Огляд способів захисту комп'ютера від різних мережевих погроз

  1. Зараження комп'ютера вірусами, троянами, шпигунами і як з цим боротися
  2. Що стосується платних продуктів, то з усіх і не мають повнофункціональних безкоштовних версій, виділю:
  3. Безкоштовні повнофункціональні антивірусні продукти:
  4. Захист комп'ютера від несанкціонованого доступу і обмеження доступу програм в інтернет
  5. Додаткові заходи щодо захисту вашого комп'ютера

Вітаю всіх читачів блогу Serfery.ru! Не так давно я розповідав в серії статей про використання віртуальних машин для запуску будь-якої операційної системи прямо в вигляді окремого додатка Windows, що може допомогти при різних тестуваннях, а також з деякими видами заробітку: наприклад - букси, автосерфінг. А ще раніше - про можливості безпечного і зручного зберігання паролів до всіх сайтів і додатків. Так ось, як я бачу з коментарів і періодичним прохання, такі статті на комп'ютерну тематику все ж не стають марними для даного блогу, присвяченого заробітку в інтернет :) Тому я вирішив продовжити писати для даного блогу статті по комп'ютерним темам, і наступна серія цих статей , починаючи з цієї, буде присвячена захисту комп'ютера від вірусів і різних мережевих атак, крадіжки інформації та всього до цього відноситься :)

Сьогодні буде вступна оглядова стаття про захист комп'ютера від різного типу загроз з інтернату і не тільки. Сюди входять і різні вірусні загрози, крадіжка інформації, просто отримання доступу до ПК.

Почну свій огляд з інформації про зараження комп'ютера, наслідки цього і способах захисту. Відразу хочу відзначити, що на рахунок антивірусних продуктів - скільки людей, стільки й думок. Не хотілося б, щоб в коментарях до подібних статей, читачі починали мені доводити мою неправоту і що їх антивірус набагато нібито краще. Я пишу подібний статті, грунтуючись на своєму великому досвіді роботи в сфері інформаційних технологій, причому практично у всіх напрямках. Випробування антивірусів - було у свій час моїм завданням для самого ж себе, щоб знайти постійну і дуже ефективний захист для всіх своїх комп'ютерів, а також підібрати хорошу (ефективну, що не навантажувальну систему і недорогу / безкоштовну) захист більш ніж сотні комп'ютерів в навчальному закладі, де я працюю.

Зараження комп'ютера вірусами, троянами, шпигунами і як з цим боротися

Як відомо, заражений вірусами комп'ютер, як правило, починає працювати нестабільно і симптоми, а також наслідки зараження можуть бути абсолютно різними:

  • Падіння продуктивності комп'ютера. Простіше кажучи - «гальма» :);
  • Несподівані перезавантаження і виключення комп'ютера;
  • Поява незвичайних неконтрольованих дій системи під час звичайної вашої роботи за комп'ютером:

    - самовільне відкриття або закриття папок / файлів / програм;

    - зникнення файлів / папок / ярликів;

    - неможливість запуску якихось файлів і програм, які завжди запускалися без проблем;

    - поява різних банерів (в тому числі - здирників) на робочому столі або під час завантаження ПК;

    - відключення доступу до мережі інтернет;

    І ще багато-багато інших різних несанкціонованих дій з боку системи.

  • Втрата інформації, що зберігається на комп'ютері;
  • Повна непрацездатність системи (відсутність можливості завантажити операційну систему в наслідок зараження комп'ютера);
  • Крадіжка інформації з комп'ютера (логінів, паролів, інших важливих даних).

Даний список можна продовжувати перераховувати, але я назвав найосновніші і найбільш важливі наслідки зараження комп'ютера різними вірусами і шпигунами, які зустрічаються і з якими самому доводилося стикатися в той час, поки досвід роботи з ПК був ще зовсім малий :)

Захиститися від вірусних і шпигунських атак допомагають всім відомі програми - Антивіруси.

Що стосується платних продуктів, то з усіх і не мають повнофункціональних безкоштовних версій, виділю:

Дуже популярний, рекомендований мною - Антивірус Касперського (Kaspersky Anti-Virus). Не дивлячись на те, що він платний, завжди є спосіб не купувати антивірус і зробити його безкоштовним різними простими способами (ясна річ - нелегальними) і ними користуються переважна більшість. Серед всіх платних продуктів я сміливо виділяю саме його, грунтуючись чисто на своєму досвіді від 4-х років. З його використанням, система не піддавалася зараженню, завжди працює стабільно, ніяких навіть дрібних симптомів присутності зараження жодного разу не було виявлено за такий тривалий термін. Звичайно, потрібно враховувати те, що я ніколи не забуваю про основні запобіжні заходи (про які йтиметься трохи пізніше). В цілому антивірус на 100% справляється зі своїми функціями, але не буду заперечувати його пристойні вимоги до ресурсів комп'ютера.

Дуже детально про те, як встановити та налаштувати на максимальний захист цей антивірус, а також про те, як можна спокійно використовувати його абсолютно безкоштовно, розказано в статті:


«Захист комп'ютера від вірусів за допомогою Антивірусу Касперського»

Решта платні продукти (наприклад: DrWeb, NOD32, Norton) я не розглядаю з однієї простої причини: за той час поки я пробував їх застосовувати, вони завжди з різних причин (захист, інтерфейс, зручність) поступалися Касперському. Особливо по головній причині - виявлення вірусної активності і лікування вже зараженого комп'ютера.

Безкоштовні повнофункціональні антивірусні продукти:

Антивірус Avast! Free. Саме його я рекомендую, в разі якщо купувати антивірус Касперського немає можливості, а вдаватися до способів зробити його «безкоштовним» не хочеться з якоїсь причини або можливості немає. Повністю безкоштовний продукт Avast! Free являє собою повноцінний антивірус з великою кількістю різних компонентів для захисту вашого комп'ютера від вірусів, шпигунів, троянів. Я використовую його для захисту всіх ПК, де працюють користувачі, у яких немає можливості регулярно (приблизно кожен місяць) знову активувати того ж Касперського, щоб продовжити ліцензію. Він, на мій погляд, поступається Касперському в свій захист від загроз, оскільки були випадки, коли я бачив, що він пропускає загрозу, яку Касперський виявляє і усуває. Але такі випадки дуже і дуже рідкісні і в цілому з безкоштовних антивірусних продуктів кращого рішення я не бачив. З недоліків - періодично з'являються вікна з рекламою від розробників даного продукту.

Детальніше про встановлення, налаштування на максимальний рівень захисту і використанню Антивірусу Avast! Free описується в окремій статті:


«Захист комп'ютера від вірусів за допомогою безкоштовного Антивірусу Avast! Free »

2 безкоштовних антивірусних продукту нижче я також не виключаю з можливих рішень і свого часу пробував їх використовувати. Обидва можуть рідко, але пропускати якісь загрози (нехай і незначні) і поступаються, на мій погляд, за ступенем захисту Avast! Free і тим більше Касперському. Однак їх також можна цілком застосовувати і тому про них я теж підготую окремі статті.

  • Comodo Antivirus. З плюсів - є повноцінна антивірусний захист + Firewall (про нього нижче) безкоштовно. З мінусів - вимагає більше ресурсів системи ніж, наприклад, Avast! Free і часом може пропускати деякі загрози.

    Детально про встановлення, налаштування на максимальний рівень захисту і використанню антивіруса Comodo Antivirus, я розповім в статті:


    «Захист комп'ютера від вірусів за допомогою безкоштовного Антивірусу Comodo Antivirus»

  • Avira Free Antivirus. З плюсів - дуже невисокі вимоги до системних ресурсів і як наслідок антивірус не загальмовує навіть малопродуктивні і посередні комп'ютери. Також добре відловлює вірусні загрози, відомі по базах. З мінусів - має средненькую реакцію на нові невідомі модифікації вірусів, а також вискакують докучливі рекламні вікна від розробників даного продукту.

    Детально про встановлення, максимальний захист за допомогою антивірусу Avira Free Antivirus, описано в окремій статті:


    «Захист комп'ютера від вірусів за допомогою безкоштовного Антивірусу Avira Free Antivirus»

На цьому короткий огляд про захист комп'ютера від різних вірусних загроз, завершую. І тепер переходимо до захисту від мережевих атак - а саме фаєрвол (Firewall) / брандмауерах (означає те ж саме).

Захист комп'ютера від несанкціонованого доступу і обмеження доступу програм в інтернет

Кожна програма, встановлена ​​на комп'ютері може мати «Лазівки» / «Дірки», через які зловмисник, запустивши шпигуна, може проникнути в ваш комп'ютер, викрасти якісь цінні дані, паролі, дані рахунків. Для захисту від подібних загроз застосовуються так звані програми - брандмауери / фаєрволи (Firewall) / мережеві екрани (називаються по-різному), які здатні контролювати вхідний і вихідний трафік комп'ютера.

Я пробував платні і безкоштовні варіанти подібних рішень і саме серед цих продуктів, безкоштовні рішення нічим не поступаються платним, а в якихось випадках зовсім перевершують їх.

Нижче опишу два, на мій погляд, найбільш ефективних рішення для захисту комп'ютера від несанкціонованого доступу до мережі:

  1. Використання фаервола в комплекті з Антивірусом Касперського. Дане рішення називається Kaspersky Internet Security. Якщо ви користуєтеся або вирішили використовувати антивірус Касперського для захисту свого ПК, то в такому випадку (щоб не ставити 2 різні продукти) ви можете перейти на повний комплект Internet Security. У разі покупки, вартість буде дорожче на 400 рублів на рік. Але «хитрі» способи зробити цей продукт безкоштовним точно такі ж, як і у випадку з використанням окремого антивірусного продукту. Головний плюс - використання фаєрвола, що включає в себе всі необхідні функції в комплекті з найпотужнішим за результатами моїх довгих текстів антивірусом Касперського. Недолік - відсутність можливості встановити даний фаєрвол від Касперського окремо разом з яким-небудь іншим антивірусним продуктом.

    Детальніше про використання та налаштування фаєрвола в продукті Kaspersky Internet Security, розповім в окремій статті:


    «Контроль вхідного / вихідного мережевого трафіку за допомогою фаєрвол в комплексному програмному рішенні Kaspersky Internet Securiry»

  2. Comodo Firewall. Як пам'ятаєте, вище я згадував про безкоштовне антивірус від даного виробника. Незважаючи на те, що антивірус має деякі недоліки, Фаервол від Comodo - продукт дуже високої якості і також є безкоштовним. За незалежними тестами він займав не раз 1-е місця. Якщо ви вирішили користуватися антивірусом від Comodo, то тоді щоб не ставити окремо Фаервол, найпростіше скористатися рішенням Comodo Internet Security. Воно включає відразу антивірус + фаєрвол і теж є безкоштовним.

    Детальніше про встановлення, налаштування та використання Comodo Firewall, розповім в статті:


    «Контроль вхідного / вихідного мережевого трафіку за допомогою фаєрвол Comodo Firewall»

Мої рекомендації. Якщо ви користуєтеся антивірусом Касперського, то кращий варіант - перейти на комплексний захист «Kaspersky Internet Securiry», що включає в себе Фаервол. Якщо ви користуєтеся безкоштовним антивірусом Comodo, то тоді кращим варіантом буде - перехід на безкоштовну комплексну захист «Comodo Internet Security».

І нарешті, якщо ви вибрали інший безкоштовний антивірусний продукт, то краще за все в якості фаервола окремо встановити безкоштовний Comodo Firewall. Ось такі мої рекомендації до новачків або тим, хто погано орієнтується в комп'ютерах :)

Додаткові заходи щодо захисту вашого комп'ютера

Встановивши надійний антивірус, а також в додатку до нього хороший мережевий екран (фаєрвол), ви вже дуже надійно захистите свій комп'ютер від усіляких загроз і впливів з інтернету. Але не варто забувати або ігнорувати стандартні рекомендації, які стосуються безпеки вашої системи.

Перерахую головні з них:

  • Обов'язкове включення оновлень вашої операційної системи Windows.

    Регулярне оновлення системи дозволяють закрити багато «дірки» в безпеці і в цілому стабілізувати роботу системи.

    У мене поновлення налаштовані на автоматичне завантаження та установку і перевіряються щодня.

    Зараз по кроках покажу, як налаштувати оновлення в операційних системах Windows 7 / 8. Windows XP вже зачіпати не буду, оскільки з недавнього часу її впровадити офіційно припинена і жодних нових оновлень випускатися не буде. Всім, хто до сих пір з якоїсь причини ще працює на системі Windows XP, настійно рекомендую перейти на як мінімум - Windows 7!

    Отже, щоб налаштувати оновлення Windows, необхідно:

    1. Перейти в меню «Панель управління». Якщо у вас Windows 7, ви знайдете цю кнопку в меню «Пуск». У Windows 8 можна відкрити «Пуск» і далі в пошуку набрати «Панель управління».

    2. Перейти в розділ «Система і безпека»:



    3. Відкрити підрозділ «Центр оновлення Windows»:



    4. Зліва в меню вибрати пункт «Налаштування параметрів»:



    У підсумку ви опинитеся в вікні, де можна налаштувати режим оновлення Windows. Якщо ви підключені до інтернету постійно, то я настійно рекомендую встановити значення «інсталяція оновлень (рекомендовано)»:



    Також рекомендую не знімати галочки: «Отримувати рекомендовані оновлення таким же чином, як і важливі оновлення» і «При оновленні Windows надати поновлення для інших продуктів Майкрософт».

    Якщо ж комп'ютер не постійно підключений до інтернету або ви використовуєте доступ до інтернету з обмеженням по трафіку, то можна змінити режим отримання оновлень на зручний вам, наприклад: «Шукати оновлення, але рішення про завантаження та інсталяцію приймаються мною».


    Якщо ж комп'ютер не постійно підключений до інтернету або ви використовуєте доступ до інтернету з обмеженням по трафіку, то можна змінити режим отримання оновлень на зручний вам, наприклад: «Шукати оновлення, але рішення про завантаження та інсталяцію приймаються мною»

    В такому випадку, оновлення будуть перебувати автоматично і готуватися до завантаження, але завантажити і встановити ви їх зможете тільки підтвердив це вручну тоді, коли для вас буде зручно (наприклад, коли підключіться до високошвидкісного інтернету без обмежень).

    Встановлювати режим «Не перевіряти наявність оновлень (не рекомендовано)» я вам не раджу !!! Цим ви піддаєте систему ризику тим, що стає більш можливим отримання доступу до неї ззовні, а також різних загроз, що проникають через «діри» в безпеці самої Windows.

  • Обов'язкове автоматичне щоденне оновлення вірусних баз вашого встановленого антивіруса. Працюючи в системі, в якій стоїть антивірус зі старими базами, ви піддаєте її ризику зараження новими загрозами, які з'являються постійно -ежедневно.

  • Намагатися уникати відвідувань різних сайтів порнографічного змісту або сайтів з вірусними погрозами (про це, при їх відвідуванні, вас попередить ваш правильно налаштований антивірус). Переглядаючи подібні сайти, ви дуже піддаєте свій комп'ютер ризику зараження.

  • Регулярно необхідно робити резервні копії всіх ваших даних, що зберігаються на комп'ютері. Процедура проста і навіть не потребує багато ваших дій, якщо налаштувати цей процес на автоматичне виконання за розкладом:

    «Створення точної копії системи з усіма програмами за допомогою Acronis True Image»

І варто згадати найнадійніший спосіб захисту від вірусів, а також мережевих атак - використання однієї з операційних систем сімейства Linux, замість звичної більшості Windows :) Але такий спосіб більшості користувачів не під силу в зв'язку з поганим взаємодією з комп'ютером в цілому або з небажанням навчатися роботі в Linux :) Але варто пам'ятати, що операційні системи сімейства Linux безпечніше в багато разів, в порівнянні з Windows.

На цьому я завершую свій огляд про різні способи захисту від інтернет-загроз і незабаром буде ряд окремих статей на вузьку тематику, що стосуються налаштувань різних антивірусних продуктів, фаєрволів, програм для резервного копіювання.

Не соромтеся задавати якісь питання в коментарях :) Завжди буду радий на них відповісти :) Також ніколи не виключаю спілкування поштою або в соц.сетях :) Знаходьте мене, додавайте ... Всім радий :) Удачі Вам! ;)

Дополнительная информация

rss
Карта