери: цифри поруч з лініями показують кількість ліній х100. Місце, де окремі лінії вже не помітні, і є показник дозволу. У позиціях 1, 2, 3 можна побачити дозвіл по короткій стороні кадру по горизонталі, вертикалі і діагоналі відповідно. Наприклад: якщо на фігурі 1 лінії зливаються поруч з цифрою 8, то це означає дозвіл по вертикалі 800 ліній. При співвідношенні сторін 0,75 (розмір кадру 1600х1200 пікселів) отримуємо фактичний дозвіл знімка 1067х700 точок, що становить приблизно 0,85 Мп. У позиції 4 і аналогічних їй можна подивитися хроматичні аберації - фіолетові і зелені ореоли навколо об'єктів. Чим краще об'єктив, тим менш помітні ореоли. У позиції 5 можна побачити, чи правильно відображаються окружності, з якими спотвореннями промальовувалися діагональні лінії. А в позиції 6 спостерігається муар - оптична ілюзія, що виникає при поєднанні регулярного (наприклад сітчастого) малюнка оригіналу з регулярною гратами фотосенсора камерофон. У доповненні до всього загальний вигляд таблиці може показати геометричні спотворення від оптики, відомі як "бочка" і "подушка" (вигнутості з боків і по вертикалі).
Фото 1: тестова таблиця, знята фотоапаратом Canon PowerShot A620 з роздільною здатністю 1600х1200 пікселів (2 Мп)
Фото 2: дозвіл - 1280х960 пікселів (1.3 Мп)
Фото 3: здатність - 640х480 пікселів (VGA)
Роз'єми, порти, слоти
На лівій стороні внизу ми бачимо слот microSD-карти, прикритий відкидною заглушкою. Заглушка зручна, відкривається і закривається без проблем. Замінити карту, не вимикаючи телефон, можна секунд за десять.
функції
Головне меню може відображатися в чотирьох видах: списком, іконками, іконками з підписами і вкладками. За замовчуванням воно відображається іконками; змінити його можна в меню "Функції" (ліва софт-кнопка при перегляді головного меню) - "Вид головного меню". Найцікавіший режим - "Виберіть", коли пункти відображаються горизонтальної рядком в верху екрана, а при наведенні курсору на будь-який з них випадає горизонтальний список підпунктів. Таким чином полегшується навігація - відразу видно, за який іконкою які функції ховаються.
Для підпунктів є відображення списком, докладним списком (за замовчуванням) і сіткою. Регулювання виду здійснюється в меню "Функції" - "Тип перегляду". Режиму закладок для підпунктів, як в головному меню, не передбачено.
Переміщення по меню може здійснюватися однією "навігаційки" і вписаною в неї клавішею "ОК", але без софт-кнопок ніяк не обійтися при операціях з файлами або повернення на пункт вище (права софт-кнопка). Вихід в режим очікування здійснюється натисканням кнопки скидання.
У телефоні встановлено 3 теми для оформлення інтерфейсу: Nokia (стоїть за умовчанням), Billiard, Marble + можливість завантажувати інші теми. Активне меню (доступно з режиму очікування, ліва софт-кнопка) дозволяє здійснювати "швидкий виклик" функцій. У цьому меню можна виставити будь-який набір потрібних функцій.
Як і в багатьох останніх нокіях, наприклад, Nokia 7370, Nokia 6270, в режимі очікування Nokia 6233 передбачено меню Active Standby ( "Активний режим очікування"). Якщо вона була придбана, то перейти на нього з режиму очікування можна, натиснувши навігаційну кнопку вгору або вниз (така настройка стоїть за умовчанням, так що потім можна вибрати або тільки вгору, або тільки вниз). При цьому відкривається допоміжне меню, в якому крім того ви можете налаштувати радіо і подивитися замітки на поточний день. Але головне - це рядок найбільш важливих функцій, що відображаються поруч іконок. Списку не фіксований - ви його можете налаштовувати по своєму бажанню: видаляти наявні і додавати нові пункти.
Крім звичних SMS, Nokia 6233 підтримує флеш-повідомлення - теж текстовий формат, але такі послання не заносяться в пам'ять прийняв його телефону - вони відразу виводяться на екран, прямо поверх картинки режиму очікування, а потім зникають від натискання кнопки "Скидання". Окремим пунктом зроблені голосові і відеоповідомлення. По суті це звичайні MMS, тільки "заточені" під відправку звуку або відео. Ніхто вам не заважає відправити ту ж саму інформацію, вибравши "Нове MMS".
Максимальний обсяг MMS - 300 Кб; робота з мультимедійними повідомленнями реалізована зручно. Апарат підтримує повідомлення з декількох сторінок, календарні нотатки та візитні картки як вкладення.
Email-клієнт трохи відрізняється від того, що ми бачили раніше - він має попередні налаштування для популярних поштових серверів, наприклад, якщо ми говоримо про Росію, то це Mail.RU, Pochta.ru, Rambler Mail і Yandex Mail. Підтримуються пошти POP3 та IМАР4.
Зв'язок з іншими пристроями у Nokia 6233 може здійснюватися по дата-кабелю, інфрачервоного порту і по Bluetooth. Дата-кабель СА-53 з USB-роз'ємом для зв'язку з ПК є в комплекті. При підключенні телефону до комп'ютера через шнур апарат запропонує вам три опції: "Друк" (для підключення до принтера), "Збереження даних" і "Повернення до нормального режиму" (для використання телефону в якості модему, синхронізувати список контактів і т.п., для чого в комплекті додається відповідний софт). Найцікавіший режим - "Збереження даних", в ньому Nokia 6233 сприймається Windows ХР як зовнішній носій інформації, тобто, телефон, без жодних драйверів, можна використовувати як переносний резервуар даних (Mass Storage Device). Але треба пам'ятати, що в цьому випадку з комп'ютера видно вміст тільки лише флеш-карти, а вбудована пам'ять апарата не доступна (для цього є "Повернення до нормального режиму" і відповідне ПО). Зате на карту пам'яті можна "кидати" в тому числі і гри і прямо з карти їх відкривати. Невеликий недолік - під час роботи Nokia 6233 в якості Mass Storage Device ніякі інші функції телефону не доступні. Але якщо вам подзвонять, то телефон переключиться на вхідний дзвінок, передача даних при цьому не перерветься.
ІК-порт знову замаскований - спробуйте його знайти! Якщо ви думаєте, що він, як і в Nokia 6270/6131 знаходиться на лівій стороні, то ви помиляєтеся - порт на правому торці. І знову, як у 6131, він ніяк не позначений - для його першого виявлення користувачеві доведеться або лізти в інструкцію, або прикладати трубку різними сторонами до ІК-порту пристрою-партнера, або читати огляд на MForum.ru.
Що стосується передачі даних, то апарат підтримує GPRS і EDGE. І, що важливо, Nokia 6233 здатна працювати в 3G-мережах, адже це апарат третього покоління. У Росії обіцяють запустити UMTS-мережі мало не до кінця 2006 року. Ось тоді здатності новинки будуть дуже до речі.
Максимальна Кількість осередків телефонного довідника - 1000. Для одного імені вводяться имя и прізвище абонента, до 5 номерів (домашній, мобільний, робочий, факс, Загальний), адреси проживання, адреси НІГ та Електронної пошта, web-адреси и текстових замітка. Кроме того, кожному імені можна прівласніті свою картинку и мелодію, так само як и Кожній групі. Встановлення груп в телефоні немає, смороду створюються користувачем на свой розсуд. Як персональних рінгтонів можна використовуват Вбудовані, завантажені и запісані з диктофона сигналі. "Швидкий набір" доступні для 8 номерів: смороду задаються в меню "Контакти" для кнопок "2" - "8". Імена-осередки відображаються в трьох варіантах: або списком, або ім'ям з номером, або ім'ям з картинки. Окремо налаштовується уявлення самих імен - або ім'я, а потім прізвище, або навпаки. Пошук потрібного імені здійснюється за першими літерами.
У тесті Nokia 6270 ми скаржилися на поганий фотокол: картинка виводиться дуже маленькою. В Nokia 6233 проблема вирішена - фото абонента показується на весь екран. При дзвінку на даний номер фото теж виводиться, але вже маленьке, як би підказкою.
В меню "Журнал" знаходяться списки викликів: "Загальний", "Пропущені дзвінки", "Прийняті" виклики, "Набрані номери". Цікава функція - "Моя присутність", що відкриває інформацію про статус абонента іншим користувачам (наприклад, абонент недоступний або він зараз зайнятий). Але, на жаль, у нас вона поки не працює.
У телефоні встановлено дві гри. SnakeIII - просунутий варіант знаменитої "змійки", що працює в 3D-графіку і здатний об'єднувати двох гравців за допомогою Bluetooth. Друга гра - Sudoku, написана на Flash.
Плеєр дозволяє прослуховувати музичні файли в форматах .mp3 .mp4 і .aac. Файли (навіть зберігаються на карті пам'яті) виявляються автоматично і додаються в списку записів. Якість звучання хороше, нарікань не викликає; це стосується як стереодинамиков, так і навушників. У базовому комплекті біля телефону знаходиться карта пам'яті об'ємом 64 Мб - замало, звичайно, особливо для зберігання музики, але з огляду на, що "своєю" пам'яті в телефону всього 6 Мб, флешка стає гарною підмогою.
Плеєр запускається з основного меню ( "Мультимедіа" - "Програвач") або з активного меню. Гучність регулюється "качелькой", а при підключеній гарнітурі - верхньої і нижньої позиціями її бічної клавіші. Музика може грати фоном - роботі з апаратом це анітрохи не заважає. Перемотка здійснюється тривалими натисканнями правої і лівої клавіш в інтерфейсі плеєра з відповідними позначками. При прослуховуванні музики через гарнітуру перейти до наступної пісні можна натисканням її основний кнопки. Доступні такі опції:
Складання плей-листів ( "Функції" - "Все доріжки" - "Змінити список")
Зміна порядку відтворення: або вразбивку - у випадковому порядку ( "Функції" - "Функції відтворення"), або повтор (як поточної композиції, так і всього плей-листа)
Відтворення через гучномовець (стерео)
Еквалайзер: є 5 незмінних стилів (нормальний, поп-музика, рок, джаз, класика) і 2 стилю, де настройки можна змінювати вручну. Цим двом можна привласнити будь-які імена.
При вхідному дзвінку пісня скидається на початок.
FM-радіо вперше аналогічно MP3-плеєру, і абсолютно так само регулюється гучність його звучання. Якість прийому не викликає нарікань. В діапазоні 87.5 - 108.0 МГц Nokia 6233 впевнено і з хорошою вибірковістю ловить станції на 0,05 МГц. Передбачена пам'ять на 20 станцій. Для збереження каналів під номерами 1-9 натискаємо і тримаємо відповідну цифрову клавішу, а для каналів 10-20 - коротке натискання кнопки "1" або "2", а потім відразу - тривале натискання потрібних кнопок від "0" до "9". Прослуховувати збережені канали можна або в меню "Функції" - "Канали", або введенням номера каналу з клавіатури. Немає проблем і з тим, щоб пройти весь діапазон з тим же кроком 0,05 МГц, або ввести конкретну частоту. Радіо прекрасно працює у фоновому режимі. Є і звичне для Nokia послугу Visual Radio, але в Росії воно поки не працює.
Мультимедіа-плеєр дозволяє переглядати аудіо, відео та мультфільми в форматах 3gp і mp4. При відтворенні можна поставити режим "на весь екран" в альбомному форматі (в горизонтальному положенні телефону). Засмучує інше - під час отримання виклику ролик скидається на початок. Дивишся, дивишся фільм, раптом - бац, вхідний дзвінок. Поговорив - мусиш дивитися спочатку, адже перемотування-то немає! Принаймні в версії прошивки 3.70 вона не працює, дарма що є навіть настройка інтервалу її кроку - від 10 секунд до 100 хвилин, але сама-то перемотування відсутня! Можливо, в більш пізніх версіях софта вона з'явиться.
Календар забезпечений традиційними функціями: введенням, переміщенням, копіюванням і повтором заміток, як вони будуть передані по Bluetooth і автоматичним видаленням старі нотатки автоматично через певний час. Переглядати нотатки можна за день, за тиждень або за місяць.
Все заметки можна сортувати за пріоритетністю або за строком виконання. Для кожної замітки вказується дата, час, сигнал і пріоритет.
Секундомір дозволяє отримувати проміжні показання і кілька відліків. Під час його роботи можна користуватися іншими функціями телефону.
Для таймера передбачений оповіщення, яке в призначений час з'явиться на дисплеї. Якщо не відключити сигнал після закінчення часу, то він вимкнеться автоматично через хвилину.
Калькулятор реалізований відповідно до класу телефону: передбачені операції з пам'яттю, відсотками, є основні тригонометричні функції (синус, косинус, тангенс):
Конвертер багатофункціональний, може переводити не тільки значення валюти, але також і температури, міри ваги, довжини, обсягу і площі.
Диктофон записує в тому числі і телефонна розмова - в цьому випадку він активується в меню "Мультимедіа" - "Диктофон" - "Функції" - "Записати", або для швидкого виклику диктофон можна призначити одному з чотирьох натискань навігаційної кнопки. Під час запису дзвінка всі співрозмовники чутимуть тихий звуковий сигнал. Тривалість запису одного фрагмента обмежена лише вбудованою пам'яттю. Диктофонний запис можна поставити як дзвінок, сигнал SMS, будильника чату, повідомлення і т.п. = "Justify">Дуже дивно, але ми не виявили в Nokia 6233 таких функцій, як Sensor і бездротового управління додатками на комп'ютері. Наприклад, в Nokia 6131 обидві вони є. Перша опція дозволяє людям спілкуватися за допомогою Bluetooth (так званий Bluejacking). Друга функція робить з трубки дистанційний пульт - ви можете керувати запущеними на вашому настільному комп'ютері презентаціями та мультимедійним програвачем через Bluetooth-канал. На рахунок необхідності Sensor в Nokia 6233 ми не впевнені - все-таки опція молодіжна, а ось друга можливість дуже б знадобилася.
звук
Навушники є в комплекті - вони самі звичайні, пластмасові, з м'якими амбушюрами, які елементарно втратити. Якість звуку - середнє, але у всій видимості в Nokia 6233 плеєр і не підноситься як ключова функція, як, наприклад, в Nokia 3250.
Відзначимо в телефоні потужний вібровиклик і голосний дзвінок сигналу. Як ми вже говорили, в Nokia 6233 вбудовано два спикерфона. Це не новина - Nokia 6270 може похвалитися тим же. У ближній зоні (до півметра) при відтворенні музичних треків можна почути стереоефекти. Динаміки розташовані симетрично, на правій і лівій стороні трубки:
Обидва динаміка працюють як спікерфон, якщо його активувати під час розмови. Звук в цьому випадку буде, природно, моно.
За мовному динаміку зауважень немає - ні в якості, ні в гучності відтворення ми проблем не відчували.
час роботи
Зверніть увагу: у нового телефону дуже важко знімається акумуляторна кришка - будьте обережнішими, не сломайте кріплення. Акумулятор типу BP-6M, він застосовується в таких моделях як Nokia N93, N73, 9300i, 9300, 3250 і 6280. За винятком останньої, всі перераховані абревіатури належать смартфонам. У "розумних" телефонів споживання енергії вище, ніж у "звичайних" трубок, тому можна сказати, що з батареєю Nokia 6233 пощастило. Заряду акумулятора нам вистачило на три дні роботи, під час якої ми впродовж години слухали плеєр, ще годину - радіо, кілька разів скористалися Bluetooth і ІК-портом, а також наговорили близько години по телефону.
плюси
Стильний дизайн Якісна збірка, приємний матеріал (метал, софт-пластик) Солідний функціонал "Гаряча" заміна флеш-картимінусі
Немає перемотування відео Відносно слабка реалізація камериДумка MForum.ru: функціонально Nokia 6233 не пропонує нічого нового - по суті це знайомий нам слайдер Nokia 6270 в "класичному" вигляді. Шарм новинки скоріше не в її вмісті, а в зовнішніх даних - трубку приємно тримати в руці, вона солідно виглядає і зручна у використанні. Залишається сподіватися, що новинка зможе впоратися зі "зоряної" хворобою і трохи знизиться в ціні - хочеться, щоб хороший телефон могли дозволити собі багато, а не тільки обрані персони, готові віддати пристойну суму за "останній писк" найвідомішого мобільного бренду.
Оцінка MForum.ru:Всі тести "Мобільного Форуму" >>> (крім того, посилання на тест ви можете знайти в описі цікавить вас моделі телефону в каталозі)
Передача кольору - відмінна, дозвіл - висока, на сонці майже не сліпне - що ще треба?Як читати тестову таблицю?