Огляд платних і безкоштовних CMS

  1. Огляд безкоштовних CMS
  2. Wordpress
  3. Joomla
  4. Drupal
  5. MODx
  6. Рейтинг безкоштовних КМС
  7. Платні движки
  8. 1 C- Bitrix
  9. PHP Shop
  10. DLE - Data Life Engine
  11. NetCat
  12. Рейтинг платних КМС
  13. KasperCMS
  14. Порівняння і висновки

На даний момент практично всі сайти в інтернеті мають систему управління - CMS (Content Management System), яку вебмастера іноді просто називають движком. Вона являє собою спеціальну комп'ютерну програму або інформаційну систему, яка використовується для зручної організації роботи з вмістом сайту - контентом. Сучасне інтернет-простір надає величезний вибір як платних, так і безкоштовних систем управління, тому зупинити свій вибір на чомусь конкретному буває досить складно. У даній статті ми розглянемо всі плюси і мінуси і тих і інших і розглянемо варіанти сайтів, для яких та чи інша CMS підійде краще.

Огляд безкоштовних CMS

Слово «безкоштовна» в даному контексті зовсім не означає, що у неї багато недоліків і не такий широкий функціонал. Навпаки, так як ними користується більшість користувачів, то все уразливості дуже швидко виправляються в новій версії, які виходять досить часто. А функціональні можливості дозволяють створювати сайти від простих сайтів-візиток до великомасштабних інтернет-магазинів і порталів.

Wordpress

Ця система управління сайтом є найпопулярнішою для ведення блогу. Сам движок досить простий в освоєнні і не вимагає специфічних навичок вебмастерінга. Крім того, в мережі існує величезна безліч безкоштовних шаблонів wordpress для різних тематик і різноманітного колірного профілю. У wordpress можна розширювати функціональні можливості завдяки спеціальним плагинам, а їх вибір по-справжньому великий. Офіційний сайт http://wordpress.org/.

Joomla

Joomla також одна з найпопулярніших Open Source CMS. В основному використовується для створінь простих сайтів і корпоративних додатків. Крім того, Joomla досить надійна до зломів і атак. Розібратися з управлінням сайту в цій cms не складніше, ніж в wordpress, хіба що зовнішній вигляд налаштувати трохи складніше. Але в інтернеті з цього приводу можна знайти багато відеоуроків і описів вирішення виникаючих в процесі проблем. Офіційний сай http://www.joomla.org /.

Drupal

За допомогою Drupal можна створювати найскладніші сайти, при цьому можна редагувати як сам сайт, так і дизайн. Даний движок написаний на мові програмування PHP і є вільно поширюваним програмним забезпеченням, яке створюється ентузіастами з усього світу (В Білорусі також є своє співтовариство любителів drupal). Його великий мінус в тому, що людина, не знайомий з php, html і css налаштувати самостійно сайт не зможе, так як все, за винятком самих текстів, редагувати тут можна тільки в вихідному коді, що вимагає непоганих знань сайтобудування. Сайт компанії http://drupal.ru/.

MODx

Це також безкоштовна система адміністрування сайту, проте її головна відмінність від інших в тому, що тут ви можете зробити сайт будь-якої складності і будь-якими необхідними функціями, і при цьому система ніяк не впливає на сам html-код. MODx ще називають CMF - Content Management Framework, що інтерпретується як «середовище розробки сайту». Сайт компанії http: // modx .ru /.

Рейтинг безкоштовних КМС

Платні движки

1 C- Bitrix

Це юзабельний і функціональний движок від компанії 1С, який серед платних систем управління контентом є по праву найкращим за якістю. Великий портал, інтернет магазин , Соціальна мережа і інші громіздкі інтернет-ресурси - йому все під силу. За вартістю ця cms обійдеться мінімум в 4900 рублів. Сайт компанії - http: // 1 c- bitrix .ru /.

PHP Shop

Сама назва цієї систему управління вмістом сайту, що при її розробці орієнтація була на створення інтернет-магазину. Тому для його створення на цьому движку не потрібно ніяких програмних доопрацювань, всі налаштування можна зробити в самій системі. Вартість ліцензійної версії - 3990 руб. Сайт http: // phpshop .ru /.

DLE - Data Life Engine

Цей движок є найпопулярнішим для новинних ресурсів. Саме тут організована відмінна система публікації, редагування і налаштування новин, а грамотно організована структура ядра дозволяє звести до мінімуму вимоги на сервер - навантаження в десятки тисяч користувачів йому не страшна. Вартість базової ліцензії - 59 $, розширеної - 78 $. Сайт h ttp: // dle -news .ru /.

NetCat

NetCat - система управління сайтом, яка користується великою популярністю на російському ринку. Тут можна створювати інтернет-портали, бібліотеки даних, сайти ЗМІ, файл-архіви та інші складні веб-системи. Зручність даної CMS в тому, що адміністративна панель розділена на 2 частини, де може працювати і користувач і розробник. Сайт http: // www .netcat .ru /.

Рейтинг платних КМС

KasperCMS

Торкаючись цієї теми, не можна не згадати власну розробку нашої компанії - KasperCMS, яка орієнтована насамперед на користувача, всі моменти розробки ми беремо на себе. Система досить гнучка і за допомогою підключення спеціальних модулів можна створити сайт різного функціонального призначення. Детальніше про неї можна прочитати тут .

Порівняння і висновки

Для створення інформаційного порталу, де можна швидко додавати новини, вибрати шаблон на свій смак, та й до того ж не заплатити за це ні копійки, кращим вибором будуть Wordpress і Joomla. Вони також будуть ідеальним варіантом початківцю, так як легкі в установці, мають зручний і інтуїтивно зрозумілий інтерфейс, а також тисячі користувачів у всьому світі, у яких завжди можна запитати поради.

1 C- Bitrix буде кращим варіантом для інтернет магазину, але її невеликий недолік в ваговитості: для її роботи потрібен великий обсяг ресурсів. PHP Shop тут буде хорошим альтернативним варіантом.

DLE, як уже говорилося вище, ідеальна для новинних сайтів, а що ще більш приємно, стабільно працює навіть при великому навантаженні на сервер.

У виборі CMS слід врахувати всі моменти: мета сайту, його обсяг, підтримка, стійкість до зломів, зручність адміністративної панелі, гнучкість налаштувань. З огляду на все це, вибір системи управління буде зробити простіше.

Повернутися назад

Статті по темі:

Дополнительная информация

rss
Карта