Огляд Apple AirPort Extreme 6G

  1. Послуги оренди й прокату
  2. Габарити і розташування в приміщенні
  3. інтерфейси
  4. Простота vs обмеженість
  5. USB
  6. Швидкості і обмеження
  7. Разом

У житті кожної людини рано чи пізно постає проблема купівлі нового Wi-Fi-роутера. Ми впевнені, що серед наших читачів знайдеться пристойну кількість справжніх шанувальників, які повністю оточили себе технікою Apple, в тому числі і роутером. Однак технології йдуть уперед, і ось уже все флагманські представники лінійки комп'ютерів Apple мають на борту адаптери з підтримкою 802.11ac. Було б дуже здорово дати їм можливість повністю розкрити свій потенціал. Шосте покоління AirPort Extreme, крім радикально зміненого дизайну, як раз може похвалитися підтримкою найшвидшого на сьогоднішній день стандарту бездротових мереж. Буквально на днях у нас виникла необхідність в заміні офісного роутера, і тому був придбаний він - AirPort Extreme 6G.

Якщо і у вас в голові виникає думка про те, чи варто купувати собі це чудо, то даний огляд допоможе вам визначитися. Продукт насправді дуже класний, але про все по порядку.

Ключова фішка AirPort Extreme 6G - швидкість. Швидкість-швидкість-швидкість. Кожен квадратний сантиметр сторінки продукту на сайті Apple пронизаний вказівками на те, що перед нами «неймовірно швидкий Wi-Fi», «швидкість в новому виконанні», «надшвидкісна базова станція Wi-Fi» і так далі.

Дійсно, 802.11ac здатний показати швидкість, що лежить далеко за межею поточних можливостей багатьох топових інтернет-провайдерів (і особливо регіональних), але новий AirPort Extreme радує не тільки технологічністю.

Послуги оренди й прокату

Як і належить Apple, приємні емоції виникають ще на етапі, коли ти береш коробку з продуктом в руки.

Упаковка сувора, лаконічна, мінімалістичний. І досить важка! Специфікації говорять про те, що сам по собі роутер важить приблизно 945 грам. Тобто з урахуванням коробки і знаходиться в комплекті дроти може набратися повний кілограм.

Крім того, викликає подив форма. Роутер в звичному розумінні - це така коробочка, сплюснута по висоті. У нашому ж випадку девайс нагадує скоріше вежу. У такій формі криються свої технічні переваги, але про них мова піде нижче. Зараз же продовжуємо розбиратися з комплектом.

Зараз же продовжуємо розбиратися з комплектом

Якихось додаткових аксесуарів в коробці виявлено не було. Все по необхідного мінімуму: роутер, провід живлення, інструкції, гарантійнік.

Все по необхідного мінімуму: роутер, провід живлення, інструкції, гарантійнік

Беремо в руки роутер. Так, він дуже важкий, капітальний і створює відчуття цільного монолітного об'єкта. Втім, це не смартфон, і відчувати його тяжкість нам в будь-якому випадку не доведеться, але в ситуаціях, коли більш легкий аналог може полетіти зі столу навіть від незначного поштовху, маса Extreme 6G зіграє в плюс продукту.

Стійкості також сприяє спеціальне гумове покриття на дні роутера. Спочатку воно дбайливо заклеєно плівкою, як і вся бокова поверхня, а тому після остаточної роздруківки продукту можна спостерігати невинну, ідеально чисту глянцеву поверхню.

Відбитки пальців на ній практично не видно з-за білого кольору корпусу, а після акуратного протирання можна із задоволенням споглядати на столі блискучий технологічний монумент.

Нижня поверхня являє собою трохи опуклий круг з технічними отворами. Така конструкція забезпечує нормальний рух повітря, і в даному випадку це дійсно потрібно.

Усередині роутера ховається досить якісна, судячи з відгуків розбирали девайс хлопців з iFixit, система охолодження. Скажемо відразу, що при включенні і роботі цей вентилятор не чутно. Взагалі. Навіть з відстані 20-30 см. В цілому ж наявність активного охолодження повинно посприяти надійній роботі навіть самим жарким літом.

Верхня частина, через більшу схильність забруднень, виконана з матового пластика, і тут же красується логотип Apple.

Індикатор роботи роутера дуже маленький, розташований у правому нижньому куті лицьового панелі і працює за попередньою логікою. Зелений колір - все ок, бурштиновий - щось не ок. Зі зворотного боку в цьому ж місці виявляється кнопка скидання налаштувань.

Габарити і розташування в приміщенні

Для порівняння ми поклали поряд з Extreme 6G смартфон iPhone 5s, і, як бачите, пристрій насправді дуже компактне.

Висота - 168 мм.

Довжина сторони квадрата, що утворює площа дна і кришки, - 98 мм, але через заокруглень роутер здається ще менше і зовсім не псує інтер'єр столу.

На жаль, конструкція не передбачає інших, крім як вертикального, розташувань роутера, а тому любителям розміщувати подібні пристрої на стінах доведеться попередньо потурбуватися наявністю відповідної затишній мікрополочкі. :)

інтерфейси

Після зняття захисної плівки відкриваються погляду інтерфейси роутера, розташовані в ряд на задній панелі.

У самому низу - порт для підключення проводу живлення, над ним розташовується гігабітний WAN. Вище йде один USB 2.0 для підключення принтера, зовнішнього жорсткого диска або того й іншого разом через хаб. Далі один за іншим розташовані три гігабітних LAN.

До компонуванні у нас виникло всього два питання: чому всього один USB і чому 2.0? Форм-фактор корпуса цілком дозволив би розташувати і два, і три USB-порту. Принаймні другий порт був би дуже доречним для одночасного підключення принтера і жорсткого диска без чаклунства з хабом. Також викликає питання відсутність підтримки набагато більш швидкісного USB 3.0. У випадку з принтером різниці, звичайно, не буде, а ось ринок зовнішніх HDD вже давно пересичений моделями з підтримкою третього USB, і даний стандарт виглядав би дуже гармонійно в поєднанні з космічним 802.11ac. Втім, Apple в будь-якому випадку видніше, та й сама функція підключення зовнішнього носія не є тут ключове.

Простота vs обмеженість

Для деяких користувачів AirPort Extreme здасться досить обмеженим в плані функціональності, але, безумовно, порадує простотою і мінімальною кількістю часу, необхідного на настройку роутера.

Створити мережу і задати базові параметри можна навіть з мобільного пристрою Apple за допомогою інтегрованої в iOS утиліти. Таким чином задається ім'я мережі, пароль, а також пароль для доступу до роутера.

Користувачеві не потрібно турбуватися про підтримку прошивки в актуальному стані, оскільки AirPort Extreme зробить все сам.

Ми не будемо розповідати про кожен елемент утиліти AirPort, оскільки всі необхідні мануали є на сайті Apple.

USB

Порт, як говорилося вище, всього один і не найсвіжіший. Сюди можна підключити зовнішній HDD, принтер або те й інше одночасно за допомогою хаба.

У випадку з Mac OS і при наявності відповідного принтера можливий просунутий віддалений моніторинг, а при підтримці друкуючим пристроєм функції AirPlay також можна друкувати з iOS-девайсів. У випадку з Windows ніякі додаткові функції не доступні.

На практиці швидкість доступу до даних на зовнішньому HDD по повітрю коливається від 13 до 16 Мбайт / с.

Швидкості і обмеження

AirPort Extreme 6G підтримує підключення до Інтернету тільки через PPPoE і IPoE. У першому випадку дротове підключення дає швидкість на рівні 800 Мбіт / с, а в другому максимальним виявилися лише 400 Мбіт / с. Втім, далеко не скрізь і не у всіх є гігабітні провайдери, а тому роутер тут навряд чи стане обмежуючим фактором.

Тепер про Wi-Fi. Усередині AirPort Extreme 6G ховаються шість антен. За три на кожен з підтримуваних діапазонів.

  • В діапазоні 2,4 ГГц роутер працює за стандартом 802.11n з максимальною теоретичною швидкістю 216 Мбіт / с.
  • У діапазоні 5 ГГц роутер працює за стандартами 802.11n з максимальною теоретичною швидкістю 450 Мбіт / с і 802.11ac з максимальною теоретичною швидкістю 600 Мбіт / с.

Уважний читач помітить, що навіть теоретичні максимальні показники тут набагато нижчі за ті, що описані в самому стандарті 802.11ac. Це не косяк Apple, а всього лише наше законодавство:

Підтримка функцій 802.11ac залежить від законодавчих вимог, існуючих в конкретній країні; канали з шириною спектра 80 МГц і технологія формування променя недоступні в Російській Федерації, на Україні, в Кувейті, Республіці Білорусь, Марокко, Азербайджані, Казахстані і Єгипті.

Ну що ж, закон є закон, і ми не в праві засуджувати виробника за його дотримання.

Реальна продуктивність в діапазоні 2,4 ГГц нас не особливо цікавить, оскільки 802.11ac працює в діапазоні 5 ГГц і тільки тут можна побачити реальні прирости в швидкостях. Втім, для наочності необхідно продемонструвати порівняння пристроїв, що працюють в діапазоні 5 ГГц і по стандарту 802.11n. Все відчувалося в єдиному опенспейсе без перегородок між кабінетами. Говорячи простіше, роутер і підключені пристрої знаходяться на відстані декількох метрів і в прямої видимості.

На практиці пристрої з адаптерами 802.11n показали швидкість в діапазоні від 160 до 310 Мбіт / с, з адаптерами 802.11ac порадували швидкістю аж до 465 Мбіт / с при мультіпоточной передачі.

Разом

Настав час виділити суть, тобто скласти списки найбільш виділяються переваг і недоліків AirPort Extreme.

плюси

  • 802.11ac.
  • Автоматичне оновлення прошивки.
  • Два окремих радиомодуля = дві окремі мережі, що працюють в різних діапазонах.
  • «Доступ до мого Mac» для віддаленого доступу до своєї мережі.
  • Імпорт / експорт налаштувань у вигляді файлу конфігурації.
  • Легка і швидка настройка за допомогою інтегрованої в iOS і OS X утиліти.
  • Окрема гостьова бездротова мережа з відсутністю доступу до локальної мережі і її ресурсів.
  • Чудова якість і стабільність сигналу.
  • Розклад бездротового доступу до роутера по днях і годинах.
  • Розширення зони дії мережі за допомогою додаткових пристроїв AirPort.
  • Сумісність з IPv6.
  • Функція резервного копіювання Time Machine, яка не заявлена ​​в специфікаціях, але при цьому працює з підключеним зовнішнім жорстким диском.

мінуси

  • Один USB-порт, який не підтримує USB 3.0.
  • Відсутність 4-канального режиму в 802.11ac.
  • Відсутність актуальних другорядних сервісів, таких як FTP-сервер, медиасервер і VPN.
  • Відсутність підтримки популярних протоколів L2TP і PPTP.
  • Ціна, яку можна порівняти з більш функціонально не-Apple роутерами.

Як бачите, не дивлячись на технологічну навороченность і чудове зовнішнє виконання, в AirPort Extreme 6G відсутня ряд функцій, доступних навіть в більш бюджетних рішеннях від інших виробників. Втім, прихильники Apple, які побудували навколо себе інфраструктуру з продуктів цієї компанії, безумовно, залишаться задоволені. Роутер чесно дає все, про що заявляє Apple в описі: приголомшлива швидкість, чудовий дизайн, надзвичайна простота установки і настройки, а також можливість підключення принтера і зовнішнього накопичувача.

Дополнительная информация

rss
Карта