Огляд GSM-телефону Nokia 6600

Давненько в стані Nokia не було смартфонов. Перші «розумні» телефони від цієї фінської компанії (Nokia 7650 і 3650 ) Присутні на ринку досить давно, і якщо на самому початку вони були поза конкуренцією, то сьогодні ситуація змінилася. Шкода, що Siemens все ніяк не визначиться зі своїм першим смартфоном SX1, зате у Sony Ericsson справи йдуть трохи краще. Модель P800 наробила багато шуму, і їй на зміну вже прийшла P900. З іншого боку, починають з'являтися пристрої на базі платформи від Microsoft (наприклад, i-Mate SmartPhone ).

Судячи з усього, в компанії відчули, що на ринку смартфонів стає тісно, ​​і вирішили оновити модельний ряд. Оновити - це саме те слово, яке найбільш точно характеризує нововведення, що з'явилося в Nokia 6600. Можна вважати, що ця модель є прямим спадкоємцем Nokia 7650, з'єднавши в собі всі кращі напрацювання і привівши їх у відповідність з сучасним станом технологій. Кольоровий дисплей з відображенням 65 тис. Квітів, трьохдіапазонний GSM (900/1800/1900), VGA-камера з цифровим зумом і можливістю відеозапису роблять Nokia 6600 вірним вибором бізнес-користувачів і просунутої молоді.

Третій смартфон від Nokia в порівнянні зі своїми попередниками став менше і функціональніша. При габаритах 109 × 58 × 24 мм він має масу 122 г, що дозволяє вважати його цілком компактним. Незважаючи на гадану на перший погляд «Пузата», будь-які розсувні конструкції в ньому відсутні, та й вдале колірне оформлення корпусу згладжує це враження. За поняттями Nokia це класична модель, що підтверджується віднесенням апарату до 6000 серії.

Цим і пояснюється використання в Nokia 6600 багатьох традиційних (або близьких до них) рішень. Наприклад, клавіатура має цілком звичний вид, і, без сумніву, набагато зручніше кругового варіанта в моделі 3650. Хороша ергономіка клавіш, прийнятні тактильні відчуття і навіть комфортна підсвічування ніжно-блакитного кольору сприяють зручному набору. А ось про навігаційний джойстик (чотири напрямки плюс натискання) такого не скажеш. На жаль, матеріал, з якого він виготовлений, трохи слизький, через що часом доводиться контролювати виконання операцій очима. Клавіші початку і закінчення розмови змістилися в сторони, що цілком зручно, хоча і дещо незвично.

А ось дисплей - дуже хороший. З точки зору фізичних розмірів він не став більше (35 × 41 мм), але якість покращилася. Не можна сказати, що попередні переваги Nokia (мається на увазі палітра в 4096 кольорів) були погані, але вперше в історії компанії використовується дисплей такої якості. Зрозуміло, це графічна висококонтрастна TFT-матриця, що забезпечує дозвіл 176 × 208 пікселів. Дисплей досить місткий (до 8 рядків тексту), і, що найголовніше, цілком прийнятно виглядає на сонце.

Використання такого дисплея відбилося і на сприйнятті знімків, зроблених вбудованою камерою. Максимальна роздільна здатність камери цілком традиційно і становить 640 × 480 пікселів. Трохи розширена функціональність камери, є таймер, режим нічної зйомки і 2-х кратний цифровий зум. І головне, тепер інтегрована камера підходить не тільки для зйомки нерухомих зображень, але і для відео зі звуком, тут максимальна роздільна здатність становить 176 × 144 пікселів. Необхідне програмне забезпечення для роботи з камерою йде в комплекті. Також там можна знайти RealOne Player, який дозволяє переглядати потокове відео в форматах Real Video і 3GPP (через GPRS і HCSD). Також в формат 3GPP можна кодувати відео Nokia MultiMedia Player'ом. Для прикладу, мультик «Канікули в Простоквашино», тривалістю трохи менше 18 хвилин після стиснення в 3GPP став займати 9,2 МБ (розміри кадру при цьому склали 176 × 144).

Раз вже мова зайшла про програмне забезпечення, то зупинимося на ньому трохи докладніше. Nokia 6600 базується на другий редакції платформи Nokia Series 60 (першу редакцію використовують смартфони 7650 і 3650). Про підтримку Java MIDP 2.0 можна не згадувати, було б дивно, якби її не було. Зміни графічного інтерфейсу незначні, але він став ще більш дружелюбним, навігація як завжди інтуїтивна. По крайней мере, він цілком конкурентоспроможний з використовуваним в апаратах з ПО від Microsoft або PalmSourse.

Традиційно сильний органайзер, причому це стосується як переліку додатків, так і їх функціональних можливостей. У телефонній книзі на одну запис можна записати до 8 полів, і привласнити зображення і мелодію. При необхідності абоненти можуть бути об'єднані в групи, число яких необмежено. В принципі, можливо одночасне перебування одного абонента в декількох групах, тільки користі від цього мало. Об'єм телефонної книги обмежується тільки об'ємом вільної пам'яті.

Аналогічна ситуація і зі списками вхідних, вихідних, пропущених викликів і повідомлень. Списки будуть поповнюватися і зберігатися, поки не вичерпається пам'ять, хоча можна самому встановити час, після закінчення якого вони будуть віддалятися. Функції календаря дозволяють переглядати його в трьох різних варіантах (місяць, тиждень, рік) і призначати три види подій. Також є список справ, і типовий набір додатків, як-то годинник і дата, калькулятор і конвертер валют, таймер і секундомір (останній дозволяє зберігати до 20 проміжних результатів).

Вперше в апараті від Nokia підтримуються встановлювані користувачем теми. Ця особливість, колишня привілеєм власників телефонів, наприклад, від SonyEricsson, дозволяє в кілька натискань змінити все оформлення дисплея (зовнішній вигляд інтерфейсу, мелодії, скрінсейвер і т. Д.). Кілька розширилися функції голосового набору. Тепер поряд з призначенням голосовою позначкою записів телефонної книги (до 20), можна за допомогою голосових команд для перемикання профілів і додатків.

Ще одне нововведення, що стосується ПО від Nokia. В основному меню з'явилася татко «Try'n'Buy», де зібрана добірка demo-версій деяких програм. Деякі з них добре відомі багатьом користувачам Nokia 7650/3650. Це Photographer, QuickWord, SlovoEd і ZipMan. На жаль, кожна з програм запускається тільки три рази, після чого просить заплатити грошей.

Але, незважаючи на таку кількість якісного, але тріального софта, присутній один додаток, переоцінити наявність якого в пам'яті телефону дуже складно - це повноцінний web-браузер Opera. Без проблем відкриваються не тільки попередньо оптимізовані сторінки, але і навіть головна сторінка iXBT.com з flash'овимі банерами! Продуктивності 6600, правда, не вистачає для відтворення всієї анімації, але зрозуміти, що рекламують, цілком реально.

Комунікації - одна із сильних сторін Nokia 6600, причому з ухилом в бік бездротових. Звичний Pop-Port відсутній, але зате інші види з'єднання представлені в повному обсязі - GPRS (3 + 1), Bluetooth і інфрачервоне з'єднання. Можна згадати і про підтримку HSCSD, але ця технологія навряд чи становить інтерес для жителів Росії. Дуже вражає комунікаційне ПО, до складу якого входять три інтегрованих клієнта (e-mail, VPN і XHTML) плюс підтримка SSL шифрування. Є навіть спеціальний додаток Nokia Wallet (гаманець), яке дозволяє здійснювати мобільні транзакції і зберігати в захищеному форматі особисту інформацію.

Nokia 6600 підтримує роботу з SMS і MMS. Все досить стандартно, можна відправляти або отримувати довгі повідомлення, словник T9 для інтелектуального введення тексту під рукою, є 10 попередньо встановлених шаблонів повідомлень. Ті, що є, вам навряд чи знадобляться, але їх цілком можна замінити на свої варіанти. Приклад кадру, зробленого Nokia 6600. оригінал тут

Звукові характеристики Nokia 6600 на висоті, звук відрізняється приємним тембром, причому це стосується як звичайного режиму, так і режиму гучного зв'язку. Для любителів handsfree передбачений стандартний 2,5-мм роз'єм для підключення гарнітури. На жаль, тільки монофонічне звучання. Більш зручним варіантом можна вважати використання Bluetooth-гарнітури, але, як завжди, Nokia мудрує з сумісністю, тому вибирати таку гарнітуру потрібно дуже ретельно. Для запису особливо важливих моментів можна використовувати вбудований диктофон (записується розмова обох сторін).

Відповідно до сучасних віянь, всі мелодії в апараті є поліфонічними. До речі, в Nokia 6600 підтримується технологія True Tones, яка дозволяє перетворити будь-який файл формату MP3 в мелодію. Правда, це скоріше теоретична можливість, оскільки якість звучання лише віддалено нагадує оригінал, що особливо відчувається на прикладі класичних мелодій (ритмічні або танцювальні мелодії виглядають краще). Ще одне підтвердження того факту, що найкраще виглядають мелодії, професійно адаптовані під поліфонічний дзвінок. Але якщо нотна грамота для вас не те ж саме, що китайське лист, то можете спробувати створити і свій шедевр в редакторі мелодій. Є і вібро.

Для зберігання всієї інформації в Nokia 6600 передбачено 6 МБ внутрішньої пам'яті. Трохи, але все ж в 1,5 рази більше, ніж в попередніх смартфонах. Як зазвичай пам'ять розподіляється динамічно, тобто має сенс заздалегідь подумати про те, що вам важливіше: фотографії та відеоролики або адреси та контакти, а може бути, мелодії і Java-додатка. Думаємо, враховуючи функціональність телефону, 6 МБ все одно не вистачить. Тому в смартфоні є слот для карт пам'яті MMC (в комплекті поставки є карта на 32 МБ). Тільки, чесно кажучи, використовувати його краще, як постійне розширення внутрішньої пам'яті Nokia 6600. Розташований слот дуже незручно - під акумулятором. Так що, щоб замінити карту, доведеться вимикати смартфон. Ще одне обмеження цього слоту - карти об'ємом більше 128 МБ не підтримуються.

Використовуваного літієво-іонного акумулятора ємністю 850 мАг вистачає максимум на 4 години в режимі розмови і до 240 годин в режимі очікування (що відповідає приблизно двом дням експлуатації при 10-15 хвилинах розмов в день). Цікаво, що в Nokia 3650 використовується такий же акумулятор, але час роботи в режимі очікування там трохи менше.

В цілому, Nokia 6600 являє собою гідне продовження смартфонів лінійки компанії, маючи незаперечні переваги. Наприклад, відмінні клавіатура і дисплей, хороший час безперервної роботи, солідний набір ПО. Але є і вагомі мінуси (наприклад, місце розташування слота MMC не зовсім зручно і не зовсім однозначний дизайн). Одним словом, Nokia 6600 - це еволюція, але ніяк не революція.


Дякуємо інтеренет-магазин « МОББІКО »За наданий на тестування телефон

Дополнительная информация

rss
Карта