Огляд смартфона Lenovo A1000 8 Гб Black

  1. Lenovo A1000 8 Гб Black
  2. Технічні характеристики
  3. Упаковка і комплектація
  4. Зовнішній вигляд і конструкція
  5. екран смартфона
  6. Апаратна частина і продуктивність
  7. Два слота для SIM-карт
  8. Операційна система і оболонка
  9. Мультимедіа та звук
  10. Камера
  11. Зв'язок і бездротові технології
  12. Автономна робота
  13. Особливості даної моделі смартфона
  14. Неприємності при оновленні
  15. прийшли поновлення
  16. особливості використання
  17. Плюси і мінуси
  18. Висновки
  19. Сподобався сайт? Розкажи про неї друзям:

Lenovo A1000 8 Гб - бюджетний смартфон від китайського виробника «всього на світі», починаючи від виробництва комп'ютерів і закінчуючи чохлами від ноутбуків. Іноді, вони навіть самі плутаються в тому, що вони виробляють і на сумній ноті починають програмувати всякі програми, з двома кнопками «OK». Але про це пізніше, а зараз ми розповімо вам про новий смартфон Lenovo A1000 8 Гб в чорному корпусі.

Огляд буде чесним і ні кілобайт реклами або антиреклами.

У цьому огляді я не ставлю за мету рекламувати чиїсь продукти, а розповідаю про свої враження використання смартфона Lenovo A1000 8 Гб. Але і не чекайте тут жахливих фактів і шокуючих викриттів.

Lenovo A1000 8 Гб Black

Зараз пару вступних слів про сам смартфон, а потім ми перейдемо до технічних характеристик самого смартфона.

Смартфон поставляється в двох колірних гамах: перлинно-білий і оніксовий чорний. У мене на огляді є чорний варіант виконання цього смартфона. Ось так він виглядає зовні (Малюнок 1):

Ось так він виглядає зовні (Малюнок 1):

Відразу обмовлюся, фото не найкращої якості, але і не найгіршого. Власне кажучи, огляд не рекламний, тому фото смартфона було зроблено не для його піару, а для читача, який зайде почитати цей огляд і дізнатися, що ж із себе, являє дана модель смартфона.

Технічні характеристики

Як і при виборі будь-якого іншого смартфона, ми завжди дивимося на технічні характеристики. Подивимося на характеристики смартфона Lenovo A1000 8 Гб:

Такі характеристики у смартфона Lenovo A1000.

Для бюджетного смартфона, технічні характеристики значні, але слабких ланок все-таки більш ніж достатньо. Трохи пізніше ми розглянемо їх.

Упаковка і комплектація

Не буду показувати фото упаковки, так як вона ніякої ролі в роботі смартфона не грає, просто скажу, що коробка звичайна і компактна за розмірами.

На лицьовій стороні в правому верхньому куті є фірмова голограма компанії Lenovo. Крім цього, з двох сторін там, де відкривається коробка, приклеєна проста наклейка Lenovo, яка свідчить про те, що до вас ніхто не відкривав цю коробку. У моєму випадку саме так і було, продавець на моїх очах розкривав коробку з телефоном і перевіряв його комплектацію.

Отже, відкривши коробку, ми знаходимо всередині:

• Смартфон Lenovo A1000;

• Зарядний пристрій;

• Кабель Micro-USB;

• Зарядний пристрій (форм-фактор: вкладиш);

• Акумулятор;

• Короткий посібник користувача і гарантійний талон.

Власне кажучи, звичайна комплектація майже всіх телефонів і смартфонів.

Стереогарнітура, що йде в комплекті, дуже проста. Форм-фактор гарнітури «вкладиш». Грає вона непогано, виходячи з її невеликою ринковою собівартості.

Окремо хочеться сказати про кабель Micro-USB, що йде в комплекті. Кабель дуже короткий, його довжина складає всього 70 см. Наприклад, на моєму HTC Desire 601 кабель становив 1 метр.

Я не знаю, може бути такої довжини кабелю поставляють тільки в бюджетних смартфонах, але підозрюю, що це стало такою тенденцією економити на Micro-USB. Адже виробники Micro-USB теж повинні якось заробляти і нові власники смартфонів, разом зі смартфоном набувають ще й кабель на метр довша.

Ось така неприємна особливість, тому що з таким кабелем дуже незручно працювати і потрібно шукати розетку поруч з підлогою або зі столом, щоб телефон не висів у підвішеному стані.

Саме зарядний пристрій білого кольору, незалежно від кольору самого смартфона.

Зовнішній вигляд і конструкція

Смартфон Lenovo A1000 виконаний в класичному форм-факторі - моноблоці (Малюнок 2):

Смартфон Lenovo A1000 має тільки дві фізичні кнопки: кнопку включення / розблокування смартфона і гойдалку регулювання гучності, яка у фоновому режимі грає роль вибору режиму дзвінка.

Завдяки розміром смартфона, а точніше його невеликого дисплею в 4 дюйма, смартфон зручно лежить в руці (One handed comfort) і не виглядає занадто громіздко. Однак корпус смартфона виконаний в дешевому слизькому пластиці і у деяких власників цього пристрою, він вічно норовить випасти з долоні. Особисто у мене не виникало таких проблем, мабуть моя рука якраз під розмір Lenovo A1000.

До слова сказати, на пластиці залишаються сліди від пальців, точніше відбитки пальців.

Дисплей екрану з заводу йде без будь-якого захисту, тому відразу при покупці варто купити і захисну плівку або захисне скло для цього смартфона.

З лицьового боку телефону у верхньому лівому кутку, розташована фронтальна камера на 0,3 Мпікселей.

Розмовний динамік при розмові не хрипить і не видає сторонніх шумів.

Внизу дисплеї, точніше сказати під дисплеєм розташовані три сенсорні кнопки:

• кнопка виклику останніх запущених додатків;

• кнопка «Додому»;

• кнопка повернення до попереднього меню.

Єдиний мінус цих кнопок - у них немає підсвічування. Спочатку дуже незручно працювати без підсвічування цих кнопок, особливо при поганій освітленості.

У верхній стороні смартфона Lenovo A1000 є роз'єм для підключення гарнітури mini jack 3.5 мм.

По центру верхньої сторони смартфона розташований роз'єм для підключення кабелю micro USB.

З правого боку смартфона Lenovo A1000 розташувалися кнопка включення / розблокування і кнопка регулювання гучності.

Плюс ці кнопок в тому, що вони не знімаються разом із задньою кришкою смартфона, так як це зроблено в смартфоні HTC Desire 601 . Таке рішення дозволить знімати задню кришку смартфона, не побоюючись випадкового пошкодження цих кнопок при неправильній її установки.

Ну що ж, пора перевернути смартфон і подивитися його з іншого боку (Малюнок 3):

Ну що ж, пора перевернути смартфон і подивитися його з іншого боку (Малюнок 3):

На задній кришці красується логотип Lenovo, який виглядає цілком собі симпатично і не сильно впадає в очі.

Над логотипом розміщена камера на 5 Мпікселей і відразу ж під нею світлодіодна (LED) спалах.

Камера, до слова сказати, слабенька, не дивлячись на те, що має 5 Мпікселей. Ось тут і проявляється слабка ланка, про яке я обіцяв розповісти вам трохи вище.

Зрозуміло, для такого бюджетного телефону камера 5 Мпікселей з поганою якістю знімків - стандартна ситуація. І не варто напевно лаяти виробника, що він заощадив на складової камери, заради зниження загальної вартості самого смартфона.

Ще раз відзначимо, що на найвищих налаштуваннях камери, знімки виходять поганої якості.

Коли я купив телефон, то на початковій версії прошивки (номера збірки), камера робила знімки з якоюсь синявою, тобто знімки були злегка синюваті. За відчуттями, ніби ви знімаєте в сутінках і ці сутінки віддають синявою.

Однак через приблизно 2-3 тижні, вийшли оновлення для телефону і вже на новій версії збірки A1000_S30088_160115_ROW проблема з синявою на знімках зникла.

Світлодіодний спалах може використовуватися як ліхтарик, без регулювання рівня його яскравості.

Ну і нарешті, внизу задньої стінки телефону розташувався динамік, який зазвичай використовується при розмові по гучному зв'язку або при прослуховуванні музики без гарнітури.

Як мінус цього динаміка, я б відніс тихий звук при розмові по Skype на гучного зв'язку, але думаю що це особливість самого Skype, а не програмної складової смартфона Lenovo A1000.

Сам телефон не скрипить при скручуванні, по крайней мере, я його не скручував до такої міри, щоб він почав скрипіти. У відгуках в Інтернеті, деякі власники скаржаться на те, що скрипить задня кришка смартфона, але якщо і є ці поскрипування, то дуже слабкі і повірте - такий скрип ваш сон точно не перерве.

Задня кришка знімається дуже легко і під кришкою знаходиться знімний літій-іонний акумулятор, ємністю 2000 мАг.

Під кришкою смартфона також є 2 слота під стандартні (Mini-SIM) сім-карти і слот розширення пам'яті MicroSD. Пам'ять розширяться аж до 32 Гб, не більше.

Ну а тепер настав час сказати кілька слів про дисплей смартфона.

екран смартфона

Lenovo A1000 оснащений 4-дюймовим дисплеєм і має роздільну здатність 800х480 пікселів. Матриця виготовлена ​​за технологією TFT, але навіть при цьому рішенні є невеликий кут огляду. Чесно кажучи, я не відразу можу назвати ситуацію, коли знадобиться великий кут огляду, а тому цей факт, напевно не варто приймати як за мінус смартфона.

Ємнісний сенсорний екран смартфона Lenovo A1000 відмінно реагує на дотик пальця і ​​вам не потрібно з силою тиснути на екран, щоб він обробив команду.

Однак для деяких буде мінусом відсутність автоматичного регулювання яскравості екрану. Але і тут же можна зробити типову обмовку: «це ж бюджетна модель!».

Апаратна частина і продуктивність

Смартфон Lenovo A1000 оснащений чотирьохядерним процесором Spreadtrum SC7731 з тактовою частотою 1300 МГц і графічним відеочіпом Mali 400 MP2. Продуктивності процесора і графічного прискорювача вистачає на ігри типу «Real Racing 3», графіка якої промальовується без гальм і досить чітко.

На борту Lenovo A1000 встановлений 1 Гігабайт оперативної пам'яті і 8 Гігабайт вбудованої.

Крім вбудованої пам'яті, існує можливість розширення пам'яті за рахунок MicroSD-карти, яку можна встановити максимальним розміром до 32 Гб.

Два слота для SIM-карт

Зараз рідко зустрінеш людину, у якого є тільки одна сім-карта. Звичайно є від двох і більше сім-карт. Тому виробники Lenovo A1000 оснастили своє творіння двома слотами для SIM-карт.

Сім-карти використовуються звичайного форм-фактора - Mini-SIM. Не плутайте з Micro-SIM.

Операційна система і оболонка

Смартфон працює на базі операційної системи Android версії 5.0 Lollipop (Малюнок 4).

Як стверджують розробники, Android 5.0 має набагато менше енергоспоживання, в порівнянні з Android 4.4.2. Насправді, менше енергоспоживання помітно навіть на око.

Компанія Lenovo в своєму смартфоні Lenovo A1000 вирішила відмовитися від меню телефону і реалізувала функціональність меню у вигляді робочих столів, так як це зроблено в iOS (Малюнок 5).

Компанія Lenovo в своєму смартфоні Lenovo A1000 вирішила відмовитися від меню телефону і реалізувала функціональність меню у вигляді робочих столів, так як це зроблено в iOS (Малюнок 5)

Перший час я довго не міг звикнути до робочих столів і коли в перший раз взяв у руки смартфон, то довго намагався знайти основне меню. Після я звик до робочих столів і скажу, що таке рішення можна назвати зручним.

Сторінки робочих столів перегортуються без пригальмовувань і плавно. В налаштуваннях телефону можна включити круговий перегортання робочих столів, що також дуже зручно.

Меню настройки також виглядає досить охайно (Малюнок 6).

Меню настройки також виглядає досить охайно (Малюнок 6)

Крім вбудованих тем оформлення, ви маєте можливість встановити свій власний фоновий малюнок і встановити власну мелодію виклику.

Шторка з швидкими настоянками викликається трохи інакше, ніж до цього звикли користувачі Android. У Lenovo A1000 дизайнери вирішили, що за першим ривка шторки буде відкриватися доступ до запущеним стосується повідомлень, а при повторному ривку вже самі настройки.

Мультимедіа та звук

Телефон оснащений FM-радіо, стандартним аудіо-та відео Як. Аудіо та відео програвач я відразу ж видалив і встановив сторонні з «Play Маркета».

Lenovo A1000 має також вбудований диктофон, який може записувати навіть телефонна розмова, що є вкрай приємним рішенням. Це дуже великий плюс, по крайней мере я часто користуюся такою функцією і якби ця можливість була відсутня - довелося б шукати сторонні рішення для запису телефонних дзвінків.

Звук в навушниках на мій погляд непоганий і насичений. Знову ж таки зазначу: я не меломан і можливо справжні меломани зі мною не погодяться. Хоча я навіть в цьому впевнений, але знову ж таки, справжні меломани не купуватимуть бюджетне пристрій, щоб потім плюватися від якості звучання. Тому будемо вважати, що звук хороший.

Камера

Lenovo A1000 оснащений двома камерами: фронтальною (0,3 МП) і тиловий (5 МП).

Якість знімків головної камери залишає бажати кращого, але як було вже раніше сказано - чого, же ви хочете від бюджетної моделі.

Як приклад, наведу пару знімків Обидва знімки клікабельні), зроблених на тилову камеру при найвищих налаштуваннях (Малюнок 7):

Фото зроблено вже після виходу оновлення системи A1000_USR_S30088_1601151741__SPRD7731_ROW_TO_A1000_USR_S30100_1601291721_SPRD7731_ROW, яке було випущено 09.02.2016 року і виправило проблему з уповільненою розблокуванням пристрою, але про це трохи пізніше, а поки поглянемо ще на один знімок (Малюнок 8):

Як ми бачимо, проблема з синявою знімків вже виправлена ​​і фотографії виходять цілком прийнятними, але залишають бажати кращого, так як ця все ж бюджетна модель смартфона.

Максимальна роздільна здатність знімків становить 2592x1944, а дозвіл відео 1920x1088.

Якість відео також залишає бажати кращого.

Зв'язок і бездротові технології

Смартфон Lenovo A1000 підтримує стандарти мереж 2G і 3G. Якщо ви шукайте смартфон з підтримкою мереж LTE, то цей смартфон точно не для вас, так як він не підтримує даний стандарт зв'язку.

Смартфон підтримує старенький протокол Bluetooth 2.1 і все поширені стандарти Wi-Fi - 802.11b / g / n.

Розробники також не обділили даний смартфон наявністю вбудованого модуля навігації - GPS і AGPS.

Однак навігатор без включеного Інтернету чомусь втрачається і не може визначити ваше місце розташування.

Автономна робота

Час автономної роботи для власників смартфонів на базі Android - досить делікатне питання. Чим більше екран і могутніше процесор, тому швидше розряджається акумулятор. Тому при виборі смартфонів на базі Android все звертають увагу на його час роботи без підзарядки.

На Lenovo A1000 встановлений знімний літій-іонний акумулятор, ємністю 2000 мАг.

У порівнянні зі смартфоном HTC Desire 601 , Lenovo A1000 витрачає набагато менше відсотків заряду. Звичайно ж, порівнювати ці два смартфона не зовсім коректно, але якщо розглядати їх як два смартфона на базі Android, то Lenovo A1000 виграє за меншим витраті енергії.

Однією з причин такого низького споживання заряду - поліпшена, в плані витрати харчування, ОС Android версії 5.0.

При активному використанні смартфона, заряду батареї вистачає на добу, а в режимі очікування смартфон може пролежати без підзарядки майже тиждень.

Однак заряджається смартфон Lenovo A1000 близько 3-х годин.

Особливості даної моделі смартфона

Смартфон Lenovo A1000 надійшов у продаж зовсім недавно, а зараз у нас на надворі січень 2016 року, а це означає що ще півтора-два роки, розробники будуть підтримувати цей смартфон і випускати оновлення. Звичайно, розраховувати на нову версію Android 6.0 не варто, але дрібні поновлення все ж будуть випускатися, наприклад, всякі виправлення помилок (Малюнок 9).

Ось таке забавне вікно я сьогодні побачив, коли прийшли налаштування параметрів мобільного Інтернету. Але ця помилка не така вже суттєва, в порівнянні з тією проблемою, яка з'явилася при завантаженні і встановленні оновлень для Lenovo A1000.

Неприємності при оновленні

Через 2-3 тижні, після придбання смартфона Lenovo A1000, прийшли оновлення версії A1000_S30088_160115_ROW. Оновлення ці, як це зазвичай робить компанія Lenovo, вийшли без чейнджлога і незрозуміло було що вони там виправляють і покращують. Однак я їх встановив і відразу помітив одну неприємну особливість: смартфон Lenovo A1000 став гальмувати при розблокуванні. Зараз поясню, що саме відбувається.

Коли ви натискаєте кнопку розблокування екрану, смартфон починає думати близько 4-5 секунд і тільки потім прокидається. Ця проблема була помічена відразу ж після поновлення, тому причина саме в ньому.

Що конкретно поламали ці прийшли поновлення - невідомо, тому будемо чекати наступних оновлень в надії на те, що розробники виправлять цю помилку. А вони її виправлять, так як смартфон ще не перейшов в стадію EOL, так як це зробила компанія HTC зі смартфоном Desire 601 через рік після його запуску, залишивши власників HTC Desire 601 наодинці з помилками, які принесли їх поновлення.

прийшли поновлення

На календарі 09.02.2016 рік і на смартфон Lenovo A1000 прийшли поновлення A1000_USR_S30088_1601151741__SPRD7731_ROW_TO_A1000_USR_S30100_1601291721_SPRD7731_ROW (Малюнок 10):

У стилі компанії Lenovo, оновлення як завжди прийшли без списку змін, але судячи з поведінки телефону, вони були спрямовані саме на усунення проблем з уповільненою розблокуванням смартфона.

На даний момент проблема з розблокуванням усунена і будемо щиро сподіватися, що наступні оновлення вже більше нічого не поламають, а тільки будуть спрямовані на поліпшення роботи смартфона.

особливості використання

Даний смартфон знаходиться у мене на огляді не так вже давно, тому я не можу сказати, що він сильно поганий або сильно хороший.

Коли я налаштовував смартфон, то в якості основної пам'яті я виставив пам'ять MicroSD. І ось тут чекало одна неприємність: при спробі оновлення програм з Play Маркета, вилітала помилка оновлення і установки завантажується програми.

Проблема крилася в тій самій опції вибору основної пам'яті, між пам'яттю телефону та MicroSD. Я виставив пам'ять телефону як основну і тільки тоді я зміг оновити додатки, але їх заново довелося переміщати з пам'яті телефону на пам'ять MicroSD.

Зараз, коли вийшло оновлення A1000_S30088_160115_ROW ця проблема зникла. Тому майте на увазі цей момент.

Плюси і мінуси

Почну напевно з мінусів, так як вони більше запам'яталися, ніж плюси використання смартфона Lenovo A1000.

Отже, мінуси Lenovo A1000:

• дуже короткий шнур Micro-USB;

• дешева стереогарнітура, що йде в комплекті;

• погана камера;

• відсутність підтримки мереж 4G (LTE);

• відсутність датчика наближеності і датчика освітлення;

• слизький НЕ soft-touch пластик;

• безліч помилок програмного забезпечення.

Ну і тепер постараюся виявити плюси:

• недорога ціна;

• хороша внутрішня начинка (пам'ять, процесор і т.п.);

• наявність двох камер: фронтальна і тилова;

• невеликий розмір;

• продуманий дизайн;

• два слота для SIM-карт;

• низький витрата акумулятора.

Дивлюся на плюси і мінуси і не знаю, що ще можна дописати в ці пункти, але вийшло однакову кількість і плюсів і мінусів.

Хоча якщо відкинути погану камеру і трохи глючний поновлення, то з іншими недоліками можна жити.

Висновки

Ось і підійшли ми до завершальної стадії огляду смартфона Lenovo A1000. Огляд вийшов ємним і сподіваюся, був цікавим для вас.

Ще молодий смартфон Lenovo A1000 отримавши глючне і недоработанное оновлення накликав на себе погляди незадоволених, яких і без того було багато на увазі неякісної камери. Однак програмна частина лагодиться, і ми будемо чекати виходу наступних оновлень, які пофиксил проблему з гальмами при розблокуванні. Хочеться вірити в те, що ці оновлення саме полагодять, а не додадуть нових проблем.

Чи варто купувати даний девайс чи ні - вирішувати вам. Я лише намагався донести до вас свій досвід використання смартфона Lenovo A1000.

Якщо у вас виникли питання або вам є що додати - ласкаво просимо в коментарі.

2016-02-01 18:40

Сподобався сайт? Розкажи про неї друзям:

Comments to Notes: 65

Сподобався сайт?

Дополнительная информация

rss
Карта