- особливості інтерфейсу
- Принципи управління ПК
- доступні можливості
- Основні переваги
- Порівняння з аналогами
Друзі, сьогодні я хочу розповісти вам про новий додатку для управління комп'ютером, з яким я недавно зіткнувся. продукт LiteManager являє собою цілий комплекс ефективних рішень для забезпечення зручного управління ноутбуками, комп'ютерами та іншими об'єктами за допомогою технології віддаленого адміністрування.
На сьогоднішній день є 2 версії:
- повна (Pro) - ідеально підходить для великих корпоративних мереж;
- безкоштовна (Free) - для дому та невеликих організацій.
Істотних відмінностей між ними немає, за винятком деяких функціональних обмежень. На безкоштовній основі можна контролювати одночасно не більше 30-ти комп'ютерів, тоді як розширена Pro версія надає більш широкий набір опцій для організації великого локального простору.
Вбудовані інструменти адміністрування дозволяють організувати ефективне і надійне управління різними комп'ютерами абсолютно в будь-яких масштабах діючої системи підприємства.
Для швидкої установки програми досить завантажити портативну ROM версію або завантажити окремий «msi» дистрибутив - процес розпакування і інсталяції необхідних файлів займе не більше однієї хвилини.
Продукт включає в себе кілька активних модулів:
- клієнтський (Viewer) - встановлюється на головний ПК;
- серверний (Server) - для локальних об'єктів.
Процес ініціалізації клієнта проходить стандартно, а після завершення розпакування дистрибутива «msi» Server додатково буде потрібно ввести пароль, який необхідний для подальших підключень.
В якості альтернативного варіанту можна пройти авторизацію за допомогою Windows NT. Щоб налаштувати синхронізацію з ПК, досить вказати правильний локальну адресу і ввести пароль доступу.
особливості інтерфейсу
Додаток вигідно відрізняється не тільки реалізованими функціями, але і дружнім, інтуїтивно зрозумілим інтерфейсом, який повністю російською мовою. Це істотно спрощує знайомство з основними настройками і опціями. У головному вікні відображення доступних елементів і об'єктів можна налаштувати у вигляді привабливих ескізів, що вельми зручно.
Відображення груп і контактів легко можна змінити на власний розсуд - для цього потрібно перейти у вкладку «Вид» і вибрати найбільш оптимальний варіант. Доступні з'єднання можливо переглянути у вигляді топологічної карти. У цьому вікні також відображаються додаткові об'єкти: робочі модеми, підключені принтери або сканери.
У верхньому меню знаходяться параметри контактів, пошук комп'ютерів і інші опції. У лівій бічній панелі представлені основні режими - щоб вибрати потрібний, досить клікнути по конкретній групі з існуючого списку.
Для підключення можна використовувати IP адресу або унікальний ID користувача.
Подальша робота відбувається в режимі реального часу, а головне вікно залишається інтерактивним. За допомогою певних настройок можна повністю приховати свої дії, заблокувати екран і багато іншого. Адміністратор отримує повний доступ до системних ресурсів і процесів - можна переключитися між термінальними сесіями, одночасно контролювати кілька моніторів і т.д. Можливості LiteManager дійсно вражають.
Принципи управління ПК
Важливою особливістю є максимально комфортна робота з файловою системою - можна встановлювати необхідні програми, оновлювати драйвера, а також запускати і копіювати будь-які файли.
Наявність власного диспетчера задач необхідно для повноцінного контролю і управління активними службовими процесами ОС, щоб ефективно вирішувати різні завдання. Крім цього, розробники передбачили можливість підключення до реєстру Windows з метою редагування даних. Адміністратор без проблем може імпортувати або експортувати ключі реєстру.
З інших цікавих особливостей варто відзначити швидку відправку повідомлень в чаті. Також особливої уваги заслуговують наступні функції:
- управління живленням віддаленого ПК;
- запис екрану за розкладом;
- призначений для користувача режим демонстрації.
Наявність високошвидкісного інтернету не є обов'язковою умовою. Можна налаштувати обмін даними в межах локальної або закритою робочої мережі.
доступні можливості
«Дистанційна установка» дозволяє оперативно оновлювати програмні компоненти, а також самостійно контролювати процес інсталяції і запуску додатків. Якщо об'єкт розташований в іншій підмережі організації або використовується динамічний IP протокол, то розробники реалізували корисну функцію «Підключитися через сервер».
Є також «Зворотне з'єднання» - користувач ПК, на якому є Server версія, при необхідності може самостійно запросити установку з'єднання з адміністратором. Для цього буде потрібно лише вписати діючий IP адреса клієнтського модуля Viewer. Ця функція буде дуже корисною в тих випадках, коли постійно змінюється IP адреса або комп'ютер знаходиться за межами NAT.
Основні переваги
Серед ключових особливостей програми можна не відзначити надійну безпеку і захист даних. Для цієї мети передбачені сертифіковані алгоритми шифрування, детально ознайомитися з якими можна в параметрах сервера. Адміністратор може розмежувати права доступу і активувати запит дозволу під час активного з'єднання.
Передбачено кілька підсистем безпеки: захист паролем і спеціальні служби Windows, що забезпечують внутрішню безпеку протоколів передачі даних.
Функція захоплення екрану дозволяє ефективно управляти робочим столом. Дана технологія без проблем інтегрується в операційну систему, не приводить до появи критичних помилок в процесі роботи драйвера відеокарти і не викликає конфліктів з графічною оболонкою.
Цікавим доповненням є окремий модуль, який забезпечує швидкий пошук мережевих об'єктів, використовуючи заданий діапазон IP адрес. Якщо дізнатися діючий IP протокол з яких-небудь причин не вдається, то можна використовувати для з'єднання проміжний NOIP сервер, який встановлює зв'язок через ID.
Порівняння з аналогами
Нарівні з такими популярними продуктами, як LogMeIn Hamachi і TeamViewer, LiteManager виглядає вельми гідно. Вони багато в чому схожі, але є і принципові відмінності. У додатку передбачені режими інвентаризації та є власний ID сервер. Крім цього, LogMeIn Hamachi не призначена для безкоштовного користування, а у випадку з TeamViewer допускається тільки некомерційне використання. З незначних недоліків LiteManager можна відзначити відсутність інтеграції з хмарними сервісами і мобільної платформи.
Можна з упевненістю сказати, що навіть Free версія практично нічим не поступається своїм основним «опонентам», а в деяких моментах навіть перевершує їх. Вагомими перевагами є:
- Відсутність обмежень і безкоштовні оновлення;
- Адаптація під різні операційні системи - Windows, Linux і Mac OS;
- Унікальні можливості вбудованого Диспетчера завдань;
- Необмежена кількість адміністраторських модулів;
- Можливість роботи в локальній мережі без підключення до інтернету.
Висновок однозначний - LiteManager є гідною альтернативою існуючим нині аналогам ПО для віддаленого доступу. Вартість HelpDesk ліцензії для корпоративних клієнтів є найнижчою на сучасному ринку IT технологій.