- Чому не можна?
- Що таке сервер?
- Список найкращих веб серверів
- Особливості локального сервера
- Огляд популярних локальних серверів
Згодом будь-який веб-розробник (блогер, веб-дизайнер або веб-програміст) потребуватиме спеціальної тестової майданчику, де можна без особливих проблем займатися розробкою сайту або тестуванням іншого веб проекту. Деякі новачки використовують ресурси свого платного хостингу і розміщують туди мінімум два сайти. Один робочий (основний), а інший (додатковий) для тестування. Тестовий сайт піддається різним випробуванням (установка і перевірка багатьох плагінів, тим, скриптів і так далі).
У підсумку, при такій розкладці сильно страждає основний робочий сайт, так як більшість ресурсів хостингу споживає тестовий проект. Однак є інший спосіб, який дозволить без втрат (як в грошовому, так і в ресурсному плані) здійснювати тестування своїх сайтів, і ми цей спосіб зараз розглянемо.
Чому не можна?
Ви вже, напевно знаєте, щоб помістити свій сайт в Інтернет, потрібно зареєструвати доменне ім'я, купити хостинг, тобто дисковий простір на якомусь комп'ютері з високошвидкісним підключенням, на якому можуть працювати PHP скрипти. Щоб сайти повноцінно працювали, повинен бути встановлений PHP і MySQL. Все це не є на звичайному комп'ютері. Як можуть запускатися файли HTML і PHP на вашому комп'ютері?
звичайний HTML файл можна відкрити за допомогою Notepade ++ або навіть з блокнота. Там всередині щось написати, зберегти і потім без особливих проблем відкрити даний файл на своєму браузері і подивитися, як би цей файл виглядав на хостингу в Інтернеті. Тобто ми вже бачимо робочу HTML сторінку. У ній ми можемо створювати певний дизайн, контент і спостерігати за проектом без підключення до Інтернету. Все, по суті, у нас вже є. Якщо ми захочемо запустити PHP файл за допомогою браузера, то у нас нічого не вийде, так як PHP скрипти в операційній системі Windows без додаткового програмного забезпечення працювати не будуть.
Все це не є на звичайному комп'ютері і тим самим відпадає можливість роботи зі своїми веб проектами. Тому деякі новачки починають витрачати гроші на додаткові ресурси свого платного хостингу. Але як бути в такому випадку? Відповідь проста - існують спеціальні програми, за допомогою яких можна встановити свій виділений сервер прямо у себе на комп'ютері.
Що таке сервер?
Що таке сервер і чим відрізняється локальний сервер від того, що знаходиться в мережі. У нашому випадку під сервером мається на увазі не комп'ютер, а спеціальний набір програм, що забезпечують оптимальну роботу сайту. Щоб сайт заробив, нам буде потрібно встановити його в спеціальне відведене місце на сервері ( завантажити файли на сервер ). Тобто ми завантажуємо файли сайту на віддалений комп'ютер. Однак без спеціальних програм сервера, наші завантажені файли в мережі видно не будуть. Тепер для таких цілей ми і створимо власний сервер на своєму домашньому комп'ютері.
Для цього нам знадобляться спеціальні програми. Але які краще підійдуть і які труднощі вони можуть викликати при подальшій роботі? Для ознайомлення, нижче я наводжу найкращі веб сервера по популярності в усьому світі. Однак це не означає, що їх потрібно відразу встановлювати. Я потім поясню чому!
Список найкращих веб серверів
В даний час на ринку присутні кілька рішень від різних виробників:
- Apache (сайт - apache.org) - це найпоширеніший і популярний безкоштовний сервер в мережі. Він є більш надійним і гнучким. Сервер не вимогливий до ресурсів процесора і здатний обслуговувати безліч сайтів. Додаток доступний для широкого спектра операційних систем, включаючи Unix, Linux, Solaris, Mac OS X, Microsoft Windows і інші. На даний момент використання Apache становить 71%. Однак, це складна програма, з якою не кожен новачок зможе впорається.
- Microsoft IIS (сайт - www.iis.net) - ще один надійний сервер від компанії Microsoft. Він жорстко зміцнився на другому місці з 14% використання в мережі. Після установки програми, будуть підтримуватися тільки дві мови програмування (VBScript і JScript). Однак, можна відкрити додаткові можливості, встановивши для цього потрібні розширення. З установкою таких модулів, функціональність даного сервера значно підвищується.
- NGINX (сайт - nginx.org/ru/) - це найбільш популярний веб-сервер в російському Інтернеті. У порівнянні з двома першими, він є найбільш простим і не володіє зайвими функціями. Також його хвалять за надійність і високу швидкість роботи. Розробником даного продукту є наш співвітчизник - Ігор Сисоєв. У 2004 році він випустив першу версію nginx. Зараз цей програмний продукт замикає трійку найпопулярніших веб серверів в світі. Його використання становить близько 6,5%.
- LiteSpeed (сайт - litespeedtech.com) - цей веб сервер не володіє широкими можливостями, але зате у нього дуже велика швидкість роботи. По швидкодії він сильніше популярного Apache в 9 разів. Чимало уваги приділено і безпеки (своя захист від перевантаження системи, сувора перевірка http-запитів, анти-ddos і багато іншого). LiteSpeed доступний для Solaris, Linux, FreeBSD і Mac OS X. Частка використання цієї програми становить 1,5%.
Звичайно ж, є багато і інших подібних програм, але частка їх використання та довіри серед користувачів не така висока як у цих. На жаль, однією такою програмою вам не обійтися. Мало того, що їх доцільно використовувати для роботи з великими проектами, так ще може виникнути складність в установці та налаштування. До того ж крім таких серверів потрібно ще окрема установка і настройка деяких програм (наприклад, для роботи з базою даних). Все це викликає суттєві труднощі у багатьох користувачів. Як бути в такому випадку?
Особливості локального сервера
На даний момент існує безліч різних дистрибутивів, які зможуть полегшити життя будь-якому починаючому веб-майстру. Вони дуже прості в установці, в роботі, менш вимогливі до ресурсів і містять необхідні програмні елементи для кращої роботи.
Тобто локальний сервер - це не одна програма (не один конкретний веб сервер), а спеціальний збірник, куди входять полегшені варіанти складних серверних програм. Зазвичай в збірку входять: сам сервер (в основному Apache, але можуть бути і інші), компілятор PHP (з його допомогою браузер може прочитати коди і зібрати сторінку), компоненти для роботи з базами даних, різні установники і багато інших програм. Все це значно спрощує справу, ніж якби ми встановлювали і налаштовували кожну програму окремо.
Крім того, до базових пакетів локальних серверів можна підключати окремі модулі для розширення функціоналу. Ще важливою особливістю є те, що на деяких серверах існує можливість роботи зі знімного флеш-накопичувача. Загалом, такі збірки дуже добре підходять для швидкої розробки сайтів, тестування невеликих проектів, а часом і навіть великих.
Огляд популярних локальних серверів
Ось деякі збірки, які можуть стати в нагоді вам:
- Denwer (Сайт - denwer.ru) - це безкоштовний вітчизняний сервер, який призначений для роботи з сайтами, веб-додатками або Інтернет сторінками. Його розробниками є Дмитро Котеров і Антон Сущев. Даний продукт містить необхідні дистрибутиви для спрощеної роботи. Наприклад, сюди входить веб-сервер Apache з різною підтримкою, панель phpMyAdmin і MySQL для роботи з базами даних та інші програми. Також можна працювати зі знімною флешки. На жаль Denwer підтримує тільки операційну систему Windows.
- XAMPP (сайт - www.apachefriends.org/en/xampp.html) - спеціальна збірка сервера від друзів Apache. Необхідні дистрибутиви дозволяють запустити на ньому повноцінний веб сервер. Дана програма поширюється безкоштовно і підтримує роботу в системі Windows, Solaris, Mac OS X і Linux. Також є такі переваги: сервер популярний своїм дуже простим призначеним для користувача інтерфейсом, що робить його улюбленим для багатьох початківців; спостерігається багаторазові появи оновлених версій; процес відновлення проходить дуже просто і зручно для користувача; присутні додаткові модулі. Завантажити потрібну версію ви також можете з іншого офіційного сайту - sourceforge.net/projects/xampp/files.
- AppServ (сайт - www.appservnetwork.com) - відмінний сервер від тайського виробника, концепцією якого є легка установка і настройка всіх дистрибутивів за 1 хвилину. Перший реліз збірки відбувся в 2001 році і з тих пір кількість користувачів постійно зростає. AppServ дуже простий в установці, він працює стабільно і не гірше офіційних і окремих релізів, а його надійна продуктивність дає можливість створити повноцінний веб сервер на вашому комп'ютері.
- VertigoServ (сайт - vertrigo.sourceforge.net) - ще один непоганий і простенький в установці локальний сервер. Збірка дуже гнучка, має хорошу продуктивність і займає мало місця на диску. На жаль, поки працює тільки на ОС Windows.
- Zend Server Community Edition (сайт - www.zend.com) - безкоштовний сервер від компанії Zend, призначений для роботи з веб-додатками. Містить всі необхідні компоненти для швидкого розгортання локального сервера на своєму комп'ютері.
- Open Server (сайт - open-server.ru) - це вітчизняний портативний локальний сервер, який має високий функціоналом по розробці і створенню сайтів та інших веб проектів. Має багатомовний інтерфейс (у тому числі і російська) і призначений для роботи в ОС Windows. Підтримується робота зі знімного носія. Даний сервер дуже хороший і служить непоганою альтернативою Денверу.
- Wampserver (сайт - wampserver.com) - ще одна непогана збірка з російським інтерфейсом (є також і інші мови). Є просте і зрозуміле меню, а зручна установка і настройка збірки не викликає особливих труднощів. Настройку можна проводити не зачіпаючи файли конфігурацій, що дуже корисно починаючим веб-майстрам. Сервер поширюється безкоштовно і працює тільки на платформі Windows. На жаль, портативної версії поки немає.
- EasyPHP (сайт - easyphp.org) - дуже простенька збірка з підтримкою російської мови. Збірка ні чим не примітна, немає великого функціоналу та в основному призначена для тестування невеликих проектів. Є підтримка роботи з портативних носіїв. Даний сервер послужить непоганою заміною Денверу.
Отже, це були найбільш популярні веб сервери, які заслуговують на увагу серед веб-майстрів. Як бачите, тут є що вибрати. Завантажити сподобався сервер і детально дізнатися про склад його збірки ви можете на офіційних сайтах, які були вказані в описі. Завантажувати дані збірки я вам рекомендую тільки з офіційних сайтів, так як на інших майданчиках можуть викладати неробочі дистрибутиви або з якими-небудь вірусами. Тепер у багатьох відпаде бажання «гвалтувати» свій хостинг, так як з таким ПО процес створення сайтів і веб додатків стане більш цікавим і захоплюючим! Загалом, вивчайте і впроваджуйте!
PS а який сервер для тестування своїх проектів використовуєте ви? Якщо ви знаєте ще якісь непогані сервера, то напишіть в коментарях про них. Я потім додам їх до загального списку.
[Socialpost]
Чому не можна?Що таке сервер?
Чому не можна?
Як можуть запускатися файли HTML і PHP на вашому комп'ютері?
Але як бути в такому випадку?
Що таке сервер?
Але які краще підійдуть і які труднощі вони можуть викликати при подальшій роботі?
Як бути в такому випадку?