Огляд роутера TP-Link Archer C7: навіщо потрібен Wi-Fi 802.11ac

Здоров'я, гарної погоди і швидкого інтернету ніколи не буває занадто багато. На щастя, забезпечити собі швидкий інтернет досить просто - достатньо підключитися до надійного провайдера і вибрати відповідний Wi-Fi роутер. Ми протестували один з непоганих (і, що важливо, порівняно недорогих) варіантів - TP-Link Archer C7 з підтримкою нового стандарту Wi-Fi 802.11ac - і готові поділитися враженнями.

11ac

Багато хто готовий місяцями прискіпливо вибирати собі новий смартфон або ноутбук, але при цьому користуються роутером, отриманим від інтернет-провайдера - напевно дешевим, але при цьому додає певну суму за його «оренду» до щомісячної абонентської плати. Якщо при цьому Wi-Fi в квартирі або будинку ловиться не скрізь, або швидкість передачі даних незадовільна - пора задуматися про покупку сучасного інтернет-центру.

Модель Archer C7 компанії TP-Link не найновіша, вийшла в другій половині 2013 року, проте при цьому підтримує всі найсучасніші технології, включаючи новий стандарт Wi-Fi 802.11ac . Зроблений з пластика, місцями глянцевого, масивний корпус роутера несе на собі маркування AC1750. Мається на увазі, що сумарна смуга пропускання мереж Wi-Fi, створюваних пристроєм, становить 1 750 мегабіт в секунду - до 1300 Мбіт / с на частоті 5 ГГц і до 450 Мбіт / с на 2,4 ГГц.

Нагадаємо, роутери з підтримкою стандарту попереднього покоління, 802.11n, здатні максимум на 450 Мбіт / с, в реальних умовах цифра зазвичай ближче до 150-200 Мбіт / с. Для розуміння - стислий потокове відео з роздільною здатністю FullHD 1080p (YouTube, інтернет-кінотеатри) вимагає для комфортного відтворення смуги близько 7 мегабіт. Максимальний «стелю» швидкості у більшості провайдерів сьогодні навіть в столиці - 100 Мбіт / с, лише деякі починають пропонувати 150.

Максимальний «стелю» швидкості у більшості провайдерів сьогодні навіть в столиці - 100 Мбіт / с, лише деякі починають пропонувати 150

Тобто зрозуміло, що в доступному для огляду майбутньому у власників TP-Link Archer C7 немає шансів зіткнутися з недостатньою пропускною здатністю. Навіть якщо інтернетом одночасно користуються кілька людей - один дивиться серіал в онлайн-кінотеатрі на Smart TV, інший - відео з YouTube на планшеті, а третій - грає в онлайн-гру на комп'ютері, «вузьким місцем» при використанні сучасного роутера все одно стане не мережу Wi-Fi, а канал провайдера. По максимуму з'єднання буде завантажено, наприклад, при скачуванні з Мережі з швидких серверів «важких» файлів або використання пірінгових файлообмінних мереж типу «торрентів».

TP-Link Archer C7 побудований на чіпсеті Qualcomm Atheros, що об'єднує в собі, крім іншого, центральний процесор з частотою 700 МГц і радіомодуль, що забезпечує роботу Wi-FI мережі в діапазоні 2,4 ГГц ( «старі» стандарти 802.11 b / g / n ). За роботу 5-гигагерцевой мережі 802.11 ac відповідає окремий чіп, також виробництва Qualcomm.

У роутера 128 МБ оперативної і 8 МБ вбудованої пам'яті, гігабітний Ethernet-порт WAN (в нього підключається кабель провайдера), 4 LAN-порту (теж гігабітні), два USB 2.0. Передбачені апаратні кнопки для включення / відключення живлення, радіомодулів, скидання налаштувань, а також налаштування за технологією WPS. Антен у апарату шість - три внутрішніх, що відповідають за мережу в діапазоні 2,4 ГГц, і три зовнішніх, для 5-гигагерцевой мережі. C докладними ТТХ роутера можна ознайомитися на сайті виробника .

Один з найважливіших параметрів роутера для звичайних користувачів, які не бажають вдаватися до послуг фахівців - простота початкового налаштування пристрою. З цим у Archer C7 повний порядок, назви створюваних за замовчуванням бездротових мереж, пароль до них і адреса веб-інтерфейсу управління (tplinklogin.net) вказані на нижній панелі корпусу. Можна обійтися і без веб-інтерфейсу - базові настройки, включаючи введення логіна, пароля і адреси сервера для підключення до провайдера, здійснюються в мобільному додатку TP-Link Tether для Android або iOS. Воно ж відображає все підключені в даний момент до роутера пристрою і дозволяє при необхідності заборонити їм вихід в Інтернет. Додаток, як і сам веб-інтерфейс, повністю русифіковане.

За замовчуванням пристрій створює дві бездротових мережі - одну в діапазоні 2,4 ГГц і одну, з підтримкою Wi-Fi 802.11 a / n / ac, в 5 ГГц. 5-гігагерцевий діапазон завантажений в даний час набагато менше, ніж 2,4 ГГц. В умовах багатоквартирного будинку, де сусідські мережі Wi-Fi активно змагаються з вашої за доступні канали, що працює за стандартом 802.11 ac мережу може виявитися справжнім порятунком. Правда, радіус дії у такій мережі менше, і її сигнали сильніше «гасяться» перешкодами. Тому, наприклад, в заміському будинку або дуже великій квартирі можуть виникнути «мертві зони».

Я тестував Archer C7 якраз в невеликому (площа поверху близько 60 кв. М) двоповерховому котеджі, розташувавши роутер на підлозі горища рівно посередині будинку. У підсумку на кухні, що знаходиться на першому поверсі злегка на відшибі і відокремленою цегляною стіною, мережа 802.11 ac толком вже не ловилася, проте в усьому іншому будинку проблем не було. При цьому мережа в діапазоні 2,4 ГГц не тільки з успіхом покрила весь будинок, але навіть дотяглася до розташованої метрах в 30 лазні. В межах будинку тести швидкості Інтернету з використанням сервісу Speedtest.net на 13-дюймовому MacBook Pro (2015) і iPhone 6s Plus в більшості точок показали результат під 50 Мбіт / с, саме 50 Мбіт / с дає мені провайдер.

При цьому навіть при використанні більш повільної мережі в 2,4-ГГц діапазоні швидкість з'єднання на ноутбуці відображалася найчастіше як 145 Мбіт / с. Тобто навіть при 100-мегабітних каналі до провайдера Wi-Fi не став би «вузьким місцем». При підключенні до мережі з підтримкою стандарту 802.11 ac відображається швидкість з'єднання коливалася в діапазоні від 300 до 800 з гаком Мбіт / с, сильно залежачи від відстані до роутера.

Програмне забезпечення роутера дуже функціонально, знайти функцію, яку б воно не підтримувало, досить складно. Наприклад, можна включити обидва радиомодуля або використовувати лише один - віщає в діапазоні 2,4 ГГц або 5 ГГц. Для обох модулів можна вибирати потужність передавача, канал і при бажанні «сховати» мережу, щоб її не було видно при скануванні Wi-Fi з сторонніх пристроїв.

У ПО є функція «Батьківський контроль» - можна створити список так званих «контролюючих» пристроїв, яким «можна все», а інші потраплять в розряд «контрольованих». Для них доступ в Інтернет буде надаватися лише до тих сайтів, які додані вручну в список, і тільки у встановлений час.

А ще з Archer C7 можна створювати гостьові мережі і детально регулювати не тільки права доступу для них, а й обмежувати смугу пропускання. Також можна включити доступ за розкладом, в тому числі встановити з точністю до хвилини час, коли гостьова мережа буде доступна. Правда, інтуїтивної організацію налаштувань не назвеш, середньостатистичний користувач може і не впоратися, йому буде не вистачати простого і ясного графічного інтерфейсу.

Інтернет-доступ - головна функція роутера, однак не єдина. USB-порти дозволяють підключити до пристрою принтер для використання по мережі, USB-модем 3G / 4G (підтримуються більшість моделей російських операторів) або USB-накопичувач для зберігання файлів. Роутер автоматично робить файли на такому накопичувачі доступними по локальній мережі, можна налаштувати і віддалений доступ по FTP. У моєму тестуванні швидкість читання по мережі з терабайтного жорсткого диска становила близько 12 мегабайт в секунду, тобто дивитися кіно навіть в FullHD можна без проблем. У набір вбудованого ПО, на відміну від ряду моделей інших виробників, не включений торрент-клієнт. Так що панам шляхетним піратам Archer C7 не помічник, прямо на підключений USB-диск качати контент не вийде.

Так, на ринку є роутери з підтримкою Wi-Fi 802.11 ac, хвалиться більш високими швидкостями, незвичайним дизайном і наїжилися цілим лісом антен. Але і коштують вони часто більше 10, а то і 15 тисяч рублів. TP-Link Archer C7 можна купити за 7 000 рублів або трохи дорожче, приблизно за 100 євро. При такій ціні це, мабуть, один з найбільш раціональних варіантів, причому не тільки для домашніх користувачів, але і для невеликих офісів або кафе - завдяки широким можливостям регулювання правил гостьового доступу.

Роутер забезпечує пропускну здатність Wi-Fi, яка не тільки достатня на сьогоднішній день переважна більшість домашніх користувачів, але і не стане «вузьким місцем» навіть коли провайдери почнуть пропонувати 200- або 300-мегабітні тарифи. При цьому за весь час тестування пристрій ні разу не сбоіло, після початкового налаштування перезавантажувати Archer C7 не довелося жодного разу. Єдине, що трохи розчарувало - недостатня в моєму випадку далекобійність мережі в діапазоні 5 ГГц. Але це недолік не роутера, а технології, причому обумовлений законами фізики - чим вище частота передавача, тим раніше загасає сигнал при видаленні від нього.

Якщо ж хочеться влаштувати вдома швидку мережу Wi-Fi, але при цьому рекордні швидкості не критичні, можна досить непогано заощадити. У лінійці TP-Link Archer є простіший роутер Archer C2, компактніше Archer 7 і здатний «всього» лише на 750 Мбіт / с пікової продуктивності. Пристрій також створює дві мережі в різних частотних діапазонах, має гігабітними портами, одним USB і дуже компактно (виробник навіть не став, на відміну від Archer C7, робити в корпусі отвори для кріплення на стіну). Дизайн роутера досить симпатичний, з "гранованою" верхньою кришкою:

С2 розрахований на суто домашні навантаження, про що свідчить використанні менш продуктивних чіпів MediaTek, а також удвічі менший в порівнянні з С7 обсяг оперативної пам'яті. Втім, проблем з тим, щоб забезпечити 100 Мбіт / с в будь-якій точці звичайної міської квартири у нього теж не буде. Прошивка «молодшого» роутера здебільшого повторює можливості С7, доступна функціональність гостьових мереж і батьківський контроль. І все це можна отримати не за 7 з гаком, а приблизно за 4,5 тисячі рублів.

Є у TP-Link і високопродуктивна новинка, Archer C9, віддати за яку доведеться вже близько 12-13 тисяч рублів (широкі продажі пристрою в Росії поки ще не стартували). Відрізняють цей роутер від С7 абсолютно новий дизайн, що має на увазі установку на горизонтальній поверхні за допомогою підпори, при цьому всі порти виведені на задню панель.

Відрізняють цей роутер від С7 абсолютно новий дизайн, що має на увазі установку на горизонтальній поверхні за допомогою підпори, при цьому всі порти виведені на задню панель

З точки зору специфікацій головні відмінності - трохи більш висока пікова пропускна здатність (1900 Мбіт / с - 1300 Мбіт / с в 5-ГГц діапазоні і 600 Мбіт / с в 2,4-ГГц), високопродуктивний двоядерний процесор з частотою 1 ГГц, наявність порту USB 3.0.

Але саме, мабуть, головна відмінність - технологія Beamforming, покликана суттєво покращити продуктивність в 5-ГГц діапазоні для пристроїв, віддалених від точки доступу або перебувають за перешкодами. Beamforming виявляє підключення пристрою і підсилює потужність бездротового сигналу в їхньому напрямку, що забезпечує більш ефективне і надійне бездротове підключення.

Поділіться новиною:

Дополнительная информация

rss
Карта