- Посередні результати в лабораторіях
- Гідна блокування шкідливого ПО
- "Голий" антивірус
- Огляд Norman Antivirus 11: Оцінка PC Magazine
Огляд антивірусної програми Norman Antivirus 11. Основні можливості і функції антивіруса, переваги і недоліки, результати тестування захисту
Деякі антивірусні рішення страждають від різноманітності різних компонентів і функцій. Наявність спам-фільтра, фаєрвола і інших додаткових інструментів роблять з рішень початкового рівня мініатюрні комплексні антивіруси. Norman Antivirus (46,95 доларів в рік за 3 ліцензії) ігнорує цю тенденцію, повністю зосереджуючись на антивірусного захисту. Продукт навіть не намагається убезпечити користувачів від відвідування сайтів з шкідливим ПЗ і фішинг-ресурсів. Антивірус непогано показав себе в тесті PC Magazine на протидію шкідливим програмам, але в випробуваннях незалежних лабораторій Norman проявив себе досить слабо. Це, безумовно, не найкращий антивірус на ринку.
Як і багато сучасних програми, Norman має веб-установник, який завантажує і встановлює найсвіжішу версію антивіруса з мережі Дивно, але інсталятор запитує скільки разів потрібно встановити: 32-бітну або 64-бітну, хоча зазвичай програма установки автоматично визначає сумісну версію.
Ще один сюрприз підстерігав фахівця з безпеки Н. Дж. Рубенкінга по закінченню установки. У головному вікні замість Norman Antivirus 11 відображалося горде Norman Security Suite 11. Проте, при перевірці сторінки налаштувань з'ясувалося, що користувачеві доступний тільки антивірусний компонент. П'ять інших компонентів, серед яких фаєрвол і антиспам показувалися з попередженням "Термін ліцензії продукту закінчився". Представник Norman підтвердив, що це не помилка і так задумано розробниками, що є досить дивним фактом.
Посередні результати в лабораторіях
Norman не бере участі в тестуваннях ICSA Labs, West Coast Labs, AV-Comparatives і Dennis Technology Labs. Антивірус брав участь в 11 з 12 останніх тестів Virus Bulletin і отримав сертифікат VB100 тільки 6 разів. Для порівняння Bitdefender Antivirus Plus 2015 заробив нагороду VB100 12 раз в 12 останніх тестах.
Загальна кількість балів, набраних в тестуванні захисту, продуктивності і юзабіліті (AV-Test)
Norman заробив 5 з 6 максимально можливих балів за захист в останньому раунді тестування німецької лабораторії AV-Test . Продукт не видав значної кількості помилкових спрацьовувань і отримав 5 балів за юзабіліті, але тільки 3 бали за продуктивність. Avira Antivirus 2015 і Kaspersky Anti-Virus (2015) змогли набрати максимальні 18 балів в цьому тестуванні.
Гідна блокування шкідливого ПО
У PC Magazine традиційно проводяться власні випробування, щоб оцінити ефективність антивірусних рішень в умовах реального використання. На початку тесту відривається папка, що містить актуальну колекцію шкідливих програм.
Norman відразу ж взявся блокувати загрози, але з системою сповіщень антивіруса були виявлені дивні проблеми. З незрозумілих причин, Norman вирішив, що для повного видалення статичних зразків потрібне перезавантаження комп'ютера, незважаючи на те що шкідлива програма не разу не запускалася. Рубенкінг не зміг відмовитися від негайної перезавантаження, і антивірус заблокував доступ до решти оповіщення. Представник вендора погодився, що система оповіщень могла б обробляти події краще.
Коли перезавантаження була дозволена, з'ясувалося, що продукт вже встиг видалити 80 відсотків тестових загроз. Решта зразки були запущені, після чого реєструвалася реакція антивіруса. Norman проігнорував деякі зловредів і не зміг заблокувати установку деяких виявлених загроз.
Незважаючи на це, Norman показав 83-відсотковий рівень виявлення і отримав 8,1 бала за блокування. Проте, багато конкурентів впоралися краще. G Data Antivirus 2015 і F-Secure Anti-Virus 2015 набрали 9,3 бала, а Webroot SecureAnywhere Antivirus (2015) і зовсім заробив максимальні 10 балів при тестуванні з ідентичною колекцією шкідливого ПЗ.
Norman Antivirus не намагається захистити браузер від відвідування сайтів з шкідливим ПЗ або шахрайських сайтів. Для Norman тест на блокування шкідливих посилань став випробуванням на блокування шкідливих завантажень. Даний рівень захисту у продукту розвинений слабо.
У процесі випробування в браузері по черзі відкриваються шкідливі посилання, зібрані лабораторією MRG-Effitas. Деякі URL-адреси на момент випробування вже не працювали, тому тестування тривало, поки не було зареєстровано 100 тестових випадків з діючими посиланнями.
Norman заблокував тільки 27 відсотків шкідливих завантажень. Середній показник серед всіх протестованих антивірусів на даний момент становить 40 відсотків. Більш ефективні рішення використовують два рівня захисту, один з яких блокує доступ до відомих шкідливим сайтам, а другий видаляє шкідливі завантаження, які обійшли перший щит. McAfee AntiVirus Plus 2015 як раз має подвійну систему захисту і, багато в чому завдяки цьому, зміг набрати виявити 85 відсотків загроз.
"Голий" антивірус
Звичайно, автономний антивірус не обов'язково повинен бути усіяний всілякими функціями безпеки, але він як мінімум повинен блокувати ресурси з шкідливими програмами і шахрайські сайти. Norman Antivirus 11 є примітивним антивірусом, який має тільки захист реального часу і сканер на вимогу. Дивний інтерфейс програми, який іменує антивірус початкового рівня "Norman Security Suite 11" і виводить повідомлення про минулому терміні ліцензії для інших інструментів також виробляє неясне відчуття.
Складно знайти причини для покупки даного антивіруса, коли ринок насичений недорогими високоефективними продуктами. Зокрема, розгляньте Webroot SecureAnywhere Antivirus (2015) , Kaspersky Anti-Virus (2015) або Bitdefender Antivirus Plus 2015 . Звичайно, вони коштують трохи дорожче Norman, але повністю виправдовують свою ціну, надійно захищаючи систему від будь-яких видів загроз.
Огляд Norman Antivirus 11: Оцінка PC Magazine
переваги
- гідний результат у власному тесті на блокування шкідливих програм.
недоліки
- відсутній захист від шахрайських сайтів і сайтів з шкідливим ПЗ;
- посередні результати випробувань в лабораторіях;
- слабка блокування шкідливих завантажень;
- деякі дивні речі інтерфейсу
Загальна оцінка
Norman Antivirus 11 є примітивним антивірусом, які вміє виключно проводити сканування на предмет шкідливих атак. Кращі продукти надають набагато більше рівнів захисту і отримують більш високі оцінки в незалежних лабораторних тестах.