- "1. Home Минаючи всі можливі перепони, а також сторінку «Ласкаво просимо!», Яка дає загальні відомості...
- 3. Profile
- 4. Circles
- 5. Інтеграція
- 6. Теми aka Sparks
- 7. Конфіденційність
- 8. Мобільний ПО
"1. Home
Минаючи всі можливі перепони, а також сторінку «Ласкаво просимо!», Яка дає загальні відомості про сервіс, ми потрапляємо на домашню сторінку G +.
Зовні вона мало чим відрізняється від того що зараз можна побачити в більшості соц. мереж - три колонки, ліва і права - сайдбарі з меню навігації, темами (Sparks) і чатом, інформація про ваших колах і рекомендації друзів, засновані на контактах. По центру розташовується звична стрічка повідомлень.
Додавання повідомлення в чому працює за тим же принципом і що в Buzz - набираєте повідомлення, вставляєте відеокартінкіссилкі, які автоматично оформляються у вигляді анотації з прев'юшки, встановлюєте хто бачить дане повідомлення. Це може бути як людина із зовні, так і учасник (і) G +, може бути коло (і) або розширені кола - тоді повідомлення побачать як ваші друзі, так і друзі друзів, можна зробити повідомлення і загальнодоступним.
2. Images
Друга сторінка - огляд доступних зображень. Тут і ваші альбоми з Picasa, і додані вами зображення (при заливці через G + зображення потрапляє в Picasa, або в альбом «Фотографії з повідомлень», або в той який ви вкажете). Окремими пунктами йдуть зображення з ваших кіл і зображення додані безпосередньо з телефону - мабуть для оперативних репортажів з місця подій (і ніяких обмежень в 140 символів!). Само собою є і пунктик де можна подивитися всі фотографії на яких вас відзначили.
3. Profile
Сторінка профілю мало чим відрізняється від старої сторінки, яка раніше розташовувалася за адресою виду google.com/profiles/username (Зараз з цієї сторінки зразу йде редирект на plus). Судячи з того що стару сторінку вже не використовують, а також той факт що настройки профілю перемістили в налаштування Plus (старі настройки залишилися за адресою виду www.google.com/accounts/b/0/ManageAccount?nroma=1 ), Google всерйоз вирішив позбутися від мотлоху, і зробити Plus не тільки соц.сетях, але і місцем зосередження більшості своїх сервісів.
4. Circles
Кола - це ті самі гуртки за інтересами, соціальним зв'язкам, культурному обміну і т.д.
Тут все просто - вам показують хто додав вас, кого і куди додали ви, і пропонують додати когось ще. На превеликий мій щастя - пропонують ненав'язливо, виходячи з того з ким ви коли-небудь контактували. Само собою додавати можна і вручну - в один, або відразу кілька кіл. Подібний же принцип роботи і у, скажімо, Diaspora - тільки там замість кіл «аспекти».
Взагалі варто відзначити що Plus більше нагадує саме Діаспору, ніж FB або твіттер. І додавання людей, і додавання записів - виглядає все майже однаково. Хіба що тут вже є готова база і навіть якийсь контент, не кажучи вже про ажіотаж.
5. Інтеграція
Після реєстрації в Plus - оно прописується в верхню панель гугла, що дозволяє переглядати повідомлення і додавати записи «не відходячи від каси». Підозрюю що щось подібне дуже скоро з'явиться у вигляді розширення або черговий share it! кнопки.
6. Теми aka Sparks
Теми, як випливає з назви - це тематичні стрічки, які генеруються автоматичні на основі вашого запиту. Наприклад тема «Програмування» представлена на скріншоті нижче:
При виборі ключового слова з'являються підказки - варто ввести python, як Google відразу ж підказує що я, швидше за все, маю на увазі «python programming», «python language» або на худий кінець «Monty Python». Хоча і про холоднокровних не забуває;) Судячи з результатів згенерованих тим - враховуються як підписки в GReader, так і історія пошуку. Досконально це правда вивчити не вийшло, бо рідером я майже не користуюся - впевнений хтось із активних користувачів скоро оформить окрему статтю і на цю тему.
7. Конфіденційність
Налаштування приватності дозволяють контролювати кому яка інформація буде доступна - хто зможе побачити всі ваші контактні дані, а хто тільки робочий телефон. Загальна сторінка налаштувань приватності розташовується за адресою
plus.google.com/settings/privacy
- там можна подивитися і на те як буде виглядати ваша загальнодоступна інформація в пошуковій видачі, і визначити параметри доступу. Незалежно від того хто може переглядати конкретний блок інформації - користувачі все одно не дізнаються в яке коло ви їх помістили, але вільно зможуть обмінятися коментарями до запису яку можуть прочитати. Інакше кажучи можна створити коло «коханки», який ніколи не перетнеться з колом «сім'я»;)
Доступність інформації з профілю визначається безпосередньо при заповнення профілю (якщо не помиляюся так було і раніше).
Скрішот сторінки настроект приватності дозволю собі вставити у вигляді посилання. Вже дуже великий - i.imgur.com/OLwZK.png
8. Мобільний ПО
Після установки apk пакета - з'являються 2 нових додатки - Google+ і Huddle. Перше власне клієнт G +, а друге той самий чатик для швидкого зв'язку з ким потрібно, щоб організувати похід, ну припустимо в бар.
Відразу зазначу що Huddle на Desire з останнім не рутованних ведройдом так у мене і не запрацював, тільки лаявся
Що стосується основної програми - все починається з " титульного "Екрану, де пропонується вибрати з чим будемо працювати - читати стрічку , дивитися картинки , підглядати в профіль , Редагувати кола.
Стрічку можна гортати як вертикально, так і горизонтально - зліва від основної стрічки в такому випадку буде стрічка поруч (Найближчі), яку також можна використовувати для check in'a, який став такий популярний останнім часом. Праворуч від основної стрічки розташовується стрічка з входять повідомленнями.
Чесно кажучи робота з сервісом через штатний андройдовскій браузер мені здалося куди зручніше - нехай інтерфейс і не зовсім поєднується з андройдовской оболонкою, зате дуже зручно (на мій погляд) побудована навігація між сервісами.
Разом
Підводячи підсумки, можна сміливо сказати що старт у Google вийшов вдалий - куди там ініціативи з Wave. Тепер залишилося все це справа змусити злагоджено працювати, додати функціоналу, але при цьому не перенаситити існуючу простоту шаленою кількістю ідей. Ну і звичайно шліфування - користувачі Хабра вже відразу знайшли кілька багів, в т.ч. і з роботою системи інформування про знайдені несправності.
PS: Протестувати відеоконференції зараз не виходить з технічних причин, однак сподіваюся добити в цей пунктик найближчим часом. "
Com/accounts/b/0/ManageAccount?