Огляд Xiaomi Mi Max: ви не повірите, але я звик

  1. ▌Содержаніе
  2. ▌Техніческіе характеристики
  3. ▌До чого ж він великий!
  4. ▌В хорошому сенсі здивований ігровий продуктивністю
  5. ▌Геморроя з перепрошивкой не уникнути
  6. ▌Автономность
  7. ▌Камери на рівні останнього покоління смартфонів лінійки Redmi
  8. ▌Ітогі
  9. Що сподобалось
  10. ▌Где купити?

Чи ні
Чи ні. По правді, я до сих пір не можу визначитися. З одного боку, 6.44-дюймовий смартфон - це відмінне підмога в споживанні будь-якого роду контенту (відео, іграшки, книги, сайти), а з іншого - величезна лопата, яка норовить вислизнути з рук в будь-який момент. Вже до другого дня експлуатації я щодо безпроблемно набирав текст на Mi Max однією рукою за допомогою Swype (зазвичай їм і користуюся) і без сторонньої допомоги керувався зі стрічкою Twitter, але відчуття стурбованості, що ось-ось я його впущу, все ж не покидало мене . Дуже змішані і навіть кілька суперечливі враження залишає за собою даний смартфон, але давайте про все по порядку.

Текст може містити і напевно містить граматичні, орфографічні, пунктуаційні та інші види помилок, включаючи смислові. Я всіляко прошу читачів вказувати на ці помилки і виправляти мене за допомогою особистих повідомлень.


▌Содержаніе


  1. Зовнішній вигляд і дисплей
  2. Продуктивність і комунікації
  3. Програмне забезпечення
  4. автономність
  5. Камера
  6. підсумки
  7. Де купити?

▌Техніческіе характеристики


Екран:

6.44-дюймовий IPS дисплей з FHD (1920x1080) дозволом; захисне покриття Corning GG 4; 2.5D форма (округлення по краях); олеофобним покриття Матеріали корпусу: металевий задник з пластиковими вставками зверху та знизу Процесор: шестиядерний Qualcomm Snapdragon 650 (два ядра Cortex-A72 1.8 ГГц і чотири ядра Cortex-A53 1.4 ГГц) / восьміядерний Qualcomm Snapdragon 652 (чотири ядра Cortex-A72 1.8 ГГц і чотири ядра Cortex-A53 1.4 ГГц) Графіка: Adreno 510 (600 МГц) Операційна система: MIUI 7 на базі Android 6.0 Оперативна пам'ять: 3/4 ГБ пам'ять користувача: 32/64/128 ГБ + можливість установки карти пам'яті до 128 ГБ замість nanoSIM Камера: 16 МП (діафрагма f / 2.0), автофокус, світлодіодний спалах; фронтальна камера 5 МП, теж f / 2.0, кут огляду 85 ° Підтримка мереж:

GSM / EDGE (850/900/1800 / 1900MHz), CDMA 1X / CDMA2000: BC0, WCDMA (850/900/1900 / 2100MHz), TD-SCDMA, FDD-LTE (Band 1/3/7), TDD-LTE (Band 38/39/40/41), два слоти під карти (micro-SIM + nano-SIM, радіомодуль один)

Бездротові технології:

Wi-Fi 802.11 a / b / g / n / ac (двохдіапазонний: 2.4 і 5 ГГц), Bluetooth 4.2, GPS / GLONASS / BDS, підтримка A-GPS, FM-радіо Датчики: сканер відбитків пальців, акселерометр, гіроскоп, цифровий компас, відстані і освітленості Додатково: USB 2.0 microUSB порт з підтримкою USB-OTG, швидка зарядка за технологією Quick Charge 3.0, ІЧ-порт, 3.5 мм для гарнітури Акумулятор: 4850 мА * год, незнімний Комплект поставки: БП (5 B, 2 A), USB-кабель, інструкція Розміри: 173.1 x 88.3 x 7.5 мм Вага: 203 грама Вартість (офіційна) 1499/1699/1999 юанів Вартість (реальна): 250 / 300 / 360 доларів



Спочатку Xiaomi анонсувала 3 версії смартфона, сформованими незалежно від цінника і обсягу пам'яті для потреб відрізнялися більш продуктивної платформою в двох старших версіях і 4 ГБ оперативної пам'яті в самій топової моделі за 1999 юанів ($ 300 на момент публікації). Пізніше на віртуальних прилавках китайських торгових майданчиків з'явилася максимально бюджетна версія смартфона з 2 ГБ оперативної пам'яті і 16 ГБ пам'яті користувача за ~ 190 доларів. Мені на тест дісталася молодша версія з попередньо анонсованої лінійки Max, тобто смартфон з Snapdragon 650 на борту, 32 ГБ пам'яті користувача та 3 ГБ оперативної.


▌До чого ж він великий!



Довжина смартфона становить трохи більше 17 сантиметрів. Ось прямо зараз візьміть лінійку в руки і подивіться скільки це насправді. Для порівняння габарити кількох популярних моделей смартфонів:

Смартфон Xiaomi Mi Max iPhone 6S Plus Samsung Galaxy Note 5 Xiaomi Redmi Note 3 Pro Діагональ екрану, дюйми 6.44 5.5 5.7 5.5 Ємність АКБ, мА · год 4850 2750 3000 4000 Розмір, мм 173.1 x 88.3 x 7.5 158.2 x 67.1 x 7.1 153.2 x 76.1 x 7.6 mm 150 x 76 x 8.7 Вага, грам 203 192 171 164

Разом з тим Mi Max примудряється більш-менш адекватно лежати в руці. В процесі експлуатації я або підтримував його мізинцем при роботі з клавіатурою, або тримав ближче до середини корпусу гортаючи стрічки соц. мереж. У більшості інших ситуацій доводилося вдаватися до допомоги другої руки.



При наборі тексту здорово виручає Swype, тому що навіть якщо ви не дотяглися до якої крайней букви, з великою ймовірністю автоподбор вставить її сам. Тому з набором тексту однією рукою особливих проблем не виникало, за винятком легкого мандражу з приводу ймовірності упустити смартфон при перехоплювання. Програмний режим управління однією рукою у мене якось не прижився.



Зовнішній вигляд смартфона в кращих традиціях Xiaomi: металева задня панель з пластиковими вставками на торцях, під якими розташовуються антени радіомодулів. На вибір доступно три колірних варіації: сіра, срібна та золота, яка дісталася мені на тест. Підкладка на фронтальній панелі в будь-якому випадку залишається білою. Виглядає приємно, але до конструкції є кілька претензій. По-перше, в тесті на скручування складові частини смартфона відчутно люфтят. На щастя, на повсякденну експлуатацію смартфона даний факт ніяк не впливає, а обумовлений він ймовірно товщиною корпуса, яка становить всього 7.5 мм.



По-друге, за межі корпусу виступає модуль камери. Так, таке рішення вже неодноразово траплялося в безлічі смартфонів, але дизайнери Xiaomi припустилися фатальної помилки втопивши виступає обід щодо скла. Таким чином, при контакті смартфона з плоскими поверхнями, весь «удар» у верхній частині припадає саме на скло прикриває камеру. Через два тижні використання можна спостерігати таку картину:



Можливо, сапфірове скло використовується в горезвісних iPhone (прикриває камеру) врятувало б становище, але хто ж його поставить в смартфон за 250 доларів?


Відносно сканера відбитків пальців на задній панелі можу сказати тільки хороше, за винятком того факту, що я не фанат подібного розташування оного. Швидкість роботи сенсора навіть у самих бюджетних представників лінійки Redmi просто відмінна, а кількість помилок розпізнавання мінімальне. До того ж, мені до душі форма, розмір сканера і його розташування в відчутному поглибленні, чим не можуть похвалитися деякі інші китайські смартфони .



Мультимедійний динамік на нижньому торці всього один, а за другий гратами ховається розмовний мікрофон. Якість передачі мови нарікань не викликає, а от динаміку бракує гучності і низьких частот. Використання MicroUSB замість USB Type-C як би натякає на якусь бюджетность пристрою, так як в смартфони старших серій компанія поступово впроваджує новий інтерфейсний роз'єм.



Функціональні клавіші на правій грані не люфтят і мають істотну тактильним відгуком. Зверху без змін: аудіовихід і ІК-передавач. Лоток на лівій грані комбінований: micro-SIM і на вибір nano-SIM або microSD.



З огляду на те, що перед нами мультимедійний пристрій, економія на дисплеї виглядала б блюзнірством з боку Xiaomi. Втім, цього не сталося, в Mi Max встановлена ​​відмінна за всіма показниками IPS матриця з діапазоном регулювання яскравості в межах від 2 до 631 кд / м2 і контрастністю 936 до 1. Дисплей добре читається на сонці і не сліпить очі в темряві. Єдине але - слабке олеофобним покриття в порівнянні з котрі побували у мене на тесті зовсім недавно Xiaomi Mi 4s .



Багато оглядачів скаржилися на чорні рамки обрамляють дисплей, але я за весь час використання так і не зрозумів, що в цьому поганого. В очі вони абсолютно не кидаються, а з темної заставкою і зовсім виглядають відмінно, ілюзорно розширюючи простір займане дисплеєм. Але скільки людей, стільки й думок.



Захисне покриття дисплея через 2 тижні використання смартфона без чохла і плівок залишилося невинно чистим, при тому що до мене смартфон побував на тесті в іншій редакції. Питання щодо походження покриття залишається відкритим, так як на офіційному китайському сайті модель оного не вказана, а на індійському сказано про використання Gorilla Glass 3. Деякі зарубіжні сайти і зовсім тиражують інформацію про Gorilla Glass 4.


▌В хорошому сенсі здивований ігровий продуктивністю


Чіпсет Snapdragon 650 спочатку замислювався як бюджетне рішення з найменуванням Snapdragon 618, але згодом був підвищений в ранзі і тому є логічне пояснення. Справа в тому, що по продуктивності він нічим не поступається і навіть німого перевершує Snapdragon 808, який в минулому році інші компанії встановлювали в свої флагманські смартфони.


Система на кристалі Snapdragon 650 оснащена чотирма енергоефективними ядрами Cortex-A53 працюють на частоті до 1.4 ГГц і двома продуктивними ядрами Cortex-A72 з частотою в 1.8 ГГц. Snapdragon 652, встановлений в старших версіях Xiaomi Mi Max, доповнений ще двома високопродуктивними ядрами, що за результатами тестів наближає його до топової SoC минулого року - Snapdragon 810.


Snapdragon 652, встановлений в старших версіях Xiaomi Mi Max, доповнений ще двома високопродуктивними ядрами, що за результатами тестів наближає його до топової SoC минулого року - Snapdragon 810

Перше зображення демонструє показники загальної продуктивності SoC, а друге - продуктивність графічного прискорювача.


Додаткові тести в порівнянні з девайсами раніше побували у мене на руках:

Незважаючи на порівнянні результати тестів графічної продуктивності 808-го (Adreno 418, 128 потокових процесорів, 600 МГц) і 650-го (Adreno 510, невідоме кількість потокових процесорів, 600 МГц) чіпів, на практиці перемога виявилася за останнім. Для прикладу візьмемо WoT: Blitz. Стелею для Xiaomi Mi 4c і 4s були середні установки графіки, а щоб домогтися стабільних 60 кадрів в секунду доводилося додатково відключати HD-текстури. В огляді Mi 4c я нарікав на погану оптимізацію гри під цю SoC, але через півроку нічого так і не змінилося. Тим часом, Snapdragon 650 дозволяє запускати «танки» з максимальними графічними установками, а fps тримається на рівні 50-60 і просідає максимум на 10 кадрів в сценах з великою кількістю екшену або в режимі прицілювання.



В шутере Unkilled на максимальних налаштуваннях графіки маємо стабільні 40 кадрів в секунду без зниження fps в екшн-сценах. WWR (мережеві битви роботів) обмежує максимальну кількість fps до 30, а в сценах з високою активністю озброєння показник кадрів в секунду може падати до неприємних 18-20. В останньому випадку на обличчя саме проблеми оптимізації, так як на смартфонах з Snapdragon 820 ситуація аналогічна.



У всіх протестованих іграх завантаження процесора не перевищувала 30%, а максимальна кількість к / c впиралося в продуктивність графічної підсистеми, яка була завантажена по повній практично весь час. Так що любителям мобільного гейминга при виборі смартфона насамперед раджу звернути увагу на продуктивність графічної підсистеми, а не на загальну кількість балів в популярних синтетичних тестах.


При тривалої високому навантаженні корпус смартфона не нагрівався вище 40 градусів. Відчутного троттлінга помічено не було, що також підтверджує тест стабільності GFXBench.



На старті системи під потреби користувача відводиться близько 1500 МБ (з 3!) Оперативної пам'яті, а користувальницької із заявлених 32 ГБ доступно всього 24.3. Для розширення дискового простору шляхом установки microSD до 128 ГБ доведеться пожертвувати другий SIM-картою.



Окремо хочеться відзначити швидкість і стабільність роботи навігаційного модуля. Супутники GPS, ГЛОНАСС і китайської BDS в житловому районі Києва виявляються за лічені секунди за умови активного інтернет-з'єднання, а якістю прийому сигналу і його утриманню може позаздрити безліч більш дорогих апаратів.



З точки зору телефонної функціональності смартфон працює добре: розмовний динамік гучний і якісний, вибросигнал відчувається в кишенях брюк, в мережі 3G / 4G може працювати як перша, так і друга SIM. FM-радіо працює тільки з підключеними навушниками, які виконують роль антени.


▌Геморроя з перепрошивкой не уникнути


З моменту публікації матеріалу по Xiaomi Mi 4s нічого не змінилось. З Gearbest смартфон приїжджає з частково локалізованої прошивкою, яка відрізняється підвищеною витратою оперативної пам'яті і низькою стабільністю роботи. Для оглядається версії Xiaomi Mi Max доступна офіційна Global-версія MIUI з повноцінною локалізацією, сервісами Google Play і підтримкою OTA-оновлення. Реліз для старших модифікацій намічений на серпень.


Реліз для старших модифікацій намічений на серпень

На жаль, наявність офіційної Global-прошивки анітрохи не спрощує сам процес заміни ПО. Найбільш адекватна інструкція по переходу з кастомной китайської MIUI на офіційну є на англомовному форумі по даній системі . У тестових цілях я скористався інший інструкцією (Рус.) Для установки MIUI 8 Beta від multirom.me, але при такому підході ви позбудетеся можливості оновлювати прошивку по повітрю, що важливо для бета-версії.


▌Автономность


Акумулятора ємністю 4850 мА * год в досить інтенсивному режимі експлуатації вистачить на 6-7 годин роботи екрану або 2-3 дня. Під інтенсивним режимом використання мається на увазі періодична активність GPS, робота Wi-Fi поперемінно з 3G, Bluetooth для сполучення з годинником Pebble. Рівень яскравості екрану регулюється автоматично. Порядку 10-20 хвилин в день доводиться на World of Tanks: Blitz, які я використовую, як бенчмарк ігровий продуктивності. Дзвінків не більше 5-10 хвилин в день, SMS теж не користуюся. В основному підключення до мережі, месенджери, соц. мережі і серфінг.



Поставляється Mi Max зі звичайним зарядним пристроєм на 5 В з струмом 2 А, а повна зарядка від 0 до 100% займає близько 3 годин і 45 хвилин. Крім цього смартфон підтримує технологію швидкої зарядки Qualcomm Quick Charge 3.0 , Про що на офіційному сайті Xiaomi чомусь замовчується.



При спробі зарядити смартфон від комплектного ЗУ LeEco Le Max 2 з підтримкою технології QC 3.0 час зарядки смартфона скоротилося лише на 45 хвилин, а це значить, що можливості ЗУ здатного тривало «віддавати» 24 Вт енергії використовуються далеко не на всі 100%. На жаль, тестера здатного працювати з QC 3.0 у мене під рукою не виявилося, а той, що був у наявності, по паспорту здатний вимірювати напруги в межах 3-7 Вольт.


▌Камери на рівні останнього покоління смартфонів лінійки Redmi


І це в принципі все, що про них можна сказати. Днем знімають добре, ввечері - погано. Тильна камера представлена ​​16-мегапіксельним сенсором прикритим об'єктивом з діафрагмою f / 2.0. Фронтальна камера на 5 МП, апертура аналогічна, а кут огляду становить 85 °. Приклади знімків в різних умовах:


Повнорозмірні знімки можна скачати по цієї засланні.


У MIUI 8 Xiaomi споганили додаток камери. Кнопку активації HDR-режиму, яка раніше була на місці нинішньої «Режими» для чогось перенесли в верхню частину екрана, та ще й зробив розкривається. Тобто якщо ви, як і я, хочете користуватися HDR періодично і за власним бажанням, доведеться вдатися до допомоги другої руки, щоб розкрити меню, що випадає і активувати HDR. Активацію спалаху перенесли туди ж, а на її місце поставили клавішу вибору фільтрів.


Активацію спалаху перенесли туди ж, а на її місце поставили клавішу вибору фільтрів

Дуже дивне у китайських дизайнерів бачення зручного інтерфейсу додатку камери.


▌Ітогі


Xiaomi Mi Max, мабуть, єдиний в своєму роді продуктивний фаблет з адекватним цінником. Мої нетривалі пошуки не виявили яких-небудь серйозних конкурентів цього смартфону. Той же Sony Xperia Z Ultra вже порядно застарів в плані продуктивності, а камера в ньому з самого початку не блищала результатами, Lenovo Phab Plus при порівнянному ціннику також поступається за характеристиками, так і однією рукою з ним вже точно не впоратися. LeTV One Max може похвалитися трохи більше продуктивної платформою, але сильно поступається в плані автономності, та й незрозуміло що у нього з доступністю і ПО. До конкурентам можна віднести і відносно свіжий Sony Xperia C5 Ultra dual, але віддавати схожі з Mi Max гроші за поєднання MT6752 і FullHD дисплея? Ні вже, вибачте.


Як показала практика, різниця між 5.7 і 6.44-дюймовим смартфоном дуже відчутна після активного використання останнього протягом 2 тижнів. Коли я взяв у руки 5.7-дюймовий LeEco Le Max 2 , То насамперед подумав про 5, ну 5.2-дюймовому дисплеї і боюся уявити свої відчуття, якби відразу після Mi Max мені дістався якийсь апарат з дисплеєм до 5 ". Я зміг звикнути до такої діагоналі і скористатися її перевагами, але не факт, що це вийде у вас, тому попередньо рекомендую ознайомитися з апаратом наживо.


Наостанок, не раджу брати версію з 2 ГБ оперативної пам'яті. Зараз для MIUI таку кількість RAM впритул, але ви ж не пару місяців смартфон доглядаєте?


Що сподобалось
  • вартість
  • Продуктивність, зокрема ігрова
  • відмінна автономність
  • Дисплей з хорошим діапазоном регулювання рівня яскравості
  • спритний сканер відбитків пальців, підтримка швидкої зарядки за технологією QC 3.0
Що не сподобалося
  • Люфт корпусу в тесті на скручування, що виступає за межі корпусу захисне скло тильній камери
  • Складнощі з перепрошивкой, так необхідної для повноцінного використання пристрою
  • Слабке олеофобним покриття
Чого хотілося б
  • підтримки NFC
  • Окремий слот для карти пам'яті
  • QC 3.0 зарядний пристрій в стандартному комплекті поставки

▌Ссилкі по темі


Обговорення на 4PDA

Офіційний сайт

Огляд від overclockers.ru

Огляд від ferra.ru


▌Где купити?


За наданий на огляд смартфон спасибі інтернет-магазину Gearbest. На момент написання статті вартість оглядає Xiaomi Mi Max з 3 ГБ RAM і 32 ГБ пам'яті користувача становить 250 доларів . При бажанні можна додатково заощадити до 10% (в залежності від майданчика) за рахунок використання будь-якого кешбек-сервісу .


Чекаю відгуків щодо матеріалу тут, в коментарях, або в соціальних мережах: Facebook , ВКонтакте , Twitter . У себе на сайті я дублюю власні публікації з усіх просторів інтернету, так що теж можете заглянути . Дякую за увагу!

Зараз для MIUI таку кількість RAM впритул, але ви ж не пару місяців смартфон доглядаєте?

Дополнительная информация

rss
Карта