Огляд браузера Torch

  1. Автор огляду: Євген Андросов

Автор огляду: Євген Андросов

Клепати браузери на движку Chronium останнім часом стало дуже популярно у багатьох компаній. Одні тільки російські Інтернет-компанії наробили в останні пару років штук п'ять браузерів. Іншими словами, браузерів стає багато і вони всі стають схожі один на інший ...

Не став винятком у списку недавно з'явилися однотипних браузерів і Torch (англ., Факел). Він схожий на Google Chrome, на Comodo Dragon, на CoolNovo, на Інтернет - непоганий браузер з хорошою швидкістю і шаблонним дизайном, тобто браузер на тверду "четвірку".

Але неправильно було б не сказати про його відмінностях - вони є! І все сосдедоточени в невеликій панелі, розташованої праворуч від адресного рядка:

Перше, про що потрібно сказати - це вбудований торрент-движок, що дозволяє шукати по торрентів і завантажувати з них файли без запуску спеціальних програм для роботи з торрентами.

Для перевірки скачав фільм "Квант милосердя" - швидко і без проблем. Вкрай зручна річ!

Друга дуже корисна штука - вбудований плагін для скачування відео з сайтів. Якщо на відкритій інтернет-сторінці є відео або аудіо, кнопка "Медіа" стає активною, при натисканні на неї файл автоматично починає скачиваться. Теж все дуже просто і швидко.

Третя "фішка" браузера - додаток Torch Music. В принципі, це додаток можна скачати з Chrome Web Store і встановити в будь-якому браузері, створеному на движку Chromium, але тут, як не важко здогадатися, воно вже встановлено. Дозволяє шукати і прослуховувати музику прямо в браузері. Однак, на відміну від пошуку і прослуховування музики у вітчизняному браузері Amigo , Що здійснює пошук музики на різних мовах, в Torch Music російська мова не підтримується і послухати вітчизняних виконавців не вийде. Ось як відреагував Torch на прізвище російського супер-мега-популярного виконавця:

Чи не знайшов він Стаса Михайлова, як не знайшов Аллу Пугачову, Філіпа Кіркорова і БІ-2. Так що для любителів вітчизняної музики це додаток - не варіант.

Ну і останнє - можливість "зашаріл" або, кажучи по-російськи, відправити інформацію про вподобану новини або інтернет-сторінку на в соціальні мережі. Правда, тільки в Twitter і Facebook, що при нинішньому достатку популярних соцмереж, дуже бідненько.


Власне, це все фішки і відмінні риси браузера - не погано, але і не привід для захоплення. З розвитком конкуренції на ринку браузерів, нововведення цілком на средненько рівні.

По налаштуваннях - все, як у Google Chrome. На відміну від останньої російської розробки - вже згаданого мною браузера Amigo, тут є можливість вибору пошукового движка: хочеш, браузер буде шукати тебе за допомогою Гугла, хочеш - Яндекса, хочеш - китайського Baidu. Це добре!

За швидкістю теж все на рівні - інсталяційний файл браузера дуже легкий, встановлюється моментально, швидко завантажується при запуску і швидко ж працює. Ніяких "гальм", глюків і зависань при тестуванні протягом декількох тижнів не виявлено.

А ось із завантаженням процесора все гірше. Як майже будь-який браузер на базі Chromium, Torch створює в диспетчері завдань купу окремих процесів, кількість яких значно перевищує кількість відкритих вкладок і вікон (!) І дуже не слабо завантажує процесор. Це погано!

Резюме: браузер Torch дуже не поганий і тягне на тверду "четвірку", але до "п'ятірки" недотягує. Підійде в якості другого-третього браузера, але в якості браузера за замовчуванням я б його встановлювати не радив, особливо, якщо ви не дружите з англійською мовою і вважаєте за краще російську музику і російські ж соціальні мережі.

Дополнительная информация

rss
Карта