У свій час хмарні сховища з'являлися як гриби після дощу. Звичайно, далеко не всі з них витримали випробування часом, велика частина закрилася, але залишилися стали набагато цікавіше за можливостями, що надається обсягом і додатковим фішках, які залучають користувачів. Крім того, для таких сервісів важлива мультиплатформеність - щоб клієнтські програми були і для смартфона, і для ПК.
Основне призначення таких сховищ - медіа. Точніше, фото і відео, які ми робимо за допомогою фотоапаратів і смартфонів. Зберігати все це в пам'яті мобільного пристрою невигідно, навіть з урахуванням того, що виробники поступово збільшують мінімальний обсяг пам'яті в нових моделях. Та й втратити смартфон - не так вже й складно, а разом з ним зникне і весь архів. Можна переписувати все на жорсткий диск домашнього ПК, але такий фотоальбом буде недоступний ззовні без відповідного програмного забезпечення і постійного підключення до інтернету.
Dropbox
Основне призначення Dropbox - синхронізація файлів і папок, що зберігаються на одному ПК з іншими комп'ютерами, а заодно доступ з веб-інтерфейсу і мобільного застосування до загальних ресурсів. Це дозволяє вносити зміни в файли, видаляти і додавати нові, а зміни тут же відображаються на всіх клієнтських машинах.
У мобільному додатку Dropbox є функція Camera Upload, яка дозволяє завантажувати в хмару фотографії та відео. В налаштуваннях можна вказати, чи продовжувати заливати файли при заряді акумулятора менше 30%, використовувати тільки Wi-Fi або ж не економити, використавши стільникову мережу.
У базовому тарифному плані користувач безкоштовно отримує всього 10 ГБ, але в усьому іншому практично не обмежений. При підвищенні рівня до Dropbox Plus доступний обсяг зростає до 1 ТБ, але заплатити доведеться $ 100 за річну передплату. Це вже досить багато.
Всі файли в Dropbox шифруються на льоту, можливо встановити права доступу для різних користувачів до всіх папок, що дозволяє зберігати дані спільно. Правда, для перегляду фотографій Dropbox не дуже зручний - інтерфейс призначений для роботи з файлами, а ось попередній перегляд і розмір піктограм не дуже підходять для зображень.
Google Photos
Кожен користувач смартфона на Android знайомий з Google Photos . Цей сервіс спеціально призначений для зберігання і організації фотографій в хмарному сховищі Google Disk. Оскільки простір, яке надає Google в рамках своїх сервісів, загальне, то і ділити його доведеться також з Gmail і Google Disk. І 15 ГБ, які включені в безкоштовний пакет, закінчуються дуже швидко.
З іншого боку, Google пропонує цікавий варіант - при зберіганні не оригінальних фотографій, а їх стислій копії в хорошому, як обіцяє розробник, як, обмеження на кількість і обсяг фото знімаються - ви отримуєте безлімітний обсяг для зберігання таких зображень. З іншого боку, збільшення обсягу до 100 ГБ обійдеться в 45 грн / м або 459 грн / рік. Не так багато.
Працює Google Photos за цікавою схемою - фотографії не синхронізуються між пристроями, але можна переглядати їх при наявності доступу в мережу. Зате кожна нова фотографія, зроблена смартфоном, буде автоматично заливатися в Google Photos. При видаленні облікового запису з мобільного пристрою нічого з онлайн-архівом не відбудеться, все залишиться на місці.
Переглядати, організовувати в альбоми і ділитися посиланнями з друзями - все це можна як в десктопном додатку, так і через веб-інтерфейс. Google Photos максимально зручний в усіх відношеннях.
iCloud
Чи не згадати в цьому матеріалі про сервіс iCloud ми не могли, оскільки це стандартне хмарне сховище Apple, де можна зберігати пошту, контакти, фотострічку і документи. Незважаючи на те, що сервіс працює тільки зі смартфонами iPhone, настільний додаток є під різні системи, включаючи Windows.
Безкоштовний пакет дає 5 ГБ простору, але ціни у Apple в цьому плані настільки демократичні, що покупка 50 ГБ в місяць всього за 1 долар виглядає подарунком. Тарифні плани з великим простором теж доступні - 200 ГБ за $ 3 і цілих 2 ТБ за $ 10. Погодьтеся, мало хто може запропонувати подібне.
Однак є і нюанс, що стосується системи, за якою працює синхронізація. Якщо ви вирішили, що за допомогою iCloud можна звільнити місце на смартфоні, заливши їх в хмару і видаливши з мобільного пристрою, то будете трохи розчаровані. В iCloud Photo Stream синхронізується все і всюди - видаліть фотографію з телефону і вона пропаде з інших пристроїв, включаючи саме хмарне сховище. Заощадити можна тільки, якщо використовувати функцію "Оптимізація сховища на iPhone", яка залишить на смартфоні тільки зменшені версії фото та відео, залишивши оригінальні файли в iCloud.
Microsoft OneDrive
Кожен власник ноутбука або домашнього ПК зі встановленою Windows 10 вже знайомий з OneDrive - онлайн-сховищем від самої Microsoft. Крім простору для файлів, синхронізації та інших функцій, властивих таким сервісам, OneDrive пропонує також і тарифні плани, в які входить підписка на офісний комплект Microsoft Office 365. А це найсвіжіші версії Word, Excel, PowerPoint та інших програм, без яких нині важко уявити офісну роботу.
Безкоштовний план пропонує всього 5 ГБ простору, наступний за ним - 50 ГБ, але без передплати на Office 365, вже буде коштувати 67 грн / міс. Далі вже йдуть комплекти з терабайтними обсягами і підпискою - 140 грн / міс за 1 ТБ сховища і повний пакет Microsoft Office і суперпропозиція - 5 ТБ і версія Office 365 Home для п'яти користувачів.
OneDrive непогано інтегрована в операційну систему, наприклад, при знятті скриншота за допомогою PrtScr ОС сама запропонує автоматично зберегти результат в файл в OneDrive. Підтримка сервісу впроваджена і в Office - працювати з документами, що зберігаються в хмарі, набагато зручніше, та й ділитися ними з колегами простіше, коли вони зберігаються в онлайні.
Для OneDrive є і мобільні додатки, в яких працює функція автозалівкі зроблених фотографій.
MEGA
відомий файлообмінник MEGA виявився досить зручним і функціональним сервісом для зберігання фотографій. Безкоштовний план передбачає цілих 50 ГБ, але крім цього є врахований трафік. І якщо для платних аккаунтів можна подивитися місячне обмеження по трафіку, то в безкоштовному плані цієї інформації знайти не вдалося.
Мобільні додатки для подібних сервісів, в принципі, схожі як за функціональністю, так і по дизайну. Тут сказати особливо нічого - у MEGA відмінний софт під Android, який дозволяє заливати свіжі фото автоматично, налаштовувати умови, при яких ця заливка буде відбуватися (тільки при зарядці, при наявності з'єднання з Wi-Fi-мережею і т.п.). Перегляд фотографій і відео теж зроблений прямими руками.
Вибір хмарного сховища залежить від того, що саме ви хочете отримати від подібного сервісу. Кому важлива безкоштовність і великий обсяг, можуть звернути увагу на MEGA, функціональність і доступ до найсвіжіших версій офісного пакету від Microsoft забезпечить OneDrive, а найбільш ледачі залишаться на Google Photos, який вже працює на смартфонах з Android. Правда, що надаються обсяги незабаром змусять або чистити сховище від зайвих фотографій, або перейти на платний тарифний план з великим об'ємом сховища.
Що стосується Dropbox, то його система синхронізації і перегляду фотографій не здається такою зручною в порівнянні з конкурентами. Та й обсяг при безкоштовному використанні не такий великий, а з ростом числа мегапікселів в камерах смартфона простору для зберігання фотографій потрібно все більше.