- Характеристики
- Екран вартий уваги?
- Чи швидко працює?
- Чи довго живе від заряду?
- Ну а камера хороша?
- Які є додаткові фішки?
- А що зі звуком?
- Як справи зі зв'язком?
- Чи є альтернативи?
- Xiaomi Redmi 3
- Lenovo Vibe P1m
- Треба брати?
- 4 причини купити Meizu m3s
Непрості курсові реалії вдарили по багатьох сфер життя всіх громадян країни, в тому числі ми стали уважніше ставитися до електроніки при покупці. Зараз, вибираючи смартфон, користувачі частіше дивляться не на максимальні можливості в принципі, а оцінюють, наскільки ефективну віддачу вони отримають з кожної вкладеної копійки. Саме тому в 2016 році підвищеним попитом користуються китайські смартфони, які пропонують багато всього за невеликі гроші. Одним з таких пристроїв, принаймні на папері, став Meizu m3s. Але так чи так він хороший в умовах реального використання?
Tehnot.com роздобув базову модифікацію Meizu m3 note з 16 ГБ ПЗУ і 2 ГБ оперативної пам'яті - саме ця версія вже доступна в вітчизняних магазинах і, з огляду на бюджетний клас, майже напевно буде користуватися найбільшим попитом.
Характеристики
- дисплей: 5 ", 1280 × 720 точок (HD, 296ppi), захисне скло 2.5D
- процесор: 8-ядерний MediaTek MT6750 до 1.5 ГГц (ARM Cortex-A53 1.5 ГГц x4 + ARM Cortex-A53 1.0 ГГц x4)
- графіка: Mali T860
- ОЗУ: 2 ГБ LPDDR3
- внутрішня пам'ять: 16 ГБ + microSD до 128ГБ
- основна камера: 13Мп, f / 2.2, 5 лінз, фазовий автофокус, подвійний спалах
- фронтальна камера: 5Мп, f / 2.0, 4 лінзи, широкий кут зйомки
- Wi-Fi (802.11 a / b / g / n; 2.4GHz / 5GHz), Bluetooth 4.0 LE
- сканер відбитків mTouch 2.1
- 3,5-мм роз'єм для навушників
- навігація: GPS, A-GPS, GLONASS, цифровий компас
- батарея: 3020 мАг
- габарити: 141.9 х 69.9 х 8.3 мм, вага 138 гр
- кольори корпусу: темно-сірий, золотий, сріблястий і рожевий металік
Симпатичний або нудний?
Зовнішній вигляд Meizu m3s знайомий багатьом, оскільки на око його майже неможливо відрізнити від Meizu m3 note: це все той же метал на задній спинці і торцях, а також пластикові вставки у верхній і нижній частині корпусу і зігнуте на гранях 2,5D-скло. Навіть елементи управління і роз'єми залишилися на тих же місцях:
До слова про 2,5D-склі - його можна було в цей апарат і не встановлювати, так як по всьому периметру екрану проходить пластикова вставка, яка повністю поглинає вигин.
Апарат доступний в чотирьох кольорах: золотистому, сірому, рожевому і сріблястому. Саме остання версія з білою лицьовою стороною потрапила до нас на огляд. Говорити про якість збірки не має сенсу - монолітний нерозбірний корпус не просідає і не скрипить, хіба що на півміліметра бовтаються клавіші, але при цьому вони не видають ніяких звуків, а сам мінімальний хід не дратує.
Смартфон виглядає просто, при цьому звинуватити його в банальності не можна, швидше за Meizu m3s можна назвати універсальним: він буде добре виглядати як в руці у молодої жінки, так і в кишені піджака менеджера середньої ланки. Ефект поєднання з будь-яким стилем досягається завдяки спокійним кольорам корпусу, металу і акуратно вписаним елементів на лицьовій панелі.
Найголовніше - апаратом зручно користуватися. Перед нами 5-дюймовий смартфон, що в 2016 році дозволяє відносити його до класу компактних пристроїв. Оскільки левова частка смартфонів, що проходили через нас, виділяються більшими екранами, проблем з використанням апарату однією рукою взагалі не виникало. Округлені торці корпусу тільки сприяють цьому.
Екран вартий уваги?
Meizu m3s отримав 5-дюймовий дисплей з роздільною здатністю 1280х720 пікселів, що є типовим рішенням у багатьох бюджетних апаратах і пристроях середнього класу. Якість самого екрана не виділяється на тлі конкурентів: присутній легка неприродність кольорів, а сам дисплей холодний (в настройках його можна зробити жовтіше, але не тепліше).
Зате кути огляду пристойні. Під істотним нахилом (160 градусів і більше) картинка стає більш темною (градієнт сильніше йде в темні тони). Втім, так згинати апарат при експлуатації не потрібно в принципі, а тому на дану особливість можна взагалі не звертати уваги.
Рівень максимальної яскравості дозволяє не сильно придивлятися до тексту на сонці, хоча для комфортної експлуатації не завадила б підсвічування на 10% могутніше. А ось до мінімуму питань немає - в ночі смартфон не дратує око.
Cамой великою претензією щодо яскравості є погана робота авторегулировки - екран систематично виявляється темніше, ніж потрібно, причому мова не про те, що «треба б на 5% докрутити», а реально хочеться додати третину! Особливо добре така поведінка помітно в приміщенні з яскравим природним світлом (наприклад, у вітража в торговому центрі або на робочому місці біля вікна).
Розмір дисплея дозволяє зручно експлуатувати апарат однією рукою при використанні ПО, а ось фільми дивитися не так комфортно, як на 5,5-дюймових апаратах (що було очікувано). А ось з чим особливих проблем не виникло, так це з читанням полотен тексту і іграми.
Чи швидко працює?
Металевий бюджетник Meizu отримав 8-ядерний процесор середнього класу MediaTek MT6750, продуктивність якого можна описати як достатню. До того ж, 2 ГБ оперативної пам'яті і легка прошивка Flyme OS ( огляд ) Дозволяють утримувати в пам'яті близько 5 додатків в середньому, чого вистачить абсолютній більшості користувачів.
Основна маса софта працює вкрай стабільно, а той же твіттер-клієнт Fenix при навіть швидкому скроллинге візуально залишається плавним. Невеликі посмикування помітні в офіційному клієнті Google+, але це нормально і для помітно більш потужних пристроїв.
Апаратна платформа справляється з іграми, але якщо запускати проект з великою кількістю спецефектів, відчувається легка нестача кадрів. Modern Combat 5 при настройках графіки «оптимально» (вище встановити не можна) в найбільш насичених сценах опускається до 13 к / с, при цьому більшу частину часу картинка оновлюється з частотою 18-25 к / с, а в спокійні моменти підскакує до 30 к / з і більше.
Asphalt 8 при високих налаштуваннях графіки так і не вдалося просадити нижче 18 FPS, а типова частота кадрів перебувала на рівні 23 к / с, що комфортно для гри. Чуйність інтерфейсу також на висоті, що добре помітно по різним РАННЕР і платформер, де швидкість реагування на події в грі визначає перемогу або поразку.
Оболонка працює плавно, проте заповітних 60 к / с тут не буває, зазвичай частота тримається на рівні 40-45 FPS, що не дратує око, але при прямому порівнянні з тими ж Meizu m3 Note або Moto G4 Plus видно, що 5-дюймовий китаєць не такий швидкий.
Місцями просідає плавність роботи злегка розчарує після Meizu m3 note, але помітити цю особливість вийде тільки в тому випадку, якщо ви довгий час використовували більш дорогі апарати або порівнюєте Meizu m3s з умовним флагманом лоб в лоб.
Чи довго живе від заряду?
Meizu m3s отримав акумулятор ємністю 3020 мАг, автономність пристрою виявилася вельми непоганий. За 8 годин в режимі очікування апарат втратив всього 8%, що є найдостойнішим показником. В середньому смартфон працював у нас 25-28 годин при 6,5 годинах активного екрану з базовим набором повідомлень (близько 30 листів в день, близько 100 повідомлень з соцмереж, месенджерів та інших тематичних додатків). В цей витрата також слід закласти близько години прослуховування подкастів на середній гучності через навушники.
Для середньостатистичного користувача одного заряду вистачить на 30-40 годин роботи, а якщо ви активний користувач соцмереж і отримуєте солідну кількість повідомлень, то можна розраховувати на добу впевненою роботи. Додатково зазначимо, що тестування проводилося з постійно активними бездротовими модулями, тобто якщо їх відключати, то можна отримати і трохи більшу тривалість роботи.
Перегляд фільмів у MEGOGO при підключенні по Wi-Fi з'їдає весь акумулятор приблизно за 9,5 годин, а два години прогону YouTube позбавив наш зразок 22% заряду - вкрай гідні показники. При активному використанні браузера смартфон здатний прожити близько 8 годин від одного заряду.
Непогана автономність стала можливою завдяки не самому просунутому залозу і HD-екрану, проте якщо ви плануєте багато грати на апараті, рекомендуємо обзавестися зовнішнім акумулятором, тому що 3D-ігри висаджують апарат буквально за 3-3,5 години.
Повний заряд від штатного ЗУ (2А) досягається приблизно за півтори години, підживлення акумулятора проходить рівномірно, тобто ніяких прискорених режимів харчування тут немає. Втім, і сама тривалість заряду невелика, а тому відсутність швидкої зарядки не буде особливо дратувати.
Ну а камера хороша?
Якість зйомки фото трохи здивувало. Справа в тому, що на папері перед нами той же фотомодуль, що використовується в Meizu m3 note, однак кінцеву якість фотографій виявилося злегка гірше, що особливо помітно по денним кадрам - кольори не тільки злегка спотворюються, але і позбавлені насиченості, вони виглядають блякло, та й колірний діапазон виявився зовсім маленьким. При цьому якість нічних фотографій практично ідентичну тій, що ми бачили в фаблет.
Як і годиться, HDR тут краще не використовувати, тому що швидкість створення таких кадрів низька, а кінцевий результат складно назвати сильно кращим, ніж при зйомці в автоматичному режимі.
Без HDR Без HDR HDR
Спалахом в ночі, як завжди, краще не користуватися в принципі. Що цікаво, проблема навіть не в тому, як знімає апарат при активації діода, а в небажанні світити достатню для фокусування час, через що отримати різкий знімок в автоматичному режимі нам так і не вдалося.
Без спалахи Зі Спалахи
Якщо дивитися на результат неупереджено, то можна сказати, що камера тут типова для класу - нічого видатного в ній немає, але і відверто слабкою при прямому порівнянні з конкурентами вона не є.
Які є додаткові фішки?
Бюджетний Meizu m3s отримав сканер відбитку пальців і кнопку управління mTouch, дана конструкція, на нашу думку, є чи не найкращим рішенням для взаємодії з ОС Android. Якість роботи сканера відбитку пальців не розчарує.
Детальніше про принцип роботи mTouch читайте в огляді Meizu m3 note.
Виробник також інтегрував світлодіод, якій повідомляє користувачеві про непрочитаних повідомленнях. Багато користувачів спочатку не звертають уваги на його наявність, але в цілому це вкрай корисний бонус, який допомагає дізнатися, чи потрібно вам звертатися до апарату або його можна поки не чіпати.
Олеофобное покриття дисплея виявилося середнім: поки пальці ідеально сухі, ніяких проблем не спостерігаєш, але якщо вони злегка вологі, то відразу з'являється дискомфорт - палець злегка пригальмовує при свайпа. Це дивно, так як у m3 note проблем не було з олеофобним покриттям, а ці два смартфона по виконанню вкрай близькі один до одного.
Крім того, не забуваємо про програмні поліпшення, які приносить оболонка Flyme: простий режим (сітка іконок робочого слота істотно збільшується), функція енергозбереження і розширені настройки для повідомлень в режимі «Не турбувати».
А що зі звуком?
Компанія Meizu починала свою діяльність зі створення якісних музичних плеєрів, а тепер інтегрує просунуті ЦАП в флагманські апарати. Бюджетні пристрої поки залишаються з базовими рішеннями, які забезпечують достатню гучність в навушниках для прослуховування подкастів, але злегка малувату для крутий музики, коли хочеться «навалити».
Зовнішній динамік один, він розташований на нижньому торці пристрою. Так як апарат 5-дюймовий (тобто невеликий), користувач постійно зачіпає грати динаміка в іграх і при перегляді відео, що відразу ж глушить звук. Якщо привчитися тримати смартфон так, щоб не перекривати динамік, то запасу гучності вистачить для практично будь-якого оточення, правда, ніякого високої якості на максимумі не буде. Як завжди, низькі частоти звучать неприродно і віддають площиною, а верху зриваються на писк, якщо виставити гучність на 80% або вище. Це справедливо як для звуку в навушниках, так і на зовнішній динамік.
Як справи зі зв'язком?
Meizu m3s отримав слот для 2 SIM, один з них можна також використовувати для microSD. При активних двох SIM-картах смартфон розряджається на 10-15% швидше, що знайоме з багатьох пристроїв. При цьому класичне погіршення прийому, коли активні обидві картки, тут теж спостерігається.
Якщо використовувати тільки один номер, то рівень прийому можна назвати хорошим - в під'їзді, де приблизно половина апаратів втрачають зв'язок, Meizu m3s показував одну поділку і навіть брав дзвінки. Аналогічна ситуація спостерігається і з Wi-Fi: стабільний прийом навіть при видаленні від точки доступу гарантований, традиційна для китайських бюджетників проблема з істотним падінням швидкості при відході від роутера теж не спостерігалася.
Чи є альтернативи?
Meizu m3s виступає в ціновій категорії, де все ще вибір обмежений або зовсім вже слабкими моделями від іменитих виробників, або апаратами, які офіційно не продаються на українському ринку. Втім, користувачі можуть подивитися відразу на два смартфона, які в тому чи іншому вигляді краще компактного бюджетника Meizu.
Xiaomi Redmi 3
Недорогий апарат «китайської Apple» цікавіше для покупця через більш просунутого процесора Qualcomm Snapdragon 616 і акумулятора ємністю 4100 мАг. Вартість пристрою трохи вища (4099 грн), однак така переплата за зазначені переваги для багатьох видасться виправданою.
Lenovo Vibe P1m
Чи не найсвіжіший апарат Lenovo все ще цікавий для покупця, адже за 3999 грн він пропонує акумулятор ємністю 4000 мАг, а також куди більш якісну камеру, яка на рівних конкурує з фотомодуля смартфонів в ціні близько 6000 грн. Єдиною істотною слабкістю перед китайською новинкою можна назвати зовсім вже простенький процесор, однак якщо ви не граєте в ігри, то даний апарат вас не розчарує. По крайней мере, за свої гроші.
Треба брати?
Meizu m3s вийшов украй цікавим апаратом за свої гроші, особливо молодша модель. Купуючи топову версію, ви отримаєте 32 ГБ ПЗУ і 3 ГБ оперативної пам'яті, але ціна вже добереться до 4 тис., А за дану суму вже можна вибрати смартфони з більш цікавими основними можливостями. Тим більше, що збільшений накопичувач некритичний, адже є слот для карт пам'яті, а додаткова «оперативка» для більшості користувачів не зіграє особливої ролі.
Сканер відбитку пальців, металевий корпус і акуратний зовнішній вигляд, висока швидкість роботи ОС - ось головні переваги апарату Meizu. Ці фактори дозволяють m3s виглядати привабливим як для молодих людей, хто не має коштів на дорогі пристрої, так і для уважних до витрат представників бізнесу.
Смартфон може стати дуже популярним, але купити пристрій буде непросто, так як в каталозі українського партнера виробника всі моделі постійно потрапляють в категорію замовлення, та й самі партії, судячи зі швидкості їх вимивання, невеликі. А це означає, що всім бажаючим доведеться бігти до перекупників, які продають цей смартфон злегка дорожче, тим самим знижуючи його привабливість в очах споживача.
4 причини купити Meizu m3s
- металічний корпус
- хороший сканер відбитку пальців
- висока швидкість роботи смартфона і ОС
- низька ціна
3 причини не купувати Meizu m3s
- поєднаний слот для другої SIM-карти і microSD
- посередня продуктивність в іграх
- складності купити апарат за заявленою вартістю для українського ринку
Чи довго живе від заряду?
Ну а камера хороша?
Які є додаткові фішки?
А що зі звуком?
Як справи зі зв'язком?
Чи є альтернативи?
Але так чи так він хороший в умовах реального використання?
Екран вартий уваги?
Чи швидко працює?