Огляд Meizu m5s: щось пішло не так

  1. Характеристики Meizu m5s
  2. дисплей
  3. продуктивність
  4. автономність
  5. Камера
  6. Комунікації, звук, додаткові можливості
  7. конкуренти
  8. висновки
  9. 5 причин купити Meizu m5s:

Компанія Meizu продовжує оновлювати торішню лінійку смартфонів. Tehnot.com вже познайомився з Meizu m5 і Meizu m5 note , А тепер настала черга третього представника серії, металевого Meizu m5s, який з'єднав деякі особливості як фаблет, так і більш компактного пристрою.

Характеристики Meizu m5s

  • екран: IPS, 5,2 дюймів, дозвіл 1280 × 720 точок, захисне скло 2.5D
  • платформа: 8-ядерний MediaTek MT6753
  • ОЗУ: 3 ГБ, ПЗУ: 32 ГБ (microSD)
  • основна камера: 13 Мп, f / 2.2, фронтальна камера: 5 Мп, f / 2.0
  • Wi-Fi 802.11 a / b / g / n, Bluetooth 4.0 (LE), microUSB, GPS (підтримка A-GPS), ГЛОНАСС
  • акумулятор: 3000 мАг
  • сканер відбитку пальців, акселерометр, датчик світла, сенсор наближення
  • габарити: 148,2 × 72,5 × 8,4 мм, маса: 143 г
  • ОС: Android 6.0, Flyme 5.2.13.0

Зовнішній вигляд

Meizu m5s поєднує форму Meizu m5 note і обробку Meizu m3s : Конструкційно спинка металева, а верхня і нижня частини корпусу перериваються пластиковими заглушками, але грані пристрою отримали більш різкі скоси. При цьому вони не поліровані, як у m5 note, а матові. Швидше за все, це зроблено для більш точного попадання в тон кольору пластикових вставок.

Елементи управління розмістилися звично, в тому числі роз'єм для навушників знову розташувався на верхньому торці. Ергономіка кнопок, їх оформлення, решітка динаміка і мікрофона знизу - все це знайомо з більшості актуальних моделей виробника. Фронтальна частина Meizu m5s теж нічим не відрізняється.

Смартфон зручний, в тому числі для використання однією рукою, адже габарити апарату близькі до Meizu m5 , Але більш грубі переходи на торцях зробили Meizu m5s трішки менш приємним, ніж пластиковий попередник. Зате в порівнянні з більшістю інших пристроїв це приклад правильної ергономіки.

При всіх перевагах нічого особливого в зовнішності Meizu m5s немає - це суворий, простий апарат, як і, в принципі, всі пристрої виробника останніх декількох років. Втім, зовнішність важлива далеко не всім, куди цікавіше, що у гаджета з начинкою.

дисплей

Екран Meizu m5s пізнаваний - це 5,2-дюймова панель з роздільною здатністю HD, як у Meizu m5 . Є й відмінність - смартфон відображає кольору зі злегка завищеними контрастом, що дозволяє перемогти загальну для Meizu проблему блідості, але при цьому не занадто спотворити картинку.

Кути огляду пристойні, хоча підсвічування при відхиленнях нерівномірна. Розбіжність не дуже велика, на екрані з'являються ледь помітні темні плями, які видно тільки на однотонному тлі.

У верхній і нижній граней присутній невелике затінення, що на практиці не заважає, але сам факт наявності нагадує: смартфон відноситься до бюджетного сегменту. Рівень максимальної яскравості комфортний, мінімум - ідеальний.

Дисплей складно назвати ідеальним, але в рамках ціни пристрою це приємний екран, який не викличе невдоволення. Він хороший, просто є пристойне число конкурентів з більш якісним рішенням. Чим апарат порадував, так це роботою в повсякденних завданнях.

продуктивність

Meizu m5s отримав 8-ядерний процесор MediaTek MT6753, який теоретично слабкіше того, що варто в Meizu m5 або Meizu m3s , Та й бенчмарки показують, що новинка далека від ідеалу:

Втім, на практиці Meizu m5s працює краще: плавність в додатках висока, пригальмовування трапляються значно рідше, ніж у попередників, та й загалом апарат здається більш жвавим. Більш того, продуктивність в іграх теж демонструє невеликий прогрес: Modern Combat 5 при «оптимальних» настройках графіки не просідав нижче 19 к / с (при активному профілі «Продуктивний»), Asphalt 8 тримав в середньому 26 к / с.

Продуктивність залишається стабільною навіть через 20 хвилин гри, що радує. Десяток додатків легко утримуються в пам'яті (якщо заборонити їм розвантажуватися), все працює спритно - не в останню чергу на це вплинули 3 ГБ оперативної пам'яті. Звичайно, різниця в порівнянні зі старими апаратами не так велика, щоб переходити на новинку, але достатня, щоб при покупці подивитися саме на неї.

Високі навантаження призводять до сильного нагрівання корпусу: апарат не стає розпеченим, але тримати його неприємно. Що окремо засмутило, корпус гріється навіть під час перегляду відео в онлайні, нехай і не так сильно, як під час ігор. А пристойне тепловиділення помітно знижує показник і без того не кращої часу роботи.

автономність

Meizu m5s отримав акумулятор ємністю 3000 мАг, який здатний швидко заряджатися - комплектний блок живлення в старшій версії забезпечує 18 Вт, цього вистачає, щоб за 30 хвилин відновити 35% заряду, за годину заповнити 74%, а повністю зарядити пристрій за 1 годину 44 хвилини . З урахуванням невисокої вартості смартфона, це відмінні показники. На жаль, заряджати смартфон доведеться часто.

Тестування в повсякденних завданнях (без ігор) показало, що Meizu m5s здатний пропрацювати всього 20 годин при трохи більш ніж 3 години активного дисплея. Підвищені навантаження (три месенджера, чотири поштові скриньки, три клієнти соцмереж, текстовий редактор і інше прикладне ПО, звідусіль багато push-повідомлень) далися ще складніше: в середньому смартфон працював 16 годин при 3,5 годинах активного екрану. Якщо додати півгодини гри в Asphalt 8, екран відпрацьовував 2 години з невеликим при 18 годинах очікування.

Активний користувач не може довіряти цьому смартфону, доведеться завжди носити з собою блок живлення або павербанк. Як мінімум, в ті дні, коли несподівані плани на вечір змусять не заходить додому, а відразу попрямувати в бар. Головне щоб там була розетка на випадок, якщо і зовнішній акумулятор сяде.

Камера

Meizu m5s оснащений 13-Мп основною камерою, яка забезпечує достатню дозвіл для гарної деталізації. Якщо в кадрі немає буйства квітів, а освітлення яскраве, то виходять гарні фотографії. У більшості випадків камера робить кольори менш насиченими, ніж вони є в реальності, а соковиті фарби стають майже неоновими. На останній сильно впливає вузький динамічний діапазон. HDR мало ефективний:

Без HDR Без HDR HDR

Автофокус як правило точний, хоча і не дуже швидкий. Збої зустрічаються при надмірно яскравому освітленні і зйомці середніх планів одночасно. Схоже, система не може правильно розрахувати відстань до занадто світлих віддалених об'єктів.

Найбільшою проблемою стало те, що камера не здатна видавати очікуваний результат: знімки виходять то пересвеченних, то занадто темними, то зайве різкими, то розмитими. Таке мінливість, швидше за все, пов'язано з алгоритмами обробки, а значить є надія, що з майбутніми оновленнями ОС ситуація стане більш стабільною.

Комунікації, звук, додаткові можливості

Meizu m5s не радує новими радіомодулями: все ті ж Wi-Fi 802.11n, Bluetooth 4.0, та GPS. Ніяких претензій до їхньої роботи немає, хіба що GPS налагоджує зв'язок із супутниками трохи повільніше, ніж це роблять інші апарати виробника. Додаткові можливості пристрою теж без сюрпризів: такі ж, як у Meizu m5 note , В тому числі такий же швидкий сканер відбитку пальців. Цей пристрій підтримує роздільну найчистішу передачу голосу, на це звертають увагу всі співрозмовники.

Непогано працює зовнішній динамік: він досить гучний для повідомлень і дзвінків - навіть в галасливому «Макдональдсі» вийде розібрати мову в відеороликах, - хоча якість звуку середня. Відтворення в навушниках типове для бюджетного сегмента: максимальний рівень гучності хочеться злегка вище, високі частоти більш-менш чисті, нижніх частот замало.

Відтворення в навушниках типове для бюджетного сегмента: максимальний рівень гучності хочеться злегка вище, високі частоти більш-менш чисті, нижніх частот замало

Апарат пропонує необхідний мінімум, навіть швидку зарядку додали. Сподіваємося, в майбутніх поколіннях нормою стануть USB Type-C і NFC-модуль, але в бюджетному сегменті подібні опції - поки виключення, хоча вже й зустрічаються (наприклад, Wileyfox).

конкуренти

Meizu m5s доступний з 3 ГБ оперативної пам'яті в модифікаціях з 16 ГБ постійної за 3999 грн і з 32-ГБ накопичувачем за 4299 грн . Також версія простіше комплектується 10-Вт зарядним пристроєм (як і майже всі торішні пристрою виробника), а топовий варіант йде вже з 18-Вт блоком, який і відповідає за швидку зарядку.

Meizu m5 виступає найближчим суперником в битві за гроші покупців: зіставні можливості, але в більш зручному (і часто більш практичному) пластиковому корпусі. Ціна до того ж трохи нижче - від 3200 грн за молодшу модифікацію з 16 ГБ ПЗУ і 2 ГБ оперативної пам'яті або від 3600 грн за версію з 3 ГБ оперативної пам'яті і накопичувачем місткістю 32 ГБ. Металевий конкурент цікавіше хіба що швидкою зарядкою.

Металевий конкурент цікавіше хіба що швидкою зарядкою

Трохи дорожчий (от 4500 грн) Xiaomi Redmi 4 Pro пропонує багато переваг: дозвіл екрана Full HD, могутній акумулятор, відмінний процесор Snapdragon 625. Meizu m5s привертає простіший оболонкою, функціональною клавішею mTouch і все тієї ж швидкою зарядкою, але в іншому Xiaomi перемагає.

Meizu m5s, Xiaomi Redmi 4 Pro (Prime)

Meizu m5 note менш очевидний як альтернатива, оскільки він більший, але в цілому цей апарат подарує все те, в чому Meizu m5s здався слабким: автономність значно привабливіше, продуктивності трохи більше, зовнішність більш стильна, екран краще. Швидка зарядка і mTouch теж є, та й вартість вище всього на 100-300 грн. Якщо фаблет не лякають, варто придивитися до цього апарату.

Meizu m5s, Meizu m5 note

висновки

Meizu m5s - це смартфон, в якому виробник сконцентрувався на деталях, але не догледів за ключовими особливостями. Швидка зарядка, хороший дисплей, зручний корпус, пристойна швидкість роботи. При цьому автономність ніяка, корпус гріється навіть при невисоких навантаженнях, ще й ціна вища вдалого минулорічного Meizu m3s.

Рекомендувати новинку можна тільки тим користувачам, хто готовий повозитися з настройками і дочекатися прошивки, яка Відкалібруйте роботу процесора і переможе нагрів, що автоматично дасть трохи кращу автономність. Апарат також сподобається людям, хто використовує смартфон по мінімуму і не проводить годинник в соцмережах, але зацікавлений в якісній збірці і хоче дивитися на плавний інтерфейс, а також багато розмовляє по телефону.

Апарат також сподобається людям, хто використовує смартфон по мінімуму і не проводить годинник в соцмережах, але зацікавлений в якісній збірці і хоче дивитися на плавний інтерфейс, а також багато розмовляє по телефону

Після успішного модельного ряду минулого року виробник раз по раз засмучує: спочатку Meizu m5 (Зі схожими на m5s проблемами), потім куди більш вдалий Meizu m5 note , Але з недопрацьованою прошивкою. І ось уже третій апарат, до якого виникає багато претензій. Може, наступного разу вийде щось путнє, але поки жодна модель 2017 роки не викликає бажання тут же розлучитися з грошима, аби заволодіти новий гаджет.

5 причин купити Meizu m5s:

  • приємний дисплей
  • акуратна зовнішність
  • є швидка зарядка
  • плавність роботи
  • ідеальна передача голосу

4 причини не купувати Meizu m5s:

  • слабенька автономність
  • висока вартість на тлі минулих моделей
  • істотний нагрів при відтворенні потокового відео
  • нестабільний результат при зйомці фото

Tehnot.com дякує інтернет-магазин Stylus.ua за наданий Meizu m5s для огляду.

Дополнительная информация

rss
Карта